Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

Jannine

Nápad to byl rozhodně originální, ale dalo se z něj vytřískat víc. Závěr filmu mi přišel zbytečně odfláknutý. ()

Vindemiatrix

Gervais postavil na ruby vztah pravdy a lži, aby získal odrazový můstek k satiře o neduzích společenské paušalizace a černobílého vidění světa. Pravdomluvné lidstvo vychází z příběhu jako banda neempatických pokrytců, jejichž povrchnost je demaskována objevem lži. Námět je to skvělý, a těch pár scenáristických ošidností (ve světě pravdomluvných lidí se např. nepočítá nejen s možností lži, ale ani s možností, že by někdo tvrdil nepravdu proto, že se spletl) beru jako cenu za jeho realizaci. Škoda že nejvtipnější scénky souvisely s náboženskou zápletkou, která mě jako ateistu sice potěšila, ale vpodstatě šlo jen o slepou odbočku od hlavní dějové linie. Jinak mi humor bránici zrovna nepotrhal, ale fascinovala mě všudypřítomnost potutelné ironie, která podbarvovala (aniž je shazovala) i překvapivě jemné emotivní scény. 70 %. ()

Profík

Nápad to není špatný, i když je v podstatě trcadlově obrácený k filmu Lhář, lhář. Ale styl Gervaisova hmoru je přeci jen jiný a není to taková legrace. 70%. ()

p81

Film, který musel všem pánbíčkářům pořádně hnout žlučí, ale mě zapřísáhlého ateistu a fanouška Ricka, nejenže nezklamal, ale naopak nadchnul. ()

madline24

Taková blbost, no. Podle mě škoda nevyužitého potenciálu. SPOILERY: moc jsem nepochopila, proč si scénárista myslí, že nelhat = automaticky říkat nahlas VŠECHNO, co si myslím (a co mě v danou chvíli napadne). Asi by se zápletku nedařilo bez toho rozvíjet, ale přišlo mi to takové umělé. A ten moment s "pánem na nebesích" taky nebyl moc originální, naopak. ()

Jiri9

Film bez násilí, zcela splnil to co jsem od něj očekával. Příjemná komedie o tom jak by to mohlo vypadat, kdyby všichni mluvili pravdu. Film si na nic nehraje a nabízí i dost vtipných okamžiků. Navíc Jennifer Garner to tam sluší jako vždy. ()

in flames

Dávam 5 za úplne nádherný nápad a za poctivé dotiahnutie dokonca aj s romantickým záverom provokujúcim moje slzné kanáliky. Pre niekoho asi absencia klasického humoru a pomalšieho deja zníži hodnotenie, ,mne sa práve páčilo ako sa film niesol v pohodovej atmosfére a pritom by v téme mohli ťažiť z rôznych nechutností "úprimnosti" postáv. Zvládol by som aj viac postáv nech sa to rozbehne, a Mojžišovská pasáž je veľmi silná myšlienka (ktorá možno niekoho aj urazí) ktorá mňa osobne veľmi potešila a nastavila zrkadlo spoločnosti ako žiaden film doteraz. Dielo len pre vybranú sortu divákov s nadhľadom a túžbo usa pri komédii aj zamyslieť. ()

stuj

Perfektní nápad, ale to je bohužel vše. Film neměl žádný spád a povedených fórů bych čekal mnohem víc. Nic moc. Slabší 3. ()

ciapok

super téma, Ricky Gervais je zas žáner sám o sebe, ale tento nápad by úplne stačil na 10 minútový formát. Film začal po ich uplynutí požierať sám seba ()

Sandai

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, protože se jedná o celkem milou, klidnou a povedenou komedii. Ale ten velmi dlouhý romantický konec to o jednu hvězdičku snížil. ()

somme

Nemuzu si pomoct. Zacatek naprosta spica, dialogy nabizeli jednu hlasku za druhou a svezi zavan originality, ale vsechno nekdy konci. Bohuzel zhruba od poloviny uz me nadseni opadlo a zacalo me to spis nudit. Ricky je urcite talent, jen asi ne moje krevni skupina. ()

m62

Skvelý nápad, zopár dobrých gagov, miestami dosť stupídne a totálne nesympatická ústredná dvojica = priemerná komédia na jedno pozretie. ()

imperativ

Skvělý námět, podání na hovno. Gervais se opět nechal unést touhou natočit si svůj holywoodský trhák. Lůzr na cestě nahoru, hepyend, proboha. Ono to tak bolí, když geniální a nedostižný komik dělá taková posraná kejklata.... ()

pantokrator

Svět, ve kterém nikdo nelže, a v němž každý říká přesně to, co si myslí, je naprosto boží. Až do hrdinova prozření. Pak mě to přestalo bavit. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu