V dubnu roku 1945, kdy Rusové vpochodovali do zruinovaného Berlína, započalo trápení civilního obyvatelstva. Masové znásilňování žen různých věkových kategorií je na denním pořádku. Zde začíná drama fotografky Anonymy, která hledá pomoc a lásku u jednoho z ruských důstojníků. Znásilňování německých žen ruskými vojáky bylo dosud tabu. Autor přináší zdrcující pohled do zákulisí těchto událostí. (TV Prima)

david666

Netradiční pohled na válku očima žen, které to neměly v "osvobozeném" Berlíně vůbec lehké. Musely nějak přežít a na druhou stranu si zachovat alespoň nějakou důstojnost. Myslím, že tento film určitě v Německu vyvolal bouřlivé diskuze a někteří toto chování šmahem odsoudili. Já bych to určitě neudělal - myslím, že tak černobílé to určitěn není a nebylo. Z některých scén mrazí i když jsou vlastně v kontextu humorné. Třeba když se potkají dvě kamarádky na ulici a jedna se ptá druhé "kolikrát tebe?" a ona odpoví "4x" a pak se tomu společně zasmějí. o co jde asi nemusím říkat. ()

jopal

Pokial bol film mysleny, ako historicky dokument, davam mu 4*. Nemozem sa vsak zbavit pocitu, ze bol skor mysleny ako poukazanie na zverstva Rusov, s cim nemozem suhlasit. Pokial si niekto mysli, ze ked mu Nemci vyvrazdia a umucia celu rodinu, vsetkych znamych a on sa po 5 rokoch neludskeho vypatia dostane do Berlina, povodcu vsetkej tragedie a ze ked zbada po piatich rokoch zenu (a este nemecku) tak si pojde rychle na zachod vyhonit, je na velkom omyle. To si moze mysliet len taka krava, ktora v zivote na vojne nebola a nikto jej nikdy neublizil. Koho mam na mysli, najdete po precitani vsetkych komentarov. Vysoko si cenim na filme, ze sa snazi byt objektivny a vykresluje negativa vojny na oboch stranach barikady. Vycitam mu len jednu vec, neprizvukuje divakovi, kto bol za to vsetko zodpovedny. ()

Saxos

Člověk je nejdivočejší zvíře. Plundrování dobytých území vzniklo už s prvním lidským bojem. I ženy v 2. světové válce byly znásilňovány na obou stranách fronty. Nejčastěji používaná slova ruských vojáků v Čechách, ať už v roce 1945 nebo 1968, byla "davajčasy". ()

NikaIn

Napad velmi dobry,ale nedotiahnute do konca.S takymto nametom sa dal natocit urcite spickovy film,chybalo mi tam trosku viac dramaticnosti k tejto teme,dost som sa miestami nudila.Ale urcite to stalo za pozretie uz iba kvoli tomu,ze je to iny pohlad na vojnu ocami zeny ktora sa musela vysporiadat s ponizenim a ublizenim. ()

Kozlowski8

Příběh lidí - většinou žen, dětí a starých mužů z berlínského domu v prvních dnech po dobití Berlína Rudou armádou. Na jedné straně Sovětští vojáci, kteří po dlouhých měsících, nebo i letech v bojovém nasazení přišli jako vítězové, utrpení pro ně skončilo a nyní chtěli slavit, jíst, pít a užít si žen. Na straně druhé oni starci, děti a hlavně ženy, které musely lecos vytrpět a pro mnohé z nich začalo peklo právě až teď. Film tedy není ani tak o bojích a válečných akcích, ale právě spíš o vztazích a vzájemných postojích těchto dvou stran. Bohužel jsem necítil ty správné emoce a to dusno a napětí, které v berlínském baráku mělo panovat a to je u podobných filmů dost zásadní nedostatek. Němečtí filmaři už několikrát ukázali, jak skvělé filmy dokážou točit a především právě ty psychologicky silné. V tomto případě se to ale nepodařilo. 55%. ()

joywork

Válka je nemilosrdná a těžko v tomto případě kohokoliv kategoricky odsoudit. Každý si protrpěl své a ani jedna strana mi svým chováním nebyla sympatická. Není to film na nedělní odpoledne ke kávičce s bábovkou... ()

pavont

V podstate sklamany. Dlhy nezazivny film, ktory je navyse aj nudny. Nezobrazuje takmer nic, a z vycucaneho nametu 2 svetovej vojny berie aj to posledne. ()

siki37

no to je zlý sen! najprv nadradená árijská rasa vyhladí desiatky miliónov ľudí, potom bez hanby ani na sekundu neváhajú prijať filozófiu Karla Jaspersa o odmietaní kolektívnej viny a teraz natočia film o útrapách obyvateľov Berlína. čo bude zajtra? obvinia ľudí z transportov, že vo vagónoch pre dobytok cestovali do koncentrákov bez lístka a že majú nedoplatky za plyn, pretože cyklón-b odoberali na čierno??? scénar musel napísať sám Goebbels, inak si to neviem vysvetliť, je mi na zvracanie. zaujímavý príbeh rozprávaný z pohľadu ženy, ale absolútne nevhodná téma ()

Jitomirka

Zklamání jak hrom. Neskutečně dlouhý, nezáživný a občas i nelogický příběh s nesympatickou hlavní hrdinkou, která v podstatě celou dobu jenom blbě čumí, a hromadou dalších postav, které jsou vlastně úplně zbytečné a vůbec by tam nemuseli být. Opravdu jedno z největších zklamání poslední doby. ()

leonskennedy

Znásilnění nebylo vidět ani jednou pořádně a já si to nechci domejšlet já to chci vidět!To raději sáhnout po filmu DVOJÍ NEPŘÍTEL 2006. ()

draxxi

Valka byla, je a bude vzdycky hnus. Svinstva se pachaly na vsech stranach... Skoda jen toho zvlastniho, zdlouhaveho zpracovani... 2/2/2022 63% ()

botswana

Tak silné téma si podle mě zasloužilo daleko lepší zpracování, méně mdlou hlavní hrdinku a poloviční stopáž. Odpornosti, kterých se ruští vojáci po skončení války na německých ženách dopouštěly jsou zde však ztvárněny bez obalu a věrohodně. Vše se děje za tichého souhlasu velení, protože těch pár minut přece nikoho nezabije. Film naštěstí nemoralizuje, snaží se pouze přiblížit hrůzy, které se v poválečném Berlíně děly a nevyhýbá se ani přiznání činů druhé strany (popis napadení ruské vesnice). Nejvíce ale zůstává rozum stát nad tím, že pro německou veřejnost jsou tyto událostí ostudou německých žen!!! ()

pepito25

Namiesto pozdravu "Kolikrát?" Vojna neskončila pádom Berlína. Ľudská dôstojnosť bola zrážaná na kolená opakovane a mnohokrát naďalej. Osudy pokorených mužov a žien boli vyhranené a zároveň diametrálne odlišné. Kto zostal nepoznamenaný? "Zatracený ruský idealista. Sovětský apoštol. Čím méne odo mně chce, tým víco ho mám ráda." Anonyma. Podobnú hudbu ako tu som počul iba v The Hours. Tento film bolí do špiku bytia. ()

JARDAHONDA

Šokující válečné drama dotýkající se dlouho opomíjeného tématu - hromadného násilí na ženách a dívkách vojáky Rudé armády při dobývání Berlína. 26. duben 1945. Rudá armáda obklíčila Berlín, smyčka se pomalu stahuje a ruští vojáci pochodují směrem k Říšskému sněmu. Ve městě nejsou téměř žádní němečtí muži a hromadnému znásilńování dívek a žen nelze zabránit. A právě v těchto okamžicích se začíná psát pohnutý příběh jedné z žen, která měla i tehdy dostatek sil, aby se i za cenu velkých ztrát pokusila zachránit vlastní život. Navíc v tu nejméně vhodnou dobu poznává lásku, která ji navždy poznamená.. ()

arit

Kolektivní vina. Ano nebo ne. Pohled na Německo po válce jinak. Utrpení civilního obyvatelstva z pohledu žen. Mužici jako mstivá, opilá páchnoucí lůza. Ruštinu pořád nemusím ale z úst Němce zazní věta, která všemu dává trochu jiný rozměr. "Za těch pár dní nám neudělali ani zlomek toho, co jsme jim dělali čtyři roky": ()

Mitsouko

Zdrvujúci pohľad na dobitie Berlína sovietskými vojskami. Znásilnenia, boj o prežitie, zbytky humoru v zúfalstve, objavenie nečakaných citov aj v neočakávanejšej situácii... Troška natiahnutý ale stále veľavravný film, Biela masajka je v ňom na jedničku s hviezdičkou. Treba vidieť. ()

yrik

Ty čtyry hvězdy jsou trochu moc, místy zbytečně rozevláté, ale samozřejmě silné a těžké, smutné... ()

Sicilius

Ano, na tento film i události z dobytí Berlína se nejde dívat úplně jednostranně. Rusové si taky něco při "osvobozování" prožili a po několika letech surových bojů se těžko chápali stopku(kapitulaci) a oni už nerozlišovali civil/voják, prostě Němec a podle toho se mstili. Ale tady se projevila jejich násilnická a majetnická povaha. Zjednodušeně řečeno Němci byli páni Vojáci a Rusové páni Dobyvatelé. Se vším všudy. ()

roro2

Důležitý,ač pro divačky náročný film.Ukázal utrpení žen ,které se dá přenést do všech zemí,kde se vojska přehnala a střídala.Velký psychický tlak,který se ženy snaží odlehčit veselým rozprávěním o tom,kolikrát a jak.Hledání ochránce,kdy vznikne láska -pramenící z vděčnosti ,ženy,které se musí vyrovnat s velkým násilím proti nim a následně s odsouzením a opuštěním od vlastních mužů .. ()