Děj hororu se odehrává v ospalém městečku Riverton ve státě Massachusetts, kde koluje legenda o sériovém vrahovi s rozpolcenou osobností - rivertonském rozparovači. V den, kdy zemřel, přísahal, že se vrátí, aby zavraždil sedm dětí, které se v noci téhož dne narodily (říká se jim Rivertonská sedma). Patnáct let to byla jen povídačka pro děti - až do šestnáctých narozenin dětí z Rivertonské sedmy, kdy je neznámý útočník začne jednoho po druhém vyvražďovat. Zrodil se rozparovač znovu v těle jednoho z nich, nebo snad tehdy vůbec nezemřel? Přežil snad pád do řeky v hořícím voze ambulance? Jeho tělo nebylo nikdy nalezeno, policie tedy věřila v logické vysvětlení, že leží na dně řeky - ale je to tak opravdu? Vše závisí na jednom šestnáctiletém chlapci: musí záhadu rozluštit dříve, než bude on i zbytek Rivertonské sedmy mrtev. (oficiální text distributora)

Skip

Tak jsem zasedl s tím, že mě čeká klasická mládežnická vyvražďovačka, což se vzápětí odehrálo, všechno potřebné bylo podříznuto nebo probodeno, patřičné litry krve byly prolity, odehrály se nějaké ty lekačky a bylo to. Nemůžu vůbec říct, že by to bylo úplně blbý, přeci jen seděl na režisérské židli Wes Craven, který v tomto žánru umí, ale jsem od něj zvyklý na něco lepšího. Takže nakonec spíš lehce podprůměrné hodnocení s tím, že vraždit teenagery se dá mnohem nudněji, tak si to přeberte. ()

M.i.k.e

nečekal sem zázraky,ale přinejmenším slušný slasher při pohledu na jméno režiséra ano.Bohužel pravda je někde jinde a to co slušně fungovalo v traileru ve finále nefunguje vůbec.Příběh je standartní,proti tomu žádná,ale zbytek je prostě čirá demence,které chybí všechno co by alespoň průměrný slasher měl mít.Zabiják slabý a nevýrazný,atmosféra nulová,postavy krutě nesympatické,popřípadě ihned mrtvé bez možnosti vytvořit si k nim jaskýkoliv vztah a hlavní hrdina mimoň prvního stupně,kterému byste tu smrt přáli ihned na začátku.To sou hlavní atributy Cravenovi novinky a za rámeček si je určitě nedá.Je to škoda,jelikož někdo takového jména by si zasloužil víc...20% ()

Martin741

Na to, aky je Wes Craven odbornik na hororry /Hills Have Eyes 1977, Scream...../ je tento film neuveritelny scenaristicky vyplach, kde logika nie je ziadna, strasidelna atmosfera evidentne patri do sveta sci-fi a herecke osadenstvo by si zasluzilo za tuto sracku minimalne vyprask. 5 % za vyvrazdovacky .... ()

bourec

Je škoda,že Wes nenatočil něco originálnějšího,brutálnějšího,protože tohle není úplně první liga.strašidelný to vůbec není,ty krvavý akty nejsou vidět,konec odfláknutej,prostě jen další z řady rutinnich,sterilních horůrků.40%. ()

Crawler-D

Jeden z mála hororů, kde divák musí vysloveně fandit vrahovi a dopředu mu vybírat nejvhodnější objekty vraždy, protože to, jak se chovají aktéři téhle šarády, je neopakovatelné. Nejde o to, že by nabíhali vraždícímu maniakovi na nůž, ale v rámci svého malého univerza středoškolského dramatu jednají jako kokoti, mají hysterické záchvaty a staví se do pozice všichni jsme blázni a nikomu to nevadí. A pointu jsem v té neumětelské režii a scénáři přehlédl. Je tam a vím, v kterém momentu, ale zauzlení mi bránilo přijmout, co se to ty dvě hodiny dělo. ()

Sabrewulf odpad!

Může mi Craven laskavě vysvětlit, jaký smysl má tento film? Nemyslím z pohledu diváků, tam je to jasné - vyjukat pár puberťaček, aby se v kině mohly přitisknout ke svým puberťákům, ale jaký smysl to má přímo pro Cravena? Kdybych byl režisérem, tak si vůbec (ani v těch nejděsivějších snech v Elm street) nedovedu představit, že by můj režisérský růst vypadal nějak takhle: Natočím horor o zabijákovi ze snů, co vraždí teenagery na střední škole, kteří spolu mají něco společné. Po několika letech (a filmech) natočím horor o zabijákovi v masce, který kuchá nožem teenagery na střední škole a ve kterém se řeší pointa, kdo je vrah. Pak natočím horor o zabijákovi v masce, který kuchá nožem teenagery na střední škole a ve kterém se řeší pointa, kdo je vrah 2. Pak natočím horor o zabijákovi v masce, který kuchá nožem teenagery na střední škole a ve kterém se řeší pointa, kdo je vrah 3. Pak natočím vlkodlačí horor, který se odehrává na střední škole mezi teenagery a ve kterém se řeší pointa, kdo je vrah. Pak před tím než vypustím do světa horor o zabijákovi v masce, který kuchá nožem teenagery na střední škole a ve kterém se řeší pointa, kdo je vrah 4, ještě natočím horor o zabijákovi v masce, který kuchá nožem teenagery na střední škole, které něco spojuje a ve kterém se řeší pointa, kdo je vrah. Je tohle normální???????????????? A vůbec ten dědek už by měl přestat točit, beztak má nějakou úchylku na žluté školní autobusy.////// Scény s výkladem o Kondorovi nebo "Fang zone" jsou naprosto WTF. A mezi první a druhou vraždou je půlhodinová (!!!!!!) prodleva. A vůbec..... ()

eisha3

Nejhůř utracené peníze za 3D kino. Jediné, co bylo 3D, byly titulky a upoutávky před filmem. A to vlastně bylo asi tak to nejzajímavější na celém večeru. ()

miguel_111

Škoda, že Wes Craven po dlhšej hovorovéj odmlke dokázal natočil len takúto naprostú kravinu. Dúfam. že Vreskot 4 nedopadne tak hrozne ako tento film. Pre mňa 40% ()

ecceHOMMO

Wes Craven a jeho úlet smerom dole. Vlastne mi to ani neprišlo ako horor, keďže som sa nedočkal ani poriadnej vraždiacej akcie.....ako horor mdlé, ako triller úboho podpriemerné. * / ** ()

Sabiana

Ne, Wesi, vážně? Fakt vážně? Dyť s tebou byla taková sranda a teď nás chlácholíš "hororem" se slibným začátkem, směšným průběhem a "smutným" koncem? Kam se poděl ten týpek, co dal světu Freddyho a chlápka s bílou maskou, díky němuž telefonování najednou stálo za to? Zamysli se nad sebou a příště si od nikoho nenechej do ničeho kecat! Nebo fakt chceš, abych měla pocit, že záverečný titulky sou lepší než celej film?? ()

mickyreed

Kdyby Craven nechal verzi s hlavním hrdinou jako vrahem postiženým schyzofreníí a paranoiou jako konečnou dal bych 4*, protože by to dávalo smysl a vcelku by to do sebe zapadalo. Ovšem další zvrat v tom udělal jen totální chaos a nesmyslnost. 2* za atmosféru a mladé herce, kteří nebyli tak tragičtí, jak jsem čekal. ()

uiu

Typická teenagerovská vyvražďovačka, která stojí na tom, že je banda 7 děcek, co se narodily v den, kdy zemřel místní vrah Rozparovač. Jeden z těchto sedmi má v sobě vrahovu duši, která se do něj převtělila a začne jednoho po druhém vyvražďovat svých zbylých 6 kamarádů (a i další nevinné lidi ... (???)). Nezáživné, nestrašidelné, jediné, co udržuje pozornost diváka je hádání, kdo by mohl být onen vrah. Pokud se už na začátku budete smát nesmrtelnosti vraha jako já, tak si film neužijete, stejně jako já. Wesi Cravene, hororový mágu, devadesátá léta už jsou pryč, je na čase přijít s něčím novým, co lidi bude opravdu děsit. ()

oveckaoa

Wes Craven vykradl vlastní film http://www.csfd.cz/film/1767-shocker/ (z něj zabiják který cestuje v jiných lidech) naházel si tam sebranku nejhorších (a nejblbějších) herců co kdy člověk mohl vidět a vzniklo tohle. Nápad by ještě šel (i když to není originální ale na druhou stranu v žánru slasher už toho nejde moc vymyslet. Do tohoto filmu je navíc narváno nadpřirozeno což je tak zbytečné až to bolí. Vraždy nestojí za moc (výjimku tvoří ta 3tá vražda v lese ta má určitý nápad) a vrah je trapný. Herci nestojí za nic a pointa taky. P.s. film má 107 minut ale táhne se tak (a nudí) jako kdyby snad měl mít 4 hodiny neskutečné. ()

lennyd

Je tomu už šestnáct let, co se zrodila legenda o Rivertonském rozparovači - v den, kdy zabil svoji ženu a potomka, a sám záhadně zmizel, se také narodilo v Rivertonu sedm dětí. Ty si začaly říkat Rivertonská sedma, a rok co rok, právě v den narozenin, se věnují magickému rituálu zničení rozparovače. Ale v den, kdy jim je šestnáct, se všechno změní - jeden po druhém umírají brutálně zavražděni, a zdá se, že se Rivertonský rozparovač opravdu vrátil. Nebo vraždí někdo jiný? ... Wese Cravena mám zafixovaného jako takový symbol teen-slasher filmu, a na My soul to take jsem se opravdu těšil (už ten název napovídal že půjde o něco zajímavého). Bohužel - tentokrát Wes Craven šlápl opravdu vedle - i když příběh začíná zajímavě, a zpočátku jsem se těšil i na něco třeba jako Městečko prokletých, nic z toho se nekonalo. Opomíjím tradiční věci jako vrah na několika místech zaráz, všichni si ke všem chodili domů jen tak (samozřejmě, nikdo nezamyká) a vůbec se všechny děcka chovaly tak nějak "na přesdržku", ani žádné originální smrti jsme se tentokrát nedočkali. Prostě nic, další zbytečný film... ()

drake31 odpad!

Tak tu si zo mňa niekto urobil zrejme srandu. Celé to bolo viac než k nevydržaniu, k tomu tá zbytočná dĺžka, extrémne nezaujímavý zabijak a rovnako aj jeho vraždy ... no proste to bolo celé zlé, zlé, zlé, zlé a ešte raz zlé. Klady nenachádzam, a dúfam že takto nejako nedopadne Scream 4, ktorý má taktiež ako My Soul to Take skvelý trailer, takže Wes nesklam ma. ()