Do ospalého zapadákova přijíždí nový strážce pořádku, což se sice zamlouvá starousedlíkům, ale ne muži, který zde doposud platil za hlavní autoritu. Premisa jak vystřižená z klasického westernu; jen tentokrát není dějištěm historická usedlost v Americe, nýbrž současná dánská vesnice v Jutsku obklopená močály. Sem je za trest převelen kodaňský policista Robert, jehož příchod je vítán podivně uspokojeným výrazem místních obyvatel. Konstábl, jehož chování „podle příručky“ je záhy konfrontováno s lokálními zvyklostmi, začíná tušit, že za fasádou zdánlivě obyčejného maloměstského života se skrývají zneklidňující tajemství. Groteskně laděné drama se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu, natočené podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného Umění plakat), vyniká originální stylizací a poutavým vykreslením temné atmosféry obestírající podivně vyšinutou komunitu. (Česká televize)

evulienka3

Čierno čierna komédia o tom, že ak má niekto maslo na hlave, tak veľmi rád zapadne a o tom, že odližovať sa je nežiadúce. Ukrutne pravdivý film. ()

Roman.Ticka

Když pošlete pošuka do divnozapadákova a ještě za trest, nedopadne to nikdy dobře. Pomíjím shodu s jinými mnohem lepšími dílky, něco tomu prostě chybělo (nedotažený scénář). Vyzdvihuji působivou stylizaci a slušnou kameru, ale už ne absenci emocí a humoru, natož marnou snahu o poskládání detailů v efektní celek (to se holt musí umět!). Distributor poukazuje na divně vyšinutou komunitu, já bych to spíš viděla na běžnou "normální" realitu. Ani dobře zahraný part představitele zákona Jakobem Cedergrenem není v dnešní době ničím vyjímečný, spíš ji přesně lehce satiricky vykresluje. Nebudu dál hloubat nad (ne)smyslem idey, ale jako forma "úklidu" nepohodlných zaměstnanců jde o funkční návod, jak ušetřit. Kdo nehraje s námi, hraje proti nám a skončí v močále. Brej. ()

J.Connor

Ukrutně šťastni je zajímavý film, který je možno doporučit ke shlédnutí, ale obávám se, že výše hodnocení je přímo úměrná množství viděných severských (a hlavně dánských) filmů. I přesto, že se Genz snaží od svých kořenů svým způsobem odpoutat, ať už tím, že se film vlastně nebere moc vážně či, že to rozhodně není Dogma s digikamerou a navíc je to western (prvky westernu jistě možno najít už v Dear Wendy), ale stejně to svůj původ nezapře. A jako příspěvek z těchto luhů a hájů, navíc od autora pro mě osobně výborného Číňana, si víc jak průměrné hodnocení nezaslouží. ()

Richie666

Stylisticky i dějově velmi podobné norskému dramatu Insomnia. Severské prostředí jako by tvořilo hustou atmosféru už samo o sobě, navíc se dějí především věci, o kterých se nemluví a které jsou notně přitažené za vlasy. To ovšem vůbec nevadí, protože nakonec taková fraška plná močálů, gumáků a slizkých štamgastů, co každý z nich vypadá, že někoho před pěti minutama zabil, je celkem koukatelný zboží. ()

jerry12

90%. Tak trochu evropská lynchovina, akorát možná bez projektovaných osobních emocí režiséra, s ohromně temnou atmosférou, která vládne od úvodu až po závěr. ()

jhrasko

Škodoradostne mi napadá, aké museli byť filmy vo Varoch, ak vyhral tento ?! Ale kriticky smerom k sebe, možno som práve nemal náladu alebo očakával až príliš ?! A ešte jedna vecička mi napadá, čo keby nebolo Fargo bratov Coenovcov, ako by som/sme na podobné filmy pozerali ?! Nabudúce trocha viac nadhľadu a trochu viac vtipu, prosím ! ()

Khalesi

Tak toto by som nazvala celkom slušným severským psychom, nemám na mysli stejnojmenný film, ale duševné rozpoloženie do ktorého ma táto haluz uvŕtala. Pravidlo číslo1.- Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pravidlo číslo 2.- Všetko, čo sa doma upečie, doma aj zostane. Hlavne, že sa všetci majú radi... ()

rawen

Film je podle mého skromného názoru zaměřen pouze na beznaděj a snaží se čerpat ze "spooky" atmosféry a takového trošku NOIR nádechu. Jinak je to nuda k ukousání a přiznám se, že jsem to nevydržel a musel po hodince z kina odejít (poprvé ve svém životě, nepočítám předčasné odchody z některých produkcí na LFŠ 2007 a 2008)... 4/10 ()

mirekem

Je fajn, že u týhle dánský, potažmo severský kinematografie vůbec, většinou nemůžeš říct, že je to průhledný... Navíc jsem se opět, po Outsiderovi a Arnovi, rád setkal s Jacobem Cedergrenem... ()

BoPo

Fargo sa presunulo do Dánska a cestou postrácalo nejaké kúsky ako krabica Lega doručovaná Slovenskou poštou. Podivná atmosféra, kde od obyvateľov mestečka možno čakať čokoľvek. Satanský kult, kanibalizmus, vraždenie okoloidúcich. A ono nič. Len sú proste buransky rázovitý a zastávajú staré "dobré" rodinné hodnoty. Vždy keď som mal pocit, že sa dej konečne začne hýbať, tak sa Lego stavitelia zasa len ožrali. Miestami dosť nuda, a pritom som mal byť pri sledovaní ukrutně šťastný. ()

Mulosz

Stylem hodně podobný Severním blatům (Mýrin), ale když dva dělají totéž, není to totéž. Oproti loňskému vítězi MFF KV je ten letošní krokem zpátky. ()

Dale

Divný film plný magorov. Nie je tu jediná postava, s ktorou by ste sympatizovali a dokázali sa s ňou stotožniť. Prišlo mi to ako pokus o natočenie niečoho v štýle Twin Peaks, ale moc ma to nezaujalo. ()

Philippa

Pěkně budovaná atmosféra ,pěkný western styl ,pěkný a překvapivý závěr ,ale ukrutně šťastná jsem z kina neodcházela. Rozhodně stojí za vidění ,ale tak jednou a dost. ()

kikuka

Ako, v zasade ten film ma vsetko, preco pozeram v zasade pomenej danskych a severnejsich filmov. To ale nic nevypoveda o kvalitach. CO je fajn. Ak ste z toho jeleni, je to OK. ;-] ()

NinonL

Mrazivý příběh, jen co je pravda. Zvláště ve druhé polovině se napětí stupňuje. Ano, ukrutně šťastně si žijí v jedné dánské vesnici, daleko od civilizace. Občas sice někdo zmizí, ale určitě to nebyl ten správný, jejich člověk. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech