Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

LukH

Je mi jasné, že mnozí hodnotící nařknou Lasseho Hallstroma z prvoplánovosti a cíleného útoku na sentimentální strunu diváka...a myslím si, že většina těchto hodnotících nemá psa. --- No podle mě se panu režisérovi podařilo trefit sentimentální hranu a za to smekám. Vztah Parkera Wilsona a jeho chlupáče Hačiko jsem vskutku zhltal, zabulel si jako želva a ani na okamžik neměl pocit, že už toho na city útočícího psího zmaru bylo dost. Dalším příjemným překvapením byl Richard Gere - roli stárnoucího profesora, jehož život se se psem stává veselejším, sehrál velmi citlivě a přesvědčivě. Bezvadně zafungovaly i tradičně výborné Kaczmarkovy klavírní motivy. No kdyžtak nad tím přemýšlím, jedná se patrně o nejsilnější "zvířecí film", jaký jsem viděl. ()

Judy24

Dojemnost filmu neurčuje jeho kvalitu. Z tohohle slzotvorného příběhu, který rozbrečel i mě (a to je co říct) by mohl být nádherný krátkometrážní snímek, ale plně se ztotožňuji s názorem Dudka - v tom příběhu jsou prakticky jenom tři části a aby zaplnily 89 minut, musí být hrozně natažené, což s sebou také přináší zřejmě hlavní účel snímku, a sice dostatečný čas, během kterého vám měkne srdce a otevírají se slzné kanálky. V tom filmu se toho prostě stane málo, přesněji řečeno příliš málo. A i-když jsem brečela, nebavilo mě to. Takže ano - dojímá mě příběh Hachika a jeho pána, jejich láska je ohromující, ale tohle není příběh hodný ke zfilmování a už vůbec ne v americké produkci, kde kontrast s japonskými specifiky příběhu (každodenní vlak, rasa psa...) vyznívá skoro až směšně. ()

popos

Velice silný a dojemný film. Člověku se ani nechce věřit, že něco takového napsal sám život. Jak se říká : „Pes je nejlepší přítel člověka". Díky výběru rasy psa(krásná rasa),dramatické hudbě,smutnému příběhu a režii si tento film zaslouží výborné hodnocení! ()

Margerie

Stále charismatický Richard Gere a roztomilý pes v asi nejdojemnějším filmu, který jsem zatím viděla. Možná proto, že zvířecí city jsou o něco čistší, než ty lidské. Někteří kritizují, že film nemá žádný děj, já si dovolím tvrdit, že i film relativně bez děje může být kvalitní. Někdy je to čistě o pocitech, které ve vás film vyvolá - a v tomto případě i zanechá na hodně dlouhou dobu. ()

Zajija

Věrnost až navěky, krásný a velice emotivní příběh, u kterého je těžké uvěřit, že se opravdu stal. ***** ()

elixir

Krásný a ukázkový příklad povahy psa ve vztahu pán-pes. Snímek dojme, jak již tu někdo psal, jen ten kdo vztah ke zvířatům skutečně má a pociťuje jej, tak dokáže naplno vstřebat hloubku tohohle filmu. Jeden z mnoha příběhů věrnosti,oddanosti psů :-) ()

Amynka

U mě je normální že řvu u smutnejch filmů,hlavně u těch se zvířatama...např.u Marleyho brečim pokaždý jak želva:-)Ale tenhle příběh Hachika mě zničil takovým způsobem,že jsem slzela ještě hodinu po skončení filmu...fakt mě příběh tohodle neskutečně věrnýho psa zasáhnul natolik,že si tenhle film už asi radši nikdy nepustím...Originál z roku 1987 jsem neviděla,ale tahle americká verze s oblíbeným Richardem Gerem je podle mě velice vydařená,hezky a citlivě natočená a jak jsem už zmínila pro citlivé jedince jako já zničující.. ()

zuzka236

Nádherný, dojímavý až smutný príbeh o oddanej vernosti najlepšieho priateľa človeka - psa uchváti každého diváka, ktorý miluje psíkov. Príbeh ma chytil silno za srdce a dojal až tak, že mi až tiekli slzy potokom:-) Tento film si jednoznačne zaslúži 5* ()

stan87

Jeden s nejlepších příběhů o přátelství obecně ale hlavně mezi člověkem a psem! Hachiko je hrdina! :) ()

1mArc0

Pes, najlepší priateľ človeka. Dobre vieme, že čo majú Amíci so psami. S týmto človek bude poriadne prekvapený,že by sa postaral o réžiu Švéd. Tento aj na Ameriku je ako z iného svata a poukazuje pravú tvár vzťahu medzi človekom a psom a nie enormné množstvá filmom, aké poznáme. Veľmi pekne vyobrazený príbeh a nie je to prehnané, čo sa týka psami. Krásny film, vrelo odporúčam. Joan Allen a Richard Gere sú dobrá herecké dvojka. Nezaškodí si ho pustiť len tak pre radosť. :) /80 %/ ()

Shredder

Na jednu stranu ako psickar a majitel Akita Inu musim povedat, ze pribeh o neuveritelnej lojalite Hachika je krasny, na druhu stranu, Hallstrom sa ako reziser prilis nevyznamenal. Clovek, ktory natocil Gilberta Grapea a Pravidla mustarne, mohol kuzelnemu pribehu pridat o nieco viac filmoveho cara. ()

topi80

Pět hvězdiček za herecký výkon psa, kterému jsem jeho emoce opravdu věřil. Kamenem úrazu však je, že na něco takového musí být ve filmu dva. Jenže Richard Gere je klasickým hollywoodským panákem, který nedokáže dát svým postavám duši, tudíž nemohla fungovat ani interakce mezi ním a psem. Celé budování vztahu pak připomíná stavebnici či domácí skládání police, abychom se od toho mohli odpíchnout ke sdělení filmu. Bylo by však nespravedlivé házet všechno na Gerea, hlavní díl viny za promarněnou šanci nesou scénárista a režisér. ()

Uesbe

ten pes bol lepší herec než niektoré bulvárne plnky, ale nerozumiem až tak nadšeným hodnoteniam.......televízne seriály vyššej kvality majú sotva 50%.........pes je nové náboženstvo?.......ach jo...... ()

ŠpetaMarek

Musim se podepsat pod nazor uzivatele Subjektiv. Dojemne ano, dojemna hudba ano, dojemni herci ano, dojemni pejsci ano, spatny film... skoro. ()

MERKATtv

Neviem prečo ale tento film mi nepripadajú moc dobrý... Keď bol prvýkrát odvysielaný na Slovensku tak to vadné plemeno psa spravilo veľký bum a všetci ho chceli kúpiť ... Vo futurame to bolo krásne ukázané ( hachiko) a tento film bol vytvorený iba na zarobenie peňazí na roztomilom psovi... a na konci sa dozviete že sa to odohralo v Japonsku 🤦 ešte to teda aj zle natočili...29%/3* ()

Jacccob

Jestli nejste z kamene, bude se vám film líbit. A jestli jste citlivky jako já, budete u něj i brečet. Jinak je zde 100% záruka toho, že si po filmu budete hledat, jak a za kolik sehnat toho psa. ()

MAAUZ

Další smutný příběh, tentokrát z očí psa Hachiko. Je až neuvěřitelné, jak věrným přítelem dokáže pes být. Hachi byl toho dokonalým příkladem. Vlastně šlo o jen takovou rutinu, kdy na páníčka čekal na nádraží, až se vrátí z práce. Občas tam pokecali lidi u párku v rohlíku, jinak se nic moc nedělo, ale přesto mě film bavil a dojal. ()