Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

lubomir91

Dojemné filmy se zvířaty vždy člověka dostanou. To pak zapomene na veškeré detaily či drobné nedostatky, které ve filmu jsou. ()

Shrekito

Docela pěkný příběh, sympatický pes ( ono Akita Inu a všichni psy tohoto typu působí sympaticky) a dojemný konec. Na druhou stranu mi některé části před koncem připadaly trochu moc natahované, takže někde mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec dávám slabší 4 kvůli výborné Kaczmarkově hudbě. P.S.(pes :-D) asi půjdu shánět originál, který bude obecně jako vždy určitě lepší ()

Petulka88

První polovina filmu mě nijak zvlášť nenadchla. Spíš mi předkládala už stokrát viděný příběh o nalezeném roztomilém štěňátku a jeho soužití s novou rodinou. Jenže pak se film přehoupl do druhé poloviny, která mě zválcovala tak neuvěřitelným způsobem, že těch 5* prostě dát musím. Náááádherný hafan, krásná hudba, dojemný příběh o nesmrtelné psí věrnosti... Už dlouho jsem u filmu tak strašně nebulel. I přes ten o něco horší začátek je to úžasný film o kráse psí duše. ()

ER

Hra na dojemnost se povedla, obzvlášť, pokud máte rádi zvířata. Je pravdou, že nebýt pravdivého příběhu, pak jde o zcela prostý film, ale výborně zfilmovaný (rukopis L.Hallströma je čitelný). On ani sám příběh není zdánlivě ničím zajímavý-jen si vzpomeňte na dodnes nepřekonanou ikonu "psího"filmu Lassie se vrací dále Goro bílý pes,Bílý tesák. Ale když se dozvíte, že 9 let po smrti svého milovaného pána chodil až do svého skonu na to stejné místo a vyhlíží ho....no,slza ukane. ()

Veseldaa.!

Ten krásný příběh o přátelství a věrnosti mezi psem a člověkem jsem pochopil, ale emocionálně mě to tak nějak minulo. I když Akita Inu je nádherná rasa. ()

sehe

Priznávam,že som vyronila kopec sĺz.Krásne psie oči a citlivá hudba dojme snáď každého.Priateľstvo človeka so psíkom ide až za hrob.Moja slabosť pre štvornohých kamarátov je obrovská,no i tak nemôžem dať viac ako 3*,pretože tento americký remake nemá naviac. ()

Mistr.Proupr

Úchvatný film, který už ale nechci nikdy vidět znovu. Takhle mě ještě žádný film emočně nezničil a dlouhou dobu po jeho skončení se mi v hlavě promítala na jedné straně krása vztahu mezi člověkem a zvířetem a na straně druhé neuvěřitelně dojemný osud věrného psa. ()

bono22vox

Pes nejvetsi pritel cloveka... jeste porad si myslite, ze je to kyc? Nadherny film o psí lásce k človeku, spotreboval sem cely jeden kapesnik... slzy tekly proudem... ()

Laborant

Nádherný, čistý příběh, plný lásky a věrnosti. Dlouho jsem neměl tak mokrej ksicht jako po shlédnutí tohoto filmu. ()

mazic

Ducharme a Subjektiv to popsali správně....proč jen jsem si nedal po filmu Marley a já větší pozor a čumím na hodinu a půl sedícího čokla na nádraží? ()

Tyna31

Zaprvé ten pes je neuvěřitelně roztomilej a krásnej, což je u mě velké plus. Příběh samotný je tak dojemný, že na konci, když už starý Hachi chodí na nádraží, jsem brečela jak želva. ()

filipes.lu

Dojemný a silný příběh, který jenom utvrzuje fakt, že přátelství mezi člověkem a zvířetem bývá silnější než pouto mezi dvěma lidmi. Film se odehrává v lehce komorním duchu, což mu přispívá k atmosféře. Občas se vyskytne ta trochu patosu, ale tomu se asi nedalo úplně vyhnout. Dal bych tři hvězdy, ale za Hačika přidávám čtvrtou, jelikož je to prostě fešák a prohrabal se mi do mozkovýho centra dojetí, Možná byl ten pes posedlej, možná zamilovanej a nebo fakt věrnej. Ale to je putna. Na mě by tam takhle dlouho nečekal asi nikdo. (I když vim o pár lidech, co by toho jenom využili, aby je někdo krmil!) Ženám bude tenhle filmek tahat kapesníky z kapes, chlapi asi pošle spíš na jedno, ale pro všechny citlivý duše je to výživnej snímek, co určitě stojí za shlédnutí... ()

Jaxx84

Poetický film s naprosto jednoduchým, ale výstižným příběhem a posláním. Připomenout lidem, že pes je opravdu nejlepší přítel člověka a že mezi všemi těmito psi byl i jeden, který byl natolik věrný, že stojí za to si připomenout jeho památku. Dojemné a smutné zároveň. 7/10. ()

HoR

Nádherný príbeh v "nádhernej" amerike. V dnešnej dobe by ten hafan skončil niekde v útulku (v tom lepšom prípade...). Gere tu žije svoj pohodový a kľudný život, do istej miery americký sen. Ľudia okolo neho sú veľmi milí, priateľskí a svoju ľudskosť dávajú pocítiť i štvornohému hlavnému hrdinovi. Práve týmto sa príbeh trocha vymyká súčastnosti. Považujem to ale za akýsi emočný základ, na ktorom celý film stojí. Práve vďaka tomuto základu je zvrat v príbehu tak dojímavý, teda aspoň na mňa tak pôsobil. ()

ShenkI

Obsahy k filmům nečtu, rád se nechám překvapit. Tenhle film byl úsměvný a dělal úsměv na tváři. Sílení pouta mezi psem, páníčkem a nakonec celou rodinou se mi moc líbil. Když pak Parker zkolaboval, nevěřil jsem že vážně umřel. A v tu chvíli přichází smutek. Oddanost psa, který si nechtěl (nebo to nechápal) připustit že jeho páníček nepřijel mě dojímala až do konce. Nechápu jak někdo může postrádat dějovou kostru. Když jsem se pak na konci filmu dozvěděl že je podle skutečné události, zůstal jsem koukat s otevřenou pusou. Proto plnej počet. Pro mě to byl film plný emocí. ()

pantoddman

Americká verze příběhu inspirovaného skutečností z Japonska. Film se pro mě stal velice emotivní záležitostí. První polovina nebo třetina filmu byla úvodem nebo spíše předehrou na polovinu druhou, která z vás bude ždímat emoce. Je až s podivem jak je možné natočit film a o strádání zvířete, který člověka zasáhne více než film o strádání a utrpení člověka. Malou výtku mám pro americkou "dokonalost" okolního prostředí, ve kterém se Richard pohyboval. Ostatně film celkově je mnou hodnocen velice pozitivně. ()