Americké biografické hudební drama vypráví o vzestupu a pádu legendárního afroamerického rappera Christophera Wallacea, který se proslavil jako „The Notorious B.I.G." Film sleduje jeho závratnou cestu k úspěchu - od mládí, jež strávil v 70. letech v Brooklynu, až po tragickou smrt v roce 1997.  Malý Christopher získal stipendium na soukromé katolické škole a jeho matka udělala všechno pro to, aby ho uchránila před nástrahami ulice. Bylo to však marné. Už jako teenager začne prodávat drogy, ale jeho život se změní, když přítelkyně Jane otěhotní. Narození dcery ho nasměruje k rozhodnutí vydělávat a být nezávislý - ať už legálně nebo jinou cestou. Jeho rappová nahrávka se náhodou dostane do rukou hiphopového impresária Seana „Puffyho" Combse a ten z něho doslova přes noc vytvoří senzační afroamerický kulturní fenomén. Zároveň s úspěchem však přicházejí nové tlaky a osud má s Christopherem jiné plány... Wallaceho v mládí ztělesnil jeho vlastní syn Christopher Jordan Wallace, v dospělosti ho hraje Jamal Woolard, režie se ujal George Tillman Jr. (oficiální text distributora)

singone

dokonalé zmapování života Christophera Wallace aka Notorious B.I.G. Pro jeho fanoušky naprostá povinnost, pro ostatní dobré drama se špatným koncem.... ()

wito

dobre pozeraníčko najmä pre tých, ktorých táto téma oslovuje. ako film priemerné v lepšom slova zmysle. ()

Euchrid

Nebyla to nějaká kulervoucí nuda, ale na můj vkus prostě moc stopáže o ničem, za což nejspíš mohly hlavně hip "černé" dialogy, které byly jenom hromady namachrovaných nesmyslů. Většinou se smysl každých deseti vykonverzovaných vět dal shrnout jedním slovem. Nechápu!! Ale jinak jenom nudnější životpisné drama. Objektivitu neřeším. ()

john.h

Velmi slušný životopisný snímek. Dost podobný 50 Centově Get Rich or Die Tryin'. Příběh Notorious B.I.G.a ale není natočený jen na motivy jeho života jako film 50 Centa, ale přesně podle jeho života, navíc se tam narozdíl od 50 Centova života několikrát objevuje silná příchuť smrti a o to to působí silnějším dojmem. ()

CaMMe

Rap poslouchám! Rap mám rád! Filmy o rapu nemusím, ale tenhle příjemně překvapil. Pokud znáte život BIGa, víte jak BIG rapoval (mimochodem zatraceně dobře) a víte jak BIG zemřel, tak o to víc Vás film bude bavit. Kdo ho neslyšel rapovat doporučuji CD "Ready to die". Nicméně víc jak 4 hvězdy si nezaslouží - suma sumárum - 75%. ()

LukKon

Zmiešané pravdy, polopravdy a lži, kde nikto nevie, čo sa naozaj stalo, podané v skutku zaujímavom formáte. ()

yatan

pribeh je velmi pekne zacaty..drzalo ma to v nalade prvu tretinu filmu a cudoval som sa preco to ma take nizke ratingy na medzinarodnych portaloch..potom to postupne preslo do priemerneho zivotopisu a uplne ma film sklamal ked dohady podaval ako "fakty"..bolo trosku citit ze P.Diddy ako executive producer a dalsi jeho znami chceli prihriat polievocku Biggiemu ale takto snad nyeee... Biggie sa ozenil s Faith po 9 dnoch nie po troch tyzdnoch.. soundtrack super herecke vykony solidne - Jamal Woolard bol podla mna skvely..pribral koli tej role 50pounds a uveril som mu..maleho Biggieho hral jeho vlastny syn ktoreho mal s Faith Evans..Angela Bassett kralovala :) scenar cekom fajn.. styl filmu bol celkom zaujmavo ponaty s prestrihom na archivne zabery.. pointa tohto filmu ma ale sklamala..Biggie bol viac ako len talentovany cernoch z ulice..stal sa zosobnenim sna pre kazde cernoske deti z chudobnej aj bohatej stvrte na vychodnom pobrezi ameriky..bol ikona..a chybalo mi (az na poslednu scenu) zosobnenie jeho hodnoty a vyznamu pre ludi... ps: 2pac bol stvarneny ako "neger" na tej istej urovni ako Biggie alebo ako niekto kto je v uzadi a je tam len dlhsie..co sa tyka uspechu a vplyvu..Biggie bol aj je na tom o dost horsie ako 2pac.. Tupac - 73mil albumov Biggie - 23 mil albumov ()

Forum.

Pro nezasvěceného nuda. Pro člověka, který zná celou tuhle historii je to doplnění vzdělání. Několikrát jsem některé části přetáčel a dohledával si kdo je vlastně kdo. Maličko jsem tlačil slzu při vzpomínce na poslouchání starých rapových desek. Jsem rád, že film i ukazuje skutečnost tak jak byla a ukazuje, že 2pac se vlastně ke konci života naprosto zbláznil a že démonizovaný Biggie vlastně za nic nemohl. 100% ()

muti

neuveritelne kam az dokaze zajst vzajomna nevrazivost dvoch superiacich skupin. nie aby sa tesili ze sa dostali z ghetta a zarobili miliony, no oni sa idu pozabijat. a navyse v tak mladom veku... ak by tusili kam to az zajde asi by sa skor pomerili a dali si nejake spolocne priatelske vystupenie. no a opatrnost im bola tiez cudzia, po zastreleni Tupaca v aute by som do Kalifornie bez nepriestrelneho auta nesiel ani za nic. ktovie kolko ludi sa este potom postrielalo koli rozlicnemu rapovemu stylu ... paradny film o Velkom vzosupe a Velkom pade jednej hudobnej legendy. sice mimo moj hudobny styl, ale o to viac som rad, ze mi film priblizil tento vzdialeny svet aj s jeho podsvetim. aj ked clovek rap nemusi, tak Biggiemu patri jednoznacne respekt za to odkial zacinal a kam to dotiahol vo veku 24 (!) rokov. na zaver uz len ostava zanotit si I'll Be Missing You. suhlas s: larelay ()

petrsponar

8/10 Stručně řečeno,povedený filmek o velké legendě z East cost,old schoolový rap poslouchám prakticky celý život a tak jsem si Biggieho nemohl nechat ujít,film má v první půlce velice rychlé tempo a necelé 2 hodiny utečou jak voda,ale pořád je zde krásně zobrazen Bigieho divoký,ale ůspěšný život od dealování po jednoho z nejslavnějších rapperů na světě. R.I.P NOTORIOUS B.I.G ()

bigboss_

Keby sa natocila biografia o 2pacovi ci ako sa to pise, tak by sme videli zase inu verziu. Sex, drogy, rap co ineho sa dalo cakat, nemyslim si, ze to malo nejaku velku vypovednu rolu ako biograficky film. ()

EnneX

Miluji rapovou hudbu skoro od doby co jsem hudbu začal poslouchat proto i tenhle snímek patřil mezi vyvolené, které jsem chtěl vidět. Pokud pominu opravdu zvláštní ztvárnění role Puff Daddyho (nechápu proč to nezahrál sám), nebo i dalších jde o velmi kvalitní podívanou (Jamal Woolard je vážně precizní za to 2 Pac to je ostuda). Pokud jde o mě vždy jsem měl raději Tupaca, který pro mě zůstává ten nejlepší raper co kdy žil, ale přesto i Notorious byl vážně někdo kdo se svými rapy dokázal najít cestu k mému srdci. Bohužel celý vyznění filmu je co se týče ke konfliktu East a West Coast jednoznačně ve prospěch Notoriouse a to i přesto, že do dnešních dnů jsou okolnosti okolo smrti Tupaca a Notoriouse stále nevyjasněné. Podle mě celé prohloubení problematiky mohlo být více otevřeněji ukázáno - tím myslím, že celý se to točí kolem Suge Knighta a Puff Daddyho, který podle všech okolností ví o obouch mrtvých daleko více než se vypustilo na veřejnost. Přesto nám film překládá svojí pravdu a bere to jako fakt. Z toho to důvodu nelze dát 5 hvězd, ale jen 4. To je jediný problém, který mám s tímhle filmem, který je jinak naprosto skvělý. PS : Schválně čekám, kdy se natočí film o 2 Pacovi a jaká verze by byla předkládaná nám divákům. ()

carAnthony

Po dlhej dobe konečne skvelý hip-hopový film...a to o legende Rapu - Christopher George Latore Wallaceovi a.k.a. Biggie "Notorious B.I.G." Smallsovi. U mňa prekonal aj také esá ako 8Mile či Get Rich or Die Tryin a vyrovnal sa skvelému Hustle & Flow. O Biggiem som vedel už pred filmom aj keď veľa nie - akúrát to že je to mŕtva legenda EastCoast Rapu a že moc rád nosil klobúky. A teraz k filmu - biografia zpracovaná na výbornú a takisto to, ako dokázal spraviť z hovna čo mal, Superstar kariéru no bohužial veľmi veľmi krátku, vo filme samozrejme vidíme aj Tupaca Amaru Shakura, stvárnenú Anthonym Mackiem, teda mŕtvu legendu WestCoast Rapu a Biggieho veľkého priateľa zo začiatku hviezdnej kariéry. Ďalej vo filme vidíme prvú Bitch v Hip-Hope Lil' Kim, nielen terajšiu ale aj Old School hip-hopovú superstar Puffa Daddyho ktorého songy sa radia do top 100 piesní histórie v ktorých sú taký interpreti ako Elvis, Johny Cash či The Beatles. Film je skvele spracovaný a pre fanúšikou povinnosťou. //100%// ()

djcremo

Film skôr pre fanúšikov rapu a B.I.G. Ináč priemerný životopisný film, s hluchými pasážami, bez nejakého vážnejšieho posolstva. Nie je to nič prevratného, videl som už aj lepšie životopisné filmy aj s hudobnej branže, ale zasa to nie je až také zlé a určite neodradí. ()

jopal

Niektore veci som nepochopil (o hrdinovi som sa dozvedel az z filmu), ale inac vyborne a putavo natoceny film. ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží