poster

Hitchcock

 • USA

  Hitchcock

 • Slovensko

  Hitchcock

 • Velká Británie

  Hitchcock

Životopisný / Drama

USA, 2012, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ajuska
  ***

  Miluju filmy z filmařského prostředí i Hitchcocka, ale tohle se moc nepovedlo. Na stopáž pouhých 98 minut se tam vlastně nic moc neděje, jako životopis to také nefunguje, protože ukazuje jen krátké období v jeho životě, a pro milovníky Psycha je tam nakonec hrozně málo záběrů z natáčení Psycha. Na druhou stranu solidně funguje retrostylizace a pár hitchcockovských vtípků, postřehů, jenže to je na film o takovém tvůrci zatraceně málo.(14.1.2013)

 • POMO
  ***

  Výborne obsadený malý filmík, ktorý by bol super ako súčasť TV minisérie, sledujúcej v každom dieli Hitcha pri realizácii jedného z jeho veľkých filmov. Tento stavia na vypätom životnom období režiséra, kedy (po komerčnom neúspechu Vertiga) riskoval a film si financoval z vlastnej kapsy. Dôležitou linkou príbehu je podpora jeho manželky, s ktorou zrovna zažíva žiarlivostné peripetie. Rovnako, ako do zákulisia nakrúcania Psycha, hlavne teda prvotnej myšlienky a príprav, film nahliada do ich obývačky. Príjemný feel good movie, ale je otázne, či by legendárnemu režisérovi a jeho najikonickejšiemu filmu viacej nesvedčalo honosnejšie zpracovanie napríklad Scorseseho optikou.(7.2.2013)

 • Aky
  ****

  Od filmu nelze očekávat dokumentární obsáhlost. Je to spíše hříčka vzdávající hold geniálnímu režisérovi, kterého vystihuje naprosto dokonale. Přesně takhle suverénního a současně nejistého a tápajícího jsem si ho představoval při sledování jeho osobních "předscén" na počátcích jeho krátkých televizních epizod. Je velice příjemné se na to dívat, pohoda, úsměv, nadhled...(21.6.2013)

 • Rosaviva
  *****

  Pro mě příjemně velké překvapení. Životopisné filmy většinou nejsou moje káva, protože jsou nudné a mají tři hodiny. Tady byla přiměřená délka, svižné tempo, skvělé herecké výkony a žádný prostor pro nudu. Pro mě teda rozhodně mnohem lepší film než zatím všechny nominované na Oscary, které jsem viděla. Vytknula bych snad jen jednu věc - tu strašnou masku. Sice chápu, že jí Anthony Hopkins musel mít, aby se přiblížil Hitchcocovi, ale byla opravdu strašná a bylo hrozně vidět, že je to jen maska. 5*(8.2.2013)

 • Momo_desu
  ***

  Musím sa priznať, že nevidela som žiaden film od Hitchcocka, dokonca ani známe Psycho (Hodlám napraviť). Ale vzhľadom na to, že tento film bol životopisný nevidela som to ako prekážku. A navyše aspoň som sa niečo podozvedala. Sériového vraha Eda Geina poznám, veľa som si o ňom čítala ale vôbec som nevedela, že vďaka jeho zverstvám vznikol film Psycho. Myslela som si, že proste Hitchcock dostal skvelý nápad na film a bol už úžasný keď sa točil. No ale bolo to vlastne naopak. Filmu nikto neveril, každý ho spochybňoval a nakoniec po uvedení v kinách sa stal film niečím úžasným. A napr. aj tá stará známa hudba. Myslela som, že tá proste bola k tej scéne hneď jasná. A svetu sa div nie. Veď on ju tam pôvodne ani nechcel. Takže celkom fajn film, ktorý mi trošku priblížil aký A. H. bol a ako vznikol film Psycho.(31.8.2013)

 • - Anthony Hopkins kvůli roli nepřibíral, po každé se musel obléknout do 130kilového obleku. Filmové masky stály dohromady přibližně 1,5 milionu korun. (Vrata88)

 • - Fotografie, kterou si filmový Alfred prohlíží po hádce s Almou, je fotografie skutečného Hitchcocka s jeho ženou. (Morien)

 • - Ve filmu se objevuje, jak je filmována první scénu z filmu Psycho (1960), která se odehrává v motelu. Ve skutečnosti byla první natáčení scéně zmíněného thrilleru ta, ve které Marion (Janet Leigh) mluví s policistou. (NormanBates)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace