Film, na který si za pár měsíců už nikdo ani nevzpomene, přitom to tak dobře začalo. První půlhodina je dobrá, vlastně velmi dobrá a hlavně strašně zábavná. Úplně ve mně probudila natěšenost, myslela jsem si, že mě teď čeká příjemná filmová hodina a půl s dobrými herci. Velmi mě bavilo to pozadí vzniku filmu, od hledání inspirace, přes schůzku s cenzorem, až po samotné natáčení. Jenže krátce na to filmu začne docházet dech. Natáčení Psycha ustupuje do pozadí, Hitchcock se promění v žárlivého manžela a divák sleduje menší krizi manželského páru, kterou však Sacha Gervasi nezvládl vůbec prokreslit a jít do hloubky, takže vlastně vůbec nikoho nemůže zajímat. A dokonce dokázal ve druhé polovině z Hitchcocka udělat strašně nesympatickou postavu. Film na jedno zhlédnutí.(6.1.2013)

Výborne obsadený malý filmík, ktorý by bol super ako súčasť TV minisérie, sledujúcej v každom dieli Hitcha pri realizácii jedného z jeho veľkých filmov. Tento stavia na vypätom životnom období režiséra, kedy (po komerčnom neúspechu Vertiga) riskoval a film si financoval z vlastnej kapsy. Dôležitou linkou príbehu je podpora jeho manželky, s ktorou zrovna zažíva žiarlivostné peripetie. Rovnako, ako do zákulisia nakrúcania Psycha, hlavne teda prvotnej myšlienky a príprav, film nahliada do ich obývačky. Príjemný feel good movie, ale je otázne, či by legendárnemu režisérovi a jeho najikonickejšiemu filmu viacej nesvedčalo honosnejšie zpracovanie napríklad Scorseseho optikou.(7.2.2013)

Hitch nikdy nepatřil mezi mé top favority. Vertigo se mě moc nelíbilo. Psycho bylo vynikající. Ptáky jsem pořádně nikdy neviděl a Na sever severozápadní linkou se chystám už pěkně dlouho. Okno do dvora taky nebylo zrovna tím, čím jsem si přál. V Alfedových filmech, prostě divák vždy nějakou dobu musí čekat na pointu. Když samozřejmě příjde, tak stojí za to.... Pokud jde o tento životopisný film, tak ten se zaměřuje pouze na období natáčení Psycha a ani v tomhle případě se nejedná o kdovíjaké hody. Kdo čeká tuny zajímavostí bude zklamán. Film je zajímavý asi jen do určité míry. Herecké výkony jistě snesou nejpřísnější měřítko. Celkové zhodnocení: Není nutné vidět. 50%(14.3.2013)

Kdysi jsem hrál hru The Movies - stanete se majitelem filmového studia někdy ve 20. letech, najímáte herce, režiséry, scénáristy a snažíte se natočit výborný film, který by vás katapultoval do čela žebříčku všech filmových studií - a vidět výrobu filmu "postaru" tak byla alespoň pro mne pastva pro oči. Když k tomu přidáte skvělé herecké výkony, mezi nimiž přirozeně vyčnívá vynikající Anthony Hopkins (jenž hraje Alfréda Hitchcocka tak kouzelně, že si jeho postavu zamilujete téměř hned, co promluví) a vznik takového filmu jakým je Psycho - je povedený film na světě. V průběhu filmu jsem váhal mezi 4 a 5 hvězdičkami - ale scéna, ve které Hitchcock diriguje slavnou scénu ve sprše při prvním promítání, tak ta to prostě rozhodla… Možná, že po dalším zhlédnutí půjdu na 4 hvězdičky, ale to je zatím předčasné řešit :)(9.2.2013)

V podstatě klasická biografická pohádka o hledání porozumění a překážkách na cestě k libovolnému cíli, ale zrežírovaná a zahraná s elánem a mimořádnou sympatií. Hopkins ani Gervasi asi ceny sbírat nebudou, jejich láska k Hitchcockovi, případně Psychu, je ale očividná a nakažlivá, minimálně pro stejně zasaženého člověka. Komplikovaný charakter ústřední postavy film poměrně elegantně představuje (a na rozdíl od nedávné Girl nestrká nic nechutně bulvárního divákovi do obličeje), neidealizuje ho a pokud už někoho staví na piedestal, je to Alma Reville, přehlížený génius za ikonou Hitchcocka. To co film chtěl, případně mohl říct, řekl. I proto je škoda, že se tvůrci zaměřili na tak krátký úsek Hitchcockova života. Psycho sice mělo relativně komplikovanější vznik a následně úžasně triumfovalo, tak vyjímečná osobnost by si ale přesto zasloužila obsáhlejší film.(6.1.2013)

• - Anthony Hopkins, představitel Hitchcocka, docházel i na konkurzy ostatních herců, aby s nimi mohl odříkávat společné repliky, přestože se mohlo někdy jednat i o pouhou jednu jeho větu. (Brousitch)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles, Montrose a Pasadeně od 13. dubna do 4. června 2012. (henrycruel)

• - V rozhovoru mezi hlavními hrdinkami před ateliérem, kdy paní Hitchcocková (Helen Mirren) převzala dočasně práci za nemocného muže, se střídají záběry, na nichž má Alma límec nahoře, a záběry zezadu, kdy má límec dole. (Pyron)