Alvin a Chipmunkové 2

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2009, 85 min

• BeranSon

Hit to je, ale proč? Protože malé děti nejsou kritické. Chipmunkové nefrčí tak jak by měli, herci jsou děsivý, fakt bída, že to nejde vrátit. Změny režiséra není na škodu, takovýhle počin ani režiséra nepotřebuje, ten je tam spíš jen tak, aby se neřeklo. Odpočinek od Jasona Lee ujde, tvůrci chtěli jeho postavu zastrčit do ústraní a to celkově prospělo. Jenomže nahradit ho ještě horší náhradou Zacharym Levim byla pitomost. -2/10-(3.5.2014)

Film je určen pro děti předpubertálního věku a je to tak třeba brát. Dabovat Čiperky slovensky je sice na jednu stranu dobrý nápad, ale vzhledem k věkové skupině, které je film určen, musím protestovat, protože dnešní děti tomu prostě nebudou rozumět, což je bohužel smutný fakt. Ale jinak bych těm, co je tenhle žánr baví, spíš doporučila G-FORCE.(2.5.2010)

Animátoři opět oživili trojici čipmanků. Film navazuje na předchozí díl, který měl úspěch svou novotou a zajímavým nápadem. Volné pokračování bohužel nesdílí stejné úspěchy. Do role přichází 3 noví čipmanci nebo přesněji čipmančice. Nejedná se o závratnou komedii, ale některé scénky jsou povedené, ale celkový dojem z filmu není nikterak poutavý ani záživný.(28.12.2009)

• someone

To si snad už dělaj ..... :-)))) Veverka (pardón čipmank - cožeto vlastně je? Čtěte zde http://chipmunk.navajo.cz/) hrající americkej fotbal?? Tak to je mazec i na scénáristu po lobotomii, kterej musel tenhle skvost nejspíš napsat (i když honička s motorkou a vrtulníkem ke konci filmu patří bezesporu mezi to nejlepší, co jsem v akčních filmech kdy viděl:-)))) Ovšem chápu, že je to zřejmě pro malý děti, ale ty z toho nebudou mít taky ani ...., protože celej film (pardón blbina) je zasazenej do americkýho středoškolskýho prostředí a většinu událostí, které se tam na obrazovce mihnou, nemůžou český dětičky absolutně pochopit (nejspíš ani ty americký) a žádnej normální středoškolák by na tohle určitě nešel! To jenom my dospělí blbci, potažmo naše nejmenší ratolesti, zřejmě očekáváme, že se u takovejchhle "událostí roku" budeme bavit. No zvládnul jsem to až do konce, ale musím říct, že takhle vymytej mozek bych neměl ani po shlídnutí všech dílů Esmeraldy - a to bez přestávky! (její fanoušci mi jistě prominou:-)) Hvězdičku dávám za to, že ve filmu vystoupí podle mě jedna z nejtalentovanějších zpěvaček současnosti - Charice Pempengco. P.S: Slovenštinu jako jazyk mám rád, ale tady mi snad poprvý v životě vysloveně vadila! Kéž by ty čipmančí samice mluvily třeba vietnamsky - i když možná i na tenhle jazyk nejspíš brzy dojde, protože jestli se budou v příštích pokračováních tyhle potvory množit geometrickou řadou, tak bude zřejmě obsazen každej světovej dialekt:-D(2.3.2011)

• Wlashack

Tak tu máme další ždímačku na peníze ubohých rodičů. Původní díl by ještě celkem snesitelný, ale tady je už hlavokroutících momentů přespříliš. Čimpančice, kterým jsem těžko rozuměl já (a to slovenčinu celkem ovládám), natož děti. Navíc mne jako vozíčkáře celkem udivila scéna nebohé babičky letící na vozíku ze schodů. Milí filmaři, viděli jste vůbec někdy, jak se chová vozí spuštěny po zadu ze schodů? Okamžitě(!) by se převrátil na zad a milá babča by dopadla daleko hůř. Ne, vozík opravdu poslušně nezdrncá každý schod :-) Odpad tomu nedám, od toho jsou tu jiní, ale víc než jednu hvězdu z toho nevykřešu, děti sorry.(3.7.2010)

• - Premiéra byla původně naplánovaná na 19. března 2010, nakonec však světlo světa spatřil již o Vánocích roku 2009. (KucC)

• - Film byl distribuován pod krycím názvem Hairy Beast 2. (KucC)

• - Film vyhrál v roce 2010 Kid's Choice Awards a BAFTA Children's Awards: Kid´s Vote. (J*A*M*A*L)