Alvin a Chipmunkové 2

Alvin a Chipmunkovia 2

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2009, 85 min

Pokud bych měl toto pokračování hodnotit sám za sebe, byly by to tak dvě hvězdičky. S ohledem na to, že je to ale určeno hlavně menším dětem, dávám za tři. Co mi ovšem neskutečně vadilo, byl slovenský dabing holčičí trojky. Sám jsem nestihl pochytat ani polovinu jejich vět a pro malé děti jsou upištěné slovenské hlasy naprosto nesrozumitelné. Tohle se tedy dabingovému studiu vůbec nepovedlo. Chipmunkové a jejich nové kamarádky jsou krásně roztomilí a děti si je jistě zamilují. A o to jde. Bez ohledu na primitivní příběh.(16.6.2010)

Film je určen pro děti předpubertálního věku a je to tak třeba brát. Dabovat Čiperky slovensky je sice na jednu stranu dobrý nápad, ale vzhledem k věkové skupině, které je film určen, musím protestovat, protože dnešní děti tomu prostě nebudou rozumět, což je bohužel smutný fakt. Ale jinak bych těm, co je tenhle žánr baví, spíš doporučila G-FORCE.(2.5.2010)

• Hellboy

Nebetyčně blbej film, až mě to uráží... Tohle je prostě průser, můj odhad je, že se to nebude líbit ani dětem. Hlavně když si k nevtipným vtipům a děsnému herectví všech herců připočtete slovensky dabované chipmunčice Čiperky, kterým prostě děti nebudou rozumět. ___ Není to tak, že bych projekci prostě proseděl - doslova jsem jí totiž protrpěl! Destilát těch nejpitomějších a nejohranějších klišé z dětských/teenagerských filmů, kde jsou ale v hlavních rolí vever...ehm, chipmunkové... To by ještě snad tak nevadilo, jenže ve filmu neni špetka ozvláštnění! Nulová invence a výše jmenovaná negativa tak spolehlivě snímek posílají snad ve všech světových recenzí do hodnocení pod 30% a já se jen modlím, aby nevzniklo třetí pokračování. Problém je, že Alvin a Chipmunkové je přes 50 let starý fenomén, který má především v USA stále ještě dost fanoušků, takže i přes naprosto dementní úroveň si na sebe tento film skoro určitě vydělá... Kdo ví, jestli se za dva roky "nedočkáme" Alvina 3. Nenechte se zmást reklamní masáží, toto je jeden z nejblbějších a nejzbytečnějších filmů roku!(18.12.2009)

• bend-ik

UTRPENIE.. Neskutočné, neopísateľné, nepredstaviteľné, doteraz asi ešte ani nezažité.. Nerobí sa to, ale.. keď Vám takýto SHIT reve (respektíve SKUČÍ!!) 88 minút po celej izbe (áno, som dosť inteligentná na to, že som si dala sluchátka a pustila čosi iné, no.. tento boj prehrávajú i PRODIGY!!) a nebyť tej lenivosti postaviť sa a prejsť šesť metrov na balkón, tento koment by pravdepodobne ani nebol napísaný a.. áno, hodnotím POSLUCH.. Ak by som si toto tu raz pozrela, prosím, rovno ma zbavte svojprávnosti.. ĎAKUJEM(15.2.2010)

• Payushka

Je velká škoda, že si celkem slušná jednička takhle nehorázně zkazila pověst. Alvin a Chipmunkové 2 nemá žádnou cílovou skupinu, na níž by se mohl zaměřit. Nemá pořádný příběh, postavy, písničky, po pravdě mě nenapadá nic kladného, KROMĚ! Kromě faktu, že vás vlastně ta návštěva kina zas tak moc nenaštve. Ano, jde o špatný film, ne ale nějak otravný či nepříjemně vlezlý. Nejedná se vyloženě o „čisté zlo“, jak tomu bývá u některých (obvykle českých) snímků. Neumřete u něj, což je záslužné. Akorát vás prostě nebude bavit.(7.11.2010)

• - Film byl distribuován pod krycím názvem Hairy Beast 2. (KucC)

• - Film vyhrál v roce 2010 Kid's Choice Awards a BAFTA Children's Awards: Kid´s Vote. (J*A*M*A*L)

• - Premiéra byla původně naplánovaná na 19. března 2010, nakonec však světlo světa spatřil již o Vánocích roku 2009. (KucC)