Alvin a Chipmunkové 2

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2009, 85 min

• ScarPoul

Rovnako ako v prípade Garfielda je dvojka skôr sklamaným. Jednak je to zápletkou, ktorá sa vôbec nemení ale ktorá je obohatená o kopec nových postáv, s ktorých minimálne celý futbalový tým a Daveov bratranec Toby v podaní Zachary Leviho, tam nemajú čo hľadať. Je to stále plné farieb a typicky chipmunkovského humoru o ktorom si myslím, že deti musia zbožňovať, ale nič iného film neponúka. Je to ukážka klišé, ktoré smerujú k nevyhnutnému a čo je horšie, príbeh nemá takú dramatizáciu ako tomu bolo v prípade prvého dielu. Nechcem povedať, že je to zlé, pretože si to na seba zarobilo, keďže sa chystá trojka, ale neponúka to nič nové a už ani tej roztomilosti tam nie je toľko, aby som dokázal privrieť oči. Hlavne dvojka bez väčšieho priestoru Jasona Leeho je pre mňa trochu sklamaním. Rutinné, nie zlé, ale v rámci žánru zbytočné pokračovanie.(23.11.2011)

• MartinezZ

"Upištěné zrůdičky znovu mrví hudbu." nebo "Alvin a všelék na migrénu." či "Šest důvodů, proč strčit hlavu do mixéru.", a co "Mončičáci na zteči."? ~~~ Ano, první díl se mohl líbit děckám, co prahly po plyšácích. U tohohle dílu mě ale děsí představa těch malých roztomilých dětských hlaviček s chmýřím místo vlásků, jak jimi bábetka bezbranně bouchají tu o stůl, tu o stěnu, tu o skříň a slabounké, slzičkami a nářkem zakuckané hlásky vysíleně šeptají "Maminko, už dost, plosíííím..." ~~~ Brrr, až mě zamrazilo.(9.7.2011)

• amyth

Dětský film dabovaný severní uherštinou ..... no comment (hlavně když na divokém východě od nás je čeština v jakékoliv tvorbě trestána pokutami). Jediný důvod co mě napadá je ten, že chtěl producent kopírovat realitu v které na Čr pořádají nájezdy laciné dutohlavé zlatokopky (slečinka plastik-romovopíchavá nebo zkusilajsemJardu Volopichová (jak přiléhavé příjmení).(5.10.2014)

• BeranSon

Hit to je, ale proč? Protože malé děti nejsou kritické. Chipmunkové nefrčí tak jak by měli, herci jsou děsivý, fakt bída, že to nejde vrátit. Změny režiséra není na škodu, takovýhle počin ani režiséra nepotřebuje, ten je tam spíš jen tak, aby se neřeklo. Odpočinek od Jasona Lee ujde, tvůrci chtěli jeho postavu zastrčit do ústraní a to celkově prospělo. Jenomže nahradit ho ještě horší náhradou Zacharym Levim byla pitomost. -2/10-(3.5.2014)

• Carljack

Zde nám to už jistojistě upadá, z příjemné komedie se film mění na příjemný odpolední film, který se naprosto zbytečně odehrává na škole. Jako bychom takových filmů už z USA produkce neviděli mraky. Tentokrát nás čeká naprosto neoriginální a dosti béčkový příběh, který přivede Chipkmunkům - samičky. Neříkám, že je to špatný, ale ztrácí to šmrnc a nápaditost prvního dílu. Což automaticky se pak podepisuje na hodnocení, bohužel - tudy cesta nevede! 40%(24.8.2014)

• - Premiéra byla původně naplánovaná na 19. března 2010, nakonec však světlo světa spatřil již o Vánocích roku 2009. (KucC)

• - Film byl distribuován pod krycím názvem Hairy Beast 2. (KucC)

• - Film vyhrál v roce 2010 Kid's Choice Awards a BAFTA Children's Awards: Kid´s Vote. (J*A*M*A*L)