Akční komedie, ve které agent CIA zjistí, že být špiónem je vlastně jen legrace v porovnání s úkolem pohlídat tři děti. Zasloužilý tajný agent s tváří hvězdy kung-fu filmů Jackie Chana má před sebou další z řady životu nebezpečných misí, při níž musí využít všech svých schopností tvrdého výcviku - musí zvládnout ohlídat tři děti své přítelkyně, aby měl šanci na odměnu v podobě jejího ANO. Nikdy si nechtěl brát práci domů, ale jedno z dětí omylem stáhne z jeho počítače supertajná data, která z domu udělají cíl odvěkého nepřítele z řad ruských teroristů. I bez toho to bylo o život, ale teď nastává opravdový blázinec... (oficiální text distributora)

HKstars

Řekněme si to na rovinu: O tom, že tenhle film bude pro 99% dospělé populace nekoukatelný se vědělo dávno před první upoutávkou. Když točíte film o chůvě a hlavní roli hraje chlap, něco je zkrátka špatně. Pověstnou výjimkou z pravidla budiž Robin Williams, ale myslím, že Martin Lawrence, Vin Diesel nebo Hulk Hogan dokázali, že tohle, byť často pouze duševní, genderové převlékání je zdrojem humoru tak nízkého, že z něj dostáváme křeče předem. Chůva v akci jde ovšem ještě mnohem dál. Dieselův Ochránce je vedle ní snad až příliš chytrá a živá komedie, Tři nindžové v zábavním parku mají zase větší spád a lepší akční scény. Nový film Briana Levanta nachází slušného soupeře až v nových filmech Marie Poledňákové, ale při vší úctě k Jackiemu Chanovi, v tlustých brýlích a roláku to s Jiřím Bartoškou prohrává vysoko na body. Samozřejmě trochu přeháníme, ale oni si začali. Jackie hraje agenta CIA, co má nakročeno do důchodu. Nikoliv kvůli věku, ztrátě schopností nebo otravným parťákům (já osobně bych s Billy Ray Cyrusem v jedné místnosti vydržel přesně pět vteřin - pak bych hledal požární sekyru), ale kvůli ženě se třemi dětmi. Tu hraje Amber Valletta a první ze zásadních otázek, které budete neúspěšně řešit po zbytek filmu, je nabíledni hned jak ty dva uvidíte vedle sebe. On padesátník s těžkou vadou zraku, ona sexy třicátnice, která oceňuje jeho sexy mozek a spolehlivost. A směje se jeho vtipům, dost možná proto, že jim nerozumí, protože Jackieho akcent je tu zas v plné polní. Proto možná do role hlavního záporáka obsadili chlápka, co hraje ruského zločince s tak krutým přízvukem, až z toho vržou výškové repráky. Záporáci svou demencí trumfují nejen letošní tabulky, ale vlastně i záznamy za posledních pět let. Scenárista zjevně nevěděl kudy kam, takže záporáka celé dvě třetiny stopáže zdržoval v hangáru, kde si dotyčný ne a ne vybrat to správné oblečení. Jackie se mezitím snaží bojovat se třemi dětmi své vyvolené ve složení retardovaná dcerka, geek v rozpuku a rebelující teenagerky á la Juno. Děti mu vyhlásí válku, on zapojí do hry nejrůznější gadgety, předá jim několik mouder a je vymalováno. Pozoruhodná není unylost celé pasáže, jako spíš pár momentů, které z ní podivně trčí. Domácí mazlíček, flekaté mikroprase, je nucen ke kanibalismu (požírání slaniny), Jackie se při uspávání čtyřleté holčičky během hlazení podívá úlisně do kamery, zamyslí se a pak řekne "Be realistic", což ovšem asi nevyzní tak, jak by MPAA chtěla, a pak jsou tu tradiční okamžiky jako totální likvidace kuchyně a trampoty s převlékáním které se Jackie snaží řešit akrobatickým stylem. Přemíra digitálních triků a pomáhání si dráty je ovšem natolik evidentní, že vás to div nedonutí vyvrhnout včeřejší oběd. S finální dvacetiminutovkou se ale snímek propadne do úplně jiného světa, surrealistického céčka, jenž si možná neuvědomuje svou tupost, ale rozhodně disponuje okamžiky, kvůli nimž by návštěva kina v podroušeném stavu nemusela být beznadějnou investicí. Pokud doufáte, že mluvím o akčních scénách, doufáte marně. Celý film startuje koláží ze starších chanovek. Je to nesourodý mix z Božské relikvie, Police Story, Tuxeda nebo Křižovatek smrti, který má sumírovat špiónskou kariéru hlavního hrdiny. Už tady vám realita klepe na rameno a naznačuje, že to nejlepší už má Jackie za sebou, alespoň co se týče fyzických výkonů a možná i toho šaškování - v americkém "pepíkovském" oblečení s kostěnými brýlemi mu to opravdu moc nesekne, a dokonce ani statečně mrkání na fandy už nepomáhá. Jackie se úspěšně pokusí zremakovat svůj slavný supermarketový skok z Police Story, jenže po pětadvaceti letech (ten čas ale letí) už je to spíš smutné memento než dojemný okamžik. Síla Chůvy nespočívá v nostalgickém vzpomínání, tohle vážně není Rambo IV nebo Rocky VI. Tohle je jen smutný pokus o dolování našich kapes, ne nepodobný tomu, co na videotrhu předvádí Steven Seagal. Jackie si může strčit za klobouk vynikající herecký výkon v asijském Shinjuku Incident, protože tohle je po New Police Story další ukázka sinusoidy (z vrcholu rovnou do údolí) a pomyslná facka všem důvěřivým. Náplastí budiž to, že koncovka Chůvy je tak přihlouplá, že slzy vystřídá smích. Ruští hitmani jsou totiž sebranka k pohledání - nervózní šéf má k ruce prsatou Natašu, blonďatého Barbara Conana a baleťáka (další trouba z celovečerní Hannah Montany aneb jelita si tu dali sraz). V téhle vybrané společnosti už se nikdo nesnaží hrát, všichni se snaží přežít, případně najít dekodér mimozemských jazyků ze Star Treku, když spolu začnou mluvit Jackie Chan a Magnus Scheving (made in Island). Jenže to celé jede na spirále do pekla, ve kterém už žádná bitka nevypadá přirozeně, nikdo se nesnaží hloupé dialogy vyimprovizovat ke snesitelnosti a ti, co neodpadli jsou svědky toho, jak jeden ze záporáků po zásahu dveřmi plive hrst umělých zubů. Limonádový Joe hadr. Co bych dal za jednu slušnou koláž nebo bitku, která by to posunula o kus blíž guilty pleasure. Jen se podívejte na Dieselova Ochránce - nikdy bych neřekl, že se svalnatý kolos bude hýbat svižněji a elegantněji než Chan v akční scéně plné kung-fu tajtrlíků. Žák porazil učitele (choreografii v Ochránci dělal jeden z nejmladších Jackieho svěřenců, Australan Brad Allan) a jediná jiskřička Chůvy v akci definitivně pohasla. Jestli u toho chcete být, nedělejte to kvůli Chanovi. Udělejte to kvůli trapným dialogům, absurdním záporákům, nejhorší sbírce mumlavých přízvuků (George Lopez a Billy Ray Cyrus také přispějí svou troškou do mlýna) a typické ukázce režie, která rezignovala na jakoukoliv invenci či snahu. Brian Levant je Martinem Kotíkem Hollywoodu. V jeho novém filmu Vanilla Gorilla hraje Pierce Brosnan. A to jsem si myslel, že tu krákající etudu z Mamma Mia už nemůže trumfnout. Má omezená fantazie mne opět zradila. P.S. Nudné jsou tentokrát i nepovedené scény v závěrečných titulkách. 20% () (méně) (více)

Neel

V tomhle se nedá hledat hlubší smysl. Klasická akční komedie s Jackiem Chanem. I když vezmu v úvahu jeho věk, použití pomocných lan k jeho výkonům, pořád je to hrdina, který stále svými kousky dokáže pobavit. ()

Ailly

Infantilné, nerealistické, stokrát videné, priemerné herecké výkony, nahlúply scenár a všetko to ostatné čo radi píšete o filmoch, ktoré nemajú práve oscarové ambície, ale priatelia, vzali sme na to tri sestrine deti (5, 7, 12), šli sa spolu so zvyškom kina popukať od smiechu, a my dospelí sme sa tiež zasmiali viac ako päť krát, a o čo malo ísť ak nie o srandu? ()

zurivymlok odpad!

Vím, že je to cílené na děti a možná bych to v hodnocení uvažoval, ale při sledování tohoto "veledíla" musí dětem zákonitě klesat IQ. A mě se nezbývá než zeptat: Jackie, proooooč? :-( ()

cobraSK

Totálna, sračková blbosť so starnúcim Jackiem Chanom, trápnym záporákom, dejovým klišé určeným pre deti predškolského veku. Škoda.... ()

Andy.222

Už dávno jsem si všiml, že filmy s Chanem nesmím brát vážně. Tak je ani neberu, užívám si prvoplánový jednoduchý humor a jeho typické kousky. Tento film je dalším příkladem tohoto typu. ()

Mr.Lordi

Není to nic hlubokomyslného, je to prostě na večerní odreagování po náročném (alespoň pro mě) týdnu. Komické situace (likvidace ruské záporajdy, hlášky) se mi líbila, co se akčních scén týče – no co, nikdo nemládneme… 60% ()

chaosteory

Poslední kapka pro mě a poslední hřebíček do rakve Jackiho Chana v americké produkci. Co se mě týká, Chan má nejlepší filmy v asijské produkci a to co splodil pro západ jsou sračky, které by se bez něj obešly (vyjímku tvořilo duo s Wilsonem). Bohužel on je jediný důvod proč nedám odpad, ty dvě nebo tři akční, ještě značně dotažené lany (to vidí i debil), jsou jediné pozitivum filmu. Zbytek, od děje po herce je teror, který je vhodný tak do mateřské školky. Většinou filmu dost pomůžou děti, malé, roztomilé. Právě ony vás mají utlumit, jenže ve mě spíš zapálily doutnák, obzvlášť ta nejmenší působí jak propuštěná s ústavu. Problém vidím v Levantovi, jak má ve filmu děti, je to v hajzlu. Srovnejte s Už jsme tam a zjistíte, že je to takřka stejné, alespoň pro mě. Jackie go home, please. ()

brezi

Bob Ho (Jackie Chan), tajný agent CIA, se shodou okolností stane chůvou tří děti své přítelkyně. O dobrodružství a nebezpečné situace je tak postaráno. A rozhodně to nemá jednoduché. Kromě svých tajných misí musí zvládnout i tři rozmrzelé děti a získat si jejich náklonnost. Jackieho filmy mám moc rád, nicméně tento patří spíše k průměru. I zde opět předvádí své skvělé bojové umění s mnoha kopy, výskoky, salty a hlavně s jemu tak vlastní notnou dávkou humoru, nicméně k lepšímu hodnocení to nestačí. ()

pirate

Tak nevím, doufám, že Chan až tak moc nezlenivěl, jak je tomu v tomhle kousku. Ale na film se dívat dá, i když nenabízí nic nového. 60%. ()

T600

Mé vysoké hodnocení patří především skvělému a mému oblíbenému herci Jackiemu Chanovi, který opět jako v jiných filmech kde dělá ať už špionážná blbosti, nebo se zrovna řeže ve stylu čínského bojovníka opět mile překvapil a zabodoval. Co se týče filmu, nepatří mezi mé oblíbené, ale ráda se pro pobavení kouknu. Určitě doporučuji na zpříjemnění a lehké pobavení večera. ()

Kinderr

Nic moc film Jackie Chana moc nemusím a přehnané rodinné komedie také ne. Zápletka nic originálního, děj také ne. ()

KuceraJohny

Je těžší psát recenzi na tento film. Úplně nevím jak ho zhodnotit. Jako fanoušek Jackie Chana jsem spokojený nebyl. Vlastně já nebyl spokojený ani jako divák. Film je klasický klišé rodinný film, akorát tomu Chan přidává šmrnc. Nebýt jeho ani se na film nekoukám. Dlouho jsem přemýšlel jestli 2 nebo tři hvězdičky. Nakonec dávám tři, především za Jackieho Chana který prostě svými vlastnosti film zvedá a také za to že není přehnaně dlouhý. Kdyby se dalo dát 2.5 tady bych přesně uděloval. No herecký výkony jsou nulový, Jackie je prostě nade všemi. Možná kdo byl ještě lehce nad průměrem byl malý Will Shadley. Jinak to nestojí za řeč. Příběh, no asi ani nebudu mluvit. Spíš prostě jestli chcete vidět tenhle film tak doufám že máte rádi akční scény jackieho chana, protože krom toho je film ve všem průměrný, možná někdy i podprůměrný. ()

imanicornyt

Přiznávám se – mé vysoké hodnocení je podložené vztahem, který jsem k tomuto snímku chovala před lety. Byla doba, kdy jsem se na něj dívala každý týden a doteď pro mě představuje srdcovou záležitost. Když jsem ho ale nedávno viděla a byla schopná po těch letech objektivně posoudit jak jeho kvality, tak jeho mouchy, přimělo mě to přizpůsobit svůj názor technickým parametrům. Námět i scénář jsou v tomto případě klíčové hodnoty, na kterých je celý počin postavený, a u nejedné scény jsem se upřímně zasmála, ale pravdou je, že se jedná o béčkový akční film s nižším rozpočtem. Dobovým akčním filmům bohužel často nesahá ani po paty, ale komedie je to skutečně geniální a nedovolila bych si nedoporučit tenhle unikátní kousek divákovi hledajícímu něco na obohacení vlastní filmové kartotéky. A dokonce i ten český dabing je opravdu povedený. ()

Bombastické návraty asijských ikon

Bombastické návraty asijských ikon

23.10.2009

Konkrétně do Šaolinu a k obouruční střelbě, aneb nové projekty Jackieho Chana a Chowa Yun-Fata. Jackie minulý týden rozčílil své fanoušky trailerem k rodinné břečce Špeh od vedle, a aby je uklidnil,… (více)