Koprodukční drama režisérky Sandry Nettelbeckové divákům představí šarmantní a půvabnou profesorku hudby, která je podruhé vdaná, má třináctiletou dceru a zdánlivě jí nic neschází ke štěstí. Přesto se utápí v depresích a bipolární porucha ji posléze přivede až ke zhroucení a k úvahám o tom, zda nemá skoncovat se životem. V léčebně se pak setkává s podobně postiženou Mathildou, jíž se snaží pomoci…V hlavní roli exceluje Ashley Juddová, jejího manžela ztělesnil Goran Visnjic. (oficiální text distributora)

laik_60

AK MÁME NIEKOHO RADI, AK S NÍM ŽIJEME, NEPÝTAJME SA HO, AKO SA MÁ, AKO SA CíTI ... MALI BY SME TO VEDIEŤ. A o tom je tento fil. Poznajú to mnohé matky, žijúce s postihnutými deťmi po celý život, s Downami, deťmi s obrnou, autistami, s ľudmi postihnutými duševným i telesnými poruchami. Helen v tomto filme žila sama, v zdanlivo dobrom vzťahu, no keď ju prepadli depresie, nik nebol nablízku čo by jej pomohol, ani manžel, ani nemocnica, ani nikto z okolia. Až rovnsko postihnutá študentka .. ktorá vedela o čom to všetko je. A keď k filmu s dobre hrajúcou Ashley pridáte aj fajn hudobne podmazy tak to celkom ujde. ()

Mylouch

Harmonie scénáře o vážných věcech a odpovídající filmařiny, která na cestě za osobitým výrazem nezapomíná na téma. Přitom nejde jen o obvyklou snahu, ale o vyspělé dovednosti v práci s vizuální stránkou, která spolu s hudbou vytváří souznějící rovinu k ne zcela tradičnímu vyprávění s neokázalými hereckými výkony. Film jako dělaný pro festivaly. 3-4* ()

marvan

Obživlá ilustrace k slovníkovému heslu "klinická deprese", spíš než originální životní příběh. Film je postaven na modelových situacích a modelovém chování postav, navíc Ashley Judd svou roli ždímá až otravně vlezlým způsobem, který svědčí o její snaze vyniknout, nikoli o sžití se s postavou. Poctivě zahrané emoce do filmu přináší až postava depresivní studentky, která se svou nemocnou učitelkou naváže vztah, založený na vzájemném pochopení dvou stejně postižených bytostí. Tam kde citová vyděračka Ashley Judd diváka brutálně atakuje hysterickým fňukáním a červenýma očima, vystačí si Lee Smithová se zdrženlivými gesty a plachými pohledy. ()

terunka003

Depresivní, tmavé, psychotické, na přes hubu, těžké, tvrdé, bolestivé. První půlka měla švih, pak se to zaseklo na stavech bez nálady, na stavech sebevražedných pohnutek, na křiku okolí (což se nedivím, bych jí dala fakcu). Na druhou stranu je dobře znázorněna bolest duše, bezvýchodnost, tmavost dní, boj proti světu. A také utrpení těch nejbližších, což si myslím, že je asi to nejhorší v takových případech. Herecké výkony víc než dobré. Celé prostředí působilo tmavě a chladně. Film, který rozhodně není určen pro denní pohodu. ..ten barák u jezera vypadal moc hezky, tam bych bydlela hned.. ()

uiu

Na můj vkus až moc depresivní kousek, ve kterém samozřejmě exceluje Ashley Judd. Hlavní hrdinka trpí patologickou depresí a v tomto duchu se nese i celé poselství filmu, který je takový pochmurný, smutný, depresivní a nenabízí hrdince ani divákovi žádné východisko nebo světlou stránku. Pro všechny, kdo si někdy prošli těžkou depresí, je tento film peklo, neboť mají možnost si tím projít znovu očima někoho jiného. ()

Koryntos

Jeden z dalších těžce psychologických filmů. Aneb prožijme si depresi spolu s hlavní hrdinkou, nejen z jejího pohledu, ale i z pohledu, jak ho vnímá její okolí. To se mi na filmu líbilo asi nejvíc, že je tady na problém nahlíženo ze všech zorných úhlů, jak z pohledu nemocného, tak z pohledu jeho rodiny i z pohledu dalšího nemocného člověka. ()

Josefin

Dostatečně kvalitní drama na téma deprese. Nikdy nevíte kdy příjde, jestli se nestaví i u vás. Sandra Nettelbeck si poradila velmi dobře. Kdo nezná nemůže pochopit, tahle interpretace přiblížení světa , kdy se svět stane bezejmenou tmavou noční můrou je určitě přínosem. Veronica decides to die je proti tomu falešná pohádka. Mírná šablona no a co má být. U mě určitě Ashley Judd, Goran Visnjic, Lauren Lee Smith podali nadstandartní výkon. Tak si dejte k sledování banány, nebo sklenici mléka příliv tryptofanu zvýší hladinu serotoninu :) ()

Pecival

Zajímavá exkurze do vod filmově tolik neprobádaných (aspoň co mohu soudit ze svých skromných znalostí). Líbí se mi, že se netlačí na pilu co se týče emocí a přístup je skoro dokumentární. Dokonalé vyobrazení jedince, kterému skoro nelze pomoct. Závěr nebyl úplně dle mého gusta, ale jako ukázka nevypočitatelnosti nemoci a proměnné vážnosti jejích stavů řekněme. Ashley Judd je celkem ok, ale já bych si spíše představoval takovou Emily Watson. Kdo se mi ale líbil moc byl Goran Visnjic. ()

milancecil

220. "Helena je šťastná, úspěšná žena, miluje svou práci, miluje svou dceru... Vaše manželka není nešťastná, vaše manželka je nemocná" ano, právě tak strohá a příkrá může být odpověď na překvapivé zjištění, že člověk, se kterým žijeme i více let, je vlastně těžce nemocný, že překonává každodenní trýzeň, ukrývá své obtíže před okolím, i před nejbližšími, ale neléčená nemoc tím neustupuje, jen vyčkává na ten nejpříhodnější moment, aby jako divoká šelma zaútočila na svoji oslabenou kořist, takový útok je často zničující, bořící s neúprosností zemětřesení ten přepečlivě budovaný osobní klam, že jsme jako ostatní, že máme vše a vše spolehlivě kontrolujeme, ale život už nikdy nebude takový, jak jsme předstírali, že je, je třeba přijmout pravdu o nás samotných, přijmout situaci a pustit do svého života jen toho, kdo se nás nebude ptát každé ráno, jak nám je, ale bude vědět bez otázek, jak se cítíme. Mimořádně silný příběh pro statečné. ()

Michelle75

Bylo to silné. Bipolární porucha je pěkná metla. Zamete s Vámi nemilosrdně a znenadání. Ashley Judd ztvárnila Helen a její zhroucení naprosto skvěle. Její hraní mě bavilo vždy a je mi jedno, jestli hraje ve filmech, které nemají zrovna vysoké hodnocení, protože její výkon stál pokaždé za to a já jsem si ji musela přidat do mého TOPU. Helen bojuje s nemocí po svém, dokud nenastane ten čas, kdy má pocit, že stojí za to bojovat a jít se odborně léčit. Celou dobu má nablízku lidi, kteří ji podporují. Ale někdy je i méně více a proto to Helen řeší tak....... ()

kolemjdouc

nesporně žhavé téma i dnešní doby které přinášíme i takovéhle oběti....kdo viděl pořad americké tv o zneužívání léků proti bolesti a jejich nadužívání, které přináší i tuhle nemoc - je to začarovaný kruh.S těmi nemocnými se vlastně veze celá roduna a i jejich okolí. Absolutně profesionální výkon Judd.Ale na druhou stranu zbytečně dlouhé záběry.Aby asi méně chápající diváci pochopili co chtějí tvůrci sdělit.Dosti ti filmu ubralo ()

Ještěřák

"Jestli chceš zjistit, jak jsi na tom s bipolární poruchou, pusť si Helen." --- U toho znásilněníčka mi poctivě stálo péro a vůbec jsem měl celou nadlidskou žízeň po tom, spářit se s danýma depresačkama. Však ona mě za to už brzy vlastní duše poskáče a zimní depka pohoní po poli. Jo a BTW, bylo to moc dlouhé. ()

Harapes

Jsem docela chápavý a tohle na mě asi zapůsobilo tak,že si řikám:"Výborný výkon Ashley Judd",ale to je jinak celý... ()

Tomu.Ver

Veľmi silný príbeh, škoda len toho, že to tak zbytočne natiahli, bolo mi už dlho... 3,5 sa nedá dať, tak teda 3 hviezdičky (možno som nebol pripravený, práve dnes, pozerať takúto melanchóliu) ()

LudeCZek

Já věřím že chronická deprese je hrozná a ničí životy, ale tenhle příšerně roztahaný film ničil mě svou nudností! ()

Kervorkian

Pretože ona sa nepýta, ako mi je, ona to vie. Bola pripravená bojovať, ale nebola pripravená na prehru. Prázdno. Odcudzenie. Samota. Netreba ďalších slov. Slová vedia. ()