Bláznivá střela - Amerika v ohrožení

• USA An American Carol (více)
USA, 2008, 83 min

Bláznivá střela – Amerika v ohrožení je komickým převyprávěním klasické pohádky Vánoční koleda, ovšem s tím rozdílem, že namísto Ebenezera Vydřigroše se v hlavní roli objeví cynický anti-americký filmař Michael Malone. Ten se vydá na křížovou výpravu s cílem zrušit Den Nezávislosti, přičemž jeho zbraní je jeho nejnovější filmové dílo nazvané Chcípněte, vy americká prasata. V onen svátek, 4. července, ho však navštíví tři duchové, kteří se mu namísto Vánoc snaží ukázat význam Dne Nezávislosti.
Režisér této taškařice, David Zucker, je známý jako mistr filmových parodií (Bláznivá střela, Scary movie, Připoutejte se, prosím). Ve filmu si zahráli Kevin Farley, Kelsey Grammer, Jon Voight, Leslie Nielsen, Bill O’ Reilly, Dennis Hopper a James Woods. (oficiální text distributora)

sadlokan

Klidně ať to zprava takhle nandavaj,ale přes toho jednoho M.Moora mi to přišlo drobet ubohý.Ale upozorňuju,že se mu vyhejbam,takže vlastně nevim. ()

RedDuck

Tak toto by si režisér na začátku kariéry asi nedovolil, nadělal by si v Hollywoodu dost nepřátel a je třeba si jeho odvahy natočit veskrze politicky angažovaný snímek vážit. Je to hodně velká prdel (a tím nemyslím onu Melounovu), ale také se dotýká mnoha témat z konzervativního pohledu což jinde neuvidíte. Těch památných momentů je mnoho (teroristi, Kuba, radikální křesťané, Hitler, liberální univerzity, ochránci lidských práv-zombie). Moore je zparodován dokonale, nicméně sranda z jeho tělesné postavy či jeho všudypřítomného fackování mi přišla už poněkud low. Vysoce interesantní snímek pokud jste trochu do americké politiky:) ()

Olík

Pochopil jsem do jakého terče se snažil David Zucker zamířit, ale rozhodně umí střílet lépe!?!?!? Možná mít v občanském průkazu jako státní občanství uvedeno americké, ale našinec není cizinec. Česká teta jejíž gynekolog sídlí v Růžové zahradě zkrátka není cílovou skupinou pro v několika případech celkem trefné vtípky......no schválně, zastavte na ulici deset lidí a kolik jich bude vědět kdo nebo co je to Michael Moore!?!?! A když už jsme u naší malé pivní republičky, tak sarkasticky tleskám distributorům parazitujícím na nedotknutelné značce "Naked gun"......pánové, jak by trefně poznamenal Zdeněk Pohlreich, vyndejte si hlavy z prdelí. ()

Stíba

Ne, tohle kromě Leslieho Nielsena a jeho úvodního hodu létajícím taléřem nemělo s Bláznivou střelou nic společné. ()

Kolyas odpad!

Pár ucházejících fórků na začátku, jinak ale do nebe volající výplach mozků pro masové americké publikum. Takhle intenzivní a trapná propaganda je snad možná právě jen tam, v "the greatest country in the whole world". Pan Zucker a oba spoluscénáristé v tomhle spektáklu manipulují a zjednodušují víc než celá Mooreova tvorba dohromady. Zloděj křičí: chyťte zloděje. ()

AxelWers

K prvým trom Bláznivým strelám som sa vyjadril len veľmi stručne, tam netrebalo písať nič, všetky tri filmy boli výborné. Ale k tomuto paškvilu niečo napíšem. Najprv sa čudujem, prečo sa u nás tento film distribuoval pod názvom, ktorým ako keby naznačoval, že má niečo spoločné s Bláznivými strelami Franka Drebina. To je omyl číslo 1. Tento film je na míle vzdialený od pôvodných filmov a humoru je tu pramálo. Omyl číslo 2 je ten, že Leslie Nielsen sa nechal nahuckať do tohto filmu a divák má sprvu dojem, že naozaj pôjde o pokračovanie Bláznivých striel. Nepôjde. A tretí omyl je ten, že tento film bol označený za komédiu. Nezachránilo to ani to, že sa vo filme objavilo niekoľko známych hercov. Ak ste fanúšikmi Bláznivých striel Franka Drebina, tak sa tomuto filmu vyhnite širokým oblúkom. Dám 1* za asi 5 minútovú scénu z Afganistanu, ktorá humorom pripomínala prvé tri filmy, ale tam to končí. Nebyť toho, tento brak by letel do odpadu! ()

milaneg

Nevhodně zvolený název, který nemá mimo režiséra a Leslieho Nielsena s neopakovatelnou trilogií nic společného, mě přemluvil, ať se na tuto patriotickou slátaninu podívám. Několik málo okamžiků bylo vtipných, některé i humorné, ale 2 * jsou maximum, které můžu dát...! ()

markotter

Kdo by se náhodou dostal k tomuto veledílu dřív ež k předchozím dílům, tak si je ke své škodě už nikdy nepustí... ()

cdome.82 odpad!

tohle je hodně mimo. vlastně ani nevím, co se ten film snaží říct. jasně MM je hodně mimo a snad i chápu, že mu někdo dokázal tehdy věnovat celovečerní fílm, aby z něj udělal ještě větší pako, než ve skutečnosti je. chápu přehnanej patriotismus. ale nechápu, když se ten stejnej patriotickej film začne obouvat do ústavy USA a části, který mu nesedí (4. dodatek) shazovat - slovy klasika - WTF ty pyčo? Další mínus hvězda za zneužití Leslie Nielsena, jenom aby byl na plakátě. Jako proti US motivačním produkcím nic moc nemám, Top Gun byl super, Tajemná záře nad Pacifikem je vlastně fajn, železný orel byl oser, ale tohle je ještě asi o 10 pater výš větší peklo ()

rublik05 odpad!

Čeští distributoři by se měli propadnout hanbou. Tohle "dílo" nemá s původní Bláznivou střelou nic společného a jedná se o prachsprostý podvod na divákovi. Dokonce si ani nejsem jistý, zda to točil opravdu ten samý člověk, co stojí za tak skvělými parodiemi (Bláznivá střela, Scary Movie), protože tohle je fakt trapárna non plus ultra. Totálně nesympatičtí herci, prakticky nulový děj, ve kterém jsem postrádal jakýkoliv náznak humoru či vtipných scén. Na parodii nebo komedii je tohle opravdu velký špatný. Od začátku až do konce samé nuda a trapas. 0/10. ()

goodnic

Má to svůj nezaměnitelný styl, který je ale povětšinou setsakramentsky nevtipný. Několik scén opravdu stojí za to, ale zbytek jsou jen samý kecy. Mimochodem: asi nejzku*venější český název. ()

DjMetal

Nooo, nwm..take odveci sa mi to zdalo.ten zaciatok by sa aj dal,ale potom stale v tom case co behal.niektore useky su dobre,sa da zasmiat,ale.tak 2 a 1/2* ()

D.awi.d

Michael Moore je debil a komunista, potud OK. Dělat si neustále srandu z toho že je tlustý a smrdí už není taková sranda. Takže průměr, ale třeba scénka s Hitlerem je nezapomenutelná a hlavně velmi trefná. ()

Quikeyed odpad!

Už tam není ani ten trapný humor, který mě rozesmívá. Toto je pouze největší pro americká sračka co jsem kdy viděl. ()

misar3

Takto zkaženou komedii sem ještě neviděl. Proč to vůbec sfilmovali je záhadou, trochu to zachraňuje je Leslie Nielsen a když jsem viděl prvních pět minut, tak jsem si dokonce myslel, že hraje hlavní roli, bohužel jsem se šeredně zmílil a dokoukal jsem to jenom proto, že jsem doufal, že na konci bude ještě nějaká scéna s Lesliem... Bohužel nic. Nicméně ve filmu se objeví spousty známých herců, což je takové malinké plus, ale až se divím, že si v takové blbosti byli ochotni zahrát cameo role... ()

Skratchy

Nevim jak je možné že režisér který má na svědomí tolik dobrých komedií mohl zplodit tohle.Jedna hvězdička za Leslieho a za celkem povedenou scénku s Mnichovskou dohodou. ()