Série(3) / Epizody(21)

Svérázná komedie sleduje dovádění jednoho typického neurotika, který má příliš bujnou fantazii. Mladý muž se snaží zvládnout svůj život, ale nějak se mu to nedaří.  Přáli jste si někdy mít v životě tlačítko, které by vždy poradilo, co následně udělat nebo říct? Přesně tohle se stává Donovi, když stojí před velkým rozhodnutím. Don je mladý muž, který má velké ambice, muž v nejlepších letech a také muž, který dokáže zkazit i ty největší prkotiny.
V každé epizodě s ním prožijete několik dní jeho života – uvidíte jak se potácí vstříc dalším výzvám nebo jen prožívá každodenní události. Když se Don ocitne v nepříjemné situaci, jeho bohatá představivost aktivuje zařízení, které mu sdělí vše, co by v dané situaci neměl říct nebo udělat. Tento seznam jako diváci uvidíte též a možná nebudete věřit, co všechno může existovat.
Když se s ním setkáte poprvé, Don se bude muset poprat s rozpaky - jak nejlépe zmizet z bytu dívky, se kterou strávil noc a nepamatuje si její jméno. Don také zjistí, jak se rozhodně nezachovat, když ho vyhodí z práce nebo jak se poprat se svým žalem, poté co mu zemřela babička. A jak se vypořádá Don s radostí nad tím, že mu odkázala svůj dům? Nijak, radost se totiž brzy změní v šokující zjištění. Babiččin dům byl plný haraburdí a nesplacených dluhů. Zkrátka Donův život je jeden velký chaos. (oficiální text distributora)

koza3

Zatím jsem sjel dvě série a královsky se bavil. Dlouho jsem neviděl sitcom o jednom herci, kde ostatní pouze přicmrndávají a jedná se v každé epizodě o jednu dějovou linku. Každá epizoda má své kouzlo a i když to občas s nemístným (např. fekálním) humorem přehání, tak to přejdete s úsměvem a těšíte se na další vtípky. Těším se na třetí sérii a fandím Donovi, aby přestal být takový dickhead :-) ()

Glukoza

Občas si nemůžu pomoct a musím srovnávat Dona s Bernardem Blackem a Eddieho s Mannym. Black booksáci jsou jistě jako postavy sympatičtější a mají jaksi promyšlenější charaktery, ale v tom je taky účel, že? Naproti tomu Don, prostě debil. Kdybych znala chlápka, jako je on, asi bych ho...."3 things she would like to do to Don: 1- Kick his balls, 2- make someone kick Don's balls, 3- at least try to kick his balls." Ale pořád mu musím fandit, smát se, dívat se dál. ()

Tartalus

Geniální britcom nového milénia. Bezkompromisní, ostrý a nekorektní humor + 2 krásné slečny, což se v britcomu jen tak nevidí. První 2 série skvělé třetí je trochu slabší. ()

Meinhart

Supr sranda, škoda, že nejsou titulky občas slůvko unikne. Seriál mimo děj obsahuje spostu skečů, kdy se děj přeruší a následuje např toto: 4 Věci ,co Don (hlavní postava) chce udělat těmto teenagerům (jsou sním v hospodě a štvou ho), smějou se mu on je vyfackuje a poleje pivem, se supr hláškou jim rozbije skleničky o hlavy, namlátí jim na holou, zastřelí je brokovnicí. střih a on udělá ve skutečnosti ještě větší blbinu, protože jak sám říká, není debil aby myslel penisem. Myslí koulema. Je to potrhlý a Don je opravdu blázen, ale všechno funguje, takže dávám všech pět. ()

worth

Ústredná dvojica trocha pripomína hrdinov seriálu Black books (idiot a jeho submisívny poskok), doplnená krásavicou (v každej sérii inou) a šibnutou starou babkou odvedľa. Smršť vtipov často za hranicou nechutnosti, ale neuveritelne zábavných. Mám britcomy všeobecne v obľube a toto je jeden z tých lepších. Škoda len, že odvysielajú z každého tak málo epizód, dúfam, že bude aspoň tretia séria. ()

Dankaaa

Po precitani komentarov sa mi moc do tohto serialu nechcelo, ale nakoniec som ho zacala pozerat a nelutujem. Vcelku prijemna zmena. ()

Šošia

Ten člověk mě svou demetností v první sérii fyzicky bolel - nicméně po shlédutí druhé a částečně třetí se ukazuje, že není takový "dickhead" a mohl by z toho být skvělý seriál! Jen vydržet!! ()

tombender

Tak copak to tady máme. Don je děsné pako a budižkničemu, něco mezi Listerem a Bernardem z BB, pak je tu Eddie připomínající svou láskou k úklidu a přitrouble-geniální povahou křížence matky terezoidky a Mannyho taktéž z BB. Do toho všeho se jim připletou postoupně dvě Kochanské. I když je tento model už tak trochu okoukaný, stejně to těm Britům pořád jde. Je vidět, že si s tím Dan Clark opravdu vyhrál a já dávám za 5. ()

sankacoffee

Skvělý, úžasný, geniální, excelentní, vynikající, inteligentní, bezvadný, výborný.....pokud se vám nepoučitelný flákač Don Danbry hned napoprvé nezprotiví, tak je to jeden z nejlepších seriálů na zvednutí nálady. ()

Mira5264

Nejlepší britský seriál, který naštěstí skončil na vrcholu. Hlavní dvojici protagonistů je opravdu nutné vyseknout poklonu, jelikož právě postavy Dona a Eddieho vytvářejí tu jedinečnou atmosféru, která z How Not to Live Your Life činí originální a vyjímečnou podívanou. První lehce slabší sérii je třeba brát jako určitý rozjezd pro výbornou druhou a třetí řadu. Dojemný vánoční speciál pak je velmi příjemným bonusem a tečkou za perfektním seriálem. ()

marrrrian

Bezkonkurenčný seriál. Na Dona si treba zvyknúť, ale potom to už ide raz na raz. A čo je najlepšie, kvalita neupadá, ale drží si neustále tú najvyššiu úroveň. Tu nie je o čom - plný počet. ()

lacerta

Don je idiot. Nechutnej ignorant, kterýmu má člověk chuť urazit hlavu lopatou. Ale je to neuvěřitelně vtipný. První řada se mi líbila víc, to by bylo 5* Zbylé mě bavily míň, konec mě taky nenadchl... Ale tak jak tak příjemně osvěžující seriál v davu. Nakonec jsem mu celkem držela palce, aby se dočkal své vyvolené. Jediný, co bych tomu vytkla je klišé amerických filmů- sní o jedné, přehlíží druhou - ve finále si uvědomí, že dívkou snů je ta druhá. ()

Tessina

Po shlédnutí všech dílů musím přiznat, že tento seriál mě mile překvapil. Zprvu jsem měla obavy, že mě seriál bavit nebude, ale po pár dílech mé obavy zmizely. Zejména jsem se bála britského humoru.. Ano britský humor je o něco sušší, takže jsem se nepopadala smíchy za břicho, ale i tak každý další díl sebou přinesl velké množství zábavy.. Scénáristům proto patří mé poděkování, protože vždy jsem se britskému humoru vyhýbala, protože jsem ho považovala za nepochopitelný, ale díky tomuto seriálu se můj názor změnil.. ()

Merenre

Seriál mě uhranul hned po prvním díle a už sem se neodtrhl... Bohužel počáteční nadšení vystřídalo jisté vystřízlivění, protože série mají značně sestupnou tendenci, docela otravné jsou některé opakující se "vtipy" nebo jak to nazvat a tady ty pasáže "několikrát něco co něco když něco..." jsou vtipné tak v prvních dvou třech dílech a pak už by je člověk chtěl přeskakovat. I přes tyto mouchy se však jedná o zcela výjimečně zábavnou záležitost, ke které si člověk snadno najde citovou vazbu a stává se nekonečně opakovanou vystýlkou života - což je pro britské sitcomy příznačné (aspoň u mě), a to přestože se zdaleka nejedná o sitcom natož britcom klasického střihu jako spíš o krátkometrážní komediální seriál. ()

wdc

Don je sebevědomý mladý muž, který nemá smysl pro povinnosti. Má problémy udržet si trvalý vztah, práci a peníze. Někdo ho může považovat za neúspěšného loosera. Jeho často komicky sebestředné jednání pak v kombinaci s jeho přešlapy vytváří různé úsměvné situace. ()

sitmin

tak tohle je opravdu příjemné překvapení. Po prvních dvou dílech jsem naprosto unešen. skvělý humor, do posledního slovíčka propracovaný skvělý scénář a velice se mi zalíbily momenty viz. 5 věcí, které byste neměli říkat po sexu apod. Skvělé! Snad bude pokračovat ve stejné kvalitě... ()