Královská hra

• Španělsko El rey de la montaña (více)

Teď se musí snažit o jediné: zůstat naživu. Na cestě za přítelkyní potkává Quim u benzinové pumpy atraktivní, vyzývavou Beu, a neodolá jejím svodům. Po kratičkém sexu však dívka využije jeho nepozornosti a zcizí mu peněženku i s doklady. Quim ji pronásleduje opuštěnou horskou krajinou. Jeho cestu náhle přeruší kulka vypálená z hlavně neznámého odstřelovače, který si ho znovu a znovu bere na mušku. Během útěku lesem narazí na Beu, která se rovněž stala cílem šíleného střelce. Oba teď musejí společně čelit nepochopitelnému nebezpečí a snažit se o jediné: zůstat naživu. Před smrtí je může zachránit pouze zběsilý útěk bez odpočinku... (oficiální text distributora)

Hapretor

Jen mě překvapilo, jak to dopadlo. Jinak je to předvídatelný a nudný. Ženský v jámě mi bylo líto. Je to totiž celý takový pitomě smutný.A vůbec mě to nedostalo - jako jiný trochu podobný filmy např. "Jezero smrti" (2008, VB). ()

mourinho

Velká spokojenost. Jednoduchý, ale svižný a velmi napínavý příběh se odehrává v krásném prostředí španělských lesů a bezvýchodnost situace hlavních hrdinů je díky realistickému ztvárnění skutečně znepokojující. Vše je navíc podpořeno svělým sountrackem, zajímavě je vyřešeno i převrácení děje ve druhé části filmu, kdy máme příležitost sledovat vše očima útočníků, k tomu příjemná stopáž, no je těch kladů docela dost. Tohle se španělské produkci opravdu povedlo. ()

Isomut

Skvelý napínavý thriler, ktorý ani v jednej minúte nedal pocítiť, že by sa obecenstvo malo začať nudiť, práve naopak. Všetok čas bol skvelo rozmiestnený a využitý do posledného detailu. Žiadne hluché miesta, kamera výborná (ako originálna FPS hra). Ku skvelému filmu netreba hviezdne obsadenie ani neviem aký rozpočet s veľmi veľa postavami. Takouto jednoduchou cestou keby sa uberali aspoň naše slovenské filmy, nebolo by to vôbec na zahodenie. 77% ()

Rathalos

Kralovska hra ma sklamala,podla komentarov som si myslel,ze to bude vacsia pecka,no nebola,nehovorim,ze to bolo zle,ale vacsina casu to bola nuda,pochvalim hercov,namet a aj prekvapive rozuzlenie,ale viac ako tri hviezdicky dat nemozem...:-) ()

panvasik

Já jsem normálně detektiv. Protože hledat tenhle film byla zase mission impossible, ale tentokrát se na mě usmálo štěstí a já ho našel. Film mě zajímal, třeba už 3 roky, ale vždycky z toho nějak sešlo a já se od toho zase vzdálil a nechal tohle sledování u ledu. No, ale tentokrát nastal ten čas a já po bůh ví jak dlouhé době hledání našel co jsem hledal. Zase na druhou stranu, musím říct, že jsem teda čekal více. Akce sice dobrá, zápletka mi přišla originální, ale to je tak všechno. Je tam hodně chybiček a docela dost nejasností, ale když jde člověk sledovat tento film se záměrem se pobavit, tak nebude mít nějak větší výtky a užije si tento akční thriller. Co mě ale docela nasralo, byl konec, protože, když se zjistí KDO byl vrahem, tak mi to v tu chvíli přišlo spíše vtipné nebo až trapné, protože tenhle nebezpečný střelec měl během filmu velmi dobrou mušku 6/10 ()

dainio

Španělé nám v poslední době servírujou jednu napínavou pecku za druhou...a možná je to i znamení, že i Evropa chce být na poli hororů zdatným konkurentem USA. Musí se nechat, že jim to fakt jde na výbornou....po výborném REC jsem opět mile potešen....další dávka syrovosti a reality, která v dnešních hororech nesmí chybět -- skvělá práce s kamerou, dlouhé bezstřihové záběry, šokující zjištění a k tomu i vhodné herecké obsazení....dám s klidnou myslí čtyři hvězdičky ! ()

RobLord

Kdyby byl tento příběh zpracován v rámci TV cyklu ČT Černí andělé, myslím, že by docela dobře fungoval. Jako celovečerní thriller bych jej se stoickým klidem přiřadil do nějakého lexikonu k heslu "nelogická nuda". K žádnému vzrušení (thrill) u mne totiž nedošlo. Po několika úvodních minutách jsem odhadl (ne)kvalitu celého celuloidu, ve kterém se všichni jeho hrdinové chovají tuze přiblble. Mužský hrdina je hysterický posera a věčně fňukající panikář, ženská hrdinka je podlá mrcha. Jeden z horských strážců je infantilní idiot a druhý se snaží být vzhledem k pravomocím svého úřadu přehnaně drsný; pracuje metodou gestapáka v roce 1942. Pes v tomhle filmu toho z dáli hodně naštěká, ale rozhodně nekouše. Co dodat k zápornému elementu příběhu, abych se nedopustil spoilerování? Snad jen "hehehe". Na toto téma byly natočeny mnohem, MNOHEM lepší filmy. Přesto si myslím, že se Královská hra trefí do vkusu řady diváků. Není to tak špatné, aby se na to nedalo dívat, to v žádném případě. Některé diváky tenhle film zkrátka zklame, jiné pobaví. ()

Kingjiri

Pozor na SPOILERY. Velkou předností snímku je povedená atmosféra, která se ale po odhalení identity útočníků rázem vytrácí (cca. ve dvou třetinách stopáže). Vlastně celej snímek jde hodně dolu, když se na scéně objevěj dětstký snipeři, který střílej líp jak mnoholetý hitmani a vedou silácký dospělácký dialogy - to už mi přišlo příliš přitažený za vlasy. Nejvíc mě ale naštvalo, že se o jejich motivaci člověk vlastně nic nedověděl, jen že hráli nějakou hru - že by klišovitý varování před hranim stříleček? Ani konec mě už nijak zvlášť nezaujal, tři slabší hvězdy. ()

JPO

Výborná atmosféra, prostředí i dvojice která prchá aniž by věděla před kým. A dokonalá muzika ve filmu jako třešnička na dortu. ()

Miagy

Film hodnotím priemerne, lebo k lepšiemu dojmu a hodnoteniu mi chýbalo pár vecí. Dej sa odohráva v krásnom prostredí španielskych ( predpokladám) hôr a lesov. Postavy sú hodené do deja bez akýchkoľvek bližších informácií. Poznáme akurát tak mená postáv. PLUS: krásne prostredie, dostatok napätia, príjemná lesná naháňačka. MINUS: málo info o postav, málo emócií, záver nepochopený. Hlavný hrdina dosť nesympatický. ()

DavidWebb

Zostal som zaskočený. Ešte som nemal s španielskym filmom zlé skúsenosti, aj preto som si chcel Kráľovskú hru pozrieť. Chcem povedať, ani toto nebolo vyslovene zlé, ale ani extra dobré - ako som bol doteraz u Španielov zvyknutý. Obsahuje SPOILERY! V prvom rade: Od prvej minúty až do konca ma dosť otravovalo (ne)herectvo celej posádky. Ďalej scénarista si zase pomáha kopou blbín, ktoré nie sú nijako vysvetlené (koho to vlastne zrazil autom? Môže človek strelený do nohy utekať ako zdravý? Prečo ich nezastrelili keď bol Quim pripútaný v policajnom aute?) Ak som to správne pochopil tak chalani vlastne "hrali" počítačovú hru v reále - zabíjali skutočných, náhodne vybratých ľudí a zbierali zato body. Síce neoriginálne ale aj dosť desivé. Viem si predstaviť, že niekomu takto rupne v bedni (koľkokrát do roka to vidíme v správach?) ale zažiť by som to určite nechcel. Čo môžem vyzdvihnúť je príroda/prostredie a potom už asi len primeraná dĺžka. Vyzerá to, že som príliš kritický ale toto ma vážne nijako nechytilo. Katastrofálny scenár, slabá réžia, soundtrack jak by smäd, hercov som spomínal, príbeh... no, s obidvoma zavretými očami sa to dá pozrieť. ()

ToTo4ever

Není to špatný, celý film jsem si říkal. Sakra! Kdo o po něm střílí. Kdo to může být. Dosti napínavé, ale nepravděpodobné - ke konci jsem si kladl otázku, proč furt utíkal, proč prostě nezaútočil? Já bych to teda udělal :D Ale jo, průměrný film s dobrou mjůzikou a kamerami! Ty kamery jsou kurna dobry! ()

oliveros

Škoda. Opäť len o zručnej kamere a peknej vizáži.. Pretože potom je tu už len desaťstranový scenár, plný prekvapení a šokujúcich momentov, prezentujúc aj skutočnosť aký malý dokáže byť rozsiahly les. ()

Drbac

Televizni thriller,jez chvilkama prechazi v survival horror,krety neni vubec krvavy.Presto za minimum penez vlozenych do vyroby jde o velice napinavy film s nekolika"zvraty" ktere v tomto zanru jeste nejsou klise. ()