Královská hra

Álvaro Augustín

Kostýmy:

Tatiana Hernández
  • Fr

,,POKUSILI SE NÁS ZABÍT“....... /// Rychlej sex na špinavejch hajzlech benzinky nevěstí dobrého ducha, ale problémy. AIDS? Tak zlý to neštěstí není. Quim místo léz nenalezne peněženku a prachy, aby později zase nalezl díru v autě. Po kulce z pušky. Trochu propadá panice a neuklidní ho ani díra v noze. Taky po výstřelu. MUSÍME ODTUD! Komorní lesní telenovela. Úvodní půlhoďka bídná, pak se to kapku zvedne, ale když zjistím, že mě to nemá čím překvapit ani okouzlit (nezabere ani pohled přes mířidlo zbraně...), mám chuť to zabalit. Skandální odhalení už nejsou co bejvávala. Snad jedině to, že pes dokáže bejt svině nevěrná...? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že až budu v průseru, tak nemám spoléhat na Quima. 2.) Přál bych si, aby se Esmeralda přeměnila v horor. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(27.11.2011)

Hodnotenia mojich obľúbených vyzerali: 1x1*, 3x2*, 1x3*, 4x4*, 2x5*. Gallega považujem za režiséra priemerného a sorry, krásnu prírodu šupáckej riti nech si užíva Livingshit. Tak čo čakať? Málo invencie pre začiatok príbehu, klasickú naháňačku (resp. útek). Až po pointu. Nemyslím záverečnú, tá už nejaký čas šokujúca nie je, ale to jedno rozhodnutie než sa odkryjú karty, okamih, keď Vám dojde, čo práve spravil. Ten pocit porazil zvyšok filmu. A takmer dosiahol na štvrtú hviezdu(8.5.2015)

Královská hra jako celek funguje téměř dokonale. Samozřejmě se zde dá nalézt několik slabin, ale pokud se tím budete moc zaobírat, tak si tenhle film moc neužijete, což by byla škoda. Dá se tu nalézt téměř všechno: od nádherné přírody, přes pochmurnou ale výborně gradující atmosféru až po velice zajímavý a docela překvapující závěr. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na slušné herecké výkony. Španělé u mě opět zabodovali a tenhle snímek jsem určitě neviděl naposledy. 7/10(27.10.2010)

Sááákra, škoda, že to neskončilo trošičku jinak, pak bych dal možná i 5*. Ale i tak to je super filmek, s krásnou horskou přírodou s podzimním pochmurným lookem/feelingem, s ještě krásnější Maríou Velvarde (jednou chci španělku >_< ), a s výtečnou kamerou, která je mj. občas z "first person" pohledu, což potěší určitě nemálo hráčů :). Záporák pak docela překvapující (v dobrym slova smyslu), což společně s pointou nepůsobí vůbec nereálně. Btw docela by mě zajímalo, jak tohle bude vypadat v HDčku, protože už ten připosranej dvdrip vypadal nevšedně kvalitně o_O.(21.9.2010)

Ano, Španělé opravdu napínavé filmy umí a za to jim tleskám! TENTO FILM MÁ NAVÍC překrásné prostředí, příroda, barvy....... navíc dobré herecké výkony a příběh se zajímavým koncem. Film rozhodně DOPORUČUJI. "El rey de la montana" vypráví příběh o mladém páru, který se ztratí v lese a na který zahájil lov šílenec. Před smrtí je může pouze zachránit útěk bez odpočinku... A co horší, šílenec má k dispozici zbraň a neobvykle agresívního psa.(14.3.2009)

• - V celom filme, ktorý sa odohráva v španielskej divočine, sa objaví iba 7 hercov, resp. postáv. (MikaelSVK)