Královská hra

• Španělsko El rey de la montaña (více)
Trailer

Teď se musí snažit o jediné: zůstat naživu. Na cestě za přítelkyní potkává Quim u benzinové pumpy atraktivní, vyzývavou Beu, a neodolá jejím svodům. Po kratičkém sexu však dívka využije jeho nepozornosti a zcizí mu peněženku i s doklady. Quim ji pronásleduje opuštěnou horskou krajinou. Jeho cestu náhle přeruší kulka vypálená z hlavně neznámého odstřelovače, který si ho znovu a znovu bere na mušku. Během útěku lesem narazí na Beu, která se rovněž stala cílem šíleného střelce. Oba teď musejí společně čelit nepochopitelnému nebezpečí a snažit se o jediné: zůstat naživu. Před smrtí je může zachránit pouze zběsilý útěk bez odpočinku... (oficiální text distributora)

Trailer

Crocuta

POZOR SPOILERY! Jak se nakonec ukáže, "Královská hra" patří k tomu druhu filmů, ve kterém se dnešní mládež baví po svém (srovnej např. "Ils", "Jezero smrti", atp.). Oproti jiným výše zmíněným snímkům je v něm však spousta věcí nedořečených, o minulosti postav se nedovíme takřka nic, což však nemusí být na škodu - postavu Bey dělá její tajemnost ještě přitažlivější. Trochu mi tentokrát vadil poměrně otevřený konec, ale to snadno přebije "lesní" atmosféra a lokace na které je radost pohledět, především díky vynikající kameře - práce s ní je ostatně vůbec nápaditá - viz závěrečná honička v opuštěné vesnici, kdy má divák chvílemi pocit, že sleduje záběry z nějaké počítačové hry. Zdařilý thriller, 3,5*. ()

SOLOM.

Královská hra jako celek funguje téměř dokonale. Samozřejmě se zde dá nalézt několik slabin, ale pokud se tím budete moc zaobírat, tak si tenhle film moc neužijete, což by byla škoda. Dá se tu nalézt téměř všechno: od nádherné přírody, přes pochmurnou ale výborně gradující atmosféru až po velice zajímavý a docela překvapující závěr. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na slušné herecké výkony. Španělé u mě opět zabodovali a tenhle snímek jsem určitě neviděl naposledy. 7/10 ()

eraserhead666

Tenhle zpočátku velmi syrový a napínavý thriller s horrorovou atmosférou bez zbytečných úvodních cirátů a obsáhlých seznamovaček s hlavními postavami mě během pár minut docela zaujal. Velmi nádherné prostředí, v němž se odehrává, zajímavé postavy, dobrá kamera a napětí. Jenže po několika desítkách minut to začíná být trošku stereotypní, jednotvárné a nijak to negraduje. Od půlky už jsem jen pouze čekal, jestli to nakonec vůbec bude mít nějakou (překvapivou?) pointu nebo zda alespoň zvítězí dobro nad zlem či naopak. A přesně vím okamžik, kdy mě ten film přestal bavit úplně a dokoukal jsem ho jen jaksi ze setrvačnosti. Tím je odhalení totožnosti střelců. Pro mě obrvoské zklamání, které filmu samotnému vzalo veškeré napětí a atmosféru, kterou si do té doby udržoval. Od toho okamžiku je to jen nezajímavý, neoriginální suchý thriller bez špetky napětí. Dávám 2,5*, musím ovšem zaokrouhlit jen na pouhé 2*. ()

pornogrind

Královská hra je podle mě taková malá nenápadná survival naháněčka, která si vystačí z pár hercema. L. Sbaraglia v roli Quima nebyl špatnej, ale podle mě film jednoznačně táhne Maria Valverde a navíc se na ni dobře kouká. Film se snaží o nějaký zvraty a překvapivej konec, ale na víc jak 3 hvězdy mi to nestačí. Neurazí, nenadchne. ()

destroy83

Nařachaný španělský thriller s příchutí hixploitation, ve kterém sledujeme Quima valícího si to za svou přítelkyní přes španělský zapadákov. Na cestě zastaví na benzinové pumpě, kde to zasune do atraktivní dívky Bey, která se nezdá a ukradne mu peněženku i s doklady. Quim se vydává za jejím bílým golfíkem a sjíždí z hlavní silnice na horské klikaté cestičky. Místo Bey však zanedlouho nachází díru po kulce na svém volvu a střetává se s maskovaným útočníkem. Tímto okamžikem nastává boj o holý život, do kterého se ne příliš překvapivě dostává i Bea. Dvojice prchá nádhernou přírodou a neznámý počet útočníků vyzbrojený mimo jiné i ostřelovací puškou je jim stále v patách. Vlastní příběh je vystavěn naprosto parádně a za pomoci vynikající práce s kamerou a naprosto uvěřitelných hereckých výkonů vytváří poctivé napětí, kterému dodává šťávu ještě anonymita útočníků, jež má divák šanci shlédnout pouze v několika nic neodhalujících záběrech. Po rozpačitém startu nabírá snímek až děsivě na obrátkách a s přehledem drží diváka napnutého až do samotného, pro někoho šokujícího finále. Výsledný dojem je kvalitní kousek, který by neměl ujít žádnému fandovi explotační kinematografie, ale s přehledem jej stráví i divák, který na tuto filmovou odnož nijak zatížený není. Hodnotím čtyřmi hvězdami. ()

• V celom filme, ktorý sa odohráva v španielskej divočine, sa objaví iba 7 hercov, resp. postáv. (MikaelSVK)