Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

maseer2

to, že Česká televize je (jak jsem se dočetl) jediným producentem tohoto pokusu o pohádku, je podle mě jediný důvod, proč jej uvedla.. (ano, naivně věřím, že to je ten důvod.. protože každý normální člověk si přece musí v porovnání s českými pohádkovými klasikami všimnout, jaká je to s prominutím sra*ka) ..proč ji ale proboha museli dát zrovna na Štědrý večer, to mi už do hlavy nejde.. a musím se pozastavit nad tím, že režisér Zdeněk Zelenka si v rozhovoru pro Magazín MF Dnes Martina Krause tak pochvaloval.. já jsem teda takhle prkenného (ne)herce už pěkně dlouho neviděl.. na někom takovém se zkrátka pohádka postavit nedá.. a ostatní herci nebyli o nic lepší.. 1* za snahu ()

GeusX

To je ale bída, za kterou by se i začínající ochotníci styděli. Herecké projevy se snaží působit jakoby přirozeně a bezprostředně až je to naopak působí přehrávaně. ()

villon17

Petra Tenorová je fakt kóča:). Nechápu ale, proč si vybrala takový pako, který naprosto neumí hrát a co je u herce překvapivý, neumí ani mluvit. Jinak zas tak ubohý a nekoukatelný to nebylo, ale jako vánoční pohádka, na kterou se spoustu lidí těší, to zklamalo. ()

MartinezZ

Jak natočit pohádku v deseti krocích: 1) Scénář a děj = šablona jak prase, hlavně se nesnažit vymýšlet nic, co není už 1000x osvědčeno, 2) Musí to být laciné, čím více, tím lépe a hlavně, ta lacinost musí bít do očí, 3) Nutno obsadit ansámbl, za jehož výkony bude divákovi při sledování pohádky trapno a zároveň celého štábu líto, 4) Nezapomenout zakomponovat nějakou českou novou blábolačku, aby se uživil autor hudby i textař, 5) Rychle vyprodukovat, sestříhat a švihnout to mezi vánoční pohádky, 6) Na ostatní kroky srát a hlavně to udělat rychle, aby se spotřeboval rozpočet na pohádky a příští rok byl taky nějaký. ~~~ 1,5* aneb další klasická moderní pohádka, ta půlhvězda navíc je za kostýmy, alespoň někdo si dal při tvorbě práci. Nebýt Stracha s Andělem Páně, tak už by bylo natáčení moderních pohádek a jejich uvádění o vánočních svátcích zakázáno vyhláškou Ministerstva kultury. ()

Wysch

Otřes jak hereckými výkony (možná až na Libušku, která ze svýho metrovýho plátna zahrála maximum), tak scénářem, režií i technickými disciplínami (kamera a střih, to je fakt otřes televizní produkce). Proč hvězdička? Protože představitelka princezny má perfektní krk a protože kupodivu s tak pomatlaným scénářem přišli tvůrci i s inovací (asi viditelné jen pro ty, kteří chtějí). Každopádně, kdyby "film" skončil po půlhodině, kdy se Tadeáš s Marianou políbili, bylo by to snad i lepší. Takhle jen hnusně nastavovaná kaše. ()

Asgy

Těžce podprůměrná pohádka, to už se radši podívám na nějakou tu starší, osvědčenou, i když jsem ji už viděl.. ()

Historik

Celkově to byl docela dobrý nápad, velkoryse pojatá televizní pohádka, která by měla hlavu a patu a vycházela z těch dobrých tradic české pohádky. Když ale jdeme do detailů, vidíme, že provedení bylo překvapivě amatérské. Nepovedly se na mnoha místech dialogy, několikrát mě vysloveně tahaly za uši. Herecké výkony tomu pak odpovídaly, bohužel i u tradičních hereckých opor. Inu, když je špatný text, špatně se i hraje. Největším problémem ale byl výběr hlavních představitelů - to se opravdu nepovedlo. Raději nebudu pokračovat, protože bych měl problém udržet ty tři hvězdičky. ()

Praxis

No to zase byla jednou pěkná blbost. Nechápu kam Zelenka dal oči. Naprostá šílená změť dementních a stupidních dialogů, zpěvu a podivných vizuálních efektů. Herecké výkony všech jsou prakticky k ničemu. Abrhám hraje jak ponocný, Kraus je mi absolutně nesympatický a jediný kdo si hraní užívá je Libuška, která ale bohužel nedostala tolik prostoru se projevit. Tohle jste teda pane režisére moc nevychytal. ()

SonGokussj odpad!

Po 5 minutách mi to bylo jasné. Dal jsem příležitost dalších 20 minut a s radostí pak přepl na jiný program. Trapné scény, trapné efekty, trapné dialogy. Zdá se to jen mně, nebo všechny "nové super pohádky" mají asi 20 herců a tím to končí. Se radši podívám na Císařův Pekař - tam to aspoň žije. Tohle bych zařadil mezi nástroje pro mučení čarodějnic. ()

UncleG

Primář Blažej lítá s teleportačním prstenem přes jezero, jelikož jeho dcera propadla zákeřnému samovznícení. Popelka bez předchozího svolení promlouvá z obrazu, zatímco Jitka Scheiderová neuměle nacvičuje zlotřilý smích. Pekaři nesedí paruka. Zlý král (nepochybně bývalý instruktor aerobiku) táhne do boje, nepočítaje s tím, že primář Blažej vlastní ochranný amulet, jenž jej činí nedotknutelným. Generál Renč a jeho přisluhovači (oblečení do plastového brnění) kují válečné pikle a Postlerovic Simonka mizí a zase se objevuje v gejzírech digitální vody. Mezitím se primář Blažej vydává za chuďase a zlý král se vydává za zbrojnoše, aby získal amulet pro Schneiderovou a stal se králem podruhé. Generálu Renčovi nesedí paruka. Nesmíme však zapomínat na potulné komedianty a pekařského synka, kteří v celém napínavém příběhu sehrají nemalou roli. Blažejovi nesedí paruka. Martin Dejdar hraje na harmoniku. Celý hrad tančí při pečení buchet. Filipu Blažkovi nesedí paruka. Sálem létají ohnivé lebky... Při závěrečných titulcích jsme všichni do jednoho hluboce kulturně obohaceni. ()

Pierre

Celkově ta pohádka stojí za starou bačkoru jak po filmové stránce tak po stráně scénáře a písniček. Ale Jozef Abrhám zde ztvárníl krále přímo dokonale. Za něho dávám tu třetí hvězdičku. Jeho král je moudrý charismatický hrdina který to celé zachraňuje. ()

Orlau32

Proč, proboha, nové pohádky jsou tak mizerné ? Protože se věnuje malá pozornost kráse ! Ano, slyšíte dobře: kráse ! V této pohádce je šišlající princ se "šufl hubou", princezna s "předkusem", král Vladan by potřeboval na zuby rovnátka, ale to i Tobiáš ! Krucifix, kdy už přestanou režiséři podceňovat dětského diváka ? Vždyť to je to první na co se dítě dívá ! Aby byla princezna krásná (co krásná - nádherná!) a princ, aby byl vysoký, měl postavu (V.Ráž, J.Štědroň,I.Palúch). Ostatní postavy mohou být komické (nikoliv směšné !) to je rozdíl ! Dítě se chce zasmát a ne, aby se za 20 min.začalo nudit a na dotaz co se mu nelíbí odpovědělo: " vůbec nikdo a nic mě nezaujalo " ( dítě 12 let ). Pohádky, v nichž hrajou výše jmenovaní princové se mohou opakovat dokolečka dokola a dítě se pořád baví ( a nejen dítě !) To bude asi tím, že minulí režiséři opravdu dbali na výběr hlavních postav a též na jejich fyzické přednosti. Pohádka je o k r á s e a poučení, nikoliv o násilí a lhostejnosti ( tím mám na mysli obsazování roli kýmkoliv). Nebo se snad mezi dnešními adepty herectví nenajde vysoký kluk s krásnými zuby a aspoň trochu koukatelným ksichtem ? ()

ABLABLABLA

Mě se tato pohádka líbila. Řekla bych, že patří k těm lepší v naší kinematografii. Příjemné a dobré herecké obsazení, děj tu je a má dokonce něco do sebe. Triky sice laciné a všecko okolo, ale upřímně, co byste chtěli v dnešní době v Česku za pohádky.... Na tohle se dá koukat. ()

gogos

Neurážející pohádka se zajímavým obsazením, ucházejícím příběhem a perfektní písničkou v podání Martina Dejdara. Vánoční standard - 3* ()

kaylin

Klasická moderní česká pohádka. Skvělí nebo alespoň známí herci, kteří v podstatě nehrají, anebo hrají to, co se od nich očekává, protože už to hráli jinde - tohle je případ dua Abrahám/Šafránková. Skoro mi v tom filmu vadili. Nemluvě pak o tom, že nesnáším moderní triky v pohádkách, což je opět tenhle případ. Příběh je moc rozvleklý a jediné světlé je Jitka Schneiderová, která se alespoň trochu snažila. ()

..Lucas..

Tak tohle nechápu. Řikam si, že konečně je tu nějaká pohádka, která se mi fakt líbila a pak přijdu sem a vidim to hodnocení a záporné komentáře. Já s tim teda vůbec nesouhlasim. Sice efekty nebyly nic moc, ale jinak pohádka byla hezká, občas vtipná a i nějaké ty písničky byly celkem v pohodě. Sympatičti hlavní představitelé a skvělí Josef Abrhám a Libuše Šafránková. ()