Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

drackula

Prvá polovica filmu sa hodnotí ťažko. Ako horror je totiž slabá a ako horror-comedy nudná. Ak sa však prehryziete nudným klíšé úvodom, prichádza denné svetlo a tým pádom aj kvantum podarených scénok so zombie náckami. Odkazy a narážky na sériu Evil Dead a Braindead sú evidentné skoro stále a mňa ako fanúšika oboch klasík príjemne potešili. Krvavého a najmä čierneho humoru bolo vrchovato a tak bola výsledkom naozaj kráľovská zábava. 70 % ()

KASUGI

Evil Dead a Braindead je jen jeden. Nemá smysl točit hororvé komedie, když to člověk neumí. Na druhou stranu je to norský film, tak se dá přimhouřit oko. ()

R1CH1E

Začátek už jsem viděl nespočetněkrát v mnoh jiných béčkových hororech. Ono to vůbec ze začátku vypadá jako klasické klišé a první půlka tak i ubíhá. Ale potom už se objeví naši milí Esesáci a začíná ze začátku klasická vyvražďovačka všech členů, která se ale v poslední půlhodince změnila v pořádnou hromadu sraček, roztrhaných střev a vtipných hlášek a momentů. Na scénku, ve které proti hromadě zmobíků stojí 2 týpci s kladivem a motorovou pilou, při které hraje hudba podobná hippies stylu opravdu jen tak nezapomenu. Shrnutí? Klasickej béčkovej horor, který si ale ze sebe umí dělat prdel a nebere se nějak vážně, což mu opravdu prospělo, protože jsem se bavil.. 3* ()

AngelusCZ

Myslel sem si že to bude stát za nic, ale velice mě to překvapilo.Zezačátku nic moc, ale když tam sou zombíci tak je to kruťas. Masky sou opravdu skvělé,úžasný!!Pěkná scéna je jak se týpek nabodne na větvičku a vyleze mu střevo!!! :DDDD U toho sem se malem počůral smíchy.A ten konec, to je lahoda!! Nádhera, prostě jestli chcete vidět film u kterýho se pobavíte a přitom se chcete trochu leknout a zabát se nebo jestli chcete film s pěknýma zombíkama a pěknýma maskama, koukněte na to!! Je to skvělý a doufám že bude druhý díl ! :D ()

Zagi20

Ze začátku možná trochu nuda, ale ve chvíli kdy se zombie nacisti probudí, začíná brutální řeznická jízda, plná absurdit, nad kterými jsem se prostě neskutečně bavil. ()

VooDoom

Čekal jsem, podle prvních 20 minut , zajímavý horror.Opak byl pravdou, prvotřídní komedie! Scénka za scénkou a čím dál lepší hlody :D Komu nevadí krev, tak se určitě pobaví! :) Opravdu mě dostala scéna, jak viseli na střevech zombíka a posledních 15 minut :D bylo opravdu bravůrních! Takto jsem se dlouho nezasmál! ()

Josefin

Dead Snow málodchaplný horor od 30letého Tommyho Wirkola, jež je teprve na svém začátku. Musím napsat, že jsem k němu přišla jako slepý k houslím. Než jsem zjistila, že to je zas komediální hororový žánr nevědoucí do čeho lezu. Tak mě napadala myšlenka z kterého castingu vybrali tak dementní herecký komparz, naštěstí mi svitlo. Originalitu to nezapře. Ale osobně se přiznám, že přestože horory jsou můj oblíbený žánr, co se týká zoombiků už jich mám plné zuby. Jako nacisti, to byla zas změna, ale už je tu opravdu zombieland. ()

Pecival

Škoda, že režisér musel tak dlouho budovat "tajmeno" a nenasadil nacistikcé zombíky hned od první minuty. Protože s nima byla docela zábava, a na krvi a gore efektech se tentokrát opravdu nešetřilo. Zbytek, zcela standartní produkt, si o atmosféře takového Evil Dead si může nechat zdát, ale koukatelné to je. ()

jenik71

Otázku, jestli v hodnocení udělit dvě nebo tři hvězdičky za mě rozhodli sami náckové. Lépe řečeno ti z tohoto hororu. Tady je potřeba zatleskat práci maskérů. Oni totiž ti fašouni vypadají opravdu luxusně. Dějově je to ovšem takový klasický standard - parta mladých, odlehlé místo a okolo číhá smrt. Pro krvechtivé ještě připomínám, že posledních asi 20 minut se hlavní postavy a sníh obarví rudě až až ... Dávám 50%. ()

manonfire

Rozhodně ne horší než od Raimiho, ale pořád slabé. Mužské osazenstvo přestárlých študentů budilo respekt asi jako skupinka desetiletých teenagerů, jež si právě ve sprchách uvědomili svou minoritní orientaci. Skutečně takovou bandu zženštilých a nepraktických břídilů by člověk stěží pohledal i na koncertu Pet shop boys. K tomu očekávatelné lekačky a vůbec spousta scénáristické zbabělosti vymaňit se žánrovým klišé. Co promarnil režisér v obsazení rozklepaných "klaďasů", poněkud vykompenzovali výborné masky a vůbec zpodobnění esesáckých zoombií. Jinak však film bohužel selhal i jakožto komediální opus a to z jednoho praktického důvodu. Nebyl vtipný. 40% ()

jefff

Povedený horor ze severu, který je kvalitou daleko zajímavější jak americké žánrové horory. Má vtip, neokoukané zvraty i scény. Krásný je také pohled na okolní přírodu, což je pro mne také velké plus. Mrtvý sníh je v rámci hororových komedií nadprůměr. ()

ZinedineCR7

Príbeh ako Agenti dementi a herecké umenie na úrovni Stevieho Carella...dve hviezdičky zato, že som sa párkrát na tej blbosti zasmial. ()

Specs

Hláška: (Martin volá na tísňovou linku.) Martin: - "Jmenuji se Martin Hovden, jsme v chatě v Øksfjordu, v horách. Zaútočilo na nás něco, co vypadá jako němečtí vojáci z druhé světové války. Právě jsme podpálili chatu a... Haló? Haló???" (Dá telefon od ucha.) "Ta kurva zavěsila!" ()

giovanni3

Předně mohu konstatovat, že mé hodnocení je nadhodnoceno a nedivím se žádnému hodnocení ve škále 2-4*. Skoro 3/4 filmu pozorujeme partu kamarádů jak si užívají zimních radovánek a vesměs se prd děje. Za tuto část bych dal tak 2*, ale pak se to rozjede výskytem zombie nacistů a různými variacemi jejich znovuzabití a hned je zde mrak zábavy a krve. Čímž dostává smysl i triko jednoho z herců s názvem filmu Braindead. Zde to je fakt pecka které bych klidně dal 5*. Suma sumárum kdybych z toho udělal průměr, tak se přez 3 nedostanu. I tak dávám 4* ta zábavná část filmu je tak dobrá že si ji člověk pamatuje hodně dlouho o čemž se může mnoha filmům jen zdát. 4z5 ()

Ironfood

Zjevně snaha o poctu hororově-komediálním klasikám Evil Dead a Brain Dead. Bohužel ani první "napínácí" půlka, ani druhá gore-akční půlka mě nijak zvlášť nebavily. Nejsou tu v podstatě žádné originálnější nápady ani žádná pořádná hláška. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic