Děti

• Velká Británie The Children (více)

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky na veškerou krvelačnou drobotinu svých předchůdců, od Městečka prokletých po Barbarellu, přesto si dokáže uchovat jedinečnou příchuť. Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

predators

Teda!! Husťárna jako prase. Asi budu mít žaludeční vředy, ale to snad přejde, protože nic podobného asi dlouho neuvidím. Na začátku jsem si říkal, proboha, co se asi tak může stát? A hle... Masakry motorovými pilami, třeba i v pátek 13. jsou oproti "piškotům" Medvídek Pú :-) Spousta lekaček a "dětská fantasie" zde neznají mezí... :-) Zajímavosti: Doporučuju si na začátku zapamatovat, čí jsou kteří "piškoti". Nebudete pak mít ze všeho takový guláš... :-) 85% ()

Hunter2222

Po tomto filme, deti fakt už nemám rád. Zo začiatku sa síce nič nedeje, vykresľovanie postáv a ich vsťahov. Ale aj tak podľa mňa film pôsobí celkom dobre, herecké výkony sú nadpriemerné (a to deti vo filmoch neznášam). Potom sa to rozjede a kamera nám vo vypetých situáciach ponúka perfektné nájazdy a rôzne triky. Film stojí hlavne na napätí, ale aj na tom, aby človek postavil do ťažkej situácie zabiť svoje dieťa vs. byť ním zabitý. Určite jeden z tých lepších hororov roku 2008 so super koncom. ()

iamek

Excelentní ! Vraždicí děti jsou prostě kouzelné a miluju bílí sníh a na něm spoustu krve. Nemůžu jinak než za 5*, protože jsem se neuvěřitelně bavil. Tenhle film má slušnou šanci se stát kultovním. ()

Arsenal83

Tento film je dobrá antikoncepcia, nebudete po ňom totiž chcieť mať deti. A nielen kvôli podstate tohto hnusného filmu, ale kvôli tomu neustálemu jačeniu, kričaniu, chaosu, no proste odpor. Ale inak film splnil svoju úlohu tiesnivosti. ()

heyda

Tak to byl obrovský nápor na moje srdce a nervy! Neuvěřitelně tísnivý a krutý horor z Britské produkce, který svojí formou i částečně obsahem připomíná též britský Eden Lake, ale Eden Lake má nepochybně vyšší kvalitu. Jasným záporem je pár scén přitažených za vlasy, ujetý konec, nedotažená pointa filmu a docela značný chaos, co se týče vztahů mezi jednotlivými účastníky tohoto masakru. Ale jak já říkám: "čert to vem!" :-D Podstatný je to brutální napětí, a to takovým způsobem, že to ještě teď při psaní komentáře rozdýchávám. Pro mě tedy 4 hvězdičky, 75%, a doporučení každému hororovému maniakovi jako jsem já :-) ()

Flego

Prvá polovica filmu sa utopila v nude, druhá mala skvelé tempo a napätie. Čo z toho keď niektoré scény strácali zmysluplnosť a logiku. Čo z toho že film skončil akoby došiel rozpočet. Možno sa netreba zamýšľať nad podobnými "nezmyslami", veď ide o horror. Slabší priemer. ()

jonyyy

Vraždící děti - nic originálního, ale pro mne zatím asi nejlepší provedení. Napětí tu je víc než dost. 75% ()

GigaPudding odpad!

tohle je film na motivy vlhkých snů takových těch edgelordů, co rádi demonstrativně prohlašujou, jak nenávidí děti i jejich rodiče. A mimochodem i technicky byl ten film docela špatnej. Nevíme jestli kdy v životě uvidíme trapnější nebo stupidnější film :D ()

SOLOM.

Už si ani nepamatuju, kdy jsem si naposledy pustil film o vraždících dětech (snad to byl ten poslední Kukuřičný), tak jsem to dnes napravil. Shankland pro mě není neznámým režisérem, ovšem začátek se mu moc nepovedl. Zdlouhavý a hlavně trochu nudný rozjezd si mě moc nezískal, zvláště ten způsob „nakažení“. Neočekával jsem, že by ta rodinná idylka vydržela moc dlouho, jenže dětští herci dokonale ovládli celý film a debilní chování jejich starších kolegů bylo spíše směšné, nežli politováníhodné. Tvůrčí záměr hrát to na city vůbec nefungoval „Přece nezabiju malé dítě“, takže jediným štěstím byla účast Hannah Tointon. Na druhou stranu i já byl hlavně spokojený s výběrem prostředí a především tím, jak výborně si vedli malí herci. Hlavně díky nim se místy povedlo vytvořit slušnou mrazivou atmosféru – ty jejich tupé, nemilosrdné a strach nahánějící pohledy doprovázené solidním hudebním doprovodem mi alespoň částečně spravili chuť. Stejně tak tomu následně bylo i u jejich postupné eliminace, kdy se mi konečně vlila krev do žil a já si tak druhou polovinu začal užívat. Je tu ovšem i dost důvodů, proč tomu nedám velké hodnocení. Kupříkladu se tu objevilo několik nelogických situací (ano mnoho lidí vzpomíná onu zlomeninu nohy Elaine, ale bylo toho více…), dále mi vadilo to, že se nic nedozvíme o onom zákeřném onemocnění (viru), záchranka jaksi nemá čas dorazit k umírajícímu… ()

Karamanlis

Ďalšia britská porcia násilia zo strany nezletilých, tentokrát dokonca aj v podaní škôlkárov. Na minuloročný Eden Lake Children síce nemá, potvrdzuje však vysokú úroveň ostrovného hororu. ()

eraserhead666

Tohle se mi docela špatně hodnotí. Ten film na mě působil velmi nepříjemně, což nemyslím negativně, že by byl špatný, snad naopak, tvůrcům se zřejmě podařilo přesně to, co chtěli. Dost šílená atmosféra, z těch tzv. dětských horrorů (namátkou např. Children of the Corn, Village of the Damned, The Children (1980), Ils apod.) asi nejtrýznivější, nejsyrovější a nejrealističtější. Možná proto, že na rozdíl od zmiňovaných snímků, v tomto divák nemá od dětí takový odstup, nejsou pro něj tolik odcizení, nejsou pro něj tak zřetelně jiní. Pro mě působivější snad i proto, že jsem sám otcem dvouletého dítěte a představa, že by mě za dva tři roky potkal podobný osud, je naprosto mrazivá a deprimující. Natolik působivé, že i když bych film obecně označil za hodně dobrý až výborný, asi už do něj nikdy nepůjdu. Nejsem masochista. Kromě depkoidní a existenciálně deprivující a frustrující atmosféry bych vyzdvihl lehce komplikované vztahy mezi jednotlivými postavami, jen lehce načrtnuté, nikdy přesně neurčující a tak zbývá spousta prostoru na (alespoň trochu od ubíjející atmosféry odvádějící) spekulace: Je vztah mezi Jonahem a Mirandou jen dokonalým a idealistickým vztahem mezi otcem a dcerou, nebo v tom je něco mnohem více? A stejně tak, je vztah mezi pubertální Chloe a jejím strýčkem pouze provokativním vyzýváním dospívající dívky uvědomující si svou sexualitu a vzhled a stále ještě mladým mužem, vedle nějž se najednou objeví velmi atraktivní dívka, nebo se mezi nimi už něco stalo? Ostatně Hannah Tointon v roli Casey je naprosto výborná a to nemám vůbec na mysli její vzhled. Z této mladé herečky určitě ještě něco bude. Na to že to je její teprve druhý film (opomíjím několik seriálových rolí), předvedla povedený výkon. ()

ARI50

Šok v podání děti no ne každý andělíček je vlastně svatý protože každé dítě má v sobě ďábla a tady je důkaz, nedostal jsem nic extra nebo až moc krve ale dostal jsem nečekaný super příběh. ()

Morholt

Huh! Mrazivý psycho horor se sakra napínavou atmosférou, po kterym se na svýho potomka budu dívat asi trochu jinýma očima. Sice by možná neškodila trocha vysvětlivek a taky toho ječení tam bylo přespříliš, ale i tak jsem byl vykulenej pěkně. Výborná záležitost. 80% ()

Mordenroth

Roztomilé detičky chceli svoje hračičky. Keď im ich rodičia nechceli dať, rozhodli sa tieto nevinné tváre násilie vyskúšať. Postihnuté záhadnou chorobou, neštítia sa krvi, modrím či opuchov. Mama, otec, strýko, sestra, ani jeden na nich nestačí, vynaliezavosť detí je veľká, nikto nie je v bezpečí. Začínajú padať prvé rodičovské hlavy a všetkým zúčastneným postupne mrznú úsmevy na tvári. Rozbláznené detičky sa radi hrajú a racionálne dôvody k tomu nikdy nemajú. Doprajme im preto túto zábavu, pohladia nám za to telo aj dušu. A netvárme sa, že sa nás to netýka, každý máme v sebe malého nezbedníka... ()

Genero

Film Děti aneb S tebou mě nebaví svět je velice vypečená rodinná podívaná. Malí rozmazlení smradi jsou pozoruhodně nesnesitelní už když se těší pevnému zdraví a co teprve když onemocní. Místo aby způsobně fňukali a byli protivní jako ostatní děti, začnou zvracet a terorizovat zahrádkářským náčiním své milující rodiče. Pouze ten čtyřletý chlapeček s nůžkami v malé ručce byl opravdu okouzlující a kdyby mu nerozpárali střepem bříško, jistě by dojal maminku rozkošně dětským vyznáním: Cejtim tu tvou... píču! No nic, jsem věru rád, moje holčičko, že jsi tak hodné a v křesťanské lásce vychované dítě a když mi slíbíš, že už nestrčíš morčátko do mikrovlnky a nebudeš mlátit tatínka traverzou do obličeje, tak tě dokonce odvážu z vodítka u pumpy na zahrádce. ()