Děti

• Velká Británie The Children (více)

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky na veškerou krvelačnou drobotinu svých předchůdců, od Městečka prokletých po Barbarellu, přesto si dokáže uchovat jedinečnou příchuť. Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Trevor

Film, ktorý by balansoval na hranici medzi dvomi a tromi hviezdičkami čo sa týka príbehu vytiahla do závratných výšin skvelá kamera a nádherné prostredie do ktorého bol dej filmu zasadený. V rýchlosti si nespomeniem na žiaden priemerný film, ktorý by ma vďaka záberom upútal natoľko, že som mu schopný odpustiť miestami až nezmyselný dej. Ak by na ňom tvorcovia popracovali trochu viac a deti by boli o niečo staršie a tým pádom ich násilie a sila pôsobili viac dôveryhodne tak by si tento film zaslúžil aj najvyššie možné hodnotenie. Príjemné prekvapenie. ()

Dubro

Tak toto mi moc nesadlo, podobne ako hlt teplej borovičky, čo som si dal miesto raňajok pred rokmi na stanovačke. Možno za to môže hype, čo tu v komentároch vetrajú moji obľúbenci, možno až príliš veľké očakávania a možno tá reálna nereálnosť (alebo nereálna reálnosť?) celého snímku. Nemalú úlohu zohralo aj manželkine Let´s Dance (v preklade Poďho krepčiť) blikajúce na jednej uhlopriečke, pričom na druhej uhlopriečke bežalo COD4, režim multiplayer. Keďže na monitor PC si nepotrpím, k projekcii filmu došlo čosi po 23.00 SEČ a to som titulky vysosal už po 18-tej. Atmosféra bola tá tam a detiská mi neskutočne liezli na nervy. Chaotický strih tiež na nálade nepridal a tento festival som si veru neužil. Film však svoje kvality určite má, no išli mimo mňa. Eden je Eden a je len jeden. Každopádne plných 80%. ()

Tygrys

V úvodu, kdy se seznamujeme s postavami je to dost solidní nuda. Když se ale prckové rozjedou, není to špatné a můžeme tak sledovat jak dospělí i děti v zimě padají jak mouchy z jara. ()

kagemush

Jedním s generálních sponzorů tohoto filmu,byl patrně Odborový svaz učitelek mateřských školek.Tímto dílkem zřejmě chtěli poukázat na skrytá nebezpečí při výkonu tohoto nesmírně těžkého povolání a zřejmě tak vyvinout tlak na zaměstnavatele (tímto rodiče) ,by jejich finanční příspěvky byly zásadně navýšeny. -- Co se mimo jiné nad míru povedlo,tak to jak na dané miniploše se zadařilo načrtnout charaktery i traumata zůčastněných,těch dospělejch,-dětí né,ty přeci byly nemocný..... .--Měl jsem cukání hodnotit na plno,a určitě by se tak stalo,jen kdyby nějaké vodítko,kdeže se to zlo vzalo bylo a ten konec byl sice hezky otevřenej pro případné pokračování,ale taky poněkud odhadnutelnej. ()

berusche

Špatné. Herci byli příšerní, smysl jednání těch uřvaných spratků mi taky zůstal skryt (myslím toho jednání, o které jakože mělo jít hlavně). Nemluvě o tom, že hned na začátku jsem byla rozčílená z toho, jaká nedostatečná výchova se jim dostává, jací jsou rodiče tragédi a že vlastně už předem víte, že ty děti rádi mít nemáte. Škoda, já se na to upřímně těšila, ale zklamání přišlo rychle. Nelogické scény, nelogické chování a příšerný scénář to ještě dorazí. (PS: jediná scéna,která za to stála, byl císařský řez, to jsem se vážně nasmála). ()

(mOnkey)

Při pohledu na dvě zdejší maminy jsem si připadal jako Lister v Posledním dnu, když sleduje ženský box nahoře bez a fandí oběma zápasnicím, aby co nejdýl vydržely. Těm dvěma zodpovědným matkám jsem kvůli jejich okouzlující… lásce k vlastním dětem jednoduše musel držet palce (i když brunetě asi přeci jen o něco víc). A komu že se to doprovázené nějakým nevýrazným křovím v tomhle filmu vlastně postaví? Jak už název napovídá - vlastním dětem. Těch je na čtyři dospělé a jednu dospívající dceru asi pět (nebo možná jen čtyři, už ani nevím), ale po chvilce jsem v nich měl takový guláš, že jsem si je nejen nedokázal přiřadit ke jménům, která se tu půlku stopáže vykřikují, ale ani k jejich rodičům. Nakonec to ale ani tolik nevadí, protože to co Děti ztrácejí kvůli nepřehlednosti dětských postav a (ne)logice chování těch dospělých, hravě vynahrazují atmosférou a dobrým střihem, který krásně propojuje scény odehrávající se v tu samou dobu, ale na jiném místě. Skoro bych se až vsadil, že kvůli filmům jako je tenhle budou někteří muži uvažovat o vasektomii. 70% ()

Havaj8

Dětskej virus, při kterým se z dětí stávaj vrazi? Tak to tu ještě nebylo. Přitom to byla taková rodinná vánoční idylka a kam se to zvrtlo. Nevěřil sem tomu, ale já to těm dětem normálně věřil, ty výrazy a zároveň děsivej smích k nezaplacení. Na ten rok hodně dobře vymyšlený a ještě teď sem z toho značně rozhozenej. Nešlo jinak než fandit tý sexy teenagerce v sukni, ale bohužel... ()

peiton

Tak toto tu ešte nebolo.Tentokrát tvorcom stačilo obsadiť do hlavnej úlohy jednoducho ,,len" deti,ktoré sa nám neskôr postarajú o krušné a dramatické chvíľky.Som prekvapená ako detskí herci vedia zahrať svoju úlohu až (ne)uveriteľne dobre a dokážu vo vás vyvolať akýsi ten vnútorný odpor voči nim samotním. Prísť z takýmto nápadom na trh,kedy vlastné deti sa stávajú hlavnou hrozbou pre svojich rodičov je dosť ,,veľká káva" + mrazivé prostredie víkendového sídla pridáva na tele ešte viac zimomriavok.P.S.Neodporúčala by som mamičkám s malými deťmi. ()

kaposlav

Snaď do polovičky filmu sa nič nedialo a bola to zdĺhava nuda na nevydržanie. Potom nastal horor, ale dá sa to použiť aj dvojzmyselne. Slaboduchý nápad, kde sa snažili neukázať kľúčove momenty. Napriek pomerne krátkej stopáži som si to pretrpel. Film som mal niekoľko rokov v Chci vidět a čakal som na dabing, ale môžem to zatiaľ aj nazvať sklamaním roka. ()

honajz2

Tohle je takový ten horor, na který se člověk podívá, když je nouze. V ničem vás nepřekvapí, žádná silná nebo zajimavá scéna tu není, má to nelogičnosti, ale dá se to. Teda, musíte počkat asi 35 minut než se něco stane a pak už se ro rozjíždí. Sice to ani pak není děsivé a neprobere to ve vás absolutně žádné emoce. Režisér tu občas něco zajímavého rozjede, ale pak to nerozvíjí nebo to dokonce úplně vynechá. Konec mě hodně zklamal, absolutně postrádá nějaký smysl. 2* ()

bourec

No,vážně síla.U tohodle filmu stačí jen vědět,že se jedná o horror/thriller,a pak napjatě čučet co se stane a kdy to začne.Já tedy ani nedutal,a myšlenka vraždících pětiletejch dětí je sice ujetá a zvrácená,ale funguje to dobře.Brrr.60%. ()

Mefistofelle

Ještě, že nemám děcka, po shlédnutí tohoto snímku bych se jich možná i bála:). Dětské horory obecně mají rozhodně co nabídnout a ačkoliv jsou v této kategorii k vidění mnohem lepší snímky, tenhle rozhodně nestojí o moc pozadu. Začátek je poklidný, nevraždí se hned od začátku a vše se rozjíždí dost pomalu a plíživě. Není to ovšem na škodu, zvolené tempo snímku sedí. Jakmile se děcka rozhodnou zbavit se svých (či cizích) rodičů, nastává docela slušné mrazivé psycho, které vám skoro nedá vydechnout. A samozřejmě je zde opět nastolena celkem typická otázka provázející podobné snímky - proč je tak těžké rozhodnout se zabít malé dítě a to i přes to, že ono se nejspíš chystá zabít vás? I stou se film popasoval celkem slušně. Závěr to pak slušně i když ne zrovna originálně uzavírá, takže jsem se svým hodnocením v nejmenším neváhala. ()

cariada

Bál jsem se už podle názvu, že to bude nějaká duchařina s dětmi, ale naštěstí jsem se netrefil. A byl jsem rád. Rodina se sejde na chalupě na silvestra a malé děti cosi posedne a už se chovají jak magoři, kdo to nejdřív odnese samozřejmě dospělí či přesněji jejich rodiče. Mimochodem taky vám ta malá bloňdatá holka připomínala tu z The Walking dead, kde byla sice jiná holka, ale velice podobná a stejný magor. Za zmínku stojí krásná pubertačka v podání Hannah. Děj je krásně syrový a beznadějný zároveň. Celé to podtrhuje ono zimní počasí, které tomu dodává pěknou ponurost a mrazivost. Na horor velice povedené. ()

cubajz

ááá, vždycky jsem věděl že ti malí zmrdi nejsou tak nevinní jak vypadají a tady je důkaz!:) Zpočátku mi trošku vadil předčasný střih v násilných scénách, ale pak mi došlo že to byl záměr, protože v té chvíli ještě dětské nachytávky působí jako nehody - jak se pomalu odkrývá dětská podstata a dospělí začínají prozřívat, kamera sbírá odvahu a najíždí na detail vytržení náušnice z ucha nebo bodnutí tužky do oka - lahůdka! Možná malinko zamrzí málo informací (respektive žádné) o záhadné nemoci, ale čert to vem - stejně to v důsledku není důležité a konečné pointě to nijak neubírá. ()

dubinak

Já nevím no. U tohoto snímku jsem dost na hraně. Ani pořádně nevím, co k němu napsat. Baby blues mě tedy bavil rozhodně víc. Takže dávám čistý průměr. 50% ()

Pajky3

Hororový pátek třináctého Part II. - Měl jsem tušení a dobré, že tohle bude takový černý kůň naší noci. Angličani se s tim nemazlí a skóre srovnávají velice zajímavými a nápaditými vraždami. Ty scény tady byly - jak to jen popsat - lahůdkové. Škoda jen, že nebylo víc proč a trochu víc přivřenej konec, to bych neváhal ani s plným hodnocením. Ti co nevydrželi tak o dost přišli ()

V_erus_h odpad!

Jeden z nejhorších filmů, který jsem kdy měla tu smůlu vidět.. Nezlobte se na mě, ale proč bych se měla dívat na něco, kde se prvních půl hodiny neděje nic, pak je slyšet jen kvílení a řev a pak se něco málo stane.. Dost často jsem kontrolovala stopáž a doufala, že už se blížím ke konci a že se dočkám aspoň nějakého vysvětlení.. Nestalo se, nechápu proč.. Postavy se chovali nelogicky, místy až dementně, kdyby aspoň semtam někdo použil mozek, mohla by tam ta jedna hvězda být, ale takhle bohužel nic.. Co se týče filmařské dovednosti, hrůza.. Kamera silně připomínala díl Ulice č. 2754, čistě otravné.. Otřesně sestříhané, ne, nemám prostě jedinou pozitivní věc, kterou bych mohla vyzdvihnout.. Velmi silně nedoporučuji.. ()