Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

Xmilden

To že většina uživatelů hodnotí 3 *** není opravdu náhoda. Film totiž ani neurazí ani nenadchne. Jason Statham tady hraje takovou menší roličku. Už aby si jej zase povolal Stallone, jinak nevím nevím jak to s ním dopadne. Hlavní postava je nicneříkají hrdina, samozřejmě to byl záměr. Prostředí ruské rulety je docela neokoukané, film dostává po úvodních 30 minutách spád, který vydrží až do nevyhnutelného konce. ()

Molly

Filmu paradoxně škodí velká jména ve vedlejších rolích, protože dávají tušit, kdo asi přežije, čímž je divák ochuzen o nervydrásající okamžiky a chvíle napětí při čekání na rozsvícení žárovky tak nemají patřičný dopad. Přesto u mě hollywoodská verze v porovnání s francouzským originálem vítězí, a to především díky lepší vykreslenosti postav. 13 Tzameti bylo na můj vkus až příliš neosobní a rozvleklé. ()

Fiftis

Je to síce béčko ako sa hovorí - ako sviňa, ale obsadenie Jasona Stathama do jednej z hlavných úloh bol dobrý ťah. Prišlo mi to netradičné. Čo je u mňa veľké plus. Zaujímavo pojaté aj zaujímavo spracované. Ako už bolo povedané, určite sa na tom dalo viac zapracovať, ale priznám sa, že mi to celkom vyhovovalo. I keď chvíľami tam to napätie nebolo úplne cítiť. A hlavne bolo to o niečom inom, než čo som z výpočtu hercov čakal a myslím, že sa film vydaril. Ono je to taká zaujímavá hra ruskej rulety, i keď si nemyslím, že by to kvôli tým peniazom niekto hral dobrovoľne, ako Jason. Záver síce otvorený, ale vysvetlený. A tiež netradičný. Milujem nehappyendy. ()

Shakers

Celkom dobý dej, len škoda, že mu to polku filmu trvá kým sa rozbehne.Známi herci to moc nevytiahnú, pretože ich postavy sú mizerné a vlastne ani nemajú čo hrať (Stathama si predstavujem v úplne iných filmoch.Tu sa mu to vôbec nehodí).Koniec je na tom už o niečo lepšie, ale filmu to moc na kráse nepridá.Taký ľahký nadpriemer. 60% - 3* ()

playboxguest

Klasický případ remaku, takže pokavaď znáte předlohu, nemá vás co překvapit. Ale tohle i tak celkem svižně odsýpalo, narozdíl od jiných remaků, kde se scénář do mrtě opakuje bez sebemenších změn pomalu záběr po záběru (Ať vejde ten pravý, Rec, Funny Games). Není to žádnej rachot, ale jednou se to dá a ke konci si dokáže udržet nějaké to napětí. 50% ()

Pilda17

Objeví se hodně hvězd, ale to bohužel filmu nepřidá na kráse. Neříkám že dopadl tragicky, ale Stathamova role mi k němu neseděla a představuji si ho v jiném žánru spíše.. Za to Rourke mi sedl do role daleko víc! I bez tak zajímavý snímek o ruské ruletě, ale bohužel bez špetky pořádného napětí a děje. O příběhu se nezmiňuje, protože ten byl předvídatelný od samého začátku... 5/10 = 55% ()

666teen

Hele Gélo, to byl tvůj nápad, natočit dvakrát stejnej biják? Ses přestěhoval do Ameriky a Robík Rodrigéz ti poradil, že jemu to prošlo? Nebo potřebuješ tu obsáhlou látku o olympijské disciplíně carských důstojníků řádně vytěžit? Ok, zvolíme variantu: " za víc peněz, míň muziky". Tohle to dává smysl, jedině v případě, že ti tam všichni ti borci pózovali za polívku. Čemuž konkrétně u pana bílého Stathama a černého Padesátníka nevěřím. Orgány uklidit, honírna zavírá. ()

Satan

Klíčové je skousnout útrpně natahující expozici a načrtávání jednotlivých charakterů. Film samotný de facto začíná až po půl hodině, pak se však začne hrát zvrhlá hra o život a pořádný balík peněz a nepustí vás až do konce. Do velmi vydařeného konce. Měl jsem menší obavy, zda se mi nebude Statham již zajídat, ale právě naopak. Působil tady velmi vkusně a dal vzpomenout na své role u Guye Ritchieho. Shannon opět herecky na výši, Rourke jako obvykle ta samá póza, ale nevadí tu. Paradoxně za velkými jmény ve vedlejších rolích figuruje až hlavní postava Sama Rileyho. Originál z roku 2005 neznám, možná v budoucnu zhlédnu, celkově příjemné překvapení, byť třetina nudy z hodinu a půl dlouhého snímku je skoro až alarmující. [Přesná stopáž: 93 min] ()

mzss1

Hodně známých herců. Stathamova vedlejší role je možná trochu zbytečná, ikdyž úplně na konci bude mít klíčovou roli. Ostatní herci mě celkem bavili, hlavní hrdina Sam Riley mě docela zaujmul. Film je opravdu napínavé psycho. Ale chybí tomu hodně, atmosféra, lepší hudba, nějaká akce atd. Hlavně začátek se dost vleče. Celkovej dojem není nejhorší. 60% = *** ()

Omnibus

Mladý muž Jasper je outsider. A ví to. Na takovém člověku už na startovní čáře poznáte, že na to nemá. Protože se trochu hrbí, jako by čekal ránu. V tomhle překážkovém běhu životem prostě zůstane daleko vzadu, dost možná i zakopne a rozbije si hubu. Ano, Jasper je jasný outsider. A byl by blázen každý, kdo by si na něj vsadil! Ale není to loser. Ten by se na start vůbec nepostavil. Lůzr by se válel doma na gauči a ten závod by sledoval v televizi (koupené za sociální dávky). Jasper se prostě snaží. Nejen, že má své sny a touhy, on je ochotný za nimi jít. Třeba i přes mrtvoly. Držel jsem mu palce. Dokonce i při té zparchantělým způsobem inovované ruské ruletě. Přál jsem mu vítězství, byť to muselo znamenat smrt někoho jiného... A ano, v podstatě je to jen průměrný film, ale to kolečko „soutěžících“ bylo natočené fakt působivě. A se všemi těmi týpky na place to byla docela drsná podívaná. Rozhodně patří k těm, na které jen tak nezapomenu. ()

Šakal

Těžko říct, zda se nejvíce projevil a) podrobný manuál uživ. Verbal111, b) šťopka Tulamorky na ledu, či je c) Babluani zručný řemeslník ( pokud vydržíte zírat na tento komentář 60min, zůstane zde pouze jedna (správná) možnost.) Pro nedočkavce čeká odpověď na konci komentáře :o).....ale já si to celkem užíval. IKDYŽ, ale o tom až o něco později. Toliko úvod, teď pojďme k snímku samotnému. Nemám rád ( to je ještě hodně jemně řečeno) REMAKY, zvlášť když jsou to téměř identické kopie nepřicházející s ničím inovativním. Nicméně v tomto případě dokážu i pochopit pohnutky, které Babluaniho k tomuto vedly a to sice zviditelnění se širšímu publiku. Posbíral známé tváře ( a ikdyž v těchto případech je nesčetněkrát velkou výhodou "bezejmenost" ), v tomto případě Sam Riley,Ray Winstone, Jason Statham, Mickey Rourke..., to byla jednoznačně sázka na jistotu, která se, (když ne 100% vyplatila), tak min určitě nevymstila. Nosná kostra původ. verze zachována (naopak je zde oproti orig. alespoň jakási snaha o malé vykreslení charakterů jednotliv. postav a jejich motivů ), potud panuje spokojenost. V čem snímek naopak zaostává, to je samotná ATMOSFÉRA a to i díky "oháknutí snímku do barev". Ta černobílá ( viz orig.) měla mnohem větší efekt, syrovost a tím pádem dopad na diváka. "13" je příjemná oddechovka, přesto musím konstatovat, že renomovanější režisér ( vzhledem k námětu ) by z toho dokázal vytřískat zcela jistě mnohem sugestivnější podívanou. Důkazem budiž M. Cimino a Ch. Walken jehož Nikanor Chebotarevich je pro mě osobně největším " sekáčem " co se ruské rulety týče. p.s. málem bych zapomněl - Marco Beltrami, to je další sázka na jistotu. Ten chlapík umí! p.p.s odpověď na úvodní otázku: d) je správně - 2 šťopky Tulamorky, to je jistota :o) ()

teutates

Prekvapilo ma to množstvo známych tvári... niečo podobné som už kdesi videl, drsné to bolo... 6/10 origoš som nevidel takže nedokážem posúdiť rozdiel... ()

swamp

Docela povedený snímek, u kterého však nechápu jedinou věc - proč jej režizér točil, když už ho jednou točil?! :) Ano, jasně, americká produkce, více peněz, známější tváře - ale.. Mno, na původní (a tipuju autentičtější) verzi se jistě podívám, možná mě překvapí třeba v závěru. Děj filmu nebudu nijak rozvádět - je jasné, že kdyby Vince mohl, své počáteční jednání by si setsakramentsky rozmyslel. ;) ()

predators

Hodně mi to připomínalo nějakou ruskou levnou sračku se snahou navození husté atmosféry, která však vyšla vniveč. Dokola opakující se "hra o přežití" se ani po čtvrtém pokusu nestala ničím zajímavou, a tak jediné pořádné napětí obstaral až samotný závěr, který mě vlastně jen naštval. Takže více než "třináctku" doporučím raději jinou hru, třeba Activity, u té se člověk alespoň zasměje. 50% ()

cukorek

Najsilnejšou stránkou tejto drámy bolo upútanie mojej pozornosti, počas celej dejovej línie. Napriek tomu, že takmer celý film ponúka len jeden obraz a to hru o život (lotériu o tom kto je rýchlejší a kto schytá guľku do hlavy), sa réžií a hudbe podarilo vyžmýkať takmer maximum. Obsadenie známych hercov v tomto prípade bolo kompaktné, nikto extra nezažiaril, akurát mladý Sam Riley zahral asi jednu so svojich najlepších rolí. Takže za otvorenie cudzej obálky a takúto formu riskovania života a obetovania dávam 70 %. Priznám sa ja by som to nedokázal. ()

PetrPan

Těch pár hlavních postav dostane na začátku spoustu prostoru k tomu, aby se Vám představily a vono nic, nevím, možná to byl záměr, ale přes všechny ty známý či známější ksichty jsem si mezi něma nenašel ani jeden, kterýmu bych fandil nebo ho patřičně nenáviděl a docela mi to vadilo, i přes tu dlouhou představovačku ( která ale nudná nebyla, to zas ne) mi byli všichni zúčastnění u prdele. Pak přijde ta podivná hra a já furt seděl a čekal kdy mě přepadne ta patřičná dávka napětí a já si konečně začnu kousat aspoň jeden nehet a zase hovno, hra finišovala a já si říkal, chcípněte aspoň někdo známej, ať to má grády. Nu jestli chcípl nebo ne, na to mrkněte sami, nebudu to prozrazovat... Pak přišlo finále a já si říkal, včil to přijde, zvedám ruku s nehtem a ony přišly titulky..hmm. No po zvážení nakonec osolím průměrem, i když mi třináctka tedy nepřivodila záchvat zubní manikúry. ()

iamek

Původní francouzký originál jsem zatím neměl možnost vidět takže porovnávat bohužel neumím. Remake nemá vůbec špatnou atmosféru, ale scházelo mi lepší vykreslení postav. Aspoň casting se povedl a Stathama uvidím rád snad v každém filmu kde voní střelný prach. ()

Chrustyn

Téma ruské rulety, jako sázkového sportu, je poměrně poutavé a jsou zde zajímavé i napínavé části, stejně, jako plejáda známých herců, ale po celou dobu se nestane nic, čím by se film vymanil ze škatulky, průměrného thriller na jedno podívání. ()