Wonder Woman

• USA Wonder Woman

Amazonky vedené královnou Hippolytou porazily boha války Arese. Ten je z příkazu Dia uvězněn na mystickém ostrově Themyscira, kde má být na věky střežen. O staletí později však na ostrově ztroskotá letadlo s americkým vojenským pilotem Stevem Trevorem. Zatímco Amazonky soutěží o to, která z nich doprovodí Trevora zpět do světa lidí, Ares uprchne. Hippolytina dcera, princezna Diana, která soutěž vyhraje, má tudíž na starosti hned dva úkoly - nejen dopravit Trevora domů, ale také dopadnout a znovu uvěznit Arese. Dobrodružství nové hrdinky Wonder Woman, která je obdařena silou Herkula, moudrostí Athény, rychlostí Merkura a krásou božské Afrodity, začíná... Animovanou dobrodružnou fantasy režírovala Lauren Montgomeryová. (oficiální text distributora)

HiddenDragon

To je tak jednou sestrelen amer. pilot kdoviproc nad Egejskym morem a dopadne na Themysciru. Bojovne Amazonky, jejichz je domovem, se rozhodnou ho dopravit zpatky domu, a vse zkomplikuje utek Area, boha valky, ktereho Amazonky jiz staleti vezni. Kdybych vzal v potaz, ze je to vlastne vsechno docela brutalni nesmysl, ktery navic poamericku vyuziva a meni klasickou reckou mytologii, bylo by to jen na solidni tri hvezdy. Presto dam o neco vic. Jednak je to komiks, takze nad logikou veci neni treba moc uvazovat. Jednak formalne je to slusne: animace se mi libi, hudba je perfektni (C. Drake je u DC asi nejlepsi skladatel) a voice casting taky. Misty je to i spravne humorne-feministicke. A predevsim je to zatim jedine filmove moderni zpracovani Wonder Woman, takze ani neni z ceho vybirat. Jako zmena od prevazujicich Batmanu a Supermanu je to prijemna podivana. I kdyz uznavam, ze je Wonder Woman docela podivny vymysl :) Ale budiz, ta starorecka omacka kolem nabizi zajimave moznosti. ()

Admirall odpad!

spoiler, ale inak sa to nedá... toto bolo doteraz asi to najhorsie co som od DC videl... Amazonka na nevideľnej stíhačke ide zachrániť svet od chlapa, ktorého zachránil Hádes od jeho kliatby, ktorý bol len tak mimochodom nakreslený este horsie ako z tej disneyovky o herkulesovi :D Z nicoho nic sa tam zjavuju nejake lietajuce netopiere velke ako lietadlo minotaure a kadejake ohyzdy a ked je po vsetkom tak zmiznú niekde do tieňa stromov. Vykrádačka gréckej mytológie, ktorá proste vystrelila úplne zle. Ak písal scenár Ivo Benda tak sa tomu nedivím, ale toto je proste odpad... ()

Vadriano

Koukal jsem na to se svou krásnou Tulip, která vypadá jako Diana a absolutně skvělý. Úplně mě překvapilo, jaký to bylo drsný, vtipný, mytologický, feministický, vymazlený. Těším se na hranou verzi. ()

JK-Stinger

Komiksovou předlohu od DC Comics jsem před shlédnutím vůbec neznal, ale téma týkající se drsných sexy amazonek, provázané s řeckou mytologií a zasazené do současnosti mě rozhodně velmi zaujalo. Ty animované kočky vypadají fakt úžasně, nechybí spousta soubojů a několik vtipných rozhovorů. Zase jeden dobrý animák o superhrdinech. ()

gumbo

"Mr. president, the threat was neutralised by a group of armoured supermodels." Pěkné akční anime, které dokáže pěkně namixovat drsné scény se sebeparodickými. Lepší dílko z tak podivného námětu snad ani nelze vytvořit. 75% ()

Hapretor

Z animovaného to více zábavné. Vtipné rvačky a nenudný děj. Zajímavé postavy. Sem tam ten fórek v americkém "cool" stylu - vše je ok a máme koule na všechno. Co se ale "Wonder Woman" týče jako takové, tak bych jí moc neodporoval - byl bych poddajný a poslušný. O ty koule bych se totiž bál. ()

merigieren

Klasická USA animace hranatých obličejů i postav, což se mi příliš nelíbí, ale nic s tím nenadělám. Děj je asi takový, že vezmeme řecké bohy, správně skloňujeme jejich jména, strčíme Amazonky na ostrov, kde se užírají prá tisíc let nudou, pak sem přihodíme pilota F22. mrknem na kontinent, zas si pohrajem s bohy, osvobodíme boha války a zas se ho zbavíme. Způsob mluvení mi připadal poněkud strojený, nepřirozený skoro až nelidský, jako kdyby mluvili roboti. Souboje nijak nenadchnou, ale s velkou dávkou snahy se těch 60 minut dá přežít. ()

fr3ak

Sakra dobrej animák. Přiznám se že Wonder Woman moc v lásce nemám. Možná je to tím že jsem chlap :) a nebo to může být dáno i celkovou podivností oné postavy, kterou ani moc nemusím. Ale tenhle film se povedl. Od voice actingu po velmi dobrou a hlavně přehlednou akci. Doporučuji. ()

Luk Skywalker

Zajímavé, obézního boha podsvětí Háda jsem ještě neviděl, asi americké pojetí. Je to tradiční animák, takže vynášet do nebe to nebudu, ale na 3,5 hvězdy to je. Hlavně ta prvotní myšlenka je dost stupidní: Proč má hlavní postava ve Vnějším světě sexy kostým, když nechtějí aby muži slintali?! Další blbost je s neviditelnou stíhačkou, když amazonky ani nevědí, co to stíhačka je? Jinak ta antická mytologie aspoň tolik nedrhne, jak by se v americkém snímku dalo čekat, za to palec nahoru. ()

Puol

Tak i slávna Wonder Woman sa dočkala dobré animovaného spracovania plného akcie a hlavne humoru. Neprestávam snívať o filmovom spracovaní najlepšie v R-prístupnosti. ()

John8

Výborné, silná vedoucí a uvěřitelná postava. Jasné záměry a výtečný vývoj všech postav. Fungující vtípky skvěle vypadající souboje. Jednoduše Wonder woman šla vždy mimo mě ale tenhle film je asi nejlepší film o superhrdince v hlavní roli vůbec. ()

char_t

Jako představení komiksové postavy, která v ČR zatím není zrovna nejznámější, to poslouží. Ale jinak nic extra - animace jak z roku 1990, navíc dost zbytečně sekaná... Stačila by trocha práce navíc s animováním a bylo by to možná i na čtvrtou hvězdu... ()

ZsuZska

Velmi zábavné, když se člověk povznese nad určité okolnosti:), jako je skvělý kostým hlavní amazonské bojovnice.. ()