Touha po bohatství, láska, vášeň a zrada v napínavém filmovém příběhu z počátku Československé republiky.

Drama mladé manželské dvojice se odehrává ve společensky a politicky pohnuté době mladé Československé republiky v roce 1919, kdy manžel Michal je rozhodnut využít dosud neurovnaných poválečných poměrů k obohacení, které mu má v jeho pošetilých představách získat obdiv a lásku zbožňované ženy. Tento magický příběh s prvky hororu je vlastně také "filozofující thriller", jenž vedle divácké atraktivnosti přináší navíc výrazné myšlenkové poselství o hrůzném dědictví první světové války, jehož výhonky zla jako by se mysticky přenášely do mysli lidí i v době míru. Vždycky, když se lámou dějiny, když končí velká světová krveprolití, jakoby se otevíral v touze po moci a bohatství prostor pro drobné i větší lidské běsy - zákeřnosti, zrady, loupeže, násilí, vraždy. Nejen Michal, ale i další postavy filmu Les mrtvých jsou živoucí příklady, jak lze podlehnout lidským slabostem, ať už ze závisti, žárlivosti, vášně, nebo ve snaze získat lásku či bohatství nepoctivou cestou. (oficiální text distributora)

bertrand

Takovéto filmy nelze hodnotit. Je lepší dělat, že vůbec neexistují. Obrovský krok zpátky do devadesátých let, kdy se chtělo, ale neumělo se a nevědělo se jak a nevědělo se co. Zmar a zkáza. Ztracené peníze tvůrců, ztracený čas diváka. Koukali jsme na to kvůli tý černý divoký kočce, ale i ta její role byla tak debilně napsaná a zahraná, že se pan Bertrand sám sebe pořád ptál: "Proč na to furt čumíte, milý pane Bertrande?! Proč?" Inu, chtěl jsem strávit večer u TV, to mám za to! ()

GizmoD

Rad by som ocenil cesku hororovu tvorbu, ale pri tomto pocine sa to neda. Nepresvedcive herecke vykony, nelogicke spravanie, umelost, slabe a nezmyselne dialogy a zapletka, pri ktorej som sa pred koncom uplne stratil, takze vlastne ani neviem ako to skoncilo ... ale na rovinu ... vobec ma to netrapi. Skoda, lebo pri horore nie vzdy pribeh musi byt zlozity a mnohi fanusikovia ani nemaju prehnane predstavy o nom, no tu nefungovalo nic. ()