Touha po bohatství, láska, vášeň a zrada v napínavém filmovém příběhu z počátku Československé republiky.

Drama mladé manželské dvojice se odehrává ve společensky a politicky pohnuté době mladé Československé republiky v roce 1919, kdy manžel Michal je rozhodnut využít dosud neurovnaných poválečných poměrů k obohacení, které mu má v jeho pošetilých představách získat obdiv a lásku zbožňované ženy. Tento magický příběh s prvky hororu je vlastně také "filozofující thriller", jenž vedle divácké atraktivnosti přináší navíc výrazné myšlenkové poselství o hrůzném dědictví první světové války, jehož výhonky zla jako by se mysticky přenášely do mysli lidí i v době míru. Vždycky, když se lámou dějiny, když končí velká světová krveprolití, jakoby se otevíral v touze po moci a bohatství prostor pro drobné i větší lidské běsy - zákeřnosti, zrady, loupeže, násilí, vraždy. Nejen Michal, ale i další postavy filmu Les mrtvých jsou živoucí příklady, jak lze podlehnout lidským slabostem, ať už ze závisti, žárlivosti, vášně, nebo ve snaze získat lásku či bohatství nepoctivou cestou. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Les mrtvých je hodně rozporuplný film. Na jednu stranu se režisérovi skutečně podařilo natočit něco naprosto šíleného, ale na tu druhou v tom byl takový chaos, že jsem se v tom ztrácel i já. Myslím si, že v tom nebudu sám, ale o tom to přece je. Za celý film jsem se nudil jen málo kdy, protože jsem spíše nevěřícně hleděl na to co se děje na obrazovce a musel hodně napínat mozkové závity, abych si to dal všechno dohromady. Podle mě může být tento film klidně hodnocený jako nadprůměrné dílo, protože na něj jen tak někdo nezapomene, jako zároveň může spadnout i do odpadních vod díky svému chaotickému pojetí. ()

eraserhead666

Jiřího Svobodu coby režiséra mám docela rád. A v případě Lesu mrtvých musím ocenit, že z tak zmateného a v nejednom případě/dialogu až hloupého scénáře dokázal vykřesat poměrně zajímavý a atmosférický kousek. Ten film má atmosféru a spoustu dobrých nápadů a scén. ovšem jen ve smyslu zpracování. Jeho největší slabinou je prostě scénář. Nejednou jsem si u filmu říkal, sakra, jde to, jde ta atmosféra, to až horrorové napětí. Tak kde je chyba? Co tomu v Česku pořád chybí, aby se natočil slušný horror? Jsou to peníze? Les mrtvých vůbec není špatný, na televizní tvorbu rozhodně ne. ()

petrsv

Naprostá slátanina. Hvězdičku dávám za Dolanského a Pechu, film je jinak o ničem. ČT ho vysílala od 20 hod, což navíc nepovažuju za vhodný čas. ()

blackrain

Pro peníze a získání majetku je člověk schopen udělat cokoliv. Už jenom pouhé myšlenky mají sílu, kterou se necháme pohltit. Z touhy se pak stane posedlost, odkud už je jen krůček k pádu do propasti, kterou jsme si na sebe nastražili sami. Les mrtvých si pak vybere další daň. ()

veronikav odpad!

Myslím , že tohle vydrží jen málokdo :-) Určitě to není film pro obyčejné diváky -kteří něco čekají ... ()

Skip odpad!

Necelá hodina a půl příšerných hereckých výkonů a stupidnosti, která je do nebe volající. ()

Laurent

Zdejší hodnocení je snad až příliš kruté. Scénář je velmi dobrý, na něm by se nic měnit nemuselo. Problém je v tom, že režisér tohoto scénáře vůbec nevyužil. Opakující se repliky úplně unikly jeho pozornosti, kterými mohl snímku dodat mrazivý a mysteriózní háv. Snímku by také pomohlo, kdyby šel režisér mnohem více "do hlavy" hlavnímu hrdinovi, aby zdůraznil zhoršující se jeho asociace a vidění. Kdyby byl celý snímek výjevem z hrdinovy duše a pointa byla natočena jako logické vyústění a ne jako nějaká náhoda, byl by výsledek výborný. ()

honajz2

Mě to hodnocení docela mrzí, snaha je na tom vidět hodně a doufám v to, že Svoboda ten film měl fakt promyšlený a že mi jen něco uniklo, jenže vyšší hodnocení fakt dát nemůžu. Atmosféru se to snaží budovat dobře, kamera je dost slušná, jenže na mě to bůhvíproč nezabralo. Jenom až 15 minut před koncem, kdy už je to celé totálně chaotické, ale zbytek filmu mi přišel nudný a místy i strašně vleklý. Navíc se obávám (a doufám že se mýlím), že to celé vlastně končí tím nejlacinějším možným koncem, který tenhle námět nabízí - jestli jsem to teda dobře pochopil. Ale nutno uznat, na televizní pokus o psycho thriller-horor to vypadá docela dobře. Jen si mě to nedokázalo získat. Někdy v budoucnu se na to určitě podívám znova, protože teď se to dá sehnat jen v příšerné kvalitě a možná právě ta se na mém hodnocení podepsala nejvíc, každopádně pak ten film dokážu buď docenit nebo odsoudit. Zatím to vidím na lepší 2* ()

pakobylka

Mám ráda filmy, jejichž scénáře vzbuzují dojem, že vznikaly pod vlivem silných halucinogenních drog ... Ale v tomhle případě je téma režijně absolutně nezvládnuté. Pointa je dobrá, dokonce hodně dobrá, jenomže cesta k ní je velice krkolomná a detaily jejích obtížnějších úseků někdy nedávají smysl. Vyskytuje se na ní i několik zajímavých zvířátek, z nichž nejroztomilejší je pěkný vlček, který se chová trochu jako tajný agent Jejího Veličenstva. Jeho skutečné poslání mi zůstalo víceméně utajeno - myslím, že pouhá "sledovačka" po akční záchraně pochybného hlavního hrdiny je úkol hluboko pod úrovní agenta jeho formátu. Přesto mu věnuji 1* - zvedl mi náladu pokaždé, když se objevil na scéně. ()

MJMilan

Koukám, že málokdo se dnes dívá na celovečerní filmy, co dávají v televizi ... kdybych toho času nebyl někde, kde nebylo nic jiného než televizi, asi bych tento český polohoror také vynechal. Nicméně, ... tento film má obrovská kredit, jen málo využitý. Jak tu psal nedávno kolega Bluntman, není asi zatím žádný jiný český horor, který by diváka nechal ve strenulém hororovém výrazu místo vyvolaného smíchu. Líbí se mi i to, že prostředí bylo zachováno z československých dějin, což je jedině dobře. Bohužel ten děj byl dost odbytý., vše ale zachraňuje skvělá výprava a kostýmy. ()

st.verka

Filmu nelze uřít jistou snahu a kvalitu co se techniky a zpracování týká. Ale jinak VLK, MLHA, LES, KŘÍŽE, PÁR PODIVNÝCH POSTAV A - NIC... Jediné zamyšlení, ke kterému mě to přivedlo bylo, na co jsem se to vlastně dívala a co nového mi to mělo říct. ()

farmnf odpad!

Svoboda je komunista, kterému se skutečně za život podařilo natočit pár pěkných věcí-přiznávám to nerad. Toto je ale velekravina. ()

Micro41CZ

Kvalitně vedené charaktery s dobře propracovanou psychikou a vzájemnými vztahy. V průběhu slušná gradace napětí. Na televizní film vcelku solidně budovaná atmosféra a tempo. Dolanský zahrál dobře. Vzhledem k televiznímu formátu (!) spokojenost. (Souhlas s komentáři: O*R*I*N, Bluntman) ()

cpt.Lynch

Atmosféra, byla super - snovost, tajemnost a temnota. Některé charaktery taky stály za to. Selhává příběh, a vykreslení některých postav. Celkově to na mě nepůsobilo kompaktním dojmem, ale ale vzhledem k TV produkci a odvaze, jí do něčeho nového dávám 3,5. ()

jamalka

Neupírám tomuto filmu jisté umělecké invence, ale dějovou linku se mi jaksi nepodařilo pochopit a rozluštit- hlavně tedy ten konec na mě působil dosti nepodařeně. ()

LadyVader

Buď jsem ten film nepochopila nebo mě nezaujal ani trochu, spíše to druhý. Dolanskýho ráda nemám, asi jako jedna z mála jak koukám, ale to je fuk. Těšila jsem se na horor, ale ten jsem tam taky vlastně nenašla, ne tak jak bych ho čekala.. No škoda. ()

Danula13

Za depresivní, stísněnou a temnou atmosféru musím film odměnit 4*, jinak to nevidím. Ano, byla tam slabší místa a občas příběh pokulhával, ale na to, že je z naší (české) kuchyně, tak to byl v porovnání s jinými českými "televizními dílky" dle mého vysoký nadstandart. ()

Přemek

Režisér Svoboda a především dramaturg Souchop by si měli tento pseudofilozofický blábol zaplatit ze svého. Hvězdičku za některé herce. ()