Touha po bohatství, láska, vášeň a zrada v napínavém filmovém příběhu z počátku Československé republiky.

Drama mladé manželské dvojice se odehrává ve společensky a politicky pohnuté době mladé Československé republiky v roce 1919, kdy manžel Michal je rozhodnut využít dosud neurovnaných poválečných poměrů k obohacení, které mu má v jeho pošetilých představách získat obdiv a lásku zbožňované ženy. Tento magický příběh s prvky hororu je vlastně také "filozofující thriller", jenž vedle divácké atraktivnosti přináší navíc výrazné myšlenkové poselství o hrůzném dědictví první světové války, jehož výhonky zla jako by se mysticky přenášely do mysli lidí i v době míru. Vždycky, když se lámou dějiny, když končí velká světová krveprolití, jakoby se otevíral v touze po moci a bohatství prostor pro drobné i větší lidské běsy - zákeřnosti, zrady, loupeže, násilí, vraždy. Nejen Michal, ale i další postavy filmu Les mrtvých jsou živoucí příklady, jak lze podlehnout lidským slabostem, ať už ze závisti, žárlivosti, vášně, nebo ve snaze získat lásku či bohatství nepoctivou cestou. (oficiální text distributora)

Ezekiel1

Scénář zajímavý. Dolanský se prezentuje opět dobrým výkonem. Nejlépe zahranou postavou byl však žid v podání Dušana Lenciho. Televizní filmy nemám rád. Snímek je neuvěřitelným způsobem chladný a působí dost amatérsky. Škoda. ()

mira007

Hororově laděný tv film odehrávající se v poválečné době první republiky začne celkem bombasticky drasticky přepadením povozu a mrzačením posádky, ale pak to přejde do laciné psychologické spíš nudy, která si na horor jen hraje. Posledních dvacet minut nabere na dramatičnosti - přepadení, vražda, ruská ruleta, hromadné znásilnění. Snaha o trochu jiný tv film vyšla, ale výsledkem je pro mne sotva průměrný filmový zážitek ikdyž herecky se J.Dolanský a Lívia Bielovič určitě vyřádili. ()

jilda

Až na nesrozumitelnost předtav a snů prolínajících se se skutečností, jde o velmi slušný horor a na TV film v našich podmínkách je to koukatelné. ()

dawe787

Se zvědavostí jsem se těšil, čím nás režisér Svoboda zase překvapí, ale byl jsem zklamaný. Začínalo to nadějně, jenže i přes oblíbeného herce Dolanského to mělo hodně negativ. Nájemný vrah vypadal jak výrobce drog z 90. let, šupák ochlasta měl trapné řeči stále dokola a konec byl vyloženě utáhlý za pačesy! Nesmyslný scénář, který nezapadal do sebe a závěr o ničem. Pobavil mě alespoň vlezlý žiďák, který hrál honbu za ziskem opravdu skvěle. Dolanský taky neměl brát roli při takovém scénaři. Svoboda má ovšem skvělé filmy jako Sametoví vrazi nebo Udělení milosti se zamítá. Oba upřímně doporučuji. Za Les mrtvých dávám maximálně dvě hvězdičky a to jen za Dolanského, žiďáka a kostýmy. ()

RedDuck

Film dobrý v atmosféře, slušné herectví, ale z toho zbytku nejsem moudrej doteď. Kdo pochopil co tam dělal ten vlk ať mi písne. ()

BathoryMan

Svoboda je zručný remeselník a ani tento krát ma nesklamal!Tú pravú mysterioznu atmosféru my snad kazil len ten kočiar so svadobčanmi,ktorý pobehoval neustále po lese!Ale na druhej strane Jan Dolansky nesklamal( na najlepšej ceste do mojej TOP 10),Slovenský herci tiež nesklamali(Emil Horváth ml. ako zámožný pán a Dušan Lenci ako žid),brutálne natočená scéna prepadnutia a znásilnenia ma tiež nenechala chladným.A aj ked som si záver nedokázal nejako reálne vysvetlit( alebo skorej som ho nepochopil) uvedomil som si fakt ,že aj hocijaký český televízny projekt je omnoho lepší a zaujímavejší než (skoro) všetky Slovenské filmy za posledných 10 rokov! ()

drankeryth

Temny les skryva hrozne tajomstva, ktorou cestou ist? Tou kratsou, alebo dlhsou a bezpecnou? Vybrali sa kratsou a hned na to doplatili farar s pohonicom. Pri velkych krizoch, kde boli na zemi mrtvoly to pohonic schytal priamo do lica. Mal v nom sip z kuse, ktory urobili doveryhodne. To sa im fakt podarilo. Zvysok filmu sa vacsinou nesie v obkecavani a ziarlivostou voci zene, ktora mi pripadala taka pobehlica, ktora da kazdemu. Film sa nesie v tmavych farbach, ved sa aj odohrava vacsinou v tme. Zaver filmu bol nejaky divny, moc som ho nepochopil o com tam islo? Bol uz duchom, a na zaver filmu ukazali, ako ho zabili? ()

MrMir

Film má na televizní tvorbu poměrně slušnou atmosféru a vizuální stránku. To je ale všechno. Celou dobu jsem se topil ve scénáři, abych se v něm na konci totálně utopil a film vlastně nepochopil (schválně: jaké poselství nám přinášel vlk provázející hlavního hrdinu? co měly znamenat jeho vyceněné zuby na konci? že by prostor pro sequel? :o). Káždopádně, závěrečná nepochopitelná směs snů/reality/představ celé toto dílo posunula o úroveň níž. Vlastně, společně s Dolanským, který hraje opravdu příšerně a jeho nepřesvědčivost je do očí bijící. Až mi někdo vysvětlí, jak to vlastně dopadlo, možná hodnocení zvednu :o) ()

Pitryx

Hvězdička za snahu. Jinak domotané, kousek příběhu šlohnut od "Devíti křížů", nakonec zmatek nad zmatek. ()

Bigfuckman

Kokotina na druhou. Uchylné grimasy a chování snad všech protagonistů mimo žida Epsteina asi chtělo nabudit pocit strachu a tísně, ale na mě to nepůsobilo dokonce ani obrácěně čili směšně. Když už se nedá filmu co si hraje na vážno dokonce ani smát jak je blbý tak nezbývá než vyzvat oči v pláč, protože tohle je trágedie směrující svým skupenstvím přímo doodpadních vod. ()

Phex

Se divím co ČT zařadila na neděli 20.00. To není film aby vás příjemně naladil do dalšího týdne a vůbec už není pro děti. Jen násilí a sex + jejich vzájemná kombinace. Motivace všech postav jsou jen temné. Bohužel nadstavba v podobě tajemna se vytrácí s narůstajícím počtem průjezdů přízraku zavraždených svatebčanů (asi 10x) a i s dalším neustálým opakováním týchž symbolů (vlk, havran, závoj na kříži). Trapně a strojeně působí biblické hlášky . Koncept (i zápletka) je pořád stejný a opakující se: někdo má prachy a jede s nimi do lesa , kde na něj číhá někdo kdo prachy nemá. Vrcholem zhovadilosti je scéna kdy se při závěrečném průjezdu v lese zjeví snad všechny postavy, které se v ději až dosud objevily. Samotný konec - zavraždění hlavního hrdiny je hodně nevyjasněné a vůbec nevím co tím mělo být sděleno. Když se k tomu přidá televizní lacinost = sračka. ()

R.Drson

Existují filmy, které jsou po technické stránce mizerné, ale dokáží zaujmout příběhem či hereckými výkony. V případě tohoto filmu selhalo všechno. ()

xentrixx

Budu znovu "against the grain" a dám za čtyři. Prostě se mně to líbilo, hlavně atmosférou. A nemám nějak náladu se zde dlouze vypisovat proč. ()

Nick321

Tak tohle se fakt nepovedlo. Zajímavě vybrané téma, ale diletantsky zpracované. Některé postavy se chovají nelogicky, smysl v celém příběhu příliš nehledejte. Zkrátka kdo se bojí, nesmí do lesa a kdo do něj vstoupí koupí střelu z kuše do hrudi nebo ho znásilní "hodní" vojáci, kteří mají zajistit pořádek. Kor, když máte na drožce vedle sebe za přítelkyni labilní polo-k*rvu. Ztracených 81 minut života. ()

Bránolog

Já jako nevim. Chvílema to měla docela atmosféru, ale nějak jsem nepobral pár věcí: kuší střílí dezertéři, nebo duchové loupežníků? V lese leží mrtvoly, každý o nich ví, ale nějak to neřeší...Dolanský je tragéd, "hraje" stejně v komedii, jako v tzv. hororu. Tady navíc je jeho role omezena na to, že hází maniakální pohledy a pokřikuje na všechny ostatní: "Táhni, kořalo!" Naopak se mi líbila jeho prostopášná paní. Jednu * přidávám za tu od mravenců olezlou mrtvolu, ta byla fakt dobrá! A konec jsem taky nepochopil. ()

Fixa

Myslím, že to mohl být dobrý film. Příběh i pointa, docela ucházející. I když se mi nejvíce líbily na filmu "představy spáchaného zločinu", přesto celkový dojem na mně působil, jako pokus udělat z jednoduchého příběhu, mystický a kontroverzní snímek. I když si možná jen myslím, že jsem to pochopil a režisér v nás chtěl zanechat hluboké poselství. Nejhlubší bylo asi, že všichni jsou svině. Pro mě to bylo, že Dolanský, už u mně doopravdy končí(i když hezky koulí očima, kluk jeden šikovná). Atmosféra byla vynucená, místy až směšná a na mě neudělala žádný dojem. Jako kdybych se koukal na TV pohádku (myslím tím samozřejmě zpracování). Snad by bylo lepší, kdyby to bylo divadelní představení, avšak, nezlobte se na mně, s lepšími herci (až na postavu žida-ten byl dobrej). Pecha, sorry, ale ten mě tu vyloženě sral, jak přehrával ožralýho-zkušenosti s herectvím nemám,ale do toho druhýho kecat můžu). Výsledek: Jednu hvězdičku za to, že jsem nakloněn českým filmům. A druhou za odvahu režiséra, natočit můj oblíbený žánr ()

karmalat

Plus: odvaha natočit horrorové scény, které navíc navozují tu správnou atmosféru. Návaznost jednání lidí na válku a snaha filozofovat. Uvést netradiční televizní film, který pravděpodobně nebude u většinového publika oceněn. Neutral: herecké výkony, některé dobré. Mínus: Až přílišné filozofování a zapletení se do odboček děje. Závěr velice zmatený a až moc mnohoznačný. Jako celek průměr. ()

M@xo odpad!

z českej kinematografie som vydel dosť filmov, ale toto sa neda považovať za film..je to akysi vystrelok kde chce pobaviť niekoho kto sa už tak príšerne nudí že by sa najradšej zabil...NO WAY... ()