Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

heyda

Největší prdel na slovenských televizích. Nekoukám sice pravidelně, ale když už, tak se bavím na sto percent. ()

honajz

Někdy je to zajímavé, ale celkově vlastně o ničem. tím, že jde o rekonstrukci, to hodně ztrácí, chybí ona autentická syrovost, ať se (ne)herci snaží, jak chtějí. ()

anderson

Ja si nemôžem pomôcť, ale aj napriek súhlasu s názorom, že (ne)herecké výkony sú príšerné, táto "showka" je vážne prča :-). A kedykoľvek ju zastihnem vo vysielaní, dokonale sa pobavím takým akýmsi zemitým, všeľudovým spôsobom. :-) A neviem či to je dramaturgický zámer, ale v poslednej dobe sa množia najmä tzv. jahelkovské prípady (pre tých ktorí nerozumejú - výraz je odvodený od spievajúceho právnika Iva Jahelku). Skrátka a dobre "NEZNALOST NEOMLOUVÁ". :-) (19.12.2008) ()

SOLOM.

No mě přijde, že z těch všech soudců a soudkyň co zaplavují naše a slovenské televizní kanály je tohle asi nejvíc „poživatelné“. Občas se tam našlo pár lidí, kteří dokázali předvést alespoň trošku snesitelné herecké výkony a i samotné „soudní případy“ (tedy některé) byli zajímavé. Jinak samozřejmě žádná sláva, ale co od takových „TV pořadů“ taky čekat. Výborně se u nich ale spí, to musím potvrdit. ()

Necrotongue

Ve své podstatě děsivá příšernost pro milovníky bulváru,protože se tady veřejně probírají i ty nejsoukromější záležitosti a věřím tomu,že se najde spousta lidí,kteří by bez tohoto pořadu nedokázali spokojeně usnout.Hvězdičku jsem udělil pouze z toho důvodu,že se herci alespoň snaží podat nějaký ten výkon,odpad! jsem si vyhradil pro daleko horší českou verzi. ()

PROROK14

Je to celkom zaujímavé sledovať ako prebiehali skutočné súdne pojednávania doma v obývačke. Ale niektoré časti sú fakt trápne natočené. Možno ak by to točil niekto schopnejší ... ale to nič. Ale kto sa zaujíma o súdy a chcel by byť v budúcnosti právnikom, tak ho to môže veľmi zaujať. S odstupom času mi to teraz príde ako celkom dobrá relácia. 70% ()

Borrtex

Náhodou celkem zábavný pořad, ve kterém se řeší zajimavé a mnohdy i spravedlivě náročně řešitelné případy. Bohužel, mně osobně stačilo 5 dílů.... ()

Marek1991

Podobnosť jednotlivých prípadov pripisujem snahe zachovať aspoň nejakú diskrétnosť, na druhej strane je všetko, čo sa tam udeje ťažko kontrolovateľné a aj toho dôveryhodnosť. Výkony hercov považujem za amatérske, takisto scenár. Niekoľkoročné spory skĺbiť na určitú dobu je umenie, ale niekedy sa vynechajú dôležité skutočnosti, z tohto si teda človek, čo nezažil súdne konanie, reálny obraz súdov neurobí. Je to sledovateľné, ale nie nejako dobré. ()

Z0oMb3E

Jasnéé. Bulvár nikto nečíta, JOJku nikto nepozerá. Avšak každý sa rád pohrabe v špine či pritlačí ucho na spoločnú stenu s hádajúcimi sa susedmi. A presne na tento pokrytecký pud útočí táto pseudoreality show. Nanajvýš scenáre, ktoré píše sám život, chamtivosť či ľudská stupidita sú stráviteľné aj pre tú najnižšiu vrstvu populácie. Z čisel sledovanosti vyplýva, že je celkom početná. V telke som náhodne zazrel jednu časť a nemal som v pláne podľa nej hodnotiť, avšak zaujala ma natoľko, že som si pár častí vyhľadal v archíve. A hľa, demencia na milión spôsobov. Dramatizácia skutočných procesov však začne po opakovaní viac menej tích istých prípadov trocha nudiť. Rozvody so zlatokopkami, handrkovanie sa o deti, klasické bitky o prachy či iné detinské handrkovanie v podaní nehereckých tváričiek z ľudu. Hviezda dole za amatérizmus vykompenzovaná hviezdou navyše za skutočné príbehy. ()

MikO_NR_1909

Viacmenej jeden z minima slovenských "seriálov" , ktoré som sledoval dlhšie či už pri večeri, alebo pri káve keď som nemal čo robiť... Už je to ale stále to isté (moc prehrávané). A vôbec, naša justícia absolútne nefunguje a tu vidíme takmer dokonale zvládnuté procesy. ()

Makky

Prečo nie... sem-tam sa na Súdnu sieň rád pozriem. Niektoré prípady sú zaujímavé, niektoré zábavné, no kopa ich je aj strašne trápnych ()

esopesokeso

Toto nie je nejaký občajný film, alebo seriál.Svojím spôsobom je to suprové, niekedy sa tu objavia úplne pozoruhodné prípady...ako napríklad istý šaman, ktorého jedna baba za čosi udala...prišiel celý v červenom do súdnej siene, cesnak ovešaný okolo krku... zaujímavý bol aj jeden prípad v ktorom sa manžel-navrhovateľ chcel rozviesť so svou ženou, pretože jej kradla energiu (zistil si to po internete o takýchto úpiroch)... neskôr po rozvode sa ukázalo, že navrhovateľ celé roky odolával jeho skrytej túžbe po chlapskom objatí.. celkom by som vedel dať zaujímavý námet do sudnej siene... počul som o prípade, že jeden sa obviazal okolo hrude lanom, a nafingoval svoje vlastné obesenie vo svojom dome... jedná baba ho videla cez okno ako visí už v pánbu cestách.. tak išla v jeho dome čosi povyhrabať, čo by malo hodnotu.Chlapík sa zvesil dole, kopol ju do prdele, a baba dostala infarkt!Nakoniec mal ten chlapík z toho nejaké problémy... bolo by to zaujíémavé rozviesť to v súdnej sieni.. ()

topi odpad!

Měl jsem možnost vidět pár podobných pořadů v jeden večer za sebou a musím říct, že na druhou stranu to jako zábava funguje dokonale. Scénáristé to jistě nemůžou myslet vážně, pokud ano, velmi bych zapochyboval o jejich duševním zdraví. ()