V 50. letech byl v projektu Daedalus cvičen tým elitních pilotů, kteří se měli stát prvními americkými astronauty. Nařízením vlády byl však projekt ukončen a do vesmíru vyslán šimpanz. O čtyřicet let později selže ruské komunikační družici Ikon navigace. Pokud by se zřítila, mělo by to vážné následky. Proto se Rusové obrátí s prosbou o pomoc na Američany, navigační systém byl okopírován z amerického Skylabu. Jeho konstruktérem byl Frank Corvin, jeden z členů bývalého týmu Deadalos. Jen on si poradí s jeho opravou. Frank zuří, když zjistí, že jedním z ředitelů NASA je nenáviděný Bob Gerson, bývalý šéf projektu Deadalos. Nakonec ale souhlasí s nápadem dát dohromady původní tým, který se vypraví do vesmíru a družici opraví. Postupně najde všechny bývalé kolegy, předloží jim svůj návrh a přesvědčí je, aby se k němu přidali… (TV Nova)

Knor

Dobrodružná vesmírná oddychovka o čtveřici důchodců, co zachranǔjí svět. Trochu jsem se bál, že to bude braný vážně, ale ne. Eastwood to bral s nadsázkou, tím se všechno zachránilo a i když se tvářil pořád nasraně ( on to jinak ani neumí ), vážně se nebral ani on sám. Trochu bych to zkrátil a přidal ještě možná víc humoru, ale jako odpočinkovej film to bohatě stačí. ()

Clark_Kent

Velkej nadhled i nadsázka. Oddechovka jak se patří. Eastwood v režijním křesle i v celé vesmírné parádě. Krásnej a patřičně pozitivně naladěnej kousek od oblíbeného Warner Brothers. ()

Arccos

Ze je zakladni zapletka filmu naprosta pitomost, bude asi kazdemu zrejme. Kupodivu mi to dlouho nevadilo. Vycvikova cast (pres dve tretiny filmu) byla docela zabavna a vse brala s nadhledem. V teto fazi bych dal ctyri hvezdicky. Jenomze po startu raketoplanu se to cele zvrtlo. Kdyz pominu docela dobre efekty, byla orbitalni cast uplna hovadina. Celkove tedy za tri. Update: Po letech zjištuji, že se na film docela rád podívám znovu. Orbitální část filmu je sice pořád ta slabší (a pořád docela hovadina), ale už mi tolik nevadí. Mimo jiné musím ještě jednou poukázat na povedenou vizuální stránku. A měsíční pointa funguje. Zvyšuji hodnocení o hvězdičku. :) ()

pekas

Překvapují mě nízká hodnocení. Já si ten film náramně užívám pokaždé, když ho vidím. Část než odstartují je vůbec nejlepší, to se bavím skoro po každé hlášce. Část po startu film taky nekazí, je to důstojné zakončení, jen už není tak veselé. ()

Suomi

Tak takhle to vypadá, když to starší natřou mladým.Clint stále umí,a to nejen jako herec, ale i jako režisér.Ve filmu bylo vidět, že se herci dost dobře baví.Děj filmu dejme tomu ujde,herecké výkony jsou výborný,akorát bych chtěl vidět jak by prošli tvrdým vycvikem Nasa v pokročilém věku,ale to je asi detail.Film se tváří jako vážný,ale myslím si že je to spíše komedie,už kvuli hláškám ()

amyth

Hódně moc velký režijní a herecký přešlap Eastwooda + herecká sebedestrukce Tommyho Lee Jonese a Donalda Sutherlanda ........ Tak imbecilní scénář, že to chvílemi připomíná parodii ()

Slunik

Podprůměrný film, zvláště druhá polovina působí spíše jako parodie, kdy nám snímek předkládá jeden nesmysl za druhým, např.: Pokud se budou snažit přistát, mají nulovou šanci na přežití." Načež raketoplán, který padá skoro volným pádem k zemi a málem shoří v atmosféře, přistane na ploše stejně hladce jako linka s turisty z Malorky. Úplný závěr pak tvoří jedno obrovské klišé, kterému chybí jen americká hymna, ohňostroj a z nebe padající okvětní plátky růží. ()

sefa

Velká zábava. Vyborné efekty, doplňené kvalitními výkony dlouholetých stálic Hollywoodu, vyvažují lehce slabší scénář. Tomu, kdo chce na chvíli vypnout, můžu jen doporučit. ()

Dinsberg

Rozhodně bych Eastwoodův film nesrovnával s Armageddonem. Třebaže neoplývá tak úžasnými efekty jako Bayův spektákl, třebaže nekoncertuje hvězdné obsazení do hlavních rolí, má něco, co Bay filmu nikdy nedá. Plasticitu postav. Clint Eastwood dal filmu dost parodický nádech, který neopustil ani v dramatických chvílích. Nesklouzl tedy k přehnané lásce k vlasti nebo silné vlně patosu. A ještě jednu věc nelze upřít. Sny si může člověk splnit kdykoli. Spíše než než s Bayovým Armageddonem snese srovnání s Howardovým Apollem 13. ()

Hulkee

Poslední scéna mi připomněla hru fallout, hudba a pomalu najíždějící kamera přesně seděly. Ale k hodnocení: Pan Eastwood si natočil pohodovou žánrovku (a došlo i k záchraně USA :) ) a byla to legrace :) Proto ony 4 hvězdy. ()

kubilov

Vesmírní kovbojové jsou i přes svou "vesmírnou" originalitou jedním z nejklasičtěji pojatých Eastwoodových filmů, který tak zapadá jen do šedého průměru co se týče filmů, které Clint natočil, i když nutno podotknout, že natočen a zahrán je docela obstojně. Výcviková část je už klasicky jednoznačně nejlepší částí celého filmu. ()

MartinTerran

Humorný film o partičce penzistů, kteří se snaží opět dostat do vesmíru, když to tenkrát nevyšlo. Jelikož, ale musí podstupovat všechny potřebné přípravy, vzniká dost komických situací. Scény ve vesmíru vypadají pěkně a jsou dramatické až do poslední sekundy. A závěrečný záběr na Měsíc je prostě perfektní. Hodnocení: 65/100. ()

subic

Slušný film se slušnou dávkou triků a té čtveřici sympatických starých kmetů to tam sedne. 2022: já už to viděl asi 3x nebo 4x, je tam dost vaty, klidně by to mohlo být o půl hoďky kratší, ale jinak se mi to celkem líbí. 6,5/10 ()

PlysovyMacko

Pohodovy film o starých pardaloch, ktorí si splnia sen, čo im bol odopreny v mladosti. Určite by sedemdesiat roční dedovia nespravili testy pre astronautov o polovicu mladsich. Film pobaví, chcelo by to viac humoru a ta drama na konci není taka smutná. ()

Dass

Klasicke vesmirne dobrodruzstvi. Tak na urovni Apolla13, spise i slabsi. Clint po skvelych Nesmiritelnych zrejme zakrnel. ()