V 50. letech byl v projektu Daedalus cvičen tým elitních pilotů, kteří se měli stát prvními americkými astronauty. Nařízením vlády byl však projekt ukončen a do vesmíru vyslán šimpanz. O čtyřicet let později selže ruské komunikační družici Ikon navigace. Pokud by se zřítila, mělo by to vážné následky. Proto se Rusové obrátí s prosbou o pomoc na Američany, navigační systém byl okopírován z amerického Skylabu. Jeho konstruktérem byl Frank Corvin, jeden z členů bývalého týmu Deadalos. Jen on si poradí s jeho opravou. Frank zuří, když zjistí, že jedním z ředitelů NASA je nenáviděný Bob Gerson, bývalý šéf projektu Deadalos. Nakonec ale souhlasí s nápadem dát dohromady původní tým, který se vypraví do vesmíru a družici opraví. Postupně najde všechny bývalé kolegy, předloží jim svůj návrh a přesvědčí je, aby se k němu přidali… (TV Nova)

WolfR

Bylo to z půli i komické a z druhé i vážné. Bylo to klišovité ale zábavné. Vesmírní kovbojové byli fajn filmeček o čtyřech starých kmetech ve vesmíru. Je to filmeček, který si na nic nehraje a dokáže zpříjemnit odpoledne, mně se to celkem líbilo, i když mohlo to být mnohem lepší, 3 hvězdy. ()

mortak

Scénář předvídatelný od první minuty, ladění konzervativní a plné klišé, ale na druhou stranu jde o solidní kus řemesla, které se dnes jen tak nevidí. Eastwood je král tam, kde jiní selhávají. Divákovi jsou postavy představovány pomalu, aby si k nim mohl vybudovat vztah. Funguje to především u Eastwooda, Jonese a Cromwella, ten zbytek týmu už spíše sekunduje. ()

TomPrusik1

Obecně mám rád, když se staré herecké legendy sejdou v jednom filmu a mají před sebou nějaký úkol a práci, kterou nikdo jiný lépe nezvládne. Příběh Vesmírných kovbojů je vyprávěn tradičně - staří vesmírní ,,kovbojové" dělají už něco úplně jiného (práce v kostele, provoz zážitkových letů) a musí se sejít dohromady. Bez větších dilemat, nabídku přijímají a hned začne trénink a výcvik. A to je ostatně nejlepší část filmu. Kovbojové ukážou, jsou sympatičtí, mají smysl pro humor a rozhodně nepatří do starého železa. První půlku jsem se bavil, film mi přišel odlehčený a poměrně zábavný. Pak ale v druhé části přijde to, na co všichni čekají - let do vesmíru. Ale zde film poněkud odchází od komedie a snaží se být vážnější, napínavější a i akčnější. A to mu už tolik nejde. Konec je takový chaotický, překombinovaný, nelogický a neodpustí si klasická filmová klišé, když se všechno zázrakem stihne na poslední chvíli a někdo se obětuje pro záchranu vyššího cíle. Dalo se čekat, že všechno nepůjde po másle a všichni astronauti se vrátí v klidu domů. Ale kdyby to tak bylo, astronauti by prohodili pár dalších vtipů, byl bych ve výsledku radši. Celkově ale nadprůměr, když se chcete jen tak pobavit a nehledáte nějaký náročný intelektuální zážitek. 6/10 ()

otík

Docela příjemná a odlehčená sci-fi o čtyřech přeci jen už postarších kosmonautech, kteří mají osud naší matičky Země ve svých rukou. ()

fantoci

Snad jen řeknu že sem se docela pobavil, když sem viděl staříky v takových těch košilkách co nosí v americe pacinti. Jinak to byl celkem fajn film s trochou nadsázky a dobrými vtípky. Myslel jsem že to bude úplná kravina ale vydrželi jsme se na to s kamarádkou dívat až dokonce. Rozhodně to není nic mimořádného. Podle průměrný film možná lehce nadprůměrný. ()

Skuby47

Katastrofické vesmírné snímky jsou velkou iluzí, protože v případě kosmického ohrožení planety by byla veškerá pozemská věda v koncích na rozdíl od té filmové a žádná záchranná mise by to nevyřešila. Proto tomuto tématu trocha humoru a sebeironie svědčí. Expedice starých leteckých bardů za splněním svého mladického snu je pro mne srdeční záležitostí. Mám ráda tento film od prvního shlédnutí, pro jeho nadsázku, vtipné dialogy, pohodovou atmosféru i dynamický děj, skvělé herecké obsazení a snový závěr. Clint Eastwood dokázal, že ani žánr komedie mu není cizí. Viděla jsem ho již několikrát a doufám, že ne naposledy. Za chvíli ho znovu dávají v televizi, tak spěchám, ať ho neprošvihnu. ()

Doudis19

Vesmírná jednohubka s trochu přehnaným až nedůvěryhodným scénářem a zejména v poslední půlhodině vršící klišé na klišé. Každopádně díky noblesnímu hereckému osazenstvu se tenhle důchodcovský výlet za hranice atmosféry stává poměrně zábavnou podívanou, ke které není problém se vracet i opakovaně. ()

Wall-E

Režie a hlavní role Clint Eastwood... Po jeho boku Tommy Lee Jones a Donald Sutherland... Co může člověk chtít víc? Po celou dobu filmu jsem měl úsměv na tváři, hlavně díky zmíněné herecké elitě... Tenhle armageddon pro seniory se mi nesmazatelně vryl do paměti. ()

Liznic

Nenadchne a neurazí. Eastwood, Jones a Sutherland jsou dostatečné lákadlo na příjemnou žánrovku, ať je námět značně béčkový výsledek je příjemně potěšující, ale ke stropu skákat nikdo nebude. ()

Mrkvič

Příjemná oddychovka. Nic neurazí a často pobaví. Staříci jsou vtipní, situace taky a rozhodně to není nezajímavé. Nešetřilo se na trikách a tak film po všech směrech i dobře vypadá. ()

lennyd

Rusku se porouchá družice. Protože základní plány byly ukradeny američanům, nezbývá NASA nic, než nalézt původního konstruktora daných planů, aby mohli družici opravit. Jenže za těch pár let, se z bývalého skoro-kosmonauta a jeho přátel stala jen parta staříků. Ale na svůj sen, dostat se do vesmíru nikdy nezapomněli... Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland a James Garner. Čtveřice podává výborné herecké výkony, a je vidět, že nejen u nás byl kosmonaut oblíbené "dětské" povolání. K tomu jim skvěle sekunduje James Cromwell v roli jakéhosi šéfa v NASA. Celkově první dvě třetiny filmu jsou velice zábavné (kontrola Donalda Sutherlanda u očního lékaře je dokonalá, stejně tak konfrontace "mladých" kosmonautů proti "staříkům"). Nečekejte žádné hluboké myšlenky, a skvěle se pobavíte... ()

noriaki

Doufám že všichni víme, že je námět úplná fantasmagorie. Po Kosovu by Rusové Američany nikdy o pomoc nepožádali, ani kdyby jim měl ten satelit spadnout přímo na hlavu. Co se týče schopnosti Clinta Eastwooda letět do vesmíru, tak tomu pochopitelně věřím. Věřil bych tomu i dnes, natož před dvaceti lety. Sám pan režisér radši spoléhal na jemnou nadsázku, takže místo akčního thrilleru mu pod rukama rostl úsměvný dobrodružný film. V poslední čtvrtině se bohužel děj utrhl ze řetězu a stále houstnoucí atmosféra smázla většinu z původní pohody. Radši bych ocenil víc vtípků a pomrkávání. V nabité kariéře Clinta Eastwooda jedna pravověrná komedie bolestně chybí. ()

PetrPan2

Film který neurazí, pobaví, skvělé herecké obsazení, zajímavý námět... Další Eastwoodův zajímavý režijní úspěch... Až budu jednou starý páprda, chci být taky tak vtipný jako pánové Eastwood, Jones, Sutherland a Garner. ()

JohnSmith

Tak tohle se Clintovi moc nepovedlo. Sice sehnal super obsazení, ale scénář je fakt hrozný. Krom toho, má to být sci-fi podívaná, ale efekty stojí fakt za starou belu. Co potom by člověk měl chtít po akční sci-fi? ()

Spock

Jsem opravdu sám voják v poli, kterému se tenhle film líbil nadprůměrně. Neříkám, že jde o nějakou světobornou záležitost, ale rozhodně nadprůměrný počin. V té záplavě trojek si připadám divně. Faktem pro mě však zůstává skvělá zábava a pocit osvěžení, který mi utkvěl po vzhlédnutí filmu v paměti. Nenucený humor okořeněný nadhledem hlavních hrdinů, kteří mají všechno „ v malíčku“ a bohužel i troškou patetičnosti a naivity na závěr snímku. Přesto čtyři hvězdičky. ()