Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

Brain-D

Depresivní a nudná začátek. Jediné co si pamatuju jak Van Damma totálně nadrogují a zrube tam pěknou mrdu vojáků. A poperse se i s odvěkým nepřítelem z jedničky Lundgrenem, kterej se vzal bůhví kde když ho v 1.díle hodil do drtičky na dříví. To se tu neřeší. Je to prostě takové suché béčko. ()

Ceres

Když pominu fakt, že se tu někdo chce přiživit na Černobylu (i když pro tvůrce to bylo chytré jak využít opuštěné továrny), který opět neodpovídá realitě, tak je jen škoda, že film trpí takovou béčkovostí, kterou se snaží zachraňovat v brutalitě. Čekal jsem horší, ale kupodivu na jedno podívání to nebylo zas tak špatně. ()

Sany33

Ostrovský musí byť milovníkom Airsoftu. Inak si neviem vysvetliť to že sa celý dej točí okolo jednej opustenej haly do ktorej bez zjavného zámeru posielajú jedného nesympatického úbožiaka za druhým aby tam rituálne zgegli pod assasinskym nožom ďalšieho nesympatického chumaja. Van Dame je už starý a je to na ňom vidieť. ten otvorený koniec pevne verím nenaznačuje ďalšie pokračovanie lebo celá séria má klesajúcu tendenciu a ďalší diel by ma asi donútil uvažovať nad odpadom. 15% ()

Curlyman

Hoci bol príbeh totálne blbý a nelogickosť konania niektorých postáv do očí bijúca, stále sa na to dalo pozerať vďaka súbojom jeden na jedného, ktoré boli pre mňa skutočnou lahôdkou, vrátane únosu a nahánačky na začiatku. Nebyť tých pár scén (hlavne boj Van Damma s Lundgrenom, ktorý bol skutočne ultimátny) a nožíkového masakra obludných rozmerov, tak sa asi unudím k smrti. Ale musím uznať, že prostredie Černobylu som im fakt veril. ()

blackJag

Bulharská šeď, nuda a lacinost. Hyamsovic rodina (syn režíruje, otec Peter - po finančním průseru s LOVCI DINOSAURŮ se jen velmi pozvolnu vrací k režisérské profesi - stál za kamerou) se moc neukázala. Stupidní scénář, který motá do hlav postav nicotný vír, žádná kouzla neumožňuje a jakoukoliv snahu o smysluplnou akci zabíjí hned v počátku. Ta snese přísnější pohled jen v úplném začátku, při únosu, a v závěru, kdy se proti sobě postaví obě bývalé ikony akčního žánru, Van Damme a Lundgren. Ne že by jejich souboj byl nějak dokonale vymodelovaný, jen hezky hraje na strunu nostalgie a velmi pěkně končí :-) A je to v podstatě také jediný důvod, proč hodnotím jak hodnotím. 40% ()

drackula

Tento film je určený pre otrlých fanúšikov akčných hviezd minulosti a najmä pre ľudí vyhľadávajúcich nenáročnú zábavu a kopu akcie s absenciou šedej kôry mozgovej. Nejde o žiadny akčný skvost, ale zase ani o úplný odpad. Nejde ani o poctivé Béčko z rokov 80tich ale ani o nič ultramoderné. Tento film je niekde medzi a pri správnom naladení určite nesklame. 60 % ()

Ravi

Znovuzrození se povedlo. Když koukám na zdejší hodnocení, chápu, ale podle mě je film dosti diskutabilní. Jasné, že scénář není nic extra a ani dramatizace se vůbec nepovedla. Další slabou stránkou je nevýrazná hudba. Ale film má i hodně co nabídnout. Tak například i na vandammovský film velmi dobře zvládnuté a propracované MMA/Kick-box/sebeobranné souboje (týká se všech aktérů - každý kombinuje určité prvky svým vlastním způsobem - Van Damme víc kope a užívá pohyb, Lundgren používá špinavý styl s lokty, koleny, tvrdou pěstí a moc se nepohybuje, třetí univerzál sebeobranu a expanzivní MMA, atd.). Další je kamera, která sice místy zdržuje, ale např celá pasáž, kdy Van-Damme prochází dům s automatem a nožem je nezapomenutelná. Další světlou stránkou je atmosféra, ktará je sice křečovitě zčásti vyvolávána barvami, ale spíše tísnivým prostředím oblastí Černobilu. Je jasné, že na akčňák roku to teda nejni, ale proto jsem na to ani nekoukal. Zahrnu-li do hodnocení vložená očekávání, celkový dojem a výsledek, vychází mi 70% a vzhledem k hodnocení tady dám 4-/5 ()

Pecival

Co je na tomhle filmu vlastně nejsmutnější je, že tam tu a tam jsou vidět peníze, není to ta klasicky béčková břečka, kterou se v posledních letech brodí Lundgren (u Van Damma sem toho moc neviděl z poslední doby, ale předpokládám, že to bude podobné). Přitom, je to ale natočeno tak zoufale nenápaditě, až z toho skoro bolí. Absolutně sterilní akce, kterou občas vytrhnou slušné pěstní souboje. Další slabinou je, že se Van Damme se svým ztrápeným ksichtem dostane do varu snad až v poslední třetině filmu. Pak to sice trochu nabere obrátky, ale je jaksi pozdě. Lundgren potěší, ale zrovna dlouho se na plátně taky neohřeje. Sledovat Jeanův ztrhaný obličej je vážně někdy bolest (teď nevím jestli už fakt nemohl nebo je to součást role). Spoustu naprosto nesmyslných střihů, ale na to si u "moderní" akce snad ani nemá smysl stěžovat. ()

Josefin

Nelze než konstatovat, že za málo peněz málo muziky. Univerzální vojáci zpět tentokrát na misi v Černobylu /bohužel jen jako/ . Děj celkově zajimavý. Ovšem Jean Claude působil svým vzhledem ztrhaně. Měla jsem pocit, že má takových misí za sebou aspoň 5 :-) Dolph Lundgren to samé v bleděmodrém. Andrej Arlovski kopnout umí, jenže to pomyslný trn z paty nevytrhne. Přiznávám očekávání bylo velké, ale prozatím se pro mě oslnivý návrat nekonal. Přesto solidní béčko, čas uběhl příjemně s nostalgií hodnotím 3*/60/. Hodnocení celkových 52% mi příjde nízké. ()

Danula13

JCVD je ve formě. Tato akční ikona 90-tých let se stále sympaticky snaží a bojuje. Jeho fanouškům se zcela jistě US 3 bude líbit a ostatní můžou tak akorát filozoficky mudrovat. Pro mne je tento film příslibem, že jeho blížící se EAGLE PATH nebude marným pokusem. Se zatnutými zuby 75%. ()

Danoboss

Ako fanda pôvodnej jedničky som bol zhrozený, že chystajú trojku. Po veľmi zlej dvojke som čakal niečo hrozné a naraz prišla veľmi slušná, naturalistická trojka. Solídny príbeh, akcia, veľmi pekná pasáž so "smrteľným vojakom", ktorý sa vzhľadom na žáner správal hodne realisticky. Celkovo sa ten prechod z dvojky do trojky podobá prechodu z Ramba 3 na štvorku - zo skoro komédie sa prešlo k tvrdému naturalizmu. Jediné čo musím vytknúť, že nový univerzálny vojak nenaväzuje na staré časti a že Van Damme nenechal Lungrena dopovedať to na čo si Van Damme spomenul. Plus samozrejme to, že hlavnú zápornú úlohu mal dostať Lundgren a nie henten Rytmus z Bieloruska. ()

sedm.1

Opravdu stupidní děj, strašný scénář, dementní dialogy. Pro většinu ostatních filmů naprosto zkázonosná kombinace. U UV3:Znovuzrození tomu ale až tak není. Když totiž divák zatne zuby a překousne tupost celého snímku, odměnou mu bude skvělá akční řežba. První třičtvrtěhodinku to sice ještě není úplně to pravé ořechové, ovšem už zde svá kladiva představý slušný bijec Andrei Arlovski a kosení soupeřů mu s nima jde zábavně od ruky. Když se potom ovšem dostanou do akce i van Damme (který se jen povaloval a rozjímal) a Lundgren (který se pro změnu do té doby ve filmu neobjevil vůbec), přechází celý film do úplně jiného levelu, začíná neskutečná řezanice a popravdě řečeno jsem to už ani od jedno z pánů nečekal, že se takhle odvážou. Jejich vzájemný souboj je jednoduše kulervoucí a boží dohromady. Ovšem ona vůbec celá akce se v tomto snímku povedla a díky za tyto béčkové akční výplachy jako je právě UV3, kde se nikdo s nikým nesere, všichni se tu rubou hlava nehlava, souboje jsou řádně krvavé a nekompromisní,vše je pěkně nasnímáno a divák si akci může skutečně užít a né jako v těch dnešních "trendy áčkových akčňácích", kde má hlavní slovo třesoucí se kameraman a posedlej střihač. Hnus! K dobru pak nutno ještě připočíst depresivní prostředí, které bylo jasně vybráno vzhledem k rozpočtu, ovšem snímku dodává stylovou atmosféru a jen prospělo k celkové syrovosti filmu.Já jsem se u UV3 zkrátka k mému velkému překvapení moc dobře bavil a ikdyž jde skutečnně o čistokrevné a tupé béčko, kvalita souboju je parádní a já už si dlouho neužil nějaký film jen díky rubanicím.P.S.ta vandammova boule na čele už vážně není sranda, pomozte mu proboha, vždyť se mu tam vyklube druhá hlava 8D! ()

kenkaku

Tenhle film mě potěšil a naštval zároveň. Ohodnotit ho je pro mě tak těžké a rozporuplné, že jsem prostě dal průměr a odmítl se nad tím více zamýšlet. Van Damme - Lungren zpět v kaci = úžasný nápad, to by mohlo fungovat (nostalgie pracuje na plné obrátky), lokalita Černobyl = Jo! jedna z nejvíc sexy lokalit pro akční počin (asi jako Alcatraz). To zahájení... Bože! úvodní honička je samostatně na 5 hvězdiček! Prostě gurmánské hody milovníka zlatých akčních osmdesátých. A pak nastala ťafka... popírání sebe sama (to chlazení... to chlazení!!!!), a následný dějový paskvil... jako přerušovaný sex. Hnus... Prostě průměr a už se o tom nebudeme bavit. ()

Testament

Optimista a pesimista se sešli v aréně nad Universal Soldier: Regeneration. PESIMISTA: US:R má nízký rozpočet a na filmu je to setsakra vidět. Natáčeli to někde v zapadlé vesnici na východě, no ne? Krom toho Arlovski není dobrý "záporák", je nevýrazný. Děj je přespříliš jednoduchý a herci jako Jean Claude a Dolph už jsou moc staří a v akci pomalejší. Dále,hned na začátku filmu Van Damme rozebírá, že neví jak dále (což mi přijde spíš jako odkaz na jeho osobní život).Samotná akce je chvílemi slušná, chvílemi neskutečně toporná... A otevřený konec? Boha jeho...Osobně nedoporučuji. OPTIMISTA: Souhlasím, rozpočet je nízký, ale na druhou stranu řada akčních scén působí velmi autenticky. Dále: to, že Jean Claude a Dolph zestárli je sice pravda, ale kdo oba herce sledoval i v posledních letech (a neviděl od nich naposled třeba Kickboxera (resp.:Rudého škorpiona), tak ocení, že na sobě oba dva tvrdě zapracovali...Dále potěší odkaz na první díl Univerzálního vojáka (resp.: události, co se stane těsně před tím, než se do sebe Lundgren s Van dammem pustí). Nehledě na to, že kaskadéři v tomto případě odvedli perfektní práci a nedivil bych se, kdyby řada z nich skončila (v lepším případě) se zlámanými žebry...A co mě překvapilo? Brutalita filmu, kdy v některých záběrech se tvůrci "s tím" opravdu nemazlili...Osobně DOPORUČUJI! Pesimista to už nevydržel a pustil se do optimisty... Začala velká bitva, kdy není jasné, kdo vyhraje, krev stříká na všechny strany, mumraj kolem a....už je tu vítěz! Optimista sice trochu kulhá, otírá si krev a pot z čela, ale rozhodčí mu zvedá ruku. Optimista vyhrál, ale bylo to vskutku o vlásek... ()

DavidS.

Levná bulharská produkce je pochopitelně znát - industriální, šedivé a povětšinou uzavřené lokace á la bohumínské hutě. K tomu nevýrazné tupé obličeje typu "Ivan" a unavení Van Damme s Lungrenem, na které si nostalgický divák musí stejně dlouho počkat...Na druhou stranu přestřelky spolu s bitkami tělo na tělo nejsou nejhorší...Ale na slušné béčko, které by dokázalo zvednout hladinu adrenalinu, to přeci jen nestačí, i když je to po dlouhé době asi nejkoukatelnější Van Dammova akční záležitost... ()

Han22 odpad!

Jediný plus je že se člověk od srdce zasměje - příšerným hercům, otřesné kameře, strašilivým akcím a lokacím, které jak kdyby vypadly z cigánského ghetta v Brně na Francouzské. Všechno bych odpustil, ale koukat se na film s Van Dammem a Lundgrenem, kde se oba objeví dohromady asi na 10 minut, tak to je fakt na přesdržku. Ale na druhou stranu, buďme úpřimní - oba vypají příšerně a koukat se na ně celou hodinu a půl bych asi nedal. No děs, jeden z nejhrůznějších filmových zážitků co jsem musel vytrpět. ()

KoRner

Priamočiara a bezduchá akcia, ktorá filtruje snáď až na 4 prípady všetky farby. Je to ale aj nesmierne zaujímavo spravený film, akčné scény nemajú chybu. Inšpirácia je známa najmä od Terminátora a JCVD. Dostal som to, čo som očakával od akčného béčka s minimálnym rozpočtom. ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)