strelenaL

Film Kájínek, který chtěl mít ambice jako akční americký film. Bohužel velký odvaz se nekoná. Jak si režisér filmu Petr Jákl mohl vůbec myslet, že se mu podaří natočit akční trhák, který prolomí v návštěvnosti kina. Něco jako když geniální James Cameron odkryl první trailer filmu Avatar. Tohle se u českého filmu stát nemůže. Už jenom aspekt pro aby se stal film Kájínek něčím extra by se film musel zabývat něčím úplně jiným. Ne o českém vězni, který byl potrestán možná zbytečně tvrdě. Kauza byla hodně propírána v médiích, takže každý si svůj obraz o pravdě a vině může udělat sám a ani nebude potřebovat chodit do kina na film. Nechci chrlit jen samé negativní pocity na tento film, herci odvedli dobrou práci. A celkově celý film hodně podrželi. ()

Ichabod

Zejména díky Táně tenhle film utíká rychle a není otravný jako většina naší produkce. Námět je ale čiré zoufalství a jen slušné dialogy z toho spolu s lehce současným televizním lookem dělají průměrnou podívanou. ()

Kosmik 1

Zas tolik jsem od toho nečekal a nakonec musím říct, že jsem se dobře bavil. Nebudu říkat, jestli Kajínkovi fandím nebo ne, jestli je nevinný nebo není. Můj názor je ten, že ikdyby to nespáchal, udělal spousty dalších věcí, za které by klidně sedět mohl. Ale spíš si myslím, že v tom určitě nebyl sám a skoro jednoznačně v tom měla prsty i policie. Už jen proto, když se zametli jednoduše všechny důkazy, které by mohly vést k osvobození Kajínka. Jde o to, že se má hodnotit film a mě se zpracování líbilo, herecké výkony taky nepokulhávali, dialogy byly vedeny dobře. Nenudil jsem se a je to film, na který se dá v pohodě podívat znovu. Jediné co by se dalo vytknout a co mě utkvělo v paměti je, že v lochu určitě tak nemakal s jeho postavou :-D ale nic co by se nedalo s nadhledem přehlédnout. 95% ()

Miki8888

Na české poměry dobrá podívaná. Samozřejmě opomíjím, že Vilhelmová vypadala jak holčina z E55, rádoby drsné bachaře apod. ()

Autogram

Lavronenko je určite lepší Kajínek ako ten skutočný, ktorého by som prezlečeného za vodoinštalátera s kľudom pustil do bytu. Okrem tvrdých scén a dobrej akcie je príbeh aj o nadržanej advokátke, ktorá asi príliš často pozerala Twilight a tak jej voľba dobrý či zlý nemá východisko. Na konci sa východiska ani nedočkáme tak, ako je to aj v skutočnom živote. ()

Madlene

Na české poměry dobrá detektivka, která ctí žánr a je docela nabitá akcí. Ale...(!), herecké výkony slabé až podprůměrné, dabing vyloženě škodlivý a šablony na postavy nic moc. Čili "učí se dobře, to nemohu říct." ()

BloodMax

Tenhle film mě opravdu nepotěšil a já jej taky nepotěším...50 % a to ještě přivírám oči...čekal jsem od toho víc než jen to, co předvedl P. Jákl ve svém snímku..ikdyž na český trend je to celkem průměrné! Každopádně do kina bych znovu nešel...je to škoda času a hlavně financí....stačí si pustit Sametové vrahy a přimyslet si pár známých faktů z příběhu o Kájínkovi a jste doma :(( ()

Almásy

film nevie čím chce byť, scénar nevie o čom je, režisér nevie čo chce režírovať, F.A. Brabec zase hulil a my sa na to všetko musíme pozerať. uráža ma to p. Jákl, uráža. ()

Styxos

Abych se přiznal, na tohle jsem celkem dost těšil - trailerová kampaň lákala na asi první porevoluční akční film se silnými prvky gangsterky natočený u nás. Kajínek měl hromadu předpokladů k tomu, aby se z něj stal nejlepší porevoluční biják - pořádně kulatý rozpočet, hvězdné obsazení a už samotné téma jej do této pozice staví. Jenže ve výsledku se jedná o pouhý polotovar, menší soustíčko z pořádně velkého koláče. Přiznejme si to, asi největší vinu na tom nese scénář. To je největší kámen úrazu. Začátek mi přišel zmatečný a zhruba dalších tři čtvrtě hodiny se to nese ve znamení nudy, keců a chození postav z místa na místo. Prostě jako by se malý chlapeček snažil běhat dřív než začal chodit a pořád u toho padal na držku. Teprve když začne Kajínek připravovat útěk z basy a zdrhne z Mírova nabere to ten správný vítr, jenže než se to pořádně rozjede, tak je zase konec. Ano, jako pilotní film k novému seriálu by to bylo dobré, jako samostatný film ne. A tím se od příběhu dostáváme k postavám. Jak už jsem říkal, film měl relativně dobré obsazení, jenže opět kámen úrazu: postavy jsou strašně debilně napsané. Konstatin Lavroněnko má úžasné charisma, které se přenáší na svou postavu, jenže... jenže Kajínek je dost blbě napsaný a nemáte důvod mu fandit, prakticky nic se o něm nedozvíte (tvůrci asi počítají s tím, že znáte nazpaměť jeho životopis), maximálně to, že rád utíká z vězení a rád posiluje - což je asi tak jediné, co ve filmu dělá (dobře, rozmlátí postavě Michala Dlouhého ksicht a zapíchá si s Alicí Bendovou). To samé se pak týká Tatiany Vilhelmové, jejíž postava má tak okoukanou motivaci, že to snad ani není možné. Asi nejlepším hercem na plátně je (když nepočítáme Lavroněnka) Vladimír Dlouhý, který si svou poslední filmovou roli neskutečně vychutnal a hodně mi připomínal díky ulíznutým vlasům Brandova dona Corleoneho. Film se pak také snaží během své stopáže několikrát vyvolat v divákovi emoce, což se mu ale nepovede. Když pomineme slabý scénář, chybí filmu ještě něco a to je jiskra, kouzlo či duše, prostě něco, co by diváka chytlo za srdce, donutilo ho to ponořit se do příběhu a prožívat jej společně s postavami. Možná kdyby film nepostrádal tento důležitý faktor, odpustil bych mu i ten děsný scénář. Na filmu je pak vidět, jak se strašně snaží kopírovat zahraniční vzory - díky tomu jsem si vzpomněl na spousty akčních filmů jako je Bourneovo ultimatum, filmy Johna Woo a celou další řadu snímků. Dokonce i hudba Noida Barty jako by kopírovala společnost RC. Jak už jsem napsal, Kajínek měl spousty předpokladů, aby se stal pořádným hitem - po komerční stránce se jím i stane, ale po stránce příběhové zůstane průměrným snímkem, proti němuž je jeden díl Cobry 11 stokrát lepším a chytlavějším. Na druhé straně se jedná ale o další krok kupředu pro český film. A nezbývá nám než fandit Petru Jáklovi a doufat, že příště bude mít po ruce lepšího scenáristu než je Marek Dobeš. ____ nejlepší scény: příprava útěku, útěk z Mírova, vyslýchání Křížka pomocí telefonního seznamu (nebo co to vlastně je), rozhovor Lavroněnka s Michalem Dlouhým a rvačka u něj v bytě, zátah, zastřelení Michala Dlouhého () (méně) (více)

HomeAlone

Urcite se jedna o zaujimavy film , no cakal som nieco ine - sklamany zase niesom . Uvod filmu bola dokonala lahodka a keby sa uberal rovnakou cestou , tak je z filmu hotovy skvost s maximalnym hodnotenim - skoda . Samozrejme , ze ked sa scenar drzal skutocneho pribehu tak to asi inac dopadnut nemohlo . Jákl by mal do buducna napisat vlastny ganstersky pribeh z 90tych rokov a z rezirovat si ho - verim ze ma nato natocit kvalitny fiktivny mafiansky krimi triler . Po druhom zhliadnuti zdvyham hodnotenie z 3* na 4* . Hodnotenie - 75% ()

Lenulinka

První režisérský počin pana Jákla musím ohodnotit velice kladně. Dokonce jsem ve filmu Kajínkovi držela palce, ať z toho vězení uteče, než si pro něj přijdou. Ale v žádném případě z něj neudělali neviňátko, čeho jsem se bála asi nejvíce. Kdyby se film neinspiroval skutečným příběhem velice známého českého vraha - nevraha, asi bych byla překvapená ještě mileji, vzhledem ke všem těm zvratům a napětí. Taky musím zmínit velmi reálně vypadající milostnou scénu Alice Bendové a hlavního představitele. Na český film opravdu paráda! ()

Philoun1

Na české poměry něco nového a nevídaného, ale opravdu máme tvůrcům věřit, že šlo o "skutečný" příběh Jiřího Kajínka, no to snad ne, to už by asi byl dávno venku. ()

zolo23

Petr Jákl na to išiel šikovne. Povedal si , keď chcem natočiť nejaký akčný thriller ktorý si má na seba aj zarobiť , potrebujem známu to osobnosť najlepšie nejakého vraha ,ktorého poznajú v Českej republike a najlepšie aj na Slovensku. S mojimi skúsenosťami ,ktoré som nadobudol v Hollywoode a Českými sponzormi na čele s Novou by sa mi to mohlo aj podariť. No ono je to tak Pán Jákle, že sa Vám to z časti aj podarilo. Ten nádych Amerikanizmu hlavne pri akotakých akčných scénach a hlavne kamery je tu badať. Keď už sme pri kamere tak si neodpustím jednu vec. Prečo sa v poslednom čase kameramani (žeby na príkaz režiséra?...) snažia o autentickosť záberu tým, že budú so svojim náradím pokyvovať z jednej strany na druhú, alebo seknutím približovať zábery?.. Pre efekt ? Načo! Pre mňa to bol dosť rušivý moment a nechápem hlavne to, že sa takto natočili scény (hlavne pri vypočúvaní vo väzení) tam kde to vôbec nebolo nutné. Ako hovorím..celý film sa vezie a zarába na nálepke menom Kajínek. Keby sa natočil film o neznámom Českom vrahovi (skôr menej mediálne známom), tržby za tento biják by boli určite o 70% nižšie. Nevadí Pán Jákl aj tak ste boli jeden z prvých ,ktorý sa o takýto žáner pokúsili a na prvykrát to nedopadlo najhoršie. Aspoň ste ukázali druhým cestu a keď sa vyhnete drobným kiksom, budem sa v budúcnosti tešiť na Vaše ďalšie filmy. ()

latvar

Hodně silný příběh, který jsem shlédl jedním dechem a musím říct, že předčil i Sametové vrahy, takže nejlepší česká kriminálka posledních pár let. ()

BuryGol

Nedá se říct, že bych případ Kajínek na 100% znal. To očividně nikdo. Jsem zmatenej, jestli je to film o tom co bylo a nebo ne. Začátek byl parádní, ale asi v polovině mi došlo, že se mi něco nezdá. Rok 2001. Notebook Sony Vaio, plazmová TV, barevný mobily, Volvo nedávný výroby...to přece nemohlo bejt! Nakonec jsem se rozhod to ignorovat a soustředit se na film jako takovej. Nebudu pitva co je dobře a co ne, protože s případem nejsem dkonale seznámen. Herci odvdli svý, hlavně pan Dlouhý (R.I.P.) a sám Konstantin. Na druhou stranu nevim proč najímat zahraniční herce a pak je nepřirozeně dabovat, když jich po našich luzích a hájích běhá dost. Petr Jákl viděl kus světa a vypadá to, že má nakročeno k tomu bejt dobrej režisér, stejně jako byl kaskadér. Neni to sice nic o čem bych vyprávěl vnoučatům, ale je to něco novýho. Ve stínu Vorlíčkovskejch ptákovin, přiblblejch reality show a kdovíjakejch debilních seriálech a talentech je tenhle film jeden z mála kvalitních počinů současný český kinematografie. Za to palec nahoru. Jinak svůj pravej palec držim pravýmu Kajínkovi, aby se dostal ven. ()

jenik71

Dávám ****, protože na českou tvorbu a vzhledem k tématu to je natočeno rozhodně slušně. Po herecké stránce není příliš co vytýkat, všechny hlavní postavy jsou ztvárněny rozhodně nadprůměrně. Je dobré, že se nám filmaři nesnaží tvrdit "takhle to bylo", ale ať si každý udělá názor sám. Kajínek je tak mediálně známý případ, že bližší vysvětlování už ani není třeba. Široká veřejnost je odkázána pouze na to, čím nás nakrmí média a jak to bylo doopravdy, ví asi jen hrstka zúčastněných. Pokud je ale Kajínek za mřížemi skutečně neprávem - a k tomuto názoru se připojuji také, potom mu držím palce a ať se jednou pravda ukáže ... ()

rarepain

Nevím jestli za to může má averze k českým filmům současné doby a k většině českých herců, ale tenhle film mi přišel jako nepovedená parodie na zahraniční tvorbu podobného žánru. ()

Jello Biafra

Nepodarený pokus o akčnú kriminálku a zároveň objasnenie prípadu Kajínka. Postavy sa chovajú dosť nelogicky, chýba napätie a mnoho hercov tu prehráva až hanba. Najhoršie ale je, že vo filme majú kľúčové postavy iné mená než ich predobrazy a so skutočnosťami má film len pramálo spoločné. Každému kto sa o Kajínkov prípad aspoň trochu zaujíma je jasné, že tento film je čistá fikcia. Navyše ruský herec Konstantin Lavronenko je tu nabúchaný chlapák, ktorý má silu jak Chuck Norris, až som mal pocit že sa tu režisér snažil urobiť z Kajínka čistokrvného akčného hrdinu, proti ktorému sa spikli najvyššie miesta. Veľkým problémom filmu sú aj zlé postsynchrony kde dabovaní herci ako Lavronenko či Boguslaw Linda znejú pri dialógoch jak z nejakej telenovely. Očakával som že to bude napínavý thriller, ale dostal som akurát tak českú variáciu na Prison Break. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý