P1tr

Petr Jákl dokázal nemožné a v tuzemských podmínkách natočil akční thriller, který až na pár vyjímek nepůsobí směšně a má pořádný říz potřebný pro tento žánr. Kajínek je řemeslně vážně na výši a tvůrci se šikovně popasovali s nižším rozpočtem, který je občas viditelný, ale po většinu stopáže se nejedná o problém. Režisér snaživě přebírá světové postupy a techniky a funkčně je aplikuje na svůj příběh. Ten se snaží býti netendenční a nahlížet na události v rámci možností nezaujatě, ale jestliže je Kajínek vaší hlavní postavou, nelze se od jeho hájení odprostit zcela, ale naštěstí film svůj názor necpe nevhodně vpřed a je v tomto ohledu umírněný jak jen to jde. Ať už máte na Jirku Kajínka jakýkoliv názor, film o něm si rozhodně pusťte, abyste mohli říct, že jste viděli povedený český akční thriller, což je vzácnost. ()

jefff

Je to béčko jak vyšité. Jasně, na naše poměry velký film, ale zpracování je hodně umělé, bezbarvé. Herecké výkony za mě taky nic moc. Dyková ještě ok, ale Lavroněnko mě nechytl vůbec. Nejlepší byl Vladimír Dlouhý, který poprávu získal svého Lva. Jáklovi dva další filmy jsou vyzrálejší. ()

Maynard.

Paráda! Po letech sem v kině navštívil český film, film na který sou reklamy snad všude. Je to snad nejakčnější český film poslední dekády... Už samotný způsob natáčení se snaží být jinačí, originálnější a poměrně se i přibližující Hollywoodským akčním trhákům (záběry z vrtulníku, rychle střihy, přibližování kamery). A myslím, že se právem stane nejnavštěvovanějším českým filmem. Herecké výkony především bratří Dlouhých jsou na té nejvyšší úrovni, Vladimír si svou poslední roli užil a vytvořil jednu z nejbezpáteřnějších rolí, co sem měl tu čest vidět, na každý prase se najde řezník! Tím se se stříbrným plátnem rozloučil tím nejlepším možným způsobem...Čest jeho památce!!! A teď k případu. Nepatřím mezi ty, kteří jsou přesvědčeni o Kajínkově nevinně (čert ví zda střílel, ale rozhodně kradl, vydíral a podobně), ale říkám si, že v tomto případu je tolik nejasností, tolik mrtvých, tolik intrik a křivostí, že by se měl tento případ znovu otevřít. Na druhou stranu je mi jasné, že v tom je namočených tolik vlivných lidí, že se to s největší pravděpodobností bude muset zamíst pod koberec. Ale budu rád, když zvítězí pravda a láska :o) ()

Opsha

Žádná velká sláva, jak se všude tvrdilo. Dialogy často šustí papírem, postava Tatiany Vilhelmové je zcela na facku a děsivé anachronismy jako mobily, notebooky nebo moderní auta mlátí do očí se silou direktu Muhammada Aliho. Filmu navíc naprosto schází rytmus vyprávění a postavy se tak plácají od ničeho k ničemu. Proč tedy nedám odpad, když jsem na film tak příkrý? Protože úvodní sekvence z roku 1993 je zcela vymazlená, akční scény jsou na české poměry jasný nadprůměr a co se týče kamery, tak F.A. Brabec už po několikáté prokázal, že neumí dění na plátně snímat nudně či špatně. Konstantin Lavroněnko má také jako Kajínek správné temné charisma. Ale jinak opravdu žádná velká sláva. ()

sedm.1

Masakr.Tak z tohoto filmíku mi padla čelist.Pokaždé,když se dokopu k shlédnutí nějakého filmu z českých luhů a hájů(a navíc tentokrát dokonce i v kině!),tak akorát běduji,jak je česká kinematografie na samém dnu.A pak se náhle z ničeho nic objeví takováto pecka.A přitom,přiznejme si,přišla z dost nečekané strany.Jednak žánr akční thriller je v tuzemsku polem vskutku nezoraným a jednak se o to postaral člověk,který stál za kamerou vůbec poprvé a nikdo od něj nečekal žádný zázrak.Ovšem v mých očích se zázrak stal.Sice by se na jednu stranu dalo namítat,že ona samotná kauza Kajínek je hodně zajímavá,ale že se jí podaří přenést na plátna kin v tak strhujícím provedení,prostě neuvěřitelné a opět musím zopakovat,zvlášť na českou tvorbu nevídaná věc.Jákl od první minuty nasadí hodně vysokou laťku a je naprosto uzemňující,jak křivka kvality filmu po celou dobu pouze stoupá.Myslím,že použiji charakteristiku,kterou jsem u českého filmu nikdy nepoužil a mám obavy,že už asi ani zas dlouho nepoužiji.Strhující,akční,efektní,napínavý a dechberoucí krimi/thriller.Skvělá režie,výborná kamera,na tuzemské podmínky fantasticky provedená a sestřihaná akce.Dále po celou dobu nervydrásající atmosféra a je úplně jedno,že každý ví,jak se zhruba děj bude vyvíjet.K tomu neuvěřitelná dávka skutečných emocí a pocitem beznaděje film doslova přetéká.A toto všechno Petr Jákl navíc obohatil fantastickým obsazením.Lavronenko je neuvěřitelně charismatický a má styl(což se tvrdí i o samotném Kajínkovi),Vilhemová,kterou jsem nikdy moc nemusel,je přirozená a její postavu a činy jsem jí bez problému věřil a i ostatní herci skvěle doplňují celé toto úžasné "divadlo".Stranou jsem si nechal pak bratry Dlouhý.Michal naprosto úžasný.Ovšem co ve své poslední(neskutečná škoda) roli předvádí za koncert Vladimír,to nemá v čechách prostě a jednoduše obdoby.Doufám tedy,že se Petr Jákl a i ostatní nadějní tvůrci,kteří se nechtějí pořád dokola jen babrat v knižních předlohách pana Viewegha a nebo se zahrabat do kopice vztahových dramat,nezaleknou kritiky z řad prudilů,kteří neustále hledají umělecké hodnoty i na hovně a své životní komplexy si vybíjejí na kritizování čehokoliv,co neladí jejich intelektuálním představám a nenechají tak film Kajínek stát se Kajínkem českého filmového průmyslu.Mě film Petra Jákla zkrátka ve všech směrech totálně odstřelil,svou dravostí,přímočarostí,ale zároveň i chytrostí a filmařskou kompaktností uzemnil a jsem rád,že český film není zas tak úplně mrtvý!Díky pane Jákle,díky pane Kajínku :) ()

solskjaer

I přes to, že jde skutečně o poměrně slušný film, poctivě natočený s dobrou kamerou, stejně neumím pochopit určité "střely do prázdna". Těmi jsou bezesporu uřvaná a usmyčcovaná hudba alá Sametoví vrazi, dále doslova kýčovití představitelé vězeňských dozorců a v neposlední řadě občas naivní dokreslení skutečné linie příběhu (viz. např. Fastová ). I tak jde, jak jsem v úvodu uvedl, na české poměrny nadprůměrný film. ()

Zemi11

Úchvatná podívaná. Kam se hrabe Kmotr... Ano, český občane, věz, že mafie a intriky ve vyšších sférách není ryze zahraniční téma. Mimochodem a zároveň především: Výkon Vladimíra Dlouhého vyzvedávám do nebes... R.I.P. ()

Dromed

Za zmínku stojí jen již klasicky vynikající kamera F.A. Brabce. Jinak sem se v kině vyloženě nudil. A nemohl za to Kájinkův příběh, ale spíš divný scénář a režie. ()

Gogen

Jákl není režisér a tak si filmové postupy vypůjčuje od svých kolegů, následkem toho pak na vás prakticky při každé scéně útočí pocit deja vu. Největší problém tohoto snímku však spatřuji v přidané hodnotě skutečného příběhu, neboť takto film působí spíše jako propaganda a jelikož víme jak vachrlaté je veřejné mínění … tak se jedná o vcelku zdařilý konstrukt … bohužel to z filmu čiší na sto honů a silně ho to degraduje. Josef Klíma, Janek Kroupa : Jiří Kajínek: vrah, nebo oběť? ()

LexBarker

Celkem povedený film o českém Motýlkovi.Výborné herecké výkony,dobrý střih a odpovídající hudba.Moje výtka směřuje jen k postavě Alice Bendové,která hrála paní Černou.Tato nenápadná paní,stíhaná osudem(vystěhování z bytu,těžce nemocný syn atd.)je zde vylíčená jako obhroublá poloviční coura,ktará se snaží zabít policistu tím,že mu přeřízne slaňovací lano.Toto jediné mi na filmu vadilo.Jinak naprostá spokojenost,těším se na další Váš film Petře. ()

The Viper

Český film, který si hraje na Hollywoodské trháky. Spousty faktů, které sem jim prostě nevěřil + už hodně nezajímavé téma a řekněme si, kdyby vám někdo prohodil hlavu sklem, tak si myslím, že Vám teče krev z více míst než z obočí... Určitá atmosféra nechyběla, ale dopadlo to sní asi jako u Lovců lidí...Nuda, ale na české poměry slušný film... ()

LuciusWlk

Nechci se zabývat tím, jak moc jsou fakta ve filmu reálné a kolik toho přidali producenti. Podívám-li se na film jako celek s nadhledem, tak nejde říct, že by se mi Kájínek nelíbil. Samozřejmě nemůže konkurovat západní produkci, která točí 10min. materiálu za rozpočet tohoto filmu. A taky je to prostě Český film. Ale snaha se cení a na naše poměry, co se týče rádoby akční, krimi tvorby, je film ucházející. Po záplavě komedii pro seniory a dokola se opakujících témat války, okupace, komunisti, to je svěží vánek. Snad nás mladí filmaři nacucaní západem v brzké době něčím překvapí. Já jim přeji. Konstantin Lavroněnko v roli Kájinka neměl chybu. ()

Kleki-Petra

Už samotné téma "Kajínek" je zajímavým námětěm. Nevýhodou je, že má film sklony ke Kajínkově nevině a děj se musí brát lehce s rezervou, protože nikdo z nás neví, jak to doopravdy bylo a Kájínek prostě gauner byl. Jinak se jedná o zajímavý a napínavý thriller se slušnými hereckými výkony a slušnou kamerou. Hudba, narozdíl od např. Sametových vrahů, nic moc, ale jinak mě film mile překvapil. ()

Kejdlo

Technicky uspokojivé, za to scénaristicky je to trošku horší. Ono už samotné téma Kajínek není příliš hutné. Rozhodně bych se ale chtěl dočkat doby, kdy se podobné akční thrillery budou točit v ČR alespoň dvakrát do roka. Jákl na to má. Jak už někdo psal, dejte mu 150mil. a Rodena jako ruského mafiána a máme tu zase jeden nadějný český akčňák. Jenže kdo by do to vházel milióny, když by se jim to zaručeně nevrátilo zpátky? Tady je ten zakopaný pes. Oni by režiséři i byli. 6/10 ()

skinny

3* za průměrný český akční thriller, který se Čechům jaksi moc nepoved, ano, aakční to bylo až příliš, ale měla jsem pocit, jak tu již bylo napsané, že Kájinka chtěli ukázat jako hrdinu a ne jako (možná ) nevinného. 4* za skvělou ústřední trojici herců (Lavroněnko, Vilhelmová a V. Dlouhý) ()

slovan1

V začátku s docela velkou syrovosti natočený film. Ale dobré, k nastínění užitečné. Příběh sám o sobě pro většinu lidi znám, z dob, kdy Kajínek zdrhnul z Mírova. Akorát podán filmově a ne přes stránky novin či televizní reportáže. Člověk se asi nikdy nedozví, jak se věci v téhle kauze mají. Každý má kostlivce ve skříni... Místy nudnější, místy zaživnější sekvence. Na české poměry ucházející thriller. ()

Sdoom

Možná, že dávám o jednu hvězdičku víc, než si film objektivně zaslouží, ale...! Za tu odvahu tvůrců pustit se do takového projektu a za to, že to v našich malých českých podmínkách nezpackali, ba naopak, tu čtvrtou rád přidám. Film nemá nějaká výrazně slabší místa, herecky je to zvládnuté (i jindy mi protivná Vilhelmová je tu OK) a akce více než ucházející. Za mě spokojenost. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý