bif

Na české poměry skvěle natočený akční film u kterého se člověk nudí jen místy. Jákl ml. se zde ukázal jako velice talentovaný režisér, hýřící nápady, hudba je velice dobrá a kamera také. Nakonec bych rád zmínil Táňu, bože ta byla dokonalá a ještě k tomu jí to neskutečně slušelo. ()

nurielka

Hehehe, nevidím dôvod dávať filmu vyššie hodnotenie len preto, že je to česká produkcia, nudné.. niektoré scény priam zbytočné. Kajinek z toho vyšiel čistejší než panenská blana. Len len, že som neprevracala očami. Hanba ako tu niekto povedal. ()

Bird_house

Myslím si, že pravdivost tohoto "díla" se skutečností je téměř mizivá (asi jen to, že utekl z vězení a že je do toho namočeno asi soustu lidí, včetně policie).. Film je obdařen několika poměrně povedenými efekty a nebýt excelentního výkonu V. Dlouhého, tak se na film ani nezačnu dívat.. Poměrně dlouho jsem se nutil do shlédnutí tohoto filmu a má zdrženlivost se potvrdila.. ()

cerbygerby

Tak tohle bylo něco jiného... od filmu jsem zase až tak moc neočekával, věděl jsem že se polovině lidem líbí a druhé zase tak moc né... takže jsem byl zvědavý ke které půlce se přiřadím já.. No a od začátku jsem se do filmu natolik zakoukal a nevěřícně kroutil hlavou že jsem tomu ani sám nevěřil... Film mě natolik vtáhnul že podle tohohle filmu jsem naprosto přesvědčenej že je Kájínek v tomto případě nevinný a zasloužil by si aspon znovu otevřít případ. I když musím zase říct, že kdyby to točil např. pan NOVOTNÝ... tak by mohl příběch vypadat ůplně jinak a zase bych si říkal že je jasně vinný... je to spekulace... Ale zpět k filmu, musím fakt smeknout před Jáklem, který to tedy zmákl na jedničku a postavy byly vybrané taky fajn, takže k tomu nemám co vytknout a přikláním se k té skupině nadšenců a dávám jasných 5* ()

LojZza

Co tohle melo znamenat? On je to sice film inspirovany Kajinkovymi osudy ale nikdo uz neresi do jake miry. O kauzu se nezajimam a Kajinek byl pro mne vzdy jen "ten, co utekl z vezeni za udajnou vrazdu". Urcite bych to ale neni "Kajinek, mladsi bracha Johna Ramba" (jak mne napadlo pri zaverecne zatykaci scene, kde Jirka bez problemu hazi policisty z okna). Proste to byl jednodusse spatny vyber zanru. Jako akcnak pohorel - a pritom je zrovna tenhle namet pro Drama jako stvoreny. Abych to uzavrel - jako cesky film je to lepsi prumer, kdybych ho ale chtel srovnavat se svetovymi akcnaky (a to proto, ze si o to sronani sam rika) tak je to Cecko jak vysity. A nezachrani to ani prsa Alice Bendove. ()

A_málka

Jeden z nejlepších českých filmů za posledních x let - takhle by se mi český film líbil daleko více - dost bylo existenciálních, trapných komedií rádoby ze života! ()

Pekisan

Velmi zaujmava tema s kvalitnym spracovanim na ceske pomery. Cele to vsak konci skor nez sa nieco zacne diat v patetickom terminatorskom style: Ill be back. Aj tak drzim Kajinkovi palce minimalne na znovuotvorenie pripadu. ()

kersten

Uff, to bolo na mňa silné kafé. Je to veľmi silný film s dobrým hereckým obsadeným. So scénarom sa veľmi veľa nedalo spraviť keďže je to podľa skutočnej udalosti. Po odchode z kina som bola rozčarovaná a dávala som si otázky či ten kajínek fakt nesedí v tej base nevinne a všetko majú na svedomí tí skorumpovaný papaláši a sudcovia. Ale pre nestranného diváka je to myslím príjemný zážitok, na české pomery skutočne dobre odvedená práca ()

Kingjiri

Už na české poměry velmi povedený trailer mě zaujal a tak jsem se i přes oprávněnou skepsi k výtvorům české kinematografie posledních let na Kajínka dost těšil. A zklamán jsem rozhodně nebyl. Už jenom vizuální a technická stránka filmu byla na českou produkci velice vydařená. Nevím, jak moc se držel scénář reálných událostí, ale děj filmu mě bavil a příjemně rychle ubíhal. Trochu mi občas vadilo až přílišné napodobování američanů (např. scéna, jak vězni urputně posilují a hrajou basket na dvoře věznice - ve vězení jsem nebyl, ale pochybuju, že to takhle u nás vypadá). Dávám trošku nadhodnocené čtyři hvězdy, abych podpořil novější českou kinematografii. Přece jenom !povedený! český akční thriller, to už tu dlouho nebylo. ()

jurca

Musím říct, že jsem čekal sra*ku největšího kalibru ( Ostatně jako od každého českého filmu natočeného v dnešní době ). O to více jsem byl ale překvapen. Opravdu celkem koukatelné. ()

Cruchot

Za výtečného Vladimíra Dlouhého přihodím ještě * navíc. Na české poměry velmi zručně natočený thriller. Pro mě spíše příjemné překvapení. 70%. ()

kabel

Nějak tu vidím snahu namluvit to, že vše je proti Kajínkovi a on je nevinen. Spousta nesrovnalostí určitě existuje, ale že by se jednalo o uvěznění naprosto nevinného člověka tomu já nevěřím. Asi tomu i napomohl K. Lavroněnko, který mi příjde příliš sympatický pro tuto hlavní roli. Největším obdivem na mě zapůsobila slizká role V. Dlouhého. Už jen to, jak zde předvedl svůj výkon při svém zdravotním stavu stojí za uznání. Bohužel se jedná o jeho poslední, větší filmovou roli. ()

DAPDO

Sice to v době natáčení vypadalo na Mírově už úplně jinak, než když Kajínek utekl, pár věcí se událo taky trošku jinak než Jákl natočil (to vím od známého, který tam dělal bachaře), ale klobouk dolů před tím, že do toho vůbec někdo šel a nebál se ukázat, kolik lži, výmyslů a nejasností se kolem tohoto případu točí.Rozhodně měl režisér st'astnou ruku s výběrem hlavní postavy, když jsem viděl Lavroněnka poprvé v ukázkách, na chvilku jsem uvěřil, že to je fakt Kajínek, tak moc se mu podobal... ()

Al44...

Docela dobrý (málo) akční film, který se snaží zobrazit situace, o kterých předtím lidé slyšeli z různých TV pořadů nebo denních zpráv. Nabízí určitou variantu "jak se to vše mohlo seběhnout" - Kajínka naštěstí neidealizuje. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že je vše uděláno dost schematicky a na efekt - jen aby to bylo pro co nejširší spektrum diváků. ()

Biopler

Nový look dal českému filmu Petr Jákl a hneď vzbudil emócie a dialóg. Mne sa to ľúbilo, neustále sa niečo dialo, zaujímavý príbeh, výborne vybraní a stvárnení herci, perfektná kamera či strih. V týchto končinách nevídaný, neslýchaný počin a tým pádom aj nedocenený. ()

Jakubik

Popravdě řečeno jak film ohodnotit…O případu Kajínek toho moc nevím jen taková ty nejznámější fakta. Takže můžu film hodnotit naprosto nezávisle. Jestli mám brát film jako faktický s nějakým tím vlastním názorem tak má ve scénáři spousty chyb a nepůsobí příliš věrohodně a už vůbec ne objektivně. Scénář a režie příliš tlačí na pilu v celkem citlivých záležitostech a působí to až příliš křečovitě stejně jako někteří herci. Ale na téma Kajínek vinen nebo nevinen jsou určené jiné servery. Pakliže se mám na film koukat jako na český thriller tak musím říct, že Jákl má velmi dobrý cit pro tento typ filmu a na české poměry až neuvěřitelně povedené a napínavé (útěk z Mírova a zatčení jsou parádní pasáže a mohly být delší a sofistikovanější). Pěkná kamera a americký look celého filmu působí opravdu špičkově. Kajínek tady spíš působí jako drsoň. Musím vyzvednout a nejlepší herec celého filmu je Vladimír Dlouhý. Ostatní herci spíše podprůměrný a až průměrný výkon. Takže to jdu shrnout: Jako „faktický“ film bych hodnotil maximálně dvěma hvězdami ale, když to budu brát jako thriller tak bych dal tak tři až čtyři. Na čež hodně ubírají herecké výkony, trochu horší střih a scénář. Na to, co vzniká poslední dobou u nás je toto spíše nadprůměr. Sečteno podtrženo tři hvězdy s naprostou jistotou… ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý