Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  **

  Problém filmu je, že nedokáže být autentickou sondou do případu Kajínek, ani (příliš) dobrým thrillerem. V podstatě jde o to, že bastardi jedné slečně zmrzačí ségru, načež se ona slečna začne zajímat o člověka, který bastardy odkrágloval. Jiná motivace tu prakticky není, ačkoliv chápu, že tvůrci si potřebovali vše řádně ospravedlnit, aby nám z Kláry nezbyla chladná právnická škatule. Všechny postavy mají spolu něco málo společného a v případě potřeby zdramatizování je některá z nich zabita, přičemž nikoho nezajímá ani způsob, ani důvod (v momentě možného znovuotevření případu zmizí někdejší právník a důležitý svědek, but don't worry, be happy, to je přeci fuk). Kouzelné jsou i detaily, ať už prázdný diktafon nebo fotka, která je falešná, ale to přeci nic nedokazuje! Zkaženost papalášů je znázorněna vskutku sofistikovaně, především prezentováním dozorců jako primitivních opic a slizkostí záporáků. Kajínek sám je charismatický málomluvný sportovec bez bázně a hany, propůjčovaný nezbytným "cool" momentům, takže si stihne zasouložit, kličkovat mezi kulkami alá Neo a dovolí divákovi upřímně vyprsknout smíchy při neskutečně trapném momentu prvního setkání s Klárou. Během závěrečného cukrování jsem zažíval drastický náběh potřeby někoho poslat do řitě, ale je mi jasné, že bude opět přibývat podpisů pod peticemi za Kajínkovu nevinu (to nemyslím jako výtku, těžko my obyčejní obyvatelé budeme vědět, zda Kajínek střílel či ne). Mimojiné se dozvíme, že české sekuriťácké agentury jezdí v hummerech a vězenští dozorci po nocích střílí holuby. Inu, fanoušek amerických explozivních akcí se dotkl nesprávného tématu. A řekněme si na rovinu, že ani ta technická stránka za moc nestojí - ztratila by se v tuctové vandammovce a mluví se o ní jen proto, že přijela navštívit český film. Na druhou stranu, v tuzemské produkci Kajínek mírné osvěžení přinesl a nudit rozhodně nestihl.(5.11.2010)

 • Shit
  ****

  Mě osobně teda Jákl potěšil, že na českou filmovou scénu přines trochu toho dravějšího točení v americkým stylu, který asi okoukal, když sám šaškoval v Americe, sice to teda mnohdy s tou super akční a super nápaditou a dravou kamerou přehání, ale to nic nemění na tom ,že Jákl svůj debut zvlád fakt dobře a vidět v našem filmu kvalitní bitku, to je jako vidět Eltona Johna bez teploušských oblečků, prostě prakticky nemožný a Jákl to přece dokázal.(30.12.2010)

 • viperblade
  ****

  Byla to vlastně jen otázka času, kdy se nějaký filmař usmyslí, že o nejproslulejším českém vězni, v jehož případu je více záhad než v seriálu Ztraceni, natočí celovečerní film. Ale ani ve snu by mě nenapadlo, že se této látky chopí Petr Jákl ml.. Myslím, že nejsem sám, kdo byl překvapený, když se tohle oznámilo. Takhle nějak to bylo předtím, než jsem film viděl. A po zhlédnutí zůstávám stále překvapený… jak skvěle se toho Jákl chopil. Už od prvních minut film vypadá více "americky" a rozhodně se nepodobá ničemu, co (prozatím) bylo vytvořeno v Česku. Místy rychlejší střih byl přehledný, neměl jsem vůbec problém se v ději orientovat. Hudba (další velké překvapení) od Václava Noida - skvělá. Scény krásně podtrhovala a musím se přiznat, že Noid mě opravdu mile překvapil. Obsazení bylo taky parádní. Dlouho naše scéna hledala "bad-ass-motherfuckera" (přeci jen pánové Vašut a Roden už jsou tak trochu v letech) až ho našla v Konstantinovi. Ten chlap má charisma a hraje přesvědčivě (i když myslím, že toho drsňáka nemusel moc hrát…) Tatiana Vilhelmová - beze slov, o této herečce už dávno vím, že v současnosti patří k naší špičce a Vladimír Dlouhý… je ho fakt škoda, v téhle roli se našel… stejně jako jeho bratr, který rovněž podal skvělý výkon. Dalo by říct, že jsem spokojen, ale k dokonalosti mi chybí (vlastně přebývá) jediná věc - mnoho kiksů. To jsem nechápal, jak si někdo nemůžu nevšímat těch technických detailů (v roce 2001 má právnička na notebooku Office 2007 a operační systém Vista nebo 7, většina televizí jsou už plazmy, Motorola V3 Razr, kterou má právnička, se začala prodávat až od roku 2004…) Já vím, jsem malicherný hnidopich, ale to mi prostě kazilo zážitek. Jinak ale musím smeknout. Pokud bude Jákl pokračovat takhle, nebudu se bát ho označit za českého Stalloneho. P. S. Schválně se nevyjadřuju ke kauze Kajínek. Ať si udělá názor každý sám, já už svůj mám… Ale pravda je tam venku… :-)(19.11.2010)

 • Faustka
  *****

  Proč.. ? Z jakého důvodů bývají tihle „nabušenci“ tolik podceňovaní. Nejspíš proto, že se jim mozek rozmělnil do svalové hmoty. Nechápu ten všeobecný negativismus. A konečně se našel někdo, kdo českým i slovenským divákům ukázal, že je možné nastavit i tu druhou intelektuálnější tvář. Poctivá kumštýřina Petra Jákla je patrná z každého záběru. Na poprvé si vybrat tohle „horké želízko v ohni“ a troufnout si poodkrýt(a to hodně natvrdo) neutěšenou provázanost podsvětí s policií, sice s určitou dávkou fikce, i když hned v té nejprovařenější kauze(která je ve skutečnosti pro veřejnost propraná pěkně dočista. :)) Nevychutnat si přitom i ty nadupané akční scény, to bychom byli o dost ochuzeni:) Vladimír Dlouhý mě nepřekvapil, jeho procítěné herectví jsem vždy obdivovala; kdo obzvlášť příjemně překvapil byli Michal Dlouhý a Tatiana Vilhelmová. A Konstantin Lavroněnko, byl ta nejšťastnější volba, neumím si v roli Kajínka představit nikoho dokonalejšího. Také musím vypíchnout hudební podkres Václava „Noida“ Bárty, který zapůsobil o dost silněji, než jeho drsoňsky pokérkovaná etuda. :)) Co asi přijde příště.. ?(29.8.2010)

 • CANNIBAL
  ****

  Na tom, jak se točí v poslední době, samé (extrémě slušně a mírně řečeno) hovadiny a česká kinematografie se strašnou měrou hluboce propadá, je tento film na naše poměry udělán opravdu velice dobře. Co se týče skutečnosti příběhu a pravdy se už asi nikdo přesně nikdy nedoví. Kéž by takovýchto thrillerů u nás jen přibývalo. Rovněž musím pochvalit i dobrý výběr herců. Co je obrovslou škodou je hudba a to i vč. závěrečných titulků.(29.11.2011)

 • - Rozpočet činil cca 55 milionů Kč. (Coldrex)

 • - Petr Jákl chtěl, aby roli Kajínka hrál Michal Dlouhý. Ten nakonec ztvárnil Lečka. (blackrain)

 • - Většinu nebezpečných scén absolvoval Konstantin Lavroněnko bez pomoci kaskadéra. To mělo mimo jiné za následek natažení stehenního svalu či tržnou ránu na ruce, kterou si způsobil o ostnatý drát při pokusu o filmový útěk. (Ouwen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace