,,TAKHLE TO PŘECE NEMŮŽE SKONČIT!“..... Až jednou naše děti či vnoučata budou číst o Sametové revoluci, zajisté jim ,,přítel“ Google (či co to bude za hajzla) napoví také jméno Jiří Kajínek. GRÁZL PRO JEDNOHO, HRDINA PRO DRUHÝHO. Pak jim v klidu místo knihy doporučím TENTO film. Rozpočet 55 mega je znát na výpravě, ale P.Jákl ml.se vše snaží ,,dohnat“ jinde. Dobře ,,časuje“ informace, staví na hereckých výkonech a samozřejmě na tajemstvím opředeném příběhu. Ctí fakta, ale taktéž s nimi umně manipuluje. A je dobře, že nemusím nikoho litovat a mohu být jen bez emočním svědkem. Protože kdo chce s vlky žíti..... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci poznat věznici Valdice a Mírov. 2.) Neznám fakta v případu 1.nájemnýho vraha v Čechách. 3.) Jsem policajt a chci vědět, kde příště Jirku hledat. 4.) Zajímá mě, jestli tradice Česko(Slovenských) prezidentů ,,vězňů“ může mít pokračovatele. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(14.11.2010)

Česká kinematografie není zrovna filmové odvětví, které sleduji a vyhledávám. Ovšem čas od času se objeví kvalitní kousek, který by si neměl nechat ujít ani náročnější divák a nejen masy. Nebo také kontroverzní či jinak "vyhepovaný" a hodně se o něm mluví. To je právě případ Kajínka, který spíše než na preciznost filmového štábu těží ze samotného námětu, který už z principu bude zajímat v Česku hodně lidí. Z dlouhodobého hlediska nepředstavuje Kajínek nějaký kvalitativní posun, co se týče české tvorby filmu, ovšem Petr Jákl pojal film nejkontroverzněji jak mohl, s čímž samozřejmě slavil úspěch a jestli už nám nepřipravil pravdivý příběh, poskytl alespoň námět k dalším konspiračním teoriím. Což mě osobně baví a jsem rád, že jsem filmu dal šanci. Po delší době český film, který mě zkrátka bavil a zároveň informačně obohatil...70%...[srpen 2010_Premiere Cinemas_Hostivař](2.2.2015)

Obléct Kajínkovu kauzu do žánrového kabátu thrilleru byl moc dobrý nápad, ale natočit u nás akčňák na základě důkladně proprané a dobře se prodávající kauzy byl nápad přímo geniální. Nezbývá než stejně jako ostatní vypíchnout kvalitní řemeslo, hlavně kameru házející jeden trajlerový záběr za druhým, a herce, ale postesknout si, že na scénáři to chtělo ještě zamakat.(20.12.2010)

• Marigold

Film kontroverzní tím nejbanálnějším a nejbulvárnějším způsobem, jaký si dovedu představit. Film se solidní spádem, zároveň ale se závratně romantizujícím obrazem Kajínka jako českého Bonda. Skoro se nechce věřit, že by tenhle člověk byl členem českého podsvětí, spíše vyhlíží jako porevoluční Mirek Dušín. To shledávám jako jednoznačně sporným. Na nervy mi lezla i afektovaná snaha o lyrismus, ať už v přepjaté hudbě Václava Bárty nebo v tradičně opulentně prázdné kameře F. A. Brabce. Vrchol filmu? Famózní a bez debat strhující výkon Lavroněnka, který z Kajínka udělal postavu, s níž se divák bude velmi snadno identifikovat a bude ji litovat / obdivovat... Dobře? Pochybuji.(29.7.2010)

Tož jako dobrý, pane Jákle, fakt. Jen jsem po premiéře filmu měla podobné pocity jako po své premiéře sexuální. To jsem taky tak seděla, koukala a pak se zeptala: "A to má být jako všechno? Kvůli tomuhle se toho tolik nadělá?" A to se musí nechat, že jsem si k tomu nepřizvala stejného debutanta jako v té době já a jako vy v té režisérské oblasti, takže proč nebýt zase jednou milosrdná, protože sice nevím, zda to ve vašem případě nebylo štěstí začátečníka, ale co na tom, počítá se výsledek, a ten s radostí z těch sedmdesáti procent tentokrát zaokrouhlím směrem nahoru. Protože vidět v plném nasazení ten úžasně chlapský tandem Lavroněnko-Dlouhý, tedy pány herce, kteří kdyby se narodili v Americe, mohli by s Oscarama hrát kuželky, to byl zážitek z rodu těžko zapomenutelných, i když dámy jim to trochu kazily. Ne že bych od Alice Bendové čekala kdovíco, ale Táňa Vilhelmová mi přijde jaksi pořád stejná, ať už vystupuje coby právnička, holka z ulice nebo v reklamě na deodorant. A kdybyste ještě vzkázal panu Brabcovi, že když herci sedí a mluví, může si sednout taky, protože mně z toho jeho věčnýho poletování s kamerou docela cinkalo v hlavě. A ještě bych vám chtěla říct, že jste mě svým pojetím akčních scén zaujal, což je mnohem víc, než o sobě může říct řada vašich mnohem slavnějších hollywoodských akčních kolegů, od jejichž filmů většinou odcházím po pár minutách dělat něco smysluplnějšího, kupříkladu zkoušet, kolik tužek zvládnu balancovat na hlavě. Takže kdybyste chtěl, můžete od nynějška nosit nos nahoru s odůvodněním, že vás pochválila Faidra Postradatelná. To by by bylo asi tak všechno... jo, ještě jsem chtěla napsat, že vám držím palce pro příští film. A kdyby byl zase na motivy skutečných událostí, kupříkladu o šíleném střelci v poslanecké sněmovně, bylo by to fakt žrádlo!(10.9.2010)

• - Catering během natáčení připravil přes 5400 jídel. (Dreadd)

• - Scéna Kajínkova dopadení byla natočena ve studentských kolejích na pražském Jižním Městě, kdy byla celá budova vylidněna. (zdenur)

• - Scénu s autem, letícím z mostu, snímalo sedm kamer. (Dreadd)