• Hakha

Kdybych byl cizinec a neměl bych takové informace o kauze Kajínek, který snad každý česko-slovenský divák má, tak bych si myslel, že tento film má k reálnosti daleko… bohužel v některých sekvencích Jákl překračuje hranici uvěřitelnosti (připoutaný Kajínek zaútočí na právničku ve vyslýchací místnosti za přítomnosti policisty a místo toho, aby policista připoutaného Kajínka zpacifikoval, tak se rozběhne pro pomoc a nechá Vilhelmovou a Kajínka samotné v místnosti - sice detail, ale když se podobných situací nachází více, tak na uvěřitelnosti tomu moc nepomáhá) a spíš se snaží jet na efekt, ale nedělá to moc dobrotu. Tak jsem sledoval emočně prázdnou jednohubku bez napětí… nebo bez toho, abych někomu fandil, koho nenáviděl - což si myslím u takové filmu je základní prvek. Napadá mě mnoho soudních dramat, které byly natočeny lépe a hlavně působily reálně… Tak oceňuji hudbu, slušné obsazení a hlavně pokus o natočení regulerního akčního filmu, který snad v česku nebude poslední (i když zde nenaleznete akční sekvenci, která by aspoň začala…). Mé hodnocení 2 hvězdičky…(24.4.2011)

Kajínek je dokonalá ukázka, že v Česku jsou lidé schopni (technicky) točit na úrovni Ameriky za desetinu ceny. Bohužel je také ukázkou, že čecháčkové ztrácejí důvěru ve své možnosti a co neopíší jinde, prostě zkazí nebo zaplní hloupou vatou. Přesto jde o velmi dobře natočený film, zasazený do českých reálií, které mu však chvílemi ubližují. Také je škoda, že jako akční film obsahuje asi dvě akční scény. Tady toho mohlo být víc, ale příště snad všichni zúčastnění budou i trochu riskovat a nepůjdou cestou mediální jistoty známého tématu (mimochodem Lavroněnko výborný). Čekal jsem málo, ale dostal jsem příjemné překvapení, které za špatný film prostě označovat nebudu.(27.12.2010)

Mě osobně teda Jákl potěšil, že na českou filmovou scénu přines trochu toho dravějšího točení v americkým stylu, který asi okoukal, když sám šaškoval v Americe, sice to teda mnohdy s tou super akční a super nápaditou a dravou kamerou přehání, ale to nic nemění na tom ,že Jákl svůj debut zvlád fakt dobře a vidět v našem filmu kvalitní bitku, to je jako vidět Eltona Johna bez teploušských oblečků, prostě prakticky nemožný a Jákl to přece dokázal.(30.12.2010)

Rozpočet €2miliónyTržby Celosvetovo $4,120,000Peter Jákl teda nadmieru prekvapil a počína si ako zabehnutý režisérsky harcovník. Príbeh bez slabšej chvíľky, veľmi dobre vykreslené postavy v ktorých sa nestratíme, mozaika príbehu krásne funguje, slušná akcia, hudba, strih,... dokonale zvládnutá práca a jeden z najlepších Českých filmov poslednej dekády! /videl v kine: 90%/(18.8.2010)

• Tosim

Ó ty bolístko české filmové produkce, kdy se divák cítí trapně při tom, co slyší, tady navíc výsledek připomíná snahu Bouvarda a Pécucheta spářit psa a ovci, navíc klišé českého filmu začíná být už i v tom, že kdykoli někde hraje Alice Bendová, musí mít so(u)loscénu. Kdybych se aspoň tak nenudil, dám i dvě. A nejlepší je fakt hudba, vydejte ji sakra, tolik peněž na reklamu vynaložených zbytečně a tohle vám uniklo. 30%.(30.9.2010)

• - Rozpočet činil cca 55 milionů Kč. (Coldrex)

• - Při natáčení bylo použito 50 zbraní. (Coldrex)

• - Petr Jákl chtěl, aby roli Kajínka hrál Michal Dlouhý. Ten nakonec ztvárnil Lečka. (blackrain)