VanillaIce

trochu nuda a navíc mi strašně vadilo, že se útěk měl odehrávat v roce 2000 a všude byly LCD tv, LCD monitory, namakaný mobily, nový auta, nový SPZky..... ()

pivomamrad

Na český film vcelku nadstandartní počin. Jákl jako režisér ukázal, že i tady se dají točit dobré filmy. Za 107 minut jsem se ani minutu nenudil. Dávám 75% zaokrouhlených nahoru. Jinak dobrá hláška-> Proc kurva nestrilis? Dyt je tam pes. Ser na psa, strilej:-D ()

aggatka

Snažili sa film urobiť fakt profesionálne. Nato že je to český film tak je natočený dobre...a pred českými hercami klobúk dole. To nieje ako pozerať naše slovenské pokusy o filmy a seriály tipu Panelák. Ale predsa len mám pocit, že z priemeru nevytŕča. V každom prípade má obstojnú úroveň, i keď chýbalo tam vzrúšo..:-) ()

p.i.t.b.u.l

Po shlédnutí filmu mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem trochu znechucen pojetím filmu jako takovém. Na druhou stranu musím vyzdvihnout odvahu filmařů. Na české poměry je to až nevídané, s jakou "akčností" je film natočen. Ze začátku mně to dělalo problém zvyknout si na akční scény, ale po čase jsem to už ani nevnímal. Co bych vytknul, byla nerozeznatelná hranice mezi pravdou a fikcí. Ačkoli kauzu Kajínek trochu sleduji, některá jména mně byla cizí a nedokázal jsem si je nikde přiřadit. Mátlo mně, že jsem nevěděl, kde končí pravda a začíná filmařské úsilí. Je mně jasný, že film musel být natočen s trochou nadsázky, dodána nějaká akce, ale co mně doopravdy mrzí byla skutečnost, že zde s Kajínka udělali "dobrého hrdinu". Jestli to spáchal, nebo nespáchal je věc druhá. Za mříže patří, na jak dlouho je ale otázkou. Zde to bylo pojatý, jako že je ve vězení neprávem...a to mně trochu vadilo. Ale to je pouze můj názor. Nicméně, musím uznat, že film mně mile překvapil. Jak jsem již psal, českých filmů není moc a tento podle mně povedl. Člověka, jehož příběh zná snad každý a každý má jiný názor se vytěžilo maximum. Bylo zde pár excesů, které mně připadali místy směšné, ale to jsou jen maličkosti, které nemůžou příliš vadit. Každopádně doporučuji vidět. ()

situs

Film mě absolutně ničím nepřesvědčil, že bych ho měl brát vážně. Na druhou stranu nevím, jestli měl vůbec v tomto směru nějaké ambice. Prostě mě nudil. Téma Kájínek mě nechávalo a nechává víceméně chladným, takže nemyslím, že bych byl vzhledem k tématu už nějak předem zaujatý nebo měl nějaká očekávání. Chápu taky podřízení filmu komerčním požadavkům "trhu". Nicméně, bez ohledu na téma i zpracování, které budou vždycky budit protichůdné reakce, ve mě nevyvolal vůbec žádné otazníky nad tématem, nevzbudil vě mě žádný rozporuplný pocit, nic, co by mě donutilo k zamyšlení. 40%. ()

CrazymanM

Dobrej film,dobře se na to dívalo,možná zbytečně moc akční,ale co,hlavní je,že to bylo vcelku srovnatelné se zahraničními filmy.Jen mám pocit,že tam z Kajínka dělali až příliš kladnou postavu,ale jen on sám ví,jak to bylo! ()

m.zales

Na to, že je to český film, a že mám averzi vůči českým filmům, to bylo nečekaně dobré...akorát by se pana Kájinka nemuseli tolik pokoušet ospravedlnit...;) ()

gotham

Bál jsem se tohoto filmu, ale Kajínek na mě opravdu udělal dojem. Je natočený americkým stylem, je vidět, že Jákl v Americe něco odehrál a zejména na akčních scénách je to sakramentsky vidět. Svůj podíl na tom jistě má i to, že je to bývalý kaskadér. Kajínek má příběh, tempo, zajímavé postavy, které jsou navíc skvěle zahrané. Nemyslím si, že by Lavroněnko byl nějak podobný Kajínkovi, ale herecky byl skvělý, totéž se dá říci o Lindovi, Vilhelmové nebo Michalu Dlouhém. Samostatná kapitola je pak Vladimír Dlouhý, který předvedl snad nejlepšího padoucha, jakého jsem kdy v českém filmu viděl. Po tomto filmu je mi velice smutno z toho, že tento pan herec už nic dalšího nenatočí. České filmy byly a jsou kvalitní, ale tento je zvláštní tím, jakým stylem je natočen, a v tom je jedinečný ! 90% ()

CosmicLoser

Známá kauza v akčním kabátku.Plus pro mne jsou Tatiana Vilhelmová,a jako vždy skvělý Vladimír Dlouhý.Konstantin Lavroněnko mi tu nějak neseděl.Moje chyba. ()

Idealista

Ano jdou u nás natočit akční scény , které nejsou trapné . Ano bratři Dlouzí předvádějí skvělé , uvěřittelné výkony a K.L má vážně charisma ! A to jsou podle mne jediné klady toho to " propagačního " dílka . Kájinek má "kvalitní" okamžiky ale jako celek nedrží moc pohromadě . Spouta dialogů na mne působila trapně a neživě , to samé se dá říct o výkonu T. Vilhemové , která "hraje" všude stejně a zde se hodí nejméně . Kamera je efektní a to i tam kde to nemá význam a spíše diváka ruší ( skrátka klasický nešvar kameramana F.A Brabce ) . Ten největší problém mám s tím že filmového Kájinka stvořili jeho fandové a proto filmu chybí nadhled . Ale pokud ujíždíte na tuzemském bulváru a máte v oblibě Klímy , Johny , Kroupy tak je to podívana určená pro vás . Poznámka - co bude příště ? Životopis o geniálním , laskavém , inteligentním podnikateli V.Koženem který nám všem ukázal jak se má vidělávat ? No nedivil bych se ! ()

chrustie odpad!

Petr Jákl by měl přestat fetovat. Do očí bijící nesmysly a vyzdvihování kriminálníka do role hrdiny, je pouze účelové pozlátko pro neznalého a naivního českého diváka. Jákl se snažil udělat film akčnější, což zapůsobilo na neznalou veřejnost až nadmíru dobře. Je potřeba zmínit hlavně to, že se film naprosto odklonil od pravdivé linky a balancuje na hraně nesmyslů a lží. Scéna, kdy za Kájínkem příjde poprvé advokátka a on je v medvědu a za ním borec s brokovnicí :DD to mě mírně položilo (panu Jáklovi u pravdivého příběhu trochu uniklo, že ve věznicích je přísný zákaz vnášení zbraní - i pro dozorce samozřejmě.. kájínka navíc pasují do nebezpečnosti no.1 jako Hannibala Lectera, jelikož z i ze spoutaného Kájínka se posere dozorce s brokovnicí). Nechápu co vidíte na téhle slátanině lží a mystifikací, ale budiž, nejspíše je snadné, někoho naprosto bezproblémově opít rohlíkem. ()

gefr

Vezmeme případ nájemného vraha, posadíme ho do pozice neviňátka a natočíme film. Tenhle film ve mě vyvolává smíšené pocity, ale spíš mi to přijde že si někdo zaplatil trailer na znovuotevření případu. Ať si každý udělá svůj obrázek. ()

Jack.Pott odpad!

Kajínek v sobě soustřeďuje mnohé zlozvyky současného českého pop-artu, a navíc je ještě karikuje. Snad kvůli absenci vlastních námětů čeští tvůrci parazitují na velkých příbězích (typický je tento jev pro muzikály - Dracula, Monte Christo, Bídníci, Johanka z Arcu atd. atp.). Ba co víc, arogantně přetvářejí originální materiál, aby byl líbivější, akčnější a kontrovezrnější, to vše v kýčovitých kulisách, prostřednictvím klišovitých frází. Nyní se ovšem dostáváme do krajní absurdity, protože story vězně Kajínka žádným velkým eposem (na úrovni Victora Huga, Nového zákona či letitých legend) není. Aféra Kajínek je jednoznačně bulvární záležitostí, fast-foodem pro pasivní plebs, průsečíkem senzacechtivosti (publika) a leností (publicistů i některých právníků). Že v době ekonomické krize investovali Češi právě do filmu o tomhle kriminálníkovi, aby z něj udělali málem Svatého Terminátora, to je opravdu parodie na parodii. ()

kenny79

Né tak uplně špatný film od Petra Jákla, ale také šlo z toho vyždímat určitě více. Konstantin Lavroněnko mi byl jako Kájínek nesympatický . ()

a0001

Film, ktorý z pána Kajínka robí neviniatko a obeť skorumpovaného právneho systému. Tak ako to skutočne bolo nám samozrejme neprezradí žiaden film a ani tento verím, že nie je výnimkou, ale aby mohol zaujať má pre mňa všetky predpoklady. Tak sa aj stalo. Tento český krimi thriller skutočne zaujal od prvého okamžiku, nešetril informáciami ani kvalitou sfilmovania. Herecké výkony boli podľa môjho názoru výborné a dej pôsobil autenticky. Až na pár nedostatkov na ktoré si mohli filmoví tvorcovia dať pozor ako napríklad, že počas úteku Kajínka v roku 2000 nebola ešte vyrobená Škoda Octavia 2 a ani ďalšie autá ktoré boli vyrobené až okolo roku 2005 pôsobili vo filme na mňa doslovne ako päsť na oko. Film hodnotím aj napriek týmto drobnostiam, ktoré si možno niekto verím, že vôbec nevšimol, ako veľmi dobrý. ()

Stanmi

Na české poměry nebývale slušný a sympatický počin, jde vidět, že Petr Jákl se opravdu něco v té Americe naučil a co funguje tam, mohlo by za jistých podmínek fungovat i tady, je sice pravda, že mu pomáhá atraktivní téma, ale i to můžete zabít špatným provedením nebo slabými herci, Petr to, ale nepodcenil a obsadil do klíčových rolí buď českou hereckou špičku nebo si vypomohl herci ze zahraničí, což i tento fakt dává filmu lepší nádech, Konstantin Lavroněnko hraje dobře a další herci také odvedli povedenou práci, zpracování je ve stylu moderního rychlého střihu, který mě osobně na začátku celkem vadil, naštěstí pak se to trochu uklidnilo a ve výsledku opět musím pochválit, steně tak kameru pana Brabce, která je sice účelová, ale taky účelná. Samozřejmě film není dokonalý, ale v dnešní době, kdy se točí "hořké" komedie nebo melodramata, se takový film jakým Kajínek je musí vyzdvihnout a pokud čeští filmaři zjistí, že existuje i žánr krimi thriller, tak se snad i vrátí má víra v český film... ()

tonton78 odpad!

tak tohle je už fakt moc, proč se to nejmenuje kriminálníkova oslava? slušná ubohost, která není zvládnutá jak po dějové tak po režisérské stránce ()

jack_scott

Film tradičního českého průměru, který kromě snahy o akčnost za každou cenu ničím neviniká. ** a 40% max. Koukat na film je fakt nuda. ()

krivkin

Teď nehodnotím jak moc se film drží reality (to už se stejně asi nikdy nedozvíme), ale jak je uvěřitelný pro diváka - a to sakra je a velmi! Po dlouhé době se mi líbil nějaký český film, má to příběh, dobré herecké obsazení (potěšil hlavně Vladimír Dlouhý v roli hlavního hajzla) a audiovizuální stránka v podstatě nemá chybu (takhle mě naposledy dostal Svěrák s Akumulátorem 1 a pak asi Tmavomodrý svět). ()

pOne

Film, u kterého se dost diametrálně rozchází forma s obsahem. Audivizuál - akční thriller. Obsah filmu - prakticky komorní drama. To nemůže fungovat. Používání střihu a kamerových filtrů je pak samoúčelné, vyznívá do ztracena a postupem času i docela otravuje. Herci nevýrazní, místy strašně studiově nadabovaní. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý