Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. (oficiální text distributora)

Slarque

Film, který svou náladou silně připomíná jiný životopis: Edith Piaf. Jenže scénář je banální historkou z červené knihovny o ženě mezi dvěma muži, z nichž jeden si ji nemohl vzít a druhého si zase nechtěla vzít ona. Jinak je to slušně natočené, výborně zahrané (nejen Audrey Tautou, ale i oba pánové) a hraje k tomu krásná hudba Alexandre Desplata. Pokud ale neulítáváte na dámských kloboucích, tak vás to nejspíš dvakrát nenadchne. ()

LoLaa

Audrey je pro mě stále ta neprůbojná osamělá Amelie z Montmartu, přesto ale i jako Coco jí to moc sluší a ujala se své role skvěle.. K ní tedy skoro bez připomínek, ale celkově film působí chvílemi dost nudně, zdlouhavě a předvídatelně. Dal by se určitě pojmout lépe a zaujmout více. ()

klerik

Dejom obyčajný, ale celkovo dobrý film. Herecky dobre zvládnuté, natočené primerane umiernene... Film je zaujímavý pedovšetkým tým, že sa úplne vyhýba obdobiu úspechu tejto zvláštnej návrhárky... Po POLOCKOVI, BETHOVENOVI, DIEVČATI S PERLOU či POSLEDNOM ŠKÓTSKOM KRÁĽOVI poteší film, ktorý sa snaží vyhnúť šablóne... ()

Marze

Jako vetsina zivotopisu ma film sklon k premene k encyklopedickym heslum. V tomto filmu je Coco Chanel obet a ne agresor.Dialogy jsou briskni.Obcas uderi i nekorektni humor "Zamilovana zena se chova jako fena. Tecou ji sliny, vyplazeny jazyk". ()

marhoul

Tady se mi Audrey moc nelíbila. Hodně vlažný film o Coco. Osobně se mi více líbila verze dvojdílná, televizní s Barborou Bobuĺovou. ()

Stanislaus

Na úvod musím říct, že co se týče hudební stránky, pojmutí kamery a zejména volby kostýmů, tak jde o skvělý a vizuálně dokonalý snímek. Co však musím říct po úvodu, je jeden smutný fakt, který tkví v tom zatraceném a všude známém a omílaném slově "klišé". Tady mi naservírovali pěknou porci. Na druhou stranu - který film dnes není o klišé! Zkrátka jsem myslel, že snímek bude více o Coco a její návrhářské práci, ale pro člověka jako jsem já, který se vyžívá v dobových kostýmech to byla lahoda. Takže jak říkám dejte Coco šanci - není to až tak úplně ztracené dílo. ()

GigaPudding

Tenhle film mě dost překvapil a nutno hned na začátek říct, že ne úplně jen v dobrém smyslu. Rozjezd je dost takový vlažný a sympatie k hlavní postavě i její herečce nepřišly okamžitě, ale od toho jejího přestěhování k Balsanovi už to bylo fajn a Audrey to zahrála pěkně a vůbec celé obsazení bylo docela dost sympatické. Problém je ale v tom, že když vynechám ten fakt, že je to natočené takovým docela obyčejným způsobem jako spousta televizních inscenací nebo prostě jako normální historické a životopisné filmy, tak hlavně se to sice jmenuje Coco Chanel a hlavní postavou opravdu je ta slavná "Coco", ale děj filmu se zaměřuje úplně na něco jiného než čím významným Coco přispěla a čím se proslavila. Téměř výhradně diváci sledují milostné avantýry Coco Chanel a příběh je to prakticky jak od Danielle Steelové s romantickým trojúhelníkem a s hlavní hrdinkou co furt neví jestli chce toho nebo toho nebo jestli chce někde romanticky lítat nebo být "jen" spokojená a zajištěná a taky se chce nějak seberealizovat a prosadit a být děsně nezávislá a podobně, takže stačilo by ji pojmenovat třeba Žofka místo Coco Chanel a nikdo by nic nepoznal :). To mě na filmu překvapilo asi nejvíc, že její návrhářská kariéra a přínos módě je úplně na vedlejší odstavné koleji a přitom z modelů Coco Chanel vzniklo celé moderní odívání. Jako z počátečních rozpaků je to docela fajn film a i s pěknou výpravou a sympatickými herci a celý děj je takový příjemný, jenže zaprvé je to dost obyčejné a za druhé, a to ten film podle mě sráží hodně protože to zabíjí všechna očekávání, to prostě je Coco Chanel, ale přitom to vůbec není Coco Chanel :). Člověk se vůbec nedostane k tomu čím byla doopravdy slavná a na pohled do jejího soukromí a jejímu životu před vstupem do světa módy je to zase prostě tak nějak povrchní a člověk ji z tohohle filmu ani moc nepozná. Osobnost Coco Chanel je tu prostě jen taková náznaková a mohlo se to dotáhnout do nějaké osobnější roviny, protože takhle se na to jen fajn kouká, ale je to jen obyčejné na trojku. Ale aspoň že něco málo z těch kostýmů se ukázalo a výprava byla moc pěkná :). ()

claudel

V Paříži se konala jediná předpremiéra pro veřejnost, takže kino v Les Halles praskalo ve švech, zaměstnanci museli ještě přidávat židle. Velká očekávání spojena s touhou spatřit Audrey Tautou se ještě zvýšila, když moderátor oznámil, že herečky s režisérkou dorazí až po skončení představení. Jak hodnotit film, který nabízí tisickrát otřepané milostné drama o chudé dívce, která se vyšplhala až na vrchol, zpočátku díky starému, bohatému milenci a následně taky mladému a bohatému. Možná si režisérka zvolila zrovna nudnější část života Coco Chanel, anebo její život nebyl tak bohatý na veselé a tragické události jako život Edith Piaf anebo nedokážu tenhle film dostatečně docenit. Rozhodně si Coco Chanel zaslouží uznání díky své pracovitosti, na konci filmu je uvedeno, že pracovala opravdu až do smrti a že nesnášela neděli jako den odpočinku. Audrey Tautou byla výborná, Marie Gillain taktéž, kostýmy skvostné. Jde však o film, který ve mně nezanechal ani stopu nějaké emoce. ()

Katullka

Tohle jsem viděla až po shlédnutí televizní verze a musím říct, že je to horší! Pouze mi to řeklo, že Coco je lehká děva, co neví co chce a nikdy vlastně nebyla ničím. Audrey vcelku dost propadla a forma byla nijaká. ZKLAMALO! ()

Caszidy

Krásně živý a jemný film a poutavý příběh mládí Coco Chanel. Přiznám se, že jsem s jejími životními osudy nebyl nikterak zvlášť seznámen, a proto na mne možná snímek působil intenzivněji, než na ty "života Coco" znalé. Audrey pak svým výkonem opět přilila olej do ohně jejího "souboje" s Marion Cottilard o nálepku nejtalentovanější současné francouzské herečky. Potěšil mne i koncept filmu, který ukazuje pouze životní etapu Coco před tím, než se stala slavnou a proslulou. ()

Pink.Panther

I když původní název filmu Coco před Chanel jasně ohraničuje sledované období před tím než svět spatřil kostým Chanel nebo la petite robe noire, nějak se nechce věřit že módní ikona byla v té době jen anemická ameliovská puťka bez špetky francouzského šarmu a zdravé agresivity. Tautou není herečka, která by dokázala tuto roli zahrát a režie v podání Anne Fontaine flakon Chanel No. 5 viděla jen z dálky za jízdy ve vlaku. JInak by snad nemohla vytvořit film tak neinvenční, tak uhlazený, tak manýristický, tak protikladný této feministce - revolucionářce. Produkce: SCOPE Invest ()

villon17

Neurazí ani nenadchne, ale přiklánim se ke 4 kvůli tomu, že jsem přesně na něco takovýho zrovna měla náladu a zpříjemnilo mi to večer. ()

Ajinka126

Coco Chanel byla nádherná žena. Stejně tak Audrey Tautou, a proto si neumím představit lepší volbu pro její ztvárnění! Ještě jako bonusem je jí nesmírně podobná. Audrey i Coco jsou pro mě 2 velké ikony, 2 ženy s obrovskou osobností a charismatem. Takže tato kombinace byla přesně pro moji duši. Musím se však přiznat, že jsem měla daleko jiná očekávání, než čím tento životopisný film ve skutečnosti je. Čekala jsem, že průřez života Coco bude obsáhlejší, že se nezaměří výhradně na jedno období její života, ač souhlasím, že šlo o významné období. Těšila jsem se na větší pozornost její jedinečné tvorby a vzniku prvního butiku s dámskou módou. To bylo pro mě menší zklamání. I přesto jsem se však nemohla na Audrey vynadívat. Je to vynikající herečka a touhle rolí by si zasloužila ne jedno ocenění. ()

F.man

Bez jakkolich šofinistických soudů - Coco Chanel je film vyloženě pro ženy. Já se ze svého pohledu těšil na zrod návrhařské legendy popřípadě její vypracování se na vrchol a dostal jsem životopoisný příběh ve kterém se Coco motá mezi dvěma muži. Bohužel Anne Fontaine Coco lehce glorifikuje, a tak jsou ti špatní všude kolem ní, což životopisu taky hodně ubírá. Hodně slabé a nezajímavé. Neviděli jste Coco v Trocaderu? ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky