Garch

To mi přišlo tak hrozně slabé. Už od prvních dialogů. Porovnávat jakkoli s s filmem "Věc" je škoda slov. ()

tragicus

Hlavní problém filmu tkví až v pornografické explicitnosti v zobrazení věci (hlavně ze začátku) a v nepříliš využitém potenciálu "doppelgangera", který se většinu filmu zrovna dvakrát neskrývá, takže hlavní devíza originálu vyšumí víceméně do prázdna. Menší problém je i s logikou a tu (na konci) loď si mohli tvůrci také odpustit, je (jak) z jiného filmu... Na druhou stranu, odhlédnu-li od srovnávání s originálem, film má světlé i velmi dobré momenty a horror jako takový se podařilo tvůrcům vytvořit povedený, včetně hudby, výtečných lekaček, nějakých deseti minut (právě před lodí) opravdového napětí, roztomilé vědkyně s plamenometem etc., prostě vším, co kvalitní horror potřebuje. Takže pokud nebudete čekat, že vám pustí původní film (jak se zdá z některých reakcí), popř. jistý díl X-files, určitě nebudete nějak zvlášť zklamáni. ~ 70 % (mírně nadhodnoceno) ()

Brejlil

Carpenterova Věc mi nikdy příliš k srdci nepřirostla, protože mi vždycky připadala taková odvozená od Vetřelce. Tahle věc v sobě kombinuje oboje. Asi nejvýstižnější popis prequelu--remakeu je starosvětský. Ze začátku rozhodně. Dokud se nerozběhne CGI obluda ve velkém, dost se s ní šetří, když už se nějak projeví, klidně by to mohlo být natočeno za použití animatroniky a také postavy se chovají tak, jak čekáte. Starosvětsky blbě. Kdo je hlavní hrdina, je jasné, kdo je hlavní vědecký padouch je taky jasné, kdo a jak umře, jasné tak úplně není. Místo americké vlajky norská, místo prezidenta na zdi král. Norština a její neznalost je občas docela vtipně využitá. Některé scény jsou fajn (pitva, plomby), některé naprosto postrádají logiku. Ale myslím, že to u Carpentera bylo nějak stejně, takže i v tomhle si mohou podat ruku. ()

kukentipla

O čem to je? Skupina norských vědců nalezne na Antarktidě v ledu zamrzlého mimozemšťana. Odveze ho výzkumnou stanici, potvora však obživne a začně dělat z polárních vědců polární mrtvoly…..Co já NATO (neautentický přepis rozhovoru dvou producentů)? č.1: Hele natočíme nějaký remake hororu s krvežíznivou potvorou. Třeba vetřelce. č.2: Scott nedá, co zkusit Carpenterovu věc. č.1: Dobrej nápad, ale místo chlapa, bych tam šoupnul nějakou vycházející ženskou hvězdičku, co ty ufoni znají a je za dobrej peníz. Navíc nám zbudou nějaký love na triky. č.2: Na to urču, hodně triků to chce v tom starým filmu jich bylo děsně málo a byly takový nepočítačový. Víš jak to myslím?. č.1: No určo, ale chce to něco víc, čím jim zavřeme klapačku. č.2: Hele v tom původním filmu, bylo malé ufo, tak do toho naše dílka bych nějak narval celej létající talíř. Velkej jak ze Dne nezávislosti, dokonalá lokace pro finále. č.1 To se nám to pěkně rýsuje. Hele a co logika, atmoška? č.2: Důležitý jsou prachy na zbytek ser. Stejně nato lidi budou chodit. Máš tam pěknou prcinu, mimozemšťana, létající talíř a celé se to bude tvářit děsně drsně. Už se těším na ty ufony co tomu dají na CSFD čtyři hvězdy. ()

Vitaminy

Skvěle udělanej prequel/remake klasiky. Věc z roku osmdesát dva je jasná kultovka a když se někdo pokusí o její remake, tak to má vždycky těžký. Myslím si, že Matthijs van Heijningen Jr. se s tímto aspektem a ktomu svým debutem popral víc než dobře. Hodina a půl uběhla ani nevím jak a musím říct, že jsem se opravdu bavil. Horory moc nemusím (jsem srab), ale tady mně opravdu bavilo se vždycky vylekat tou Věcí i když člověk ten lekanec může očekávat pět minut do předu. Samozřejmě mohl být scénář trochu chytřejší, ale u hollywodskejch filmů jsem tenhle aspekt poslední dobou nějak přestal řešit. Pro mně jasný čtyři hvězdy. ()

ddf76

Spatny. Scenarista Eric Heisserer to snad psal po lobotomii a rejza byl snad totalne zhulenej behem nataceni. Naprostej paskvil tento radoby horor. Zlata puvodni Vec od Carpentera, tento film by byl rad i kdyby sahal puvodni verzi po kotniky, ale i na to nema :(. To je hnus velebnosti. ()

stankub

Je to na 70%, třeba ještě časem změním hodnocení na 4*. Ale oproti jedničce jsem postrádal důležitou věc - a to je hlavně atmosféra, prostě tady mi nějak chyběla. Jinak druhá půlka filmu pěkně zapadla před původní film, tohle se fakt tvůrcům povedlo. Monstra slušný, hudba také sice morricone je morricone, ale neva. ()

Nightbreed

No pre mňa osobne to bolo milé prekvapenie. Síce mi tam chýbala tá krásna ručná práca osemdesiatych rokov ale v tejto digitálnej dobe som nič iné čakať nemohol. Film ma krásne navnadil na Carpenterovu Vec a hneď po dopozeraní som si musel pustiť najväčšiu pecku medy sci- fi horormi. ()

pytrisss

Musim tomu dat lepsi 3. Rozpocet je znat na efektech, ale nenudilo me to vubec. Nesrovnaval bych to s puvodni veci, spis s 30 dni dlouhou noci. A tu to podle me valcuje v zabavnosti na cele care. ()

wampire23

Zrejme iba blázon by čakal, že nová Vec by sa dokázala vyrovnať Carpenterovmu originálu. Ja som sa bál, že to bude totálny prúser a teraz môžem povedať, že až taká hrôza to nebola. Nie žeby to nemalo veľa múch, to áno, ale na to jedno pozretie a pripomenutie mrazivej atmosféry prvého Thingu to postačí. Človeku príde ľúto, že v dnešných filmoch sú všetky zaujímavé scény robené prostredníctvom CGI. Keď si spomeniem na hrôzostrašné masky originálu, vždy mi behá mráz po chrbte. Tu bolo pár scén, ktoré sa snažili byť ľakačkovými, ale väčšinu z toho hororový fanúšik videl už nespočetkrát. Takisto tu chýbala výrazná postava ako bol Kurt v jednotke. Osobne sa mi nepáčil záver s kozmickou loďou. Niektoré veci by mali ostať skryté a mala by sa ponechať určitá predstavivosť divákovi. ()

Meteorista

Jelikož původní Věc je moje srdcovka, na kterou nedám dopustit, měl jsem z tohoto "prequelo-remakeu" docela vítr. Zezačátku mi režisér dělal radost - budoval atmosféru, která se, jak už to tak bývá, měla co nevidět zdramatizovat. Tento zvrat, který přišel a nemusel jsem na něj čekat zase tak dlouho (něco málo pod 30 minut), mi udělal také radost. Efekty Věcí byly na úrovni a tíživá atmosféra byla tak akorát. Trochu mě zklamalo posledních 20 minut, ale titulky se zase naopak velice povedly. To abych zase někdy vytáhl a oprášil nesmrtelnou Carpenterovu Věc a navázal na tento snímek, který tomuto veledílu dělá slušnou poklonu. ()

RomeroIsGod

Tak se to naštěstí povedlo. Měl jsem trochu strach, protože na starou Věc nedám dopustit, ale dostalo se mi důstojnýho začátku / remaku. Atmoška 80. let je super (šlo z ní ale vytěžit víc), norská crew je ultimátní celá (Lars, Peder i "zrzek" jsou přísný) a ten emzáckej hnus se taky poved. Tempo svižný, takže jsem se nenudil. 75% ()

Illy

Zbytečný film. Původní Věc měla výbornou atmosféru, které se tomuto prequelu nepodařilo dosáhnout ani po kolena. Digimonstra neděsí, postav jak na orloji a napětí...skoro žádné. Pro mě zklamání. ()

radekgfx

Mrazivá atmosféra suchého větru a všudypřítomná temnota bílých širých sněžných plání mě ve většině případů zaujme již svou podstatou a v situacích, kdy ji i dotvoří silných příběh, vznikne dílo mnou vždy kvitované. Pokud bych se odprostil od faktu, že je Věc: Počátek pouhý prequel a okolnosti jeho vzniku jsou tedy zřejmé, a snažil se jej brát jako skutečně plnohodnotný samostatný film, byla mnou nejvíce postrádaná složka děje inteligence. V poslední době je to obecně velmi vzácný faktor, který ve filmech hledáte velmi obtížně (bavíme-li se o vysokorozpočtové produkci). Věc má pouze minimální možný přesah a v rámci cílení na širší spektrum publika co nejjednodušší děj, který se v podstatě pouze smrskne na jedno-liniovou vyvražďovačku Vetřelcově-Predátorového typu, ještě k tomu postavené na poměrně předvídatelných lekacích momentech. Film silně evokoval (nejspíše svým zasazením) film Vetřelec vs. Predátor. Možná právě díky přítomnosti relativně neznámých herců nepůsobil snímek až tak moc prvoplánově. ()

B_EyE

Počátek nedosahuje kvalit původního filmu, ale na druhou stranu nemůžu říct, že by mi přišel špatný. Hlavní rozdíl je trochu v přístupu k budování atmosféry - původní film nechal člověka více tápat nad tím kdo je věc a kdo ne, víc diváka utápěl v paranoie. Nový film tuhle složku samozřejmě obsahuje taky, ale je trochu upozaděná. Vělký podíl na tom podle mě mají efekty, které film posunuly zase o kus dál - a musím říct že tady nová věc opravdu exceluje. Při návrhu nového monstra se autoři podle mě dost inspirovali v herním průmyslu (a tím mám namysli DeadSpace, který se zase inspiroval v původním filmu) a dotáhli bestii do podoby opravdu zrůdné. Zrůdné v tom dobrém slova smyslu, zrůdné tak že mi při pohledu na ni naskakovala husí kůže. Takto povedené monstrum jsem neviděl už dloho, takže jsem s radostí přehlédl pár neduhů (i to že mě film vlastně ani pořádně neděsil) a celou stopáž jsem si náležitě vychutnával ... tedy skoro celou, scény na lodi už mě tolik neuchvátily. ()

masiko

Puvodni Vec je nejlepsim hororem, jaky jsem kdy videl, a nova Vec ji nesaha ani po kotniky. Prestoze prvni pulka nebyla az tak spatna, hrozne zamrzi mdla atmosfera (vsechno je videt). Proto se nakonec se nemuzu rozhodnout, jestli je nova Vec mizernej akcnak nebo prachbidnej horor. Zhovadilost deje je zretelna i pres chytry tah tvurcu sekat udalosti/zvraty tak rychle za sebe, aby divak pokud mozno netusil co se deje. Pak ale divak uz vubec nema cas, aby premyslel o tom, kdo je kdo a kdo se za nekoho jen vydava - velka skoda. Na druhou stranu to neni takovy pruser, jak remaky posledni dobou vetsinou byvaj. ()

LuccinyFilmy

Rozehrané je to dobře - ale namísto prozkoumání psychologického napětí mezi postavami a jejich snahy přežít v izolaci sněhu a ledu s vetřelcem, který může být každým z nich, se tvůrci rozhodli soustředit na vizuální efekty a redukovat zajímavý příběh na průměrnou lekačku s vymakaně hnusným mimozemšťanem. ()

Standic1

Klasice z roku 1982 od Carpentera se rozhodně nevyrovná, na druhou stranu jsem rád, že se režisér rozhodl nakonec natočit prequel než samotný remake, tudíž se nemusí bát tak nepříjemné kritiky. Chybí mi tu hlavní věc a tou je napětí, strach a momenty, kdy doufáte a říkáte si: "Ne, tenhle to nemůže být, ten byl přece celou dobu jinde!!!". Proto se z pro mě tak dlouho očekávaného prequelu stává průměrné sci-fi, které funguje jako pomalý, ale docela povedený start k perfektnímu originálu (zakončení a přímé propojení s dalším dílem mě potěšilo). ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu