Ospalek

Někdy se může stát, že je pokračování lepší než první film, tady můžu se vší drzostí říct, že tomu tak není, že Věc Počátek je sice horším pokračováním, ale ani tak není třeba se za něj stydět. Je to důstojný obraz toho, jak se Věc vůbec dostala na povrch - jak ji norové objevili, a jak se dostala posléze k američanům. Napětí tu působí spíš uměle než opravdově, ale hercům se dá věřit, nehrají špatně. Atmosféra není jako u originální The Thing, ale není špatná, proto si film podle mě zaslouží víc než 70% hodnocení. Ode mě má 80%. ()

Antimat

Budem niektoré veci spoilovať -> Teda ak si film nevidel / nečítať SPOILER Originál - Príde milý psíčok a za chrbtom má ostrelovačov norov Tento remake ? Hned prvá scéna je fiasko ako nájdu vesmírnu lod,už to pôsobí veľmi .... podivne Tak isto aj diera s lodou tu a v originále nieje totožná ... Najarogantnejší človek bol aj finálny "boss",mám pocit že "štrikovali z vecí čo videli v iných filmoch" KONIEC SPOILERU Príšerky sú veľmi rýchle v transformácií,v pôvodnej verzií nejakú chvíľu trvalo než sa zmenili na uhučanú beštiu,čiže nieje čas na atmosféru... Najväčšie gule vo filme mala žena,norovia boli skôr ako rozhádané ženy Chýba mi tu atmosféra, postavám neverím , v pôvodnej verzií som nemal jasno kto je dobrý a kto je za jasného zmrda ,tu to bolo dosť jednoznačné Slabé finále,smrť je taktiež jeden gýč,a čo nieje gýč je mierne okopírované z originálu Ako u REMAKE býva zvykom - originál nepreskočil , ak to má byť počiatok tak iba pár nudných scén je počiatočných ()

MrdDoHrnce

Parádní muvik! Mě se to líbilo i o dva kroky ví co ne z první věc která byla pouze slabá kopírka Aliena. Tohle je první třídu ()

Foghorn

Zásadní nevýhodou tohoto filmu je skutečnost, že se nevyhne srovnání s Carpentrovým mistrovským dílem z roku 1982. Kdyby původní Věc neexistovala, byl by Počátek naprosto legitimním hororem, zasazeným v zajímavém prostředí se zajímavou příšerou. Protože ale Věc (1982) existuje, Počátek je a vždy bude jejím slabým odvarem. Největší problém filmu spočívá v titulní příšeře. Původní Věc byla naprosto ikonická a je to jediná filmová bytost, ze které jsem kdy v životě měla noční můry. Tuhle magii se Počátku nepodařilo replikovat. Fantasticky znepokojivé praktické efekty a sounddesign prvního dílu nahradily horší praktické efekty, které nakonec stejně autoři potáhli nepřesvědčivým a špatným CGI. Film je nicméně dobře obsazený a v důsledku zábavný ()

aristoteles

V první řadě je nutno říct, že ať už film dějově a vizuálně vypadá jakkoliv, je z něj cítit úcta a respekt k Věci od Carpentera. Snímek občas shazují efekty a CGI, které se podle mého vkusu snaží být až moc nechutné. Dále bych vytknul to, že zde není vlastně nic inovativního oproti právě původní Věci. Na druhou stranu musím vychválit atmosféru, která byla zvládnutá sakra dobře. Nakonec bych se chtěl pověnovat postavám. ty jsou stejně jako v původním filmu zajímavé, každá má své rysy a můžete si oblíbit i postavu, která není pro děj moc důležitá. Za tohle všechno dávám tři hvězdy a pomyslnou půlku hvězdy přihazuji za finální scénu, která běží souběžně se závěrečnými titulky. ()

Pohanka.T

Druhá Věc není úplně blbá, ale trestuhodně nenaplňuje potenciál. Nabízí toho pramálo nového oproti původnímu filmu a když už, tak to moc nefunguje. Filmu chybí atmosféra a triky se mi snad líbily spíš v o několik desítek let starším prvním filmu. Průměrný horor, který neurazí ani nenadchne. ()

tXtX

Nedocenený a tak trošku zabudnutý film. Škoda, lebo cítiť, že Heijningen ctí Carpenterov originál - vidieť a počuť to na každom kroku. Keby by mu jebnuté štúdio nekecalo do práce, mohli sme tu mať ešte lepší film, ako sme dostali, hlavne s plne praktickými efektami a "pilotom", ktorého na konci nahradili "tetris kocky". Neokukané tváre však potešia. Škandinávski herci hrajú sympaticky, vierohodne. Celé to má "autentický" nádych osemdesiatych rokov a hudba od Marca Beltramiho filmu náramne sedí. Snímke podkopávajú kolená v podstate iba slabé a príliš do oči bijúce cgi efekty - obrovská škoda, že tam nenechali tie praktické, s ktorými bol film pôvodne natočený. V konečnom dôsledku však ide o skutočne vydarený prequel. Jeden z najžiadanejších, lebo azda každý fanúšik Veci bol zvedavý, čo sa stalo Švédom, ehm, teda Nórom na ich základni:). Heijningenovi sa na jednu stranu určite podarilo naplniť vysoké očakávania hardcore fanúšikov pôvodného filmu, pretože sme sa dozvedeli všetko, čo sme sa dozvedieť mali.. no na strane druhej mu celú ideu a nápad pokazilo práve chamtivé štúdio, ktoré do projektu kecalo tak veľmi, až sa to celé otočilo proti ním a film v kinách úplne prepadol. Nakoľko za posledných 41 rokov vznikli iba dva filmy z tohto univerza, pevne dúfam, že sa vo svojom živote dočkám ešte aspoň jedného.. nič viac si z tohto prehnitého filmového sveta neželám.. ()

madcap

Po nedávném opakovaném zhlédnutí jsem opravil hodnocení ze dvou hvězdiček na tři. Není to tak špatné. Bohužel "jednička" je tak moc dobrý film a tak velká kultovní klasika, že to člověku prostě nedá, aby nesrovnával, tomu se neubráníte ... i když víte, že tím prequelu můžete třeba trochu ukřivdit. No ale s tím museli počítat i tvůrci filmu. Jak už tady několik lidí píše, ano, je z toho znát, že režisér původní film ctí. Jako je určitě dobře, že si za každou cenu nevymýšlel nějaké ptákoviny navíc (které by to mohly třeba zabít úplně) a slušně drží fazónu ... ale nestačí to. Temnou a doslova mrazivou atmosféru původního filmu se bohužel zopakovat nepodařilo a po většinu filmu se nedaří se k ní ani přiblížit. To je, podle mě, největší slabina filmu. Je to zkrátka celé takové nějaké jakoby trošku "sterilní" ... K tomu přispívá i ne úplně povedené CGI ... původní triky z roku 1982 fungovaly prostě nějak líp. Mimochodem i ta polární zima v původním filmu "z plátna" mrazí mnohem víc, než tady. Hlavní hrdinka, moje oblíbená MEW, sice dělá co může, ale určitě to nemá šanci sama celé zachránit ...a nepomůže ani to, že je o dost hezčí, než Kurt Russel 🙂 ... Hudba vysloveně nezklame, ale na starý soundtrack od Morriconeho to zkrátka nemá ... a navíc je tu použita podle mě až příliš střídmě, což budování atmosféry nepomáhá zdaleka tolik, jak by bylo potřeba (tohle v původním filmu naopak fungovalo excelentně). Vyrovnat se The Thing z roku 1982 byl samozřejmě naprosto extrémně těžký úkol s minimální šancí na úspěch ... a myslím, že tvůrci si toho byli sami dobře vědomi a je vlastně otázkou, jestli si to vůbec kladli za cíl. Pokud ano, tak ten boj prohráli, ale vcelku se ctí. Dávám tedy nakonec tři hvězdy – za snahu a za to, že to nepodělali úplně, za solidní herecké výkony a "pod čarou" taky za původní (ale bohužel nakonec nerealizovanou) myšlenku udělat trikové sekvence postaru. ()

Hansolo35

Překvapivě to není až tak špatné. Autor se snaží dokonale provázat oba filmy. Perfektní, kultovní Věc a tenhle prequel. Bohužel, doba si to žádá a tak hlavní hrdinka to dost potápí. Nemá náboj, mimiku...jen pořád kulí oči a to je velmi málo. Kurt Russell tomu slušel lépe.  Nicméně zbytek je slušný a závěrečné titulky spojí oba filmy dějem i hudbou. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu