dubinak

No rozhodně to nebylo tak Věcné jako původní díl. Chyběla tomu hutnější atmosféra a vyobrazení oné věci bylo až trochu moc přepepřené počítačovými efekty. Bohatě by mi stačilo, kdyby se s nimi šetřilo a neměli bychom s monstrem až tak častou čest. Taky bych ocenila, kdyby se film více odehrával v exteriéru, nemělo to uvnitř budovy takové to pravé kouzlo. Úplný průšvih to ale nebyl a jako průměr to vyhovuje. ()

C0r0ner

Carpenter nám ukázal, jak má vypadat atmosféra, jak má vypadat scénář, jak má vypadat napětí, jak mají vypadat hrůzostrašné efekty. Tenhle remake nemá ani jedno z toho. Třetí hvězdičku dávám jenom proto, že jsem se ani chvilku nenudil. Masakr to byl sice obstojný, ale ten CGI bubák je tak gumový, že mi prostě strach nenahnal ani na chvilku. 50% ()

sulimo

Jsou místa a situace na zemi, kde bych byla za svůj mírně řečeno nekvalitní chrup více než vděčná, ovšem nemusím být všude a zažít vše, to zas ne. Věc: Počátek je film dobrý, a to, co jsem od něho čekala jsem vesměs dostala, ale kvůli svému přílišnému kopírování Věci z let osmdesátých, je málo originální i v případě, kdy jako divák nečekám nic, co by mě zas tak překvapilo. Čert vem ty situace, které jsou v takové nemilé situaci nevyhnutelné, jako třeba schýza z toho, že ta "věc" je uvnitř někoho kolem vás a samozřejmě zima je na Antarktidě pořád stejně mrazivá (Klaus by měl radost - ne Santa, ten náš, méně štědrý Václav), takže atmoška je podobná. Mě spíš vadily scény, které se naprosto tupě okopírovaly a film tak ztratil i případný zbytek možné originality (došel oheň v nemilé situaci, je to uvnitř toho, co se bouchl do hlavy, uděláme test...i když to zrovna zas tak špatný nebylo, atd.). je to škoda, mohlo být lépe, ale neni. ()

agathon

Jedna hvězdička za těch pár odkazů na Carpenterův film, druhá pak za závěrečné titulky coby vůbec nejlepší pasáž snímku. Pro milovníky filmových aluzí doporučuji případně pustit jenom ty - stojí to za to. ()

Martrix

Prequel je dobrý způsob, jak se vrátit k příběhu, který stojí za to rozvést. Jenže rozvést neznamená ukázat vše, co bylo předtím skryté, nebo vysvětlit "jak to tedy tenkrát začalo". Navíc je třeba počítat s tím, že diváci už budou v obraze a těžko je překvapí třeba ruka, která pobíhá po výzkumné stanici. Jakožto prequel stojí Věc: Počátek za houby. Vysvětluje, co už jsme věděli z originálu a ukazuje, co už jsme viděli nejen tamtéž, ale i ve spoustě béčkových filmů... . I když se snažím nesrovnávat Věc: Počátek s Carpenterovou Věcí, pořád mi vychází, že je to mizerný horor postavený jen a pouze na jednom nápadu. Nápadu, který je navíc nepříliš dobře zpracovaný. Postavy jsou špatně zapamatovatelné(zlikvidované dřív než si je zapamatujete), americká pipka všechno ví a všechno zvládne, triky/ztvárnění/nápady jako ze starého hororu... . Jako samostatný film pro ty, kteří jsou mladší ročník a na "staré" horory nekoukají, může "nová" Věc působit ... zvláštně. Tento typ přímočarých, zubatých a hnusných hororů, se už dnes točí jen velmi výjímečně a když už, tak jsou k vidění jen na DVD. Tady na ČSFD, je poznáte podle černého čtverečku u názvu fimu. Do této Věci bylo nasypáno několikanásobně více dolarů než do zmiňovaných béček a to je také jediný důvod, proč je hodnocená líp. Naštěstí/aspoň jsou ve filmu vidět při neošizené výpravě a tricích. Ale to je dost málo, ne? ()

Pajky3

Hororový pátek třináctého Part II. - Hlavní očekávání večera a největší zklamání. Zní to divně když dávám 4 hvězdičky? Ale je to tak a má to spoustu faktorů, už jen to že existuje Carpenterova verze, takže očekávání jsou velká. Abych tak řekl je to spíš někde okolo 70% (mezi 3-4), takže dávám víc. Navíc jsem strašlivě naštvanej z toho extrémně natahovaný finále a vlastně i ze scény v rolbě. SPOILER (Já mu věřil, že je člověk, proč jinak by jí zachraňoval, nebo proč jinak by se nezměnil v tu věc, když ho chtěla upálit, nebo proč aspoň divně nesyčel při tom zapálení?). To mě naštvalo nejvíc, naopak zase konec zakomponovanej v titulkách mnohé vynahrazuje a dohání. A třeba nahrazení testů s krví prohlídkou zubů taky mohlo dopadnout o hodně hůř. Chudák holka nahradit Kurta bylo neřešitelný, i proto jsem měl radší postavy učitele z Warriora a Mr. Eka. ()

ic

Škoda toho konce... ten měl vypadat úplně jinak a končit tam, kde předchozí film začíná. ()

Juto

Veľmi dobrý prequel, ktorý je bohužiaľ trochu podceňovaný. Existuje množstvo prequel pre kultové filmy, ktoré sa snažia byť lepšie ako originál. Tento film nechce byť lepší a veľmi rešpektuje pôvodnú vec. Čo sa mi na tomto filme skutočne páči, že tvorcovia dbali na detaily, ako napríklad na prvé zdeformované „dvojité“ telo, ktoré našli v pôvodnom filme. 7/10 ()

RickDeckard

Jako fanoušek původního Carpenterova filmu (o tom, že i Carpenterova Věc byla remakem, pro účely tohoto hodnocení pomlčím), který považuji za jeden z nejlepších hororů všech dob, jsem se dost obával, jak dopadne nová verze, tvůrci vydávaná za cosi na pomezí remaku a prequelu. Naštěstí mohu nyní s klidným svědomím říci, že Věc: Počátek dopadla více než solidně a ačkoliv geniality staršího bratříčka nedosahuje, stydět se za ni rozhodně nikdo nemusí. Především se tvůrcům povedlo velmi pěkně zopakovat onu geniální paranoidní atmosféru, kdy monstrem může být z posádky antarktické stanice kdokoliv a zároveň nikdo. Jakmile si to její obyvatelé uvědomí, začnou se všichni navzájem podezřívat, přičemž tento strach se umně přenáší i na diváka. V kombinaci s několika lekačkami to na moji nervovou soustavu fungovalo lépe než jsem při své hororové okoralosti doufal. Ve chvíli, kdy jsem si začal říkat, že dějové zvraty až příliš vykrádají Věc z roku 1982, odbočil scénárista sympaticky na trochu jinou kolej a postavil napětí na novém a originálním způsobu, jak poznat, kdo je infikovaný. Bohužel se v závěru dopustil i nepříjemného logického lapsu (MINISPOILER: ukáže se, že ztroskotaná loď není zdaleka tak nefunkční, jak jsme si mysleli, takže "návštěvník z vesmíru" vlastně neměl příliš důvod ji opouštět a zamrznout v ledu). Naopak musím vyzdvihnout věrnost tomu, co má vlastně teprve následovat (ať jde o podobnost herců, výpravu a creature design Věci, navzdory tomu, že je tentokrát již částečně digitální). Když se připočte i znovupoužití charakteristického hudebního motivu a jako třešínku na dortu i stejně koncipované titulky a původní logo Universalu z r. 1982, je zjevné, že režisér má ke Carpenterově klasice taktéž hodně blízký vztah a rozhodně ji neviděl jen z profesní povinnosti. Příjemným překvapením je i fakt, že ve filmu, kde většina postav jsou Norové, spolu tito mluví opravdu norsky a do angličtiny přejdou jen tehdy, když mluví s některým z přítomných Američanů. Jakmile vidím povedený film od pro mě dosud neznámého režiséra, obvykle říkám, že si jeho jméno budu pamatovat. V případě Matthijse van Heijningena Jr. to slíbit nemůžu, ale aspoň se o to pokusím :-). P.S. Propojení s originálem / pokračováním během závěrečných titulků je ve své strohosti dokonalé. 80% ()

Icefist

Ježiš to byla bída! Leknul jsem se dvakrát, což ovšem nebylo zásluhou geniality díla, nýbrž laciným efektem rána do prázdna. Stejně tak sebou trhnu, když mi najednou vystřelí péro z gauče. Postavy nemá cenu obšírněji komentovat, protože když i mě, idiota, napadlo hned po nalezení plomb v umývárně všechny ústní dutiny zkontrolovat, tak nemůžu uvěřit, jak pozdě to trklo skupinu študovaných jedinců. I když ona to vubec byla banda amatérů, což dokazuje mimo jiné i to, že podle ve filmu vyobrazeného, by se jim ten vyřezaný ledový kvádr do rána roztekl. Nebo alibistické zavření Američanů po návratu od havárie do DŘEVĚNÉ boudy. A průhlednost také prýštila po celou dobu ze všech stran, kdy jako důkaz můžu dát k dobru prekérku s naušnicí. Vám to snad nebylo jasné hned? Když přidám, že nemám rád horory, tak z velké části za solidní efekty dávám 30 %. Oblíbená část- vtip s tátou, mámou, synem a babičkou ()

Ruuzha

Nemůžu moc srovnávat tento remake s originálním remakem originálu a originálem, na to nejsem dost kvalifikovaný a ani si moc dobře nepamatuju Carpenterovu verzi. Ale co jsem si matně pamatoval z osmdesátkové verze jsem zde hledal marně. Bylo to celé takové moc surové a po první třetině už v podstatě jen čekáte až to skončí, protože víte přesně jak to skončí. Vymoci si žánrový přídavek "horor" jen tím že do filmu flákneme pět šest scén, kdy cosi odněkud vyskočí za doprovodu uširvoucího zvuku je prostě špatné. Nicméně film je koukatelný, norové jsou sympatičtí, budete se bavit, ale do kina asi nechoďte. 55% ()

LenkaAK

Neviděla jsem zatím žádnou předchozí "Věc", možná proto se mi film líbil. Silně mi připomínal Akta X navíc říznutá hororovými scénami. Už tam chyběl jen pobíhající Mulder. Příběh není zrovna nejsilnější stránkou filmu, má průměrné zpracování, ale dobře ho dolaďuje hudba a střih scén. "Věc" se vymkne kontrole a konec filmu si nechává otevřené pole pro další pokračování. ()

Ketchi

Příjemné překvapení. S originálem se to samozřejmě nedá srovnávat, ale častokrát to na něj nápaditě upozorňuje. Hudba se také snaží navázat na Morriconeho dílo a vcelku jí to jde. Kromě konce filmu a pár okamžiků si nová Věc buduje docela slušnou atmosféru. Triky jsou sice dost levné, ale emzáci a jejich proměny jsou poměrně originální. Jo a Mary Elizabeth ... to je prostě kočička! :-) ()

čidlo

Já starou klasiku moc uznávám a tohle je pro mě překvapení hoooodně veliké! Měl jsem ztrach co z toho vznikne za paskvil ale ne ne ne velmi slušný předchudce Cerpenterovi Věci 1982. Je třeba všímat si detajlů!!! No pro mě překvapení a mělo by být v červeném hodnocení 78% :-) ()

blitzer

Byla to celkem zábava, ale často jsem se musel smát na místech, která asi směšná být neměla (zejména příšery s lidskými obličeji). Jako horor to tedy u mě nefungovalo ani trochu, ale nemůžu říct, že bych se nudil. Každopádně původní film má daleko lepší atmosféru. ()

Hans.

Dostalo se mi víc než bych kdy očekával, všeobecně jsou zajímavější víc prequely, než po většinou zbytečné remaky. Potěší provázanost a respekt k původní verzi. ()

pankreminek

Byl jsem na tom v kině a musim říct, že jsem se málem posral strachy. Film má neskutečnou atmosféru, stejně jako původní Věc a k tomu dobré triky, slušné herecké výkony a moje oblíbená Mary Elizabeth Winstead. Už se těším na Blu-ray. ()

WolfR

Poměrně zbytečný prequel, řekl bych. Ono ani nebylo moc co “prequelovat“. Kromě toho tvůrci prostě nemohou zákonitě dosáhnout na tu skvělou a neopakovatelnou atmosféru originálu, navíc v jedničce jste s charaktery postav více prožívali jejich strach a nejistotu, tady tomu tak není. Na efekty slyším chválu snad ze všech stran, mě ovšem až tak úžasné nepřišly. I když to vypadá, že jen kritizuju, zase tak strašné to nebylo a tvůrci vysekli originálu solidní poctu, 3 hvězdy. ()

V_erus_h

Kdybych neviděla " původní" věc a toto bych hodnotila jako samostatný film, dala bych klidně 3-4*.. Ale takhle ne.. Není to nic jiného než téměř do scény obšhlehnutý původní film, akorát s jinými herci a s daleka ne tak dobrou atmosférou.. Všechno, co se mi předtím líbilo, tady někdo zkazil.. Nedostalo se mi žádného vysvětlení, v které jsem dufala.. Takže se spokojím s Carpentrem a budu předstírat, že toto neexistuje.. :D ()

animaxis

Jistý potenciál jsem z tohoto prequelu cítil, ale ten velmi rychle po začátku filmu opadl. Nejhorší na tomto filmu je fakt, že je často až příliš podobný originálu v postupech proti mimozemské entitě. To vede akorát ke srovnávání a The Thing vedle svého předchůdce vypadá často nedokonale a nepromyšleně. Například originál začíná záběrem z vesmíru a poté následuje zoufalá honba za psem v doprovodu Carpentrovy hudby. Tento díl začíná dlouhým vtipem o incestu. Takže už od první minuty je asi jasné, kdo umí lépe vytvořit mrazivou atmosféru antarktického sci-fi hororu. Prakticky celý děn je předvídatelný, kvůli čemuž vypadá místy prostě líně. Odfláknuté je tu i CGI, které tu vypadá celkem lacině a působí tu skoro až jako výsměch praktickým efektům originálu. Ve výsledku je toto docela zbytečný film, který stejně nepřinesl nic nového. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu