Čas lovit

Time to Hunt

Akční / Sci-Fi / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2020, 134 min

Seong-hyeon Yoon

Tady Korejci nastartovali dost zprudka. Ta parta hňupů mi k srdci vůbec nepřirostla, ale vloupačka byla super. Pak už to jelo ráz na ráz a dělo se vlastně to, co se dít mělo. A mě to nějak nepohoršovalo. Pořád jsem ale z tohoto kousku cítil tu správně ponurou a drsnou atmosféru korejského thrilleru, kteří hoši a děvčata z tohoto poloostrova vysloveně umí a musím říct, že v celkovém kontextu jsem nemohl být spokojenější.(2.5.2020)

Netflix a Jížní Korea opět spolu! Film se odehrává v blízké budoucnosti, kde Korea zažívá úpadek ekonomické krize. Korejský Won klesl na nulu a kriminalita v ulicích se zvyšuje a toho využije parta přátel, kteří nemají už co ztratit a rozhodnou se okrást místní hernu. Ovšem to netušili, že majitel herny na ně vyšle chladnokrevného lovce, který má pouze jeden úkol (Zabíjet!). Hezky natočené, zajímavý nápad, skvělý záporák, velmi autentické přestřelky i poměrně dost napětí, ale zamrzelo mne, že z toho načtrnutého světa nevyužili více a mohli to okořenit i nějakým soubojem, což mi zde chybělo. Je to však standardní slušná Korea, která stojí za pozornost. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6/10.(27.4.2020)

To co se ze začátku tváří jako nízkorozpočtová heist movie se neznámými herci se časem přehoupne do neskutečné palby, kdy si nemohu pomoct, že rejža a scénarista Seong-hyeon Yoon zbožňuje Heat (Nelítostný souboj). Ocitáme se v Koreji blízké budoucnosti, kde je krize, nezaměstnanost a zločinnost bují, jelikož mnoho lepších šancí na uživení není. Stará parta několika kámošů se rozhodne vylepšit si svoje mizerné skóre a od poslední vloupačky trochu postoupit na kariérním žebříčku zločinu. Kasino a zelené žáby (rozuměj dolary) čekají! Film má velmi zajímavou kameru, atmosféru, jestli mu dáte šanci zjistíte, že sledujete zajímavý příběh a postavy, které sice nemusí být každému sympatické, ale chápete co a proč dělají. Tempo se postupně zvyšuje, stejně jako sázky, v patách naší partičky je Han "The Killer", který žije pouze pro jedno, lov... Někdy snová, až psychedelická atmosféra, pomalé tempo prořízne tvrdá akce, sice můžete mít výhrady, že hlavní hrdinové, kteří podstoupili vojenskou službu by měli mít trochu více nervy na uzdě a prsty na spoušti, oči na miřidlech, jenže ten stroj proti kterému stojí připravuje o odvahu (slovy Homéra, Hektor chtěl svést souboj s Achilleem, jenže kolena mu utíkají! Jeho duše nedělá, to co chce mysl...). Takže v momentě kdy přistoupíte na tuto premisu nemůžete mít s filmem problém, který vám předvede v závěru nelítostný souboj, pardon lov... Konečně po letech vidím v Koreji unikátní a zajímavý, který vznikl jako záměr autora, ne aby proslavil, již tyjící, nebo splnil komusi smlouvu, vypadá to, že Netflix ukrývá nejedno eso v rukávu. Repríza (ideálně na plátně bude), cameo mého oblíbeného herce (Kim Won-Hae) je třešničkou na dortu.(27.7.2020)

• Lacike

Traja kamaráti, ktorý majú hlboko do vrecka vykradnú gangsterskú herňu. Lenže medzi prachmi boli aj kompromitujúce nahrávky a tak gang pošle po zlodejoch nekompromisného čističa. Hra o život začína. Otrepaný námet z ktorého vzniklo kopa skvelých filmov. Toto nie je ten prípad. Ústredná trojka je nevýrazná a bolo mi jedno, či prežijú. Tempo filmu je pomalé a stopáž fakt prestrelená. Najhoršie ale je, že tá trojka bola totálne neschopná a tak ich ten nekompromisný zabiják hneď našiel a kľudne ich mohol hneď zabiť. Lenže aj on si uvedomil, že by film skončil príliš skoro a tak ich pustil a celú druhú polovicu filmu sa s nimi neustále zahrával ako mačka s myšou až do záverečnej prestrelky. Aspoň akcia za niečo stojí. Nie je jej tu veľa, ale tých pár prestreliek je celkom v pohode. Ale ani kvôli nim by som film príliš nedoporučil. Je to proste príliš nudné a bez poriadneho napätia. Nakoniec mi aj ten zabiják začal liezť na nervy jak ich jak ich mohol x-krát zabiť a furt nič. 4/10.(24.4.2020)

• JASON_X

Nezáživný a v první polovině dokonce až nepříjemně nudný film o třech vylízaných blbech, kteří chtějí přijít rychle k penězům, aby si mohli koupit dům na pláži a být už nadosmrti šťastně spolu. Určeno nejspíš všem obdobně vylízaným korejským teenagerům, protože tihle tři imbecilové jsou vylíčeni jako správní sympatičtí kluci a de facto jako politováníhodné oběti. Stopáž brutálně přepálená, asi proto, aby diváci mohli vyslechnout co nejvíc myšlenkově "hlubokých" dialogů našeho trojlístku a sledovat co možná nejvíc hluchých míst a otravně zdlouhavých záběrů. Nezajímavý a nepůsobivý je i zabiják, který jde hošanům po krku. Z celého filmu stojí za to jedině perfektně zvolené exteriéry zpustlé velkoměstské periferie (má se jednat o blízkobudoucí Soul v době ekonomické krize). Takže jedna za vizuál a do koše. Dosud můj jednoznačně nejslabší korejský film a zároveň i můj nejslabší film od Netflixu. A plánování druhého dílu považuju za nejapný žert.(30.4.2020)

Fúze dystopického sci-fi, lehkonohé akční týmovky a seriózního psychologického thrilleru. Jenže poctivé budování světa jde po půl hodině stranou a na scénu nastupuje přímočará korejská variace na Heat, v níž sice každý výstřel zní skoro stejně lahodně jako v Mannově masterpiecu, ale schází mu propletenější a sofistikovanější příběh, aby se dala obhájit i dost rozmáchlá stopáž. I tak ale nadějná, místy ukázková hra kočky s několika myšmi, která hýří nápady (garáž a nemocnice jsou živoucím důkazem, jak by měl v moderní době vypadat Terminátor) a uchvátí osobitým vizuálem, zejména pečlivou prací s filtry. Jak občas korejské thrillery trpí vizuální zaměnitelností, Time to Hunt boduje vlastním ksichtem. 70%(3.5.2020)

To co z počátku vypadá jako krimi komedie o partě zlodějíčků se zvrtne v neskutečně intenzivní terminátorskou akci až s hororovym napětím ... 8,5/10(25.4.2020)

Objektivní nedostatky ten film má (stopáž, některé dějové zvraty), a subjektivní přednosti má taky (špinavá jakoby osmdesátková bladerunnerovská budoucnost, místy solidní atmosféra), takže za mě spíš lepší než horší, především proto, že tři hvězdičky dávám větším cajdákům. 70%(30.4.2020)

• Hapretor

Začátek vypadal slibně ... však poslední půlhodina neskutečná nuda ... usnul jsem ...(8.7.2020)

Ako strielačka je to dobré a film má väčšiu polovicu filmu dobrú atmosféru naháňačky, no potom príde úplne zbytočný a hlúpy zvrat, ktorý má napätie umelo predlžovať, no film iba pokazí. Partička kamarátov nezaujímavá, pričom mi bolo jedno, či prežijú. Nájomný vrah hlupák, ktorý je navyše nepriestrielný terminátor. Nemá robiť zabijáka, keď ho to nebaví a potom vystrája takéto hovadiny. Film bol zbytočne dlhý. Dám 5,2/10.(26.4.2020)

• Oxymoron5

Převeliká nuda. A vůbec nechápu některé ty komentáře zde.. asi jsme se dívali na jiný film.(2.5.2020)

Korejská temná krimi,jednohubka.(30.4.2020)

Ak to budem hodnotiť v rámci celosvetovej, hlavne tej americkej kinematografie, tak to bude silný nadpriemer. Má to pasáže ako tá v bare s mobilom, kde som bol napnutý jak guma v trenkách, má to sympatických hrdinov a riadneho mäsiara, čo po nich ide jak pes po údenom.Ak to budem ale hodnotiť čisto v rámci kórejskej kinematografie, tak je len klasický priemer. Pretože kórejci jednoducho vedia natočiť iný delovice na ktoré sa nikto nechytá. Tu mi najviac chýbal taký ten výraznejší plot twist, ktorými su ich filmy známe.(26.4.2020)