Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

swe

Schéma romantických komedií postavené na hlavu a tedy celkem originální film, ve kterém se najde asi každý. Celkem fajn, ale mě to nevzalo. ()

hejsahopsa

Prumerny film, nijak zvlast me neoslovil. Podle hodnoceni jsem cekala, ze me to zaujme vic. Je to takovy povidani o nicem. A hlavne ja nemam moc rada skakani v deji. Uz vite co se stane a jen cekate, jak se ten prostor mezi tim vyplni... ()

Nyck

Joseph Gordon-Levitt mě ještě nikdy nezklamal. A je jedno, jestli na jeho filmy koukám na jaře, v létě... ()

romajz15

Pěkný film. Gordon-Levitt jako vždy skvělý. Při scéně v parku (asi všichni ví, co myslím) se prostě nejde smát. Obvzlášť když si uvědomím, že někteří lidé kolem mě dělají podobné výstupy. ()

Sany33

Povedzme si príbeh v skratke. ON bol rojko a ohromný introvert, ONA bola živelná žena, ktorá sa vedela do života zakusnúť. Film mapuje cestu ich vzťahom od počiatku až k rozchodu. V podstate jednoduchý námet, ktorý dokáže pretaviť vo film snáď každý. Ale je tu mnoho vecí, ktoré robia "500 dní zo Sumemer" jedinečným filmom. Ako prvé by som označil nezvyčajné rozkúskovanie deja. Celý film začína rozchodom a potom popisuje cestu ako sa k rozchodu dopracovali hlavný aktéri. Po druhé by som rád upozornil na nešťastný koniec,ktorý ako vieme nie je pre Americké filmy veľmi typický. Za tretie je to herecké maximum. Síce sa to nezdá ale výkony či už Josepha alebo Zooye sú na hranici dokonalého prirodzeného splynutia a ich výkon posúva film k realite a to je to čo chce každý režisér dosiahnuť. A keď už je reč o režisérovi. Marcovi Webbovi za jeho režijní debut dávam klobúk dole. 78% ()

Krosmen

S radostí v srdci a úsměvem na tváři dávám plnej počet.Krásná pohodovka od začátku do konce. Zpracování,hudba,příběh, všechno tohle dostanete v plné míře. Trošku mi to připomnělo filmy typu Juno a Garden State. Dostalo mě už sdělení na začátku začínající: Všechny postavy jsou smyšlené atd. Jednoznačně doporučuju..ehm..celý film,ne jen to sdělení na začátku ;-) ()

Curlyman

Láska. On na ňu verí, ona nie. On prestane, ona začne. Aj tak by sa dala v skratke opísať táto príjemná, netradičná a hlavne vďaka Zooey aj veľmi pekná "podívaná". Neviem kto je Marc Webb, ale odteraz ma bude zaujímať, čo nové chystá. Páčilo sa mi spracovanie príbehu, perfektne zmixované horšie a lepšie časy. Do poslednej chvíle som čakal, že sa všetko na dobré obráti, ako to už pri romantických komédiách býva. O to väčšie bolo moje prekvapenie keď sa nakoniec všetko na dobré obrátilo, aj keď pre mňa neočakávaným spôsobom. Ale po Lete predsa musí prísť Jeseň. Bavil som sa, skutočne originálny film. ()

svobik

Herecky neskutečně přesné, celkově svěží a po závěrečné větě se mi chce říct i geniální. Tohle distributor vážně zdrbal. 9/10 ()

NoFiction

Já se v tomhle snímku bohužel nějak nenašel, není pro mě žádným překvapením i s výbornou hereckou dvojicí. Asi jsem už na tyhle romantické snímky nějak frigidní. ()

FrajerTom

"This is not a love story. This is story about love." Krásně bolavá romantika.. Příběh jedné sladkokyselé lásky, která byla TA pravá.. bohužel jen pro jednoho.. ()

Pražák

"Co se stane, když se zamiluješ? - Tomu snad nevěříš... - Je to láska, ne Santa Claus..." Mimochodem jsem jediný, komu Gordon-Levitt připomíná Heatha Ledgera za mlada? ()

IvyH

...potkali se... on se zamiloval... ona mu řekla, že nikoho nehledá, ale přesto se začali vídat... rozešli se... jen aby se zase mohli potkat... a vše bylo jinak. Expactations/Reality... aneb film pro všechny snílky... nebo pro nás dva... někdo nás konečně zfilmoval... komentáře: CheGuevara ()

horacko

Vo filmoch milujem neobvyklosť. Vždy to prináša niečo nové, originálne a také niečo rád uvítam. Naozaj milé prekvapenie tohto roka. Soundtrack vynikajúci, mimochodom Jenny Beckman naozaj existuje, pozná sa aj s režisérom, aj so scenáristom. ()

ghatos

Kategorii romantická komedie se bráním jako čert kříži. Skoro dva měsíce jsem se nutil, abych se na to podíval. Díky perfektnímu postavení hvězd jsem se odhodlal. Udělal jsem dobře! Invenční, humorný a v žádném případě laciný filmeček je dělán opravdu s chutí. Ironie křížená s citlivým přístupem...to už je kumšt. Joseph Gordon-Levitt je vzhledově dvojník Heatha Ledgera. ()

R´Hell

Přesně takovéto filmy miluji. Asi ve druhé třetině mě napadlo, že nic není tak špatné a že po každém létě přijde podzim a s ním něco nového. Konec mi to potvrdil. Nádherný úsměvný film se sympatickými hlavními postavami, do jejichž osudů se snad může vžít každý z nás. Příjemná atmosféra, skvělá hudba. ()

Lukyn007

Vstup na režisérskou dráhu celovečerních filmů se Marcu Webbovi opravdu povedl. Jeho romantická komedie sice zajíždí do známých kolejí, kde hlavní postava vlastně ani neví co chce, tedy případ Summer, ale způsobem a precizností natočení tohoto snímku se liší od všech. (500) Days of Summer je film nejen zábavný, ale i, co se týká scenáře, nezvykle chytrý. Není to žádná "červená knihovna". Režisér tu vsadil na ne zcela známé tváře, což se mu vyplatilo. Oba dva hlavní protagonisté se svých rolí zhostili bezchybně. A vůbec tu všechno klape na 100%. Flasbacky, střih, hudba, kamera i kostýmy. Divákovi se v tomto filmu naskytne příležitost se ztotožnit s hlavním hrdinou. Platí to jak pro pohlaví mužské tak i ženské. Samozřejmě to funguje i v některých filmech stejného žánru, ale v tomto asi nejvíce. Já jsem byl z tohoto snímku opravdu nadšený. Musíte to vidět sami. [95%] ()

denisse

Typ filmu, kterej můžu vidět 100x a neomrzí mě. A po dlouhý době skvělej soundtrack, to k mýmu pocitu spokojenosti úplně stačí. ()

drackula

Príjemné, neamericky romantické, vtipné a v prvom rade vysmievajúce sa všetkým klišé, ktorých sú americké komédie preplnené. Ústredná dvojka je priam dokonalá a aj keď pre niekoho je možno odpočítavanie dní a neustále preskakovanie hore-dole trošku chaotické, ja som si tento spôsob rozprávania naozaj užíval. 95 % ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)