Oblíbený pořad Jak se staví sen – zajímavé, často i nečekané bytové proměny a lidské osudy, které nejsou jako z románů se šťastným koncem. Diváci mohou sledovat zajímavé proměny bydlení. Nejde však jen o interiér, ale také o změnu zažitých stereotypů, nebo dokonce o změnu životních postojů. V každé epizodě se seznámíme s jednou rodinou, která sní o lepším bydlení. A právě jejich sen se stává výzvou pro dvojici designérů. Ti pak musejí během pouhých několika dnů proměnit staré a nefunkční bydlení v domov snů. Ale když k tomu rodině leckdy nestačily celé roky, budou to vůbec designéři schopni zvládnout za tak krátkou dobu? Pojďte stavět sny! (TV Prima)

lskala

Hodně nesympatickej moderátor (ten megafon mě šíleně točil a kdyby na mě takhle zahalekal, tak ho má narvanej až na ramenou) a otřesný vkus designérů. 25% - 1* ()

herr_carter

Nebýt těch debilních moderátorů (ta kráva Něrgešová, kolik musela ošukat lidí, než se dostala do televize, to musel být celý regiment), mohl to být průměrný pořad o designu...................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Michelle75

je to můj obor, a i když se živím něčím jiným hodně mě tyhle pořady baví a sleduju je se zájmem. Mrzí mě jen , že proměny, kdy přestavba kuchyně s koupelnou vyjdou na půl miliónů je pro většinu lidí nepředtavitelná. Cejnar baví. ()

kikakrystof odpad!

Když vidim tohle a vítejte doma tak u tohohle se mi chce brečet :( dělaj to hnusný a lidem co to nepotřebujou ...(sem tam ten byt hezky vybaví, ale sem tam ...) ()

wosho

Úplně obyčejný, nic neříkající a neoriginálně udělaný pořad, které Prima vyrábí jak na běžícím pásu. Jen ten potrhlý moderátor mě občas jebal mé smysly potřebné ke koukání se na bednu. Co se týká obsahu, mé vzdělání se tímto tématem hodně prolíná ( jsem nábytkář se specializací na čoulounictví), tak to alespoň trošičku můžu brát i z profesionálnějšího hlediska. No, ta banda architektů své práci rozumí, jenže všichni jsou zcela většinou bez fantazie. Řídí se jen tím co je dnes in a moderní, nehledají svou vlastí cestu k novým možnostem. Jen chodí vyšlapanou cestičkou jiných architektů a návrhářů. Jsou zcela neoriginální, ale mnohokrát praktičtí k prostoru-avšak né na peněženku. Příklad sam za sebe: V JEDNOM DÍLE DOSTALI ZA ÚKOL PŘEDĚLAT POKOJ 15LETÉ LOLITCE UJÍŽDĚJÍCÍ NA TANEČNÍ HUDBU. TO CO STVOŘILI BYLO....DĚSNÉ. PŘÍŠERNÝ MIX 60, 70 80 LET NÁBYTKÁŘSKÉHP DESIGNU, ZE KTERÉHO SE TA HOLČINA MÁLEM POSRALA BLAHEM. JASNĚ, KAŽDÉMU SE LÍBÍ NĚCO JINÉHO A JÍ POTĚŠILI. JENŽE ZAPOMĚLI NA PRAKTICKOU STÁNKU VĚCI, V TAKOVÉM ŠÍLENÉM MIXU BAREV A TVARŮ SE STOBOSKOPEM NA STROPĚ SE ASI MOC SOUSTŘEDIT NA UČENÍ NEDÁ. A JEDNALO SE O MALÝ BYT. PROSTĚ TOTÁLNĚ SELHALI DLE MĚ V POMĚRU STYLU A PRAKTIČNOSTI. A NESMÍM POZAPOMENOUT KOLIK TO VŠE MUSELO STÁT-KDO SI TO Z NORMÁLNĚ VYDĚLÁVAJÍCÍCH LIDÍ BUDE MOCI DOVOLIT.??? ()

reditelka

Kdyby si tvůrci pořadu odpustili demonstrativní ničení původního nábytku a Pavlu Cejnarovi zabavili megafon, nebo ještě lépe - vyměnili Pavla Cejnara, dalo by se na tento pořad dívat. ()

Paity

Reality show, ve které kraluje superpošuk Pavel Cejnar, který stejně moderuje, jako kecá ve své slavné Evropě 2. Bohužel si do Tv přinesl i nešvar v podobě své užmoulané a totálně hnusné vojenské čepice, kterou patrně nesundá ani v sauně při 110 stupních. Samotný pořad je o tom, že v totálně rozpadajícím se bytě předělají jednu místnost, hnusně a za šílené peníze, za které by měl normální člověk zrekonstruován celý byt, a ještě za to chtějí být pochválení. Na konci je pak třešnička na dortu zveřejnění rozpočtu, když dvě vázy a obrázek vyjdou na 40tis apod... korunu všemu nasadí těsně před titulky reklama od jistého bankovního ústavu, kde vám vítězoslavně oznámí, že na ten pokoj za 220 tisíc si můžete také půjčit a že budete splácet směšných 1700,- a to jen 17 let.... no nekupte to. ()

Wishkah odpad!

Volovina jaké není rovno. Všechny návrhy a řešení jsou neúčelné, rádoby umělecké, studené a neútulné. Od obýváku čekám že bude útulný a ne že tam budu muset sedět na klekátku a dívat se na umělecky vyvedenou stěnu, pokrytou marmoleem, nebo jak se tomu bordelu nadává. Navíc ty vyjádření pánů a slečen "designérů" jak to dělá tohle a to dělá tohle a ve výsledku je to zakomponováno jako prvek, který doplňuje celek a bla bla bla. Navíc se mi líbí jak doslova ignorují jakékoli přání obyvatel bytu a drží se jen své umělecké vize ()

Blazin

Zajímavé jen z inspirativního hlediska, jinak se mi nelíbí komu většinou byt nebo místnosti předělávají, kde se hrabou na americký pořad Vítejte doma. ()

kikka20

Svým způsobem je to dobré, ale ti "návrháři" asi nikdy neviděli sladěný pokoj. Většina pokojů co udělají se mi nelíbí, není to hezké. Je to leda tak trapné. ()

Sygauras

Nedá se na to dívat. Všechno je minimálně 5x dražšší než by mohlo být a 90% úprav je hrozných. Lidi nemají vkus. Předělávat za 400 000 kuchyň v paneláku, může jen úplný desingový prase. Takové kuchyně si nechávají dělat maximálně snobové, nebo milonáři v rodiném sídle 21 + 5. Bavím se většinou jen u toho konce, když jde vidět v očích majitelů "to je hrůza, zkazily jste nám celý byt" ale na kameru se tváří šťastně a usmívají se jak sluníčka. Nejhorší je potom úplný konec, kdy vám oznámí že celá proměna - jedné jediné místnosti - stála 600 000, a pokud chtějí stejně opravit i zbytek bytu, bude je to stát jen 8 000 měsíčně po dobu 30 let. Takže nakonec to vypadá jak u cirkusáků, když máte sice nádhernou koupelnu a záchod, ale zbytek bytu vypadá jak chlívek ve kterém bydlí parta bezdomovců. Buď to mají spravit komplet celé, nebo se na takové přestavby vykašlat. Jediné co by se dalo hodnotit na téhle šou, je to, že americká verze (myslím se to jmenuje "vítejte doma") je mnohem horší. ()

cupito

Byl by to hezký pořad, ale....bohužel mi hodně vadilo to, že zdevastovali původní nábytek a to ještě nemluvím o některých nemístných poznámkách mladých designérů ()

Stanley619

A cenu za úplně nejtrapnějšího moderátora v dějinách lidstva získává? Kdo jiný, než Pavel Cejnar. Cenu si právem zasloužil, za svojí lenost s čímkoliv pomoct, za aroganci vůči všem ostatním, a samozřejmě za svoje idiotský řvaní do megafonu(který zajisté vůbec neokoukal z pořadu Vítejte doma). ()

Herman odpad!

Výstižnější by byl název Jak se staví kýč. Obdobnému seriálu Bydlení je hra z produkce konkurenční televize to nesahá ani po kotníky. ()

jane1106

Obvyklá koncepce pořadu, kdy se pod rukama zkušených designérů staré a nevzhledné mění na moderní a vkusné (jak pro koho). Na tom by nebylo nic špatného, kdyby mě však tolik neodrazovalo obsazení a zpracování vůbec. Moderátor Pavel Cejnar mě svým hulákáním do ampliónu začal okamžitě iritovat a když jsem zjistila, že tuto metodu bude aplikovat každý díl, antipatie vzrostly. Navíc většina z designerského ansámblu je mi vrcholně nesympatická a jejich vyjadřovací schopnosti mnohdy vyvolávají skepsi ohledně inteligenční úrovně. Nelíbí se mi ani způsoby, jakými se zbavují nepotřebných věcí. Jejich rozkopání, rozmlácení a shazování z balkonu sice možná je atraktivní pro kameru, ale jen posilují celkově "buranský" dojem z pořadu. Žoviální, vzájemně se popichující mužský a ženský voiceover už raději ani nezmiňuji... ()