Oblíbený pořad Jak se staví sen – zajímavé, často i nečekané bytové proměny a lidské osudy, které nejsou jako z románů se šťastným koncem. Diváci mohou sledovat zajímavé proměny bydlení. Nejde však jen o interiér, ale také o změnu zažitých stereotypů, nebo dokonce o změnu životních postojů. V každé epizodě se seznámíme s jednou rodinou, která sní o lepším bydlení. A právě jejich sen se stává výzvou pro dvojici designérů. Ti pak musejí během pouhých několika dnů proměnit staré a nefunkční bydlení v domov snů. Ale když k tomu rodině leckdy nestačily celé roky, budou to vůbec designéři schopni zvládnout za tak krátkou dobu? Pojďte stavět sny! (TV Prima)

catr

Uřvaný Cejnar je na ránu,a v těch jejich skvostech,který je ve finále jeden jak druhý bych opravdu bydlet nechtěl.Chybí originalita. ()

Phoeniyx

Nuda? Ne trapárna! Není to pro českého diváka jako já je to hrozné. Navíc by mohla prima pomáhat jinak než stavět luxusní přestavby obyčejným lidem (kteří se tam stejně dostávají protekcí). Hvězda jen za ten konečný výsledek a pěkné vybavení což je opravdu málo. ()

NSN

Styl zpracování interiérů se zaměřením pouze na vydařenej design a pravidelnej jásot soutěžících nad provedenou změnou, ač jim z původních stavů sebrali tvůrci praktičnost, dodává pořadu - spolu s pitvořícím se moderátorem - nálepku frašky. A právě to je záměr. ()

Alvin

Nejradši mám tu část kdy nějaký nagelovaný hošan narvaný v roláku velikosti S dává nám lidem bez vkusu lekce z bytového designu. Takže obývák paní Irmy rozsvítí touhle modní fialovou tapetou, ke které se výborně hodí brčálová sedačka samozřejmě v kůži. Nezapomeneme ani na svůj nejoblíbenější stavební materiál, tedy sádroš, ze kterého vyrobí všechny ty nezbytné niky a poličky a pochopitelně i krásný, funkční podhled s moderním zapuštěným osvětlením, abychom se i doma cítili jako v kanceláři. Opravdový vrchol zábavy ovšem přichází ve chvíli, kdy paní Irma roztrhne papírovou oponu, vrávoravým krokem vstoupí do svého obýváku, který se pod rukama profesionálů změnil v nádhernou cirkusovou manéž, a s neskrývaným dojetím začne koktat och, ách, no to je..., to snad ani není..... no, krásné....jé a ta tapeta.... no nádherné.....takhle jsem si to vůbec nedovedla představit...no moc vám všem děkuju. A já taky za tu švandu. ()

Kletus

1* za lopotící se dělníci, kteří se pachtí s náročnou prací rekonstrukcí zatímco partička buzerantů, ehmm... dizajnerů, si už v hotové kuchyni připejejí sektem a nechají se plácat na ramenou jak skvěle tu kuchyň navrhli a přitom bez dělňasů by dřeli bídu s nouzí. Hajzlové teplý ()

Infantility

Skoro pokaždý přestavují, rekonstruují a designují byt/dům dvě individua(co si říkají designéři, ale vůbec to neumí) lidem, kteří to nepotřebují. A za trest dostanou černou kuchyni na stáří, nepraktický postele, nulový úložný prostory, ale zato "pěkně" vystajovaný a drahý. Ještě, že to ta rodina dostane zadarmo. Jak se říká, darované přestavbě na skříně nehleď. Zdlouhavé, nezajímavé, nedává to rady, není to pro obyčejné lidi, ale mimozemšťany, moderátora bych zatkla a nechala to moderovat Vildu. Bydlení je hra je oproti tomuhle o dva levely výš (alespoň). ()

Nathaniel8

Idea není špatná, ale to provedení. To už je. Občas dobrý nápad, který ale v kontextu bytu či domu většinou vypadá jak pěst na oko. Je sice super 3+1 v paneláku, kde moderní dětský pokoj stál minimálnė 100.000, ale když zbytek bytu odpovídá hlubokému komunismu přijde mně to nepatřičné. ()

antragus

Jediný přínos, který Primácká varianta tohoto formátu o bydlení pro mě měla byl ten okamžik, kdy jsem slyšel jednoho z pánů designérů říkat, že on je vlastně od toho, aby jako jediný posoudil, co je krásné a co ne. A že normální člověk není vůbec schopný tohle rozlišit a pokud jo, tak to bude stejně blbě. OK, díky za seznámení s tímhle živočišným druhem. Nadále se budu snažit doufat, že designéři nejsou namyšlení tupci, kterým jejich samolibost a sociální vakuum běžného světa, v němž se vyskytují vy**baly mozek z hlavy. Ale bude to zase o něco větší fuška... ()

Tumbik

Pavel Cejnar byl perfektní moderátor, za Něrgešovou ovšem ubírám hvězdu... Je to jen falešná pseudocelebrita, která se na roli moderátorky nehodí. ()

oskiii

Působí to nepřirozeně, nuceně. Ale odráží to tehdejší styl televizních pořadů tohoto formátu. Tzn. rádoby vtipný, lehce retardovaný Cejnar s tehdejším trendy gay účesem, skotačící osazenstvo. ()

Pomaser

Celkově špatný dojem z tohoto pořadu u mě ještě více umocňuje trapnost moderátora. Pavel Cejnar je lacinou parodií Leoše Mareše, jež sám je parodií na parodii parodie moderátora. Rádoby vtipné hlášky se střídají s tupými grimasami, řvaním do megafonu a obtěžováním řemeslníků svými nejapnými připomínkami a moudry. Vsadím se, že tento člověk si doma ani numí zatlouct skobičku na zavěšení obrázku a určitě by se u toho zranil. Práce designerů také není nikterek závratná. Jednu hvězdu dávám za občasné pěkné zpracování bytu. Osobně se mi ale myšlenka přestavby bytu, podle představ někoho jiného, moc nezamlouvá. ()

JBpivosaj

Cejnar je hodně na pěst! To,že jim udělaj kvartýr tak jak nechtěj, a homosexuálové, co vybíraj lampičky atd. jim to tam naaranžujou jsou mínusy. Dá se z toho ale pochytit nějaká inspirace a zajímavosti jak co nedělat, osobně při rekonstrukci jsem se na ten pořad občas kouknul.. ()

DavidAAAA

Hodně nepovedený klon amerického originálu. Samozřejmě, je to dané legislativně, americká akce v Čechách nemá šanci projít přes úřady. Každopádně největší mínus vidím v naprosto tragickém výběru moderátora - z Cejnara se mi fakt chce zvracet. ()

Ruda.neck

Mohla by to být inspirace pro všechny, kdo chtějí renovovat své byty a domy, či jen zajímavý náhled do našeho současného bydlení, pokud by vše nepřekryla snaha udělat z toho reality :-) show za každou cenu. Kéž by Cejnar trochu ubral ze svých trapných vtípků, zahodil ten pitomej megafon a spíš se společně s designéry věnoval samotné přestavbě, určitě by to pořadu prospělo, Něrgešová zas místo zábavy hraje na city, což je ještě horší a zbytečnější. No a ty "hvězdy" jako stavební dozor, to už je bez komentáře. Taky se nemůžu zbavit pocitu, že kdyby měli lidi k dispozici těch třeba 300 litrů a partu fachmanů, kteří vše udělají, tak by si s přestavbou poradili často lépe, než když se jim tam vyřádí ta sebranka designérů v nesmyslném dvoudenním limitu. Rád bych ty jejich "praktické" výtvory viděl třeba po dvou letech užívání... ()

Hidan

Ze sledovatelného pořadu o přestavbě domu se postupem let stala další komerční sračka, kde jde hlavně o to, dozvědět se během půl hodiny smutný a velmi citově založený příběh Janičky z Vidlákova, které v osmi letech umřeli oba rodiče, od devíti musela pracovat na banánových plantážích a v šestnácti jí znásilnila banda výtržníků. Na Primě Love se později téhož dne v Soudní síni staneme svědky soudního procesu s výtržníky a majitelem plantáže. Příšerný. ()

Lenochod56 odpad!

My jsme se tam přihlásili. A když jsme přijeli domů, tak tam byla zřícenina. Pak jsme zjistili že jsme jenom jeli špatně ()