Tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřešíme problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řešíme je přímo s nimi!
Na každé ze tří stran trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, jsou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a tři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice "otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho. Navíc si všichni diskutující do studia mohou přivést své stoupence. Publikum tak bude dotvářet atmosféru živé debaty. (oficiální text distributora)

Derny

Opravdu špatná publicistika. Většinou jsou ve studiu příliš polární hosté. Pak tam stojí často někdo, kdo k tématu nemá jak přispět a je tam do počtu. Pravidlem je, že aspoň jeden člověk z "lidu", který se účastní diskuze je úplný pitomec. Plus se většinou přihlásí k dotazu největší pitoma z onoho pitomého publika. Dohromady v tomto pořadu diskutuje někde 8 lidí, přičemž osmý je několik v jednom. Takže tu máme několik lidí, z nichž je polovina debilů a polovina nemůže najít společnou řeč. Někteří z dorazivších občanů se nakonec zdráhají diskutovat, někteří zas nesmyslně blábolí. Fakt je to bída. Korunku tomu nasazuje Jílková, která diskusi vůbec neumí moderovat a ani nezvládne ukočírovat temperament hostů. Ono je taky dost těžké moderovat diskusi o tolika lidech. Takoví novináři jako Veselovský nebo Moravec s tím měli docela problém. No, pravda je taková, že Jílková nedokáže diskusi správně usměrnit, dobrat se dalšího tématu tak, aby neutnula to předchozí, anebo aby jej pokud možno co nejvíce vyčerpala. Jílková má problém s organizací a nedokáže potom pořádně uchopit témata diskuse. I proto se z diskusního pořadu stává holubník, kdy každý jen volá, že jeho čísla jsou ta pravá, a jen zřídka dojde na podložené argumenty. Jílková navíc předává slovo mezi hosty takovým způsobem, že takřka pokaždé urazí toho, kdo právě mluvil. Křičí na daleko inteligentnější a vyspělejší lidi, jako by to byly její nezbedné děti. Musím říct, že mě způsobem svého projevu, moderováním tohoto pořadu a vlastně i tím pořadem celkově uráží. ()

sirien odpad!

"obyčejní lidé". Vždycky nebezpečné sousloví. Co je diskusně zajímavé na názorech "obyčejných lidí"? V podstatě nic jiného než to, že masa tupců má dojem, že tam je "někdo jako oni". Viděl sem pár dílů, diskuse stála pokaždý za hovno, protože tam byl vždycky maximálně jeden člověk, co by měl dost mozku na vedení dialogu - jenže jeden člověk dialog nedělá. ()

cielle

Tento pořad mě velmi zaujal, protože se tam často hovoří o velmi zajímavých tématech a je fajn vidět takhle pohromadě více názorů na věc.A navíc se mi líbí jak si paní Jílková umí krásně zjednat pořádek :) ()

alambert odpad!

Jako líbí se mi ten nápad, že jsou tam zástupci různých skupin a organizací...politici, podnikatelé, doktoři...prostě různorodá skladba, podle tématu...akorát teda toho zástupce lidu bych vynechal...Co je ale problém, je ta forma...chaos, nepřehlednost, ve finále nízká informační hodnota, překřikování atd... Z dílu s Babišem a Velebou je mi špatně ještě teď...a věřte, že ať to čtete jakkoli dlouhou dobu po tom, co jsem to napsal, stále to platí... Poslední dobou navíc Jílková zcela zjevně zastává názor, co víc dodat... ()

Ydrosten odpad!

Stejně jako v přenosech z parlamentu. Parta trotlů tady kydá nicneříkající plky po celou dobu a na závěr to začne Jílková zazdívat tím vřískavým hlasem " Musíme končit. Tak ještě poslední věc a už to ukončíme " Naprosto zbytečný pořad, kterých už tady bylo tolik, že je snad nemožné je spočítat. Klidně bych to mohl nechat bez hodnocení, protože takové pořady jsou podle mně nehodnotitelné ( není k tomu vhodné pojmenování - ODPAD, nevystihuje nesmyslnost podobných debat ) PS : GALERIE - 4 výrazy M.J. ()

Olík

Hospodská demokracie v praxi, živá debata bez debatování, veřejnoprávní publicistika komerčního střihu, mistrovství Prahy ve skákání do řeči, pavlačový chaos v přímém přenosu…….podobné bizarre na občany placenou televizi rozhodně nepatří. Rádoby diskusní pořad „kočírovaný“ cirkusovou dominou, který i ze zajímavého tématu udělá bramboráčkojdní parodii sama sebe. Původně seriózní projekt se postupem času stal cílem fetišistů, recesistů, polo či celo bláznů a lidí, kteří se po dlouhém dni v práci chtějí jenom pobavit….nejzajímavější na tom všem je, kolik let se už Máte slovo a sama Magika Von Jílková na ČT svými pařáty drží. ()

Lipi21 odpad!

Nad tím, jak může Miachaela Jílková moderovat již druhý politický pořad mi zůstává rozum stát. Absolutně moderování nezvládá, hosté se ve většině případů překřikují a platí pravidlo, kdo víc křičí a skáče druhému do řeči, ten dostane více prostoru - klidně i 10:1 a Michaele to zřejmě ani nepřijde divné. Navíc politický přehled této paní moderátorky, slušně řečeno, není příliš valný. ()

frbulka

"A co máme jako dělat, když máme jen minimální plat, z čeho to jako máme platit?" - "A kolik berete, pane ministře?" - "A co pro to děláte, tak řeknete mi to?" - "A kde ty peníze jsou?" - a z druhé strany zase - "Tak zkuste vy navrhnout nějaká konkrétní opatření a uvidíme." - "A právě proto jsme zavedli daňovou reformu, která zaručuje..." - "A právě na lidi jako jste vy pamatujeme v našem předvolbením programu"...atd. Takže - na jedné straně častokrát velmi jednoduché někdy až trapně podané, i když chápu, že palčivé problémy občanů - obyčejných lidí a na straně druhé často arogantní, ze shora pronášené, nadřazenecké věty našich politiků. Do tohoto divadla, kde nikdo nikoho nechce pustit ke slovu, polétává vždy nevkusně oblečená Michaela Jílková a snaží se navodit svým nepříjemným hlasem klid a řád. A nikdy se nic nevyřeší, nikdy nedojde k plodné diskuzi. Nechápu, proč tenhle pořad vlastně existuje... ()

FOCKE_WULF odpad!

Jílková si pěstuje imidž drsné dominy, přitom ani neumí zjednat pořádek ve studiu, všichni se tam navzájem překřikujou, pořad má nulovou diskuzní kulturu, děs běs. ()

Mara97

Dodnes je mi záhadou, jak může být tento šílený, uřvaný a buranský pořad v programu veřejnoprávní televize. Na Novu jako fajn, ale na ČT? ()

Razzor_82 odpad!

"Já vás nechám domluvit."  Uječená hysterka Jílková jako moderátorka pavlačové šarády ve které má slovo především ona. 0/10 ()

AdamFogl

"Máte slovo, dobrý večer. Ale přátelé, nemůžete mluvit všichni najednou. Pane ministře, teď nechte mluvit paní primátorku! Ano, ale tomuhle se budeme věnovat později! Musíme končit, tak teď už prosím vás rychle. Své názory můžete telefonovat na číslo 261 13 66, jéjé, teď jsem to zapoměla jestli je to 66 77 nebo 77 66, každopádně máte to tam napsané! Na shledanou, myslím na vás a nezapomeňte: ve čtvrtek večer Máte slovo!" Ach, jak já miluju tenhle pořad. ()

for-com

Jako nápad se mi to nezdá vůbec špatné... pohled na věc z více úhlů je vždycky přínosný (nebo by aspoň měl být), bohužel tady je finální verze dost nepovedená... ()

Werde

Já mám tenhle pořad rád. Atmosféra ve studiu je někdy pekelná, a mně už jen stačí doufat, ať to ješte nekončí. :) ()