Reklama

Reklama

V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (526)

verbal 

všechny recenze uživatele

Je tak milé vidět, jak se američtí "umělci" snaží přiblížit klasickou literaturu assbookové generaci, aby nemusela složitě slabikovat záludnosti předviktoriánské angličtiny a potupně kopčit čtenářské deníky z internetů. A navíc takovou kůl zábavnou formou! On to totiž Jonatán původně myslel přesně takhle, když to psal, ale díky tehdejší puritánské době musel udělat pár zanedbatelných změn! Gulliver byl zjevně ve skutečnosti otylý, slizký, trapný debil, kterého osud zavál do země kýčovitých, patetických a otravných malých zmrdů. Ti jej však začali bezmezně uctívat, protože dal na držku zlému Transformerovi, který je chtěl zotročit. Díky tomu sbalil Gulliver roštěnku, která by o něj normálně neopřela ani kolo, stal se slavným a uznávaným cestopiscem. Prostě typický splněný Anglosaský sen! ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Průměrná rodinná podívaná, která sice dopadla o trochu lépe, než naznačovaly příšerné trailery, ale o žádný zázrak se také nejedná. Jack Black se svým stylem humoru už hodně okoukává, příběh za moc nestojí a ostatní herci, vyjma O´Dowda a Segela, si vzali asi taky dovolenou. Naštěstí se sem tam nějaký ten dobrý nápad najde a celé to celkem příjemně uteče, takže se to pro jednou přežít dá a mladšímu publiku se to asi líbit bude. Od Blacka už bych ale očekával trochu jinou hereckou kreaci a hlavně lepší film.50% ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Jack Black se jako nesmělý čtyčicátník a s největší pravděpodobností i panic v nudné práci, shodou náhod a svou blbostí dostane do světa, ve kterém je obdivovaným i nenáviděným obrem. Vzhledem k obsazení se mohlo jednat o zábavnou taškařici pro celou rodinu, ale vtipu je zde absolutní minimum a ve většině případů film působí neskutečně trapně. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"A musíme u toho bejt ??" ;) No, není to zase až tak hrozné, jak se mnozí uživatelé i minikissáci snaží všechny přesvědčit, zvlášť když se jeden nebude naprosto zbytečně zabývat Swiftovou předlohou, s níž má snímek asi tolik společného jako supertragéd Jack Black s charakterním herectvím, nicméně režisér Rob Letterman se svým hraným debutem dokazuje, že platí za typického animáčníka, zato skvělého, ten jeho rukopis lze odhalit až příliš snadno, spousta odkazů, nesmírné množství detailů i lehká přepjatost sice funguje v rámci "kresleného snímku", ovšem kvalitní hraný celovečerák rozhodně neudělá.. Letterman si totiž absolutně neví rady s vedením herců, kteří snad až na přehrávajícího O'Dowda, který však po chvíli spíš otravuje než baví, své role činí naprosto nezajímavými a bezkrevnými.. A tak ve finále platí Gulliverovy cesty za celkem slušný a trikově dokonce nadprůměrný biják, co dokáže královsky bavit tím bestiálním množstvím odkazů, které však nepřehluší zbylou prázdnotu s vtípky, co vyznívají převážně do ztracena, i znovu mainstreamově krotkého Blacka.. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

No, na Gullivera som sa moc netešil a nemal som to v pláne ani pozerať, ale ľúbil sa mi ten plagát a hlavný herec, ktorý dokáže niekedy poriadne potiahnuť film.No v tomto prípade to moc ani neplatí.Jack Black je v podstate typicky dobrý, ale ten scenár a celý ten film je vlastne na mňa až moc detský.Kuká sa na to pekne ako sa nám Jack Black prechádza po meste, ale pre mňa je to strašná nuda.Pokiaľ sa vám páči aj slabšie filmy komédie, tak si to kľudne pozrite na mňa to ako som už spomenul pôsobilo až príliš detsky.Nečakal som od toho žiadny zázrak, ale ani takú kravinu.V žánri je síce napísané, že je to komédia, ale ja som sa na tých trápnych vtipoch ani raz nezasmial. 25% - 1* ()

Galerie (78)

Zajímavosti (20)

  • Emily Blunt odmítla obsazení ve snímku Iron Man 2 (2010), aby mohla hrát v tomto filmu. (D3VIL)
  • Celosvětová premiéra proběhla 18. prosince 2010 v Los Angeles. (Varan)
  • Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem Little Trip. (KucC)

Reklama

Reklama