Gulliverovy cesty

Gulliver's Travels

Gulliverove cesty

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 81 min

Co si budeme povídat, tenhle film je přímo prošpikován scénami, které byly přizpůsobeny spíše dětskému publiku. Věřím, že ti nejmenší se u tohohle filmu budou přímo královsky bavit… no a ostatní (např. já) se pobaví jak kdy. Některé scény jsou fajn (parodie různých filmů), některé jsou těžce mimo (začátek byl nudný). Hodně dlouho po skončení jsem přemýšlel o hodnocení mezi dvěma a třemi hvězdami. A nakonec dávám tu lepší možnost, hlavně kvůli (vcelku roztomile) přehrávajícím hercům. Vemte si takovou Emily Blunt. Myslím, že teď lituje, že kvůli tomuhle snímku odmítla roli v Iron Manovi 2, ale do tohohle filmu mi perfektně seděla a svou roli krásně přehrávala. Stejně jako padouch Chris O'Dowd a Amanda Peet. Jason Segel byl v pohodě, stejně jako Jack Black, na kterém to vše stojí a padá. Suma sumárum - pokud chcete vidět opravdu bláznivou verzi Gulliverových cest, tak po tomhle sáhněte všemi deseti prsty. Jinak se tomuto vyhněte opravdu velkým obloukem. 50 %.(26.2.2011)

Kouzelná komedie s charismatickým Jackem Blackem a šíleně pošetilými naivními pidi-lidičkami. Tato verze se mi moc líbila, moderně pojatá pohádka o Gulliverovi, který do Novověkkého minisvětíčka přinese novoty. To přináší spoustu prostoru pro výborné komediální prvky, jako velké divadlo, kde se hrály Gulliverovy příběhy, jako Titanic či StarWars nebo umění lidiček ve stavitelství, kteří byli schopni postavit Gulliverovi cokoliv. Škoda, že jsem to neviděla ve 3D. Jen ten konec byl fakt kýčově trapný! Ale tak byla to pohádka. A image královny best :-*(5.5.2011)

• Larky

Nejtvrdší vzorek hulili tvůrci Tureckých hvězdných válek v roce 1982 a protože ten rok byla slušná úroda, rozhodli se, že archivují něco i dalším generacím.Čas od času se stane, že se archiv otevře a něco málo se nabije do skla (špeky se nebalí, protože pak by toho z archivu rychle ubývalo), udělá se pohodová atmosféra, skleněnka koluje a všichni přítomní se smějou i největším kravinám a napadají je věci, které jsou za hranicemi lidského vkusu a logiky.Tuto proceduru zřejmě absolvoval i tým kolem Roba Lettermana, jinak si totiž nedokážu vysvětlit, jak mohlo někoho napadnout (a poté ještě nepochopitelněji...i ztvárnit) tuto dementní (ne)komedii.Gulliver's Travels nejsou vtipným filmem, spíš dosti trapným, se spoustou totálně WTF scén (Jack Black močící na hořící palác v zemi Lilliputů...cože?), s logikou, která si udělala hodně dlouhou a dalekou dovolenou (během chvíle lilliputy postavený luxusní byt v lidské velikosti...cože kurva?) a tupým scénářem psaným 4 letým dítětem scénáristy.Zkomedializování klasických pohádek se nebráním, ale nesmí to být za cenu nelogičností a scén, které jdou za hranice absurdity.Gulliver's Travels jsou zklamání a s tím, že mám rád Jacka Blacka jsou pro mě zklamáním dvojnásobným - lepší 1*.(6.3.2011)

• Politik

Na tohle jsem se docela těšil, protože jsem měl Jacka Blacka za dobrýho konkurenta Jima Carreyho či Adama Sandlera, ovšem velmi jsem se mýlil. Je to sice pohodovej rocker, ale pořádnou srandu udělat neumí. Sice hezkej příběh, sranda občas, ale jinak spíš televizní film než filmovej hit. Tohle opravdu nemá skoro nic do sebe, možná pro lehkomyslný amíky :)(19.4.2011)

• numi

Ne-u-vě-ři-tel-ná hovadina. Fakt. U Blacka jsou hranice mezi hnojem a parodií vždy neuvěřitelně blízko, ale v tomto případě není sebemenších pochyb. Opravdu lituju celého hereckého ansámblu - obzvláště Emily Blunt. Tohle ja škola pitomých šklebů, komediálních trapáren a scénaristických přešlapů. A dabing finálního hudebního čísla je ten pravý vrchol pyramidy nevkusu.(29.1.2011)

• Jack Black

• - Vizuálne efekty vytvorili spoločnosti WETA Digital (Avatar, trilógia Pán prsteňov, King Kong) a Hydraulx (2012). Medzi Gulliverom a Liliputánmi stále dodržiavali rovnaký veľkostný pomer - 22:1. (krasomama)

• - Emily Blunt odmítla obsazení ve snímku Iron Man 2 (2010), aby mohla hrát v tomto filmu. (D3VIL)

• - V závěru filmu „noviny“ zobrazují nesmyslný časový úsek 20. červen 2011 - 3. červen 2011. (KucC)