Gulliverovy cesty

Gulliverove cesty

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 81 min

• Beastmaster4

Naprostá šílenost postrádající jakýkoliv smysl. Dle mého názoru film jenom zobrazuje idiotské chování Jacka Blacka, který svůj osobní styl vnucuje snad každé své roli. Není to vtipné a co hůř, není to ani napínavé nebo dobrodružné, jak by se na filmové pojetí díla Jonathana Swifta slušelo. Jeden z nejhorších blivajzů, který jsem tento rok bohužel shlédl.(9.4.2011)

• F.man

Nevadilo by mi ani tak svérázné přepracování Swiftova životopisu do moderní podoby. Vždyť to je dnes standardní přístup. Co si ale vymyslela spisovatelská dvojice Stilman a Stoller, která z tohodle filmu udělala krávovinu pro lobotomií postížené jedince, to je teda silné kafe. Vytvořit tak primitivní charaktery, tak strašné dialogy a pak to ještě tak dementně natočit... No to kdyby chtěli tak se jim to nepodaří. Je mi líto Jacka Blacka, který si poslední dobou vybírá takovéhle filmy a propadá se úlpně jinde než by podle mě měl být. No nic, za něj, a pár fórů 1,5, se zavřením svého obřího oka nakonec dvě. There's no small jobs - just small people. (3.4.2011)

• DH3Factor

Gulliverovy cesty jsou zdárným příkladem filmu, který evropský divák nemá šanci pochopit. Naprosto nevtipné a stupidní zprznění klasického díla, pokoušející se k mládeži promlouvat skrze infantilního Jacka Blacka. Hlavní hrdinku lze popsat minimálně jako "vyjetou" a záporák se duševně zapomněl někde kolem pěti let. Jakési morální poselství je lámané přes koleno tak, že dostačuje možná pro jedince po lobotomii. Navíc většina kýčovitých situací nedává smysl a při hudebních číslech mi běhal mráz po zádech více, než u leckterého hororu. Pokud byste si tedy náhodou vyšetřili hodinu a půl a chtěli si to pustit, tak se raději vrhněte do vyšívání, mytí nádobí nebo jiné zajímavé činnosti . Po tomhle je totiž možné upadnout do katatonie a už se neprobudit.(22.12.2013)

Jack Black nepatří mezi mé nejoblíbenější herce, ale taky mi nějak výrazně nevadí. A samozřejmě je mi jasné, že když se na nějaký film s ním kouknu, tak mě čeká hromada různého pitvoření a komediálních hereckých kreací. Ale právě proto na jeho filmy koukám tehdy, když mám potřebu se u televize bavit, tak jako tomu bylo dnes večer. A v tomhle ohledu film Gulliverovy cesty nezklamal a dokázal mě pobavit. Byla to jízda plná eskapád a komického herectví Jacka Blacka, ale bezesporu se jednalo o jízdu příjemnou, veselou a svým způsobem fascinující, a to od začátku do konce. Není to sice nějak originální nebo snad objevná komedie, dokonce to není ani film, ze kterého bych si sedl na zadek, ale je to film ideální na sobotní večer, kdy nechcete nic řešit a nad čímkoliv přemýšlet. Jack Black navíc má solidní herecké kolegy, ať už to je Jason Segel nebo Chris O´Dowd, který zde byl možná i stejně zajímavý a vtipný jako v Ajťácích. Do toho je zde k vidění také vždy sympatická a atraktivní Amanda Peet, kterou řadím k těm hezčím herečkám, a tak nemám důvod si o této komedii myslet cokoliv špatného. Zkrátka tohle je klasicky průměrná komedie, která ode mne získává tři hvězdy.(29.4.2012)

• Gilmour93

Black, hrající po sté svérázného rockera, je obézní Godzilla v šortkách a teniskách, co bojuje s liliputím Megatronem. Slovníkem Anthonyho Burgesse, autora Mechanického pomeranče: „Než znovu lukovat tento físíz, to raději 80 minut bušit gulliverem do zdi…“ Objektivně vzato, Letterman by si zasloužil, aby nad něj nakráčel 150-metrový Jonathan Swift a pochcal ho jak Douglas rybu, ale ten kluk je v tom nevinně. Vždyť dělá komedii v časech, kdy hranice mezi rozšafnou milostí a debilní trapností prakticky neexistuje a já věřím, že cílové publikum (mládež, dobíjející si čipy do školní jídelny) nejen, že zasáhl, ale i dostatečně literárně vzdělal a anglosaské satiriky je už možno v osnovách s klidným srdcem přeskočit..(10.6.2013)

• Jack Black

• - Postavy Dan (T.J. Miller) a Jinks (James Corden) byly pojmenovány podle producenta snímku Dana Jinkse. (oje)

• - Emily Blunt sa v jednom z rozhovorov priznala, že postava princeznej bola zatiaľ "najdievčenskejšia" rola v jej kariére. (Fabrinka)

• - Taylor Lautner měl původně hrát Horatia, ale producenti uznali, že je příliš mladý a obsadili staršího Jasona Segela. (D3VIL)