Gulliverovy cesty

Gulliver's Travels

Gulliverove cesty

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 81 min

Gulliverovy cesty jsou Blackovy cesty. Je třeba je brát s určitým nadhledem, nemyslím si totiž, že tuto výpravu mysleli tvůrci vážně. Cílem je zaujmout co nejširší publikum, od prcků po dospělé a to se povedlo. Jen my starší z toho nejsme až tak unešení a né každému Blackův styl sedne. Takže lepší oddechovka, nic víc, nic míň. 60%(10.3.2011)

• SeBig

Opravdu stejná ptákovina jako Noc v Muzeu 2 tyhle dva filmy jsou si dost podobný jenže tomuhle dávám o hvězdu navíc za zpracování ktery je užasné..jinač příběh hodně přehnaný ale až moc možná tak pro děti, ano děti by to bavilo, mě to neuchvátilo čekal jsem větší legraci..je to spíš romanticko-dobrodružná slátanina pro děti ;)(21.2.2011)

• Kryšpín

Právě jsem se vrátil z dlouhé cesty z kina a musím Vám o tom povyprávět. Seděl jsem ve své kajutě spolu s dalšími lidmi, když v tom temném sále nás pohltila mocná příšera 3D a vtáhla do svého filmu. Kde na nás chrlila nudné vtipy, mučila Blackovými grimasami a obtěžovala trapnými narážkami. Zcela úplně nás přežvýkala a pak vyplivla zpět do sálu a my museli po svých odejít do našich domovů. Zklamaní...(8.2.2011)

U tohodle filmu jsem měl velké obavy a dlouho jsem jeho zhlédnutí odkládal. Nakonec jsem se u toho skvěle bavil, je to správně ujeté. Ale hodnocení zvedám hlavně za úvodní, ale i za závěrečné titulky. Takovéhle zpracování, je hodně hravé a mě na takové hrátky baví koukat. Ne jen na nudný výpis jmen. Tohle bylo moc fajn. Překvapil mě v dobrém duchu i samtoný Jack Black, vypadal v toli velmi přirozeně i když tam byly scény dosti nechutné, a úděsné. Emily Blunt se mi taky dosti líbila v roli princezny, byla taková trochu podivná. Amandu Peet mám hodně rád, ale moc prostoru neměla, škoda. Zábavné bylo i dvoření a moderní prvky, vnesené do filmu díky liliputům stavitelům. Odbytý byl na druhou stranu ostrov obrů, přestože scény v domečku pro panenky stály za to. Oproti jiným, se mi vůbec nelíbila postava generála, která mi přišla hodně tragická. Liliputí království mohlo být taky objevnější a obří jeskyně na obry, byla takovým trochu bugem ve hře. Čekal jsem to podstatně horší, ale tohle zpracování si mě dokázalo získat. 7/10(5.3.2013)

• BigDeal

Gulliver je až príliš veľká hovadina na to, aby sa dal brať aj ako fantasy. Preto zostáva v popredí len humor. A s ním to tiež nie je najlepšie; Film sa sústreďuje hlavne na tých menších divákov a teda aj vtipy sú na detskej úrovni (močenie na hlavného záporáka). Nebyť Jacka Blacka, je možné, že by som išiel k odpad!-u (neskutočne presladený koniec sa len ťažko dá pretrpieť bez ujmy), ale ten Black tam chvalabohu je a s ním aj kopec odkazov na hudobné a filmové klenoty, ktoré priniesli pár momentov, kedy som sa aj úprimne zasmial. Ale viac ako dve hviezdičky dať aj tak nemôžem.(20.3.2011)

• Jack Black

• - Emily Blunt odmítla obsazení ve snímku Iron Man 2 (2010), aby mohla hrát v tomto filmu. (D3VIL)

• - V závěru filmu „noviny“ zobrazují nesmyslný časový úsek 20. červen 2011 - 3. červen 2011. (KucC)

• - Postavy Dan (T.J. Miller) a Jinks (James Corden) byly pojmenovány podle producenta snímku Dana Jinkse. (oje)