Gulliverovy cesty

Gulliver's Travels

Gulliverove cesty

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 81 min

Co Gulliverovi chybí na scénáři, to dohání hereckým obsazením. Jack Black předvádí své typické kreace od směšné chůze až po zpěv, princezna v podání Emily Blunt je úžasná, generál Chrise "Roye" O'Dowda nemá chybu, Jason Segel v roli liliputánského parťáka nezklamal a Amanda Peet potěší už jen svou přítomností. Zkrátka zábavná oddychovka, kterou mnozí odstřelili "díky" českému dabingu. Já jsem naštěstí viděl film v originále. 70%(7.2.2011)

• oondra

Zprznění literatury, aneb jak se opravdu nemá dělat filmová adaptace klasického literárního díla. A k tomu Jack Black ve své klasické roli, kterou by dokázal zahrát každý amatérský herec. Nevím jak někdo mohl udělat takhle naprosto odfláklé triky, to už to měli raději nechat udělat nějakého studenta grafické školy a zase by líp udělali. Z hereckých výkonů, které mě taktéž nikterak nenatchly bych vyzdvihnul jen Chrise O' Dowda (generál Edward), který mě alespoň trochu pobavil.(11.2.2011)

Průměr a opět stejné jako u Roku jedna. Co nekomedii* drží jsou neparadoxně** vedlejší postavy. Chris "IT CROWD"O' Dowd je jako arcipadouch skvělý a ten mě opravdu bavil. Osobně mě však udivuje proč Jack Black hraje stejnou postavu už asi 10 let. Osobně bych od něho čekal už něco jiného než zase rockovou nulu***. A ted k těm hvězdám> * - komedie má bavit ano, ale nečekejte řachandu ale jen dobrodružnou cestu k liliputům s nadhledem **> Jack Black mi už začíná mimo rockové komedie slušně vadit, protože vždy takový film zachraňují vedlejší postavy! *** - je také celé hodnocení. Na filmu je sice vidět plno peněz, ale třeba příběh na ostrově obrů se úplně odflákl a u liliputů se vymyslelo plno hloupých věcí (jako druhá strana co valčí, přetavení celého města na NY). Nenudil jsem se (překvapivě), ale také si nemyslím, že bych si film pustil znovu.(16.4.2011)

Gulliverovy cesty jsou Blackovy cesty. Je třeba je brát s určitým nadhledem, nemyslím si totiž, že tuto výpravu mysleli tvůrci vážně. Cílem je zaujmout co nejširší publikum, od prcků po dospělé a to se povedlo. Jen my starší z toho nejsme až tak unešení a né každému Blackův styl sedne. Takže lepší oddechovka, nic víc, nic míň. 60%(10.3.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Joe Stillman, Nicholas Stoller / Based on Gulliver's Travels by Jonathan Swift | Hudba: Henry Jackman | Produkcia: John David, Gregory Goodman, Ben Cooley, Jack Black | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: David Entertainment, Dune Entertainment | Rozpočet: 112 miliónov $ | Tržby: 237,382,724 $ || Keď človek zabudne na predlohu, a odpustí si umelecký nadhľad, možno to celé dopozerá s konštatovaním, nakoľko sa posunul vývoj bluescreen a CGI. Škoda tých nanútených JackBlack vtipov, bez toho by to bolo možno i za tri.(4.11.2012)

• Jack Black

• - Postavy Dan (T.J. Miller) a Jinks (James Corden) byly pojmenovány podle producenta snímku Dana Jinkse. (oje)

• - Film ještě před celosvětovou premiérou mohli zhlédnout soutěžící Survivoru v Nicaragui, jakožto jednu z cen při jedné ze soutěží. (krusty7)

• - Sarah Michelle Gellar byla zvažována do role princezny ostrova Liliput. (D3VIL)