Gulliverovy cesty

Gulliver's Travels

Gulliverove cesty

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 81 min

PŘÍŠERA ! Náš zachránce!.... Baví vás ti Blackovi stále se opakující chlápci? Otylí looseři s chlupatým tělem a láskou k rocku? Co celej film pod sebe kydaj bordel, aby v závěru procitli a osvíceni ho po sobě uklidili? Tak to sedíte dobře! Jeho Gulliver tohle všechno (překvapivě) nabídne. Výsledkem je neškodný produkt s trochou humoru a romantiky, kterej není (ani moc) trapnej a děti to budou chtít (někdy) vidět znovu. Příběh totiž těží z dobrýho námětu a já se divím, že Gullivera nenapadne natočit někoho ,,normálního“. 2a½! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět liliputí KISSáky. 2.) Jsem sběratel materiálů o J.Blackovi a Bermudským trojúhelníku. 3.) Říkají o mě, že jsem ,,velká chlupatá příšera“ a nevím, jak toho využít. 4.) Chtěl bych být ...panenkou. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(11.3.2011)

• Beastmaster4

Naprostá šílenost postrádající jakýkoliv smysl. Dle mého názoru film jenom zobrazuje idiotské chování Jacka Blacka, který svůj osobní styl vnucuje snad každé své roli. Není to vtipné a co hůř, není to ani napínavé nebo dobrodružné, jak by se na filmové pojetí díla Jonathana Swifta slušelo. Jeden z nejhorších blivajzů, který jsem tento rok bohužel shlédl.(9.4.2011)

• Shakers

No, na Gullivera som sa moc netešil a nemal som to v pláne ani pozerať, ale ľúbil sa mi ten plagát a hlavný herec, ktorý dokáže niekedy poriadne potiahnuť film.No v tomto prípade to moc ani neplatí.Jack Black je v podstate typicky dobrý, ale ten scenár a celý ten film je vlastne na mňa až moc detský.Kuká sa na to pekne ako sa nám Jack Black prechádza po meste, ale pre mňa je to strašná nuda.Pokiaľ sa vám páči aj slabšie filmy komédie, tak si to kľudne pozrite na mňa to ako som už spomenul pôsobilo až príliš detsky.Nečakal som od toho žiadny zázrak, ale ani takú kravinu.V žánri je síce napísané, že je to komédia, ale ja som sa na tých trápnych vtipoch ani raz nezasmial. 25% - 1*(24.3.2011)

Aaaa takhle jsem se už opravdu dlouho nezasmál. Hollywoodské sprzněnosti většinou k životu nepotřebuju a popravdě jsem ani neměl chuť tenhle film kdykoliv vidět, ale jsem z něj vyloženě nadšený. A ne jen díky nádherné Emily Blunt. Jack Black mi poprvé ukázal, že opravdu umí hrát. A vůbec. Tohle chci vidět znovu, protože tento snímek mi rozzářil celý zbytek večera.(12.3.2011)

Jack Black nepatří mezi mé nejoblíbenější herce, ale taky mi nějak výrazně nevadí. A samozřejmě je mi jasné, že když se na nějaký film s ním kouknu, tak mě čeká hromada různého pitvoření a komediálních hereckých kreací. Ale právě proto na jeho filmy koukám tehdy, když mám potřebu se u televize bavit, tak jako tomu bylo dnes večer. A v tomhle ohledu film Gulliverovy cesty nezklamal a dokázal mě pobavit. Byla to jízda plná eskapád a komického herectví Jacka Blacka, ale bezesporu se jednalo o jízdu příjemnou, veselou a svým způsobem fascinující, a to od začátku do konce. Není to sice nějak originální nebo snad objevná komedie, dokonce to není ani film, ze kterého bych si sedl na zadek, ale je to film ideální na sobotní večer, kdy nechcete nic řešit a nad čímkoliv přemýšlet. Jack Black navíc má solidní herecké kolegy, ať už to je Jason Segel nebo Chris O´Dowd, který zde byl možná i stejně zajímavý a vtipný jako v Ajťácích. Do toho je zde k vidění také vždy sympatická a atraktivní Amanda Peet, kterou řadím k těm hezčím herečkám, a tak nemám důvod si o této komedii myslet cokoliv špatného. Zkrátka tohle je klasicky průměrná komedie, která ode mne získává tři hvězdy.(29.4.2012)

• Jack Black

• - Princezně (Emily Blunt) se po scéně, kdy Gulliver (Jack Black) přemůže robota, se v jednotlivých scénách mění šaty. (KucC)

• - Film ještě před celosvětovou premiérou mohli zhlédnout soutěžící Survivoru v Nicaragui, jakožto jednu z cen při jedné ze soutěží. (krusty7)

• - V závěru filmu „noviny“ zobrazují nesmyslný časový úsek 20. červen 2011 - 3. červen 2011. (KucC)