Děj filmu se točí kolem mladé ženy Kristen (Amber Heard) uvězněné v ústavu, kde ji pronásleduje záhadný duch. Čím je hrozivá stvůra blíže, tim více si Kristen uvědomuje, že může být nebezpečnější než cokoliv, co si dokázala představit. (scifiboy)

Caminzind

Pětinásobný útěk z blázince aneb když se nemůžeš rozhodnout, která klapka se ti nejvíc povedla, dej tam všech pět a máš kompletní film. A všechny možné ruční zbraně již tu někdy byly, takže nedobytnou baterku v roli věrného ochránce hlavní hrdinky divák jistě ocení. ()

MrPierc

Béčko s krásným ženským osazenstvem v nehostinném blázinci. Zlo chodí po chodbách a zamykání dveří od pokoje vám nepomůže. Klasickému leknutí nepohrdnu, naštěstí se nekleslo k šokujícím nechutnostem. Výborně vyladěné úvodní titulky, krásná hudba a dosti překvapivý konec, který umí jen Carpenter. Jsem rád, že je zpátky a bude snad pokračovat v točení dalších filmů. On je ten, který Bé filmy vytáhl na B+. ()

Flaxik

Není pravda, že Amber Heard je dřevo! Umí celé 3 výrazy, což je pořád o 2 víc, než má například lední medvěd. A verbal nemá pravdu, ve fekál pornu by se taky poměrně dobře uchytila. Její cenění zubů (grimasa č. 3 – znamenala něco, jako jsem naštvaná, odhodlaná, možná i nadržená…tady trochu tápu) sice po čase lezlo na nervy, ale ostatní herci a hlavně pěkně spáchané prostředí léčebny udělalo z repasovaného Carpentera koukatelnou podívanou. Pěkná tříhvězdová jednohubka pro všechny fanoušky duchů, bafaček a Bohnic. ()

Rodriguez

Za mě velká spokojenost! John Carpenter předvedl, že se umí přizpůsobit době! Bohužel dle komentářů se to většině nelíbí...proč? Vše nemůže zůstat při starém a chtít věci, které prostě s dobou nepujdou. Film je dělaný pro masy lidí, kteří za to v kině platí (popř.dvd/br apod.), takže by byl určitě sám proti sobě. Nicméně "Nemocniční pokoj" se mi líbil a měl vše (i něco navíc) co sem (absolutně ne)čekal! 80% ()

bourec

Myslim ,že to špatný vůbec není.Sice zrovna na tyhle a podobný pointy mám svůj názor,a asi kdyby to bylo ukončený trošku jinak,dal bych tomu čtyři hvězdice,ale i tak ten film uteče jak voda,je solidně strašidelnej,a i přes spoustu klišé povedenej.Carpenterovi tleskám.60%. ()

C0r0ner

Žádné velké překvapení se nekoná, scénář je takový normální a vůbec je to film, který v paměti velmi rychle zapadne. Aspoň to ale mělo takovou pěkně ponurou atmosféru jako z Posla smrti. Nicméně pokud už dívčí sanatorium, tak jedině Sucker Punch. 50% ()

Pajky3

Na tenhle film mě lákali tři jména. Dcerka z HIMYM Lyndsy Fonseca, moje oblíbená zrzka Danielle Panabaker a samozřejmě jméno na postu režiséra. No a v něčem jsem byl zklamanej a v něčem ne. Některý lekačky zafungovaly, některý hůř. Celá postava ducha byla na houby. Trošku jsem byl zklamanej, že pointa byla Identická. Přesto, že tady všichni nadávají na Amber, tak mě nevadila. Myslim, že na tenhle žánr má úplně v klidu. Letošek na mladý holky v léčebně nějak úspěšnej. ()

A.Fish

Atmosféra léčebny povedená, Amber dobrá, dokonce lekačky fungují. Člověk se nad tím ale nesmí moc zamýšlet... ()

dr.fish

Děvče přivezou do ústavu začnou se dít věci. Straší je tam zjev a ztrácejí se chovanky. Závěr je docela dobrý. 60% ()

okkac

Vítej zpátky Carpi. Sice tohle tvých kvalit ve zlatých letech nedosahuje, ale i tak je to příjemný návrat. Originalitu příběh nepobral jen co je pravda. Co může být více obehranějšího, než prostředí starého dobrého blázince, ve kterém ještě řádí duch. Závěrečná pointa je sice mimo, ale řemeslně je to zvládnuté, sem tak se člověk lekne a určitou atmosféru to taky má, ale už netak hustou. Ale kdyby Carpi přidal na těch svých starých dobrých syntezátorech, tak by to bylo lepší. 6/10 A doufám, že brzy natočí něco dalšího. ()

3n3my

Carpenter sa po desiatich rokoch vratil s hororom, ktorý mu na sláve nie veľmi pridá. Potešilo zasadenie príbehu do šesťdesiatich rokov, aj keď nebolo veľmi presvedčivé. Čo ma ale nepresvedčilo ešte viac bol ten koniec. Totiž nemám rád, keď ma niekto oblafne - a keď už, tak aspoň férovo, ale tu je záver necitlivo prilepený a divák (dúfam že som to nebol len ja) má pocit, že to nemá LOGIKU! A viac sa už v tom špárať nebudem. Kto videl pochopí, kto nie nech pozorne sleduje každú minútu v blázinci! ()

Nivenx

Herečka v hlavní roli sympatická, hudba ve filmu super, atmosféra a kamera parádní. Lekačky velmi povedené a celkový dojem z filmu kladný. Pro spoustu fanoušků hororu, kteří se zde vyjádřili čekali asi něco jiného, ale já jsem s počinem Carpiho velice spokojen. Carpi vůbec neztratil nic ze svého umu a natočil super "bubákovský" horůrek. 70% ()

Khumbac

I když je to vyloženě tříhvězdičkový film, koukat se na to dalo. Blondýna z Londýna celkem sympatická a zdravotní sestra vcelku nepříjemá :) Musím ale ocenit zřízencovu puritánskou zdrženlivost mezi tolika osmnáctkami:) Každopádně si film zaslouží určitě minimálně 2,75 hvězdy. ()

potas

No co si budu vykládat "the thing" to už asi nikdy nebude. Na originalitu si teda film moc nehraje, ale atmosféra se Carpenterovi upřít nedá a lekačky ze staré školy na mě prostě fungovaly. Jo a hudbu si umí složit pořád. ()

noriaki

Carpenter je můj nejoblíbenější béčkař a většinou na něho nedám dopustit. Tentokrát ale tohoto kouzelníka atmosféry a minimálního rozpočtu pochválit nemůžu. Ward je sterilní kus, postavený na lekačkách, špatně hrajících herečkách, prostinkém ději a nenápaditých dialozích. To jsou sice typické znaky většiny mistrových děl, ale to co fungovalo tehdy, bohužel nefunguje teď. Atmosféra se kamsi vytratila, mrazení v zádech se nedostavilo a napětí patrně zabloudilo cestou. Film je sice 100% Carpenter, přes všechny typické znaky až po retro vzhled - vizáž 70. - 80. let se doopravdy povedla. Ward je snesitelný pro Johnovy fanoušky, ostatním radši doporučím jiný jeho film. ()

tnp101

Tak tohle bylo veliké zklamání a to jsem přitom nic nečekal. Film se snaží vybudovat atmosféru blázince na první pohled nemálo podobnou té v "Přeletu nad kukaččím hnízdem", jediným bláznivým aspektem je přitom snímek sám o sobě. Základní kostru závěrečné pointy lze vyvodit už od nějaké desáté minuty a nejhorší na tom je, že snímek během cesty k jejímu finálnímu rozřešení na dodržování nějakých logických postupů, jež by jí podporovali, téměř kašle. Se závěrečnou pointou přichází navíc další velmi podezřelá podobnost NÁZNAKY SPOILERU a to s "Prokletým ostrovem" Martina Scorseseho, v němž narozdíl od tohoto bordelu vše fungovalo dokonale. KONEC SPOILERU Film je navíc od začátku do konce prošpikován zcela zbytečnými lekačkami, slabými hereckými výkony a závěrečná scéna je dokonalý příklad absolutní neoriginálnosti, kterou trpí celý film. Tenhle Carpenterův návrat se silně nepovedl. ()

Upíři (opět) podle Carpentera?

Upíři (opět) podle Carpentera?

07.06.2010

A s Hilary Swank v hlavní roli? Možná. Nedávno jsme psali, že Dario Argento připravuje další verzi Draculy, údajně věrnou předloze Brama Stokera. John Carpenter zřejmě natočí zmodernizovanou verzi… (více)

Hororové návraty

Hororové návraty

19.06.2009

Jedna klasika a jeden klasik brzy opět zčeří žánrové vody. Frankenstein a Carpenter. Ví se, že o svém pojetí slavného románu Mary Shelleyové sní Guillermo del Toro, minulý týden dokonce blouznil něco… (více)