Růžová ponorka největší hrozbou Japonců... Ve válečné komedii Operace Spodnička (1959) ztělesnil Cary Grant kapitána rozhrkané ponorky, kterou se mu podaří zprovoznit jen s pomocí dryáčnických zásobovacích metod vynalézavého poručíka (Tony Curtis). Hrozící válečné operace v Tichomoří komplikuje nejen růžový nátěr, který ponorka neplánovaně dostala, ale také skupina pěti vojenských zdravotnic, o něž se posádka ve stísněných podmínkách malého plavidla musí postarat... Pozdější tvůrce mimořádně úspěšné série Růžových panterů Blake Edwards (1922–2010) měl v té době už značné zkušenosti v komediálním žánru a k dispozici kvalitní scénář, jehož čtyři autoři (Paul King, Maurice Richlin, Stanley Shapiro, Joseph Stone) byli oceněni nominací na Oscara. Zajímavá je Grantova spolupráce s Tonym Curtisem, který ve svém předchozím filmu, klasické komedii Někdo to rád horké, postavil svoji komickou charakterizaci milionáře na parodování Grantovy filmové osobnosti. (Česká televize)

George.Camel

Operace Spodnička sice není film k popukání, ale má svůj osobitý styl i humor. Kapitán Sherman, který se snaží zachránit rozstřílenou ponorku a nový člen jeho posádky Holden, který vše zařídí, sežene a hlavně se nerad podřizuje autoritě. Časem si na něj však zvykne, ale s každým jeho činem může čekat problém nebo malér (ženy na palubě, ukradené součástky nebo živé prase, které je pak vykoupeno Holdenovými věcmi). Mně se film docela líbil. ()

Amaranta

Čekala jsem, kdy začne ta komedie. Přitom jsem se smiřovala s topornými herci (Grant se špatně i pohybuje, člověk by řekl, že je to skoro automatické), nenápaditým scénářem (včetně úderných frází jako v závěru) a nerozeznatelnými ženami. A pak to skončilo. Neříkám, že jsem se nezasmála a že vtip musí křičet, naopak, ale prostrkaný mezi zuby v laxních obličejích poněkud podtrhává náladu. ()

LadyRainier

Pro mě nic moc ..jelikož je to jeden z Grantových nejúspěšnějších filmů, čekala jsem pecku a dočkala se zklamání .. Jo určitě vtipné momenty tam jsou, ale nějak mi tam chybí život v Caryho roli .. Jediné co se mi hodně líbilo, bylo věšení prádla ve strojovně ..,-) Dávám 3, na jedno shlédnutí v sobotu odpoledne to šlo ... ()

r007

Jako komedie silně podprůměrné, jako válečný film hloupé, takže jediné, co je tu k vidění, je pár vtipných scének, které ovšem nemůžou udržet pohromadě celý film. Zbytečně dlouhé . Něco mezi 2 a 3 hvězdami, ta třetí je za Tonyho Curtise, který si film jak bylo vidět pořádně užil. Cary mě docela zklamal. Kam se poděl jeho komediální talent ? To že má být jeho nejúspěšnější film podle vydělaných peněz ? Buď to někdo zfalšoval, nebo ti američané jsou doopravdy tak hloupí... ()

jjjerry

Mně se ten styl 50.let moc líbí. Tony Curtis a Cary Grant naprosto perfektní herci. Není to žádný "festivalový snímek", je jednoduchý a pobaví. ()

Heywood

Smál jsem se skoro půl filmu. Dost tomu pomohl skvělý dabing. Je málo válečných filmů, co jsou natočeny jako komedie (Velký flám např.) a jsou povedené. Tento také ano. Všichni herci tu odvedli maximum, aby film vyzněl sice jako komedie, ale nebyl zesměšněním válečného úsilí Američanů. Žádné takové ty kyselé hrozny aktivistů. Proto je i po tolika letech stále shlédnutelný, protože není ani směšný, ani urážlivý, je prostě hravý. Hodnotově to sice nevyzní v Oscarovou přehlídku, ale při pohledu na to, za co se dnes Oscary udělují, tak tento film získal jen nominaci, ale předčí jiné oceněné. A při druhém shlédnutí si vychutnáte i ty jemné žertíky, které jste na první dobrou propásli. Co více od zábavného filmu chtít. ()

PTuranyi

Výborná americká komédia s šarmantným humorom. Príbeh kapitána Sherman spomínajúceho na svoju službu na ponorke Morský tiger. Plavbu Morského tigra totiž sprevádza jedna katastrofa za druhou. Kapitán je tu ten, ktorý s rozvahou a šarmom zvláda všetky problémy. Komickým komponentom je tu poručík Holden, ktorý svojím charakterom veľmi pripomína Mila z knihy Hlava 22. Skrátka zoženie čokoľvek a nemusí to byť vôbec legálne. To vďaka nemu Morský tiger vôbec vypláva a na palubu pribudne miestny zlodej a priekupník, ženský oddiel, prasa, dve rodičky s deťmi a koza. Plus natretie ponorky na ružovo. Toto všetko v ponorke uprostred vojnového konfliktu je výbušnou komickou zmesou, ktorá bezpečne rozochveje vaše bránice. Produkcia je kvalitná a duo Cary Grant a Tony Curtis svoje úlohy zvládajú bravúrne. 80% ()

Dataminer

Na tento film jsem narazil, když jej dávali na ČT2 a hned mě chytnul. Kdo má rád starší filmy a komedie si zde přijde na své. Pražané také zjistí, že růžové vojenské stroje tu byly dávno před tankem T34 ;-) ()

Otaparni

Vynikající komedie o americké ponorce z druhé světové války, v které je plno výborných hlášek při, kterých se divák pořádně zasměje. ()

Stefi_836

Miluju válečné filmy s trochou dobrodružství i trochou taktiky, miluju komedie,  miluju ponorky, miluju námořníky, miluju technické prvky pro laiky a to všechno najdete v tomhle filmu, který jako celek funguje výborně. ()