Jiří Hanibal, autor scénáře, nezapře svoji původní profesi - filmového režiséra. Jeho text prozrazuje silné filmové vidění a obraznost, vlastnosti, které nejsou u každého nabízeného scénáře zrovna běžné. Jeho "Dívka a kouzelník" je příběhem dvou naprosto odlišných lidí. Sociálně, generačně i povahově. A tento příběh z doby německé okupace je Hanibalem rozvíjen nejen originálně, ale nese v sobě i silný emocionální náboj. Dívka, položidovka, která se skrývá v podzemí vesnického hostince a cítí se za to být hostinskému zavázaná, se nechá přemluvit potulným kouzelníkem a muzikantem, který tam náhodně vystupuje, aby skrýš opustila a pustila se s ním na cesty. Jejich cesta se však spíše mění v cestu jednoho k druhému, ke sblížení lidskému i osobnímu, kdy dívka i kouzelník objevují nejhlubší smysl takových pojmů a pocitů jako je například tolerance, odpovědnost a láska. A to vše je u autora zasazeno do období protektorátu, do prostředí českého venkova, v němž, jako kdekoliv jinde, nalézáme strach, zbabělost i hrdinství. Během své dramatické a riskantní společné cesty českým venkovem se oba hlavní hrdinové (ale nejen oni) dozvídají více nejen jeden o druhém, ale především sami osobě - o hranicích své lidskosti, statečnosti, tolerance a lásky. (oficiální text distributora)

willow666

Nedělní filmy na ČT1 vždycky beru s velkou rezervou, ale tentokrát jsem byla nadšená skvělými, opravdu bezchybnými hereckými výkony, uvěřitelným příběhem a výbornou atmosférou. A proto mě překvapuje, že si tady ani 70% nezasloužil. Možná trošku předsudky, nemyslíte? Přinejmenším za Trojana! ()

kajas

Zajímavě rozehraný snímek, ve kterém jsem ale bohužel měla velký problém s naivitou/tvrdohlavostí titulní hrdinky. Není přece normální, aby se v protektorátních vesničkách bezstarostně potulovala dívka s židovskou hvězdou jako přívěskem na krku… Trojan každopádně potěšil i v netradiční poloze a nad začínající Veronikou zaplesalo moje rakovnické srdíčko. ()

lekr

Obstojný televizní film který velmi dobře líčí válečnou atmosféru..Trojan opět exceluje a konec vezme za srdce...odpustím i místy nudné pasáže... ()

Rodriguez

Hodně zajímavý a dramatický konec. Velmi slušně zahrané herecké výkony ústřední dvojice i vedlejších protagonistů - 60%. Jedna z těch lepších dnešních věcí. ()

pakobylka

Svatá prostoto ! Je mi jasné, že život ve skrýši musí být ubíjející a traumatizující, naprosto chápu, proč dívka s kouzelníkem odešla. Ale ráda bych viděla sedmnáctiletou židovskou - nebo položidovskou - dívku, které Němci odvedou rodiče a ona se přesto chová jako malé, umíněné, mírně dementní dítě. Jakoby žila v jiné dimenzi a o válce a okupaci slyšela poprvé v životě. Závěr mi taky moc neseděl, zdál se mi divný a zoufale nepravděpodobný - ne proto, CO se stalo, ale JAK se to stalo - přesněji řečeno, jak to bylo zfilmováno. Za zmínku stojí naprosto excelentní výkon Ivana Trojana, ale jako celek mě film nenadchl. ()

angel74

Juraj Herz zase jednou dokázal, že je hoden svého jména a natočil poutavou romanci odehrávající se na českém venkově v době nacistické okupace. Nesourodou dvojici stárnoucího kouzelníka a mladičké položidovky v ní výtečně ztvárnili Ivan Trojan s Veronikou Khek Kubařovou. V dost odpudivých rolích bezcharakterního manželského páru z hostince jim skvěle sekundovali Radek Holub a Barbora Hrzánová. Za zmínku zcela jistě stojí i příhodný hudební doprovod, o nějž se postaral mistr ve svém oboru Petr Hapka. Kdyby měla alespoň polovina tuzemských filmů, které v posledních letech brázdí naše kina, obdobnou kvalitu jako tento televizní snímek, tak bychom na tom byli setsakra dobře. ()

sator

Trojan jako vždy excelentní. Scénář 65 % Režie 65% Že příběh skončí špatně, nikoho kdo zná Tvorbu Herze nepřekvapí... 65 % ()

smrt.ka

Něco se mi zdálo trochu rozpačité (častokrát i samotná hlavní představitelka), něco se mi zdálo... nezdálo. Ale potom jsem si ujasnila souvislosti, nechala se příběhem unášet a drama se stalo dramatem, Trojan Trojanem, válka válkou a lehká ironie také splnila svůj účel. Samozřejmě, že bez Trojana by to bylo asi nanejvýš tří hvězdičkové ničím nové film-variété, ale za Ivana a skvělý konec sypu další dvě hvězdy. Zrovna tuhle - z rukávu. ()

dr.fish

Je vidět, že Trojan zvládne každou roli. Je také vidět, že i průměrný scénář může vydat na dobrý film, když se to dělá poctivě. Každá práce se dá prostě buď zmáknout anebo vojebat. A Juraj Herz to prostě vojebat neumí. A tak z obyčejné televizní nedělovečerní vaty udělal vcelku pěknej film. Jen tak dál. 75% ()

Endyis

Solidní Herzův TV film. Škoda pár zbytečných nelogičností a scén, mohlo to být o hvězdu více... 68% je přiměřené hodnocení... ()

Elementál

Zajímavý snímek, který vás nenásilnou formou vtáhne do děje. Držíte palce jak hrubiánskému a arogantnímu kouzelníkovi (protože ho tam výborně hraje Ivan Trojan), tak jeho mladé společnici (protože i když nehraje celou dobu dobře, její postava prostě svádí k sympatiím). Co však nechápu je poněkud absurdní závěr (zejména to co udělá ten blonďátý nácek-filosof), který (jak už tu někdo trefně poznamenal) bohužel sráží celý film. Ale i přesto velmi příjemný a obohacující zážitek. ()

venison

Televizní film, který má zdárně našlápnuto stříbrné plátno, kdyby byl býval tenkrát dostal více financí.. Životní drama naivní položidovky, která má všechno na háku a užívá života.. Účinkuje v kočovném kabaretu s vyžilým kouzelníkem a ukazuje se na jevišti v době, kdy jí odhalení může stát život.. O lásce, mladických iluzích, zradě, prospěchářství.. Jiří Hanibal píše skvělé dobové knihy a scénáře - film se v jeho duchu, myslím, promítl i na televizní obrazovky.. Hudba a režijní tempo dokázala "z mála" vyždímat napínačku, která gradovala až do titulků.. Chvála Ivanu Trojanovi, skvělý start pro Veroniku Kuchařovou.. ()

Master19

Famózní Trojan a kolem se šmrdolící parta herců, kteří neví co dělat. On totiž scénář moc neunese, navíc ten závěr... Takže ty tři hvězdy vyloženě za Trojana. ()

lulka5

Trojan je bez debat vynikající herec. Slečna už byla horší, ale přesto ne nejhorší. Ale nechápu, jestli jsem divná já, nebo jestli opravdu konce většiny filmů, které jsem v poslední době viděla, celý film totálně zkazí...? ()

cab

Kouzelnik si pri jedne ze svych zastavek na kocovne pouti bere pomocne medium s tvari mladinke divciny. Ovsem ma to jeden velky hacek, protoze v dobe okupace Ceskoslovenska Nemci se zidovske divky netrpi. Mile herecke vykony ve slusnem televiznim pocinu od znameho tvurce, ktery se na nejakou chvili odmlcel, ale chysta velky navrat, jez ma za nedlouho dorazit do kin. 65% ()

aquiver

Vynikající, strhující protiválečné drama, které patří mezi nejlepší filmy Juraje Herze, jen nutno brát v potaz, že jde o nízkorozpočtový (až trochu divadelní) televizní film. Kubařová s Trojanem brilantní. 75 % ()

Asmodin

Tenhle film má všechno, co by každý film měl mít. Z českých filmů tenhle patří mezi nejlepší až na nesmyslnou scénu, kdy se holka celý život schovává před nacisty a pak si to štráduje tralalá před nacistickou hlídkou s davidovou hvězdou na krku. ()