Reklama

Reklama

Obsahy(1)

16. ročník výročních cen Český lev bude letos mimořádně napínavý. Nominace vyhlášené na slavnostním večeru v pražské Lucerně ukázaly, že šance hlavních favoritů jsou až vzácně vyrovnané. Filmy Karamazovi Petra Zelenky, Tobruk Václava Marhoula a Venkovský učitel Bohdana Slámy okupují všechny hlavní kategorie. Průvodcem hlavního večera je poprvé rodinná dvojice otec - dcera, tedy Bolek a Anna Polívkovi. "Jsem rád, že budu moderovat právě s dcerou. Kdyby se to náhodou nepovedlo, mám to na koho svést, a když naopak uspějeme, můžu pochválit vlastní krev," vyjádřil se k hlavnímu večeru Bolek Polívka. Také předávání jednotlivých cen se ponese v duchu hesla "film jako rodinný podnik", neboť předávajícími budou příbuzenské dvojice ze slavných hereckých rodin. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (36)

Enšpígl odpad!

všechny recenze uživatele

Čekal jsem nádherný večer věnovaný Českýmu filmu. Bohužel. Ještě nikdy mě při sledování České televize nebylo trapněji. Chápu, že někteří umělci už z dob dávno minulých jsou zvyklý za své ocenění děkovat kde komu, straně, vládě, prezidentovi......., proto mě ani nepřekvapilo, když někteří jedinci za své ocenění děkovali Václavu Havlovi, byl v sále, byl v první řadě a určitě má velký podíl na jejich umělecké kariéře. Méně už však chápu Petra Vachlera, to že je volič Strany zelených je jeho věc, ale jako souvisí Bursík, Kateřina Biomasa a další s českým filmem ? Nevšiml jsem si, že by na Oscarech nebo Cesarech patřili VIP místa politikům ? Petr Vachler prý pořádá Českýho lva na oslavu Českého filmu, nevšiml jsem si. Spíše než oslovu Českého filmu jsem sledoval jakýsi soukromý večírek Petra Vachlera a jeho kamarádů. Je až neuvěřitelný jak křečovitě a uboze působí snaha o humor za každou cenu, to je stejný, jako kdybych si teď myslel, že můj komentář musí být za každou cenu vtipný a tak sem napíšu třeba tohle : "Včera jsem šel do vinárny, ale potkal jsem kamaráda a tak jsem šel do hospody." ............. ty tečky jsou ticho, abych si vynutil tvůj smích čtenáři / čtenářko / tohoto komentu. Přesně tohle byl styl moderování rodiny Polívkových. Další věc Polívka byl ke koncu přenosu už slušně ožralý.......... Ne, opravdu za takovýhle důkaz ubohosti, trapnosti a buranství bych jen velmi nerad v příštích letech platil svůj koncesinářský poplatek a pevně doufám, že Česká televize svou spolupráci s Petrem Vachlerem ukončí. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Česká kinematografie se po dvaceti letech vyhrabala ze dna, protože přišla se stejným "modelem" jako ta hollywoodská před deseti lety. Český lev jakožto udělování ceny se o to také pokouší, když se navrací po letech experimentů a pokusů o originalitu k zavedenějšímu a tradičnímu modelu moderování, jenže... ten nejde dost dobře míchat s typicky vachlerovskou mystifikací. Navíc osvědčené postupy nakombinované se snahou o oslovení mladšího diváka, i když se mělo asi jednat o satiru, nefungovaly a moderátorská dvojice nebyla schopná vytěžit ani jeden vtip z generačního střetu, popř. rodinných vztahů. Koncept "rodinní příslušníci předávají výhercům" zavání "velkým rodinným podnikem, ve kterém na překvapení co do ocenění není místa a z nudy vytrhla pouze Deana Jakubisková-Horváthová. Pokud jsou nejlepší chvíle Českého lva na úrovni toho nejhoršího z Manáže a pokud kameraman nedokáže udržet kameru v rovnováze, Polívkova opilost během večera vstoupala a scénář snad neexistoval, nedokážu dát víc jak jednu hvězdičku, i když se jedná o nejlepší udělovací večer za poslední roky. ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Dvojice Polívka + Polívková byla vcelku vydařená. Soutěž o nejhorší proslov bezkonkurenčně vyhrála Deana Horváthová. To, jak neúspěch filmu Bathory svedla na kritiky, byl vrchol trapnosti. A v tu chvíli to zachraňoval právě Polívka, jak jí vtipně, ale zároveň vkusně skákal do řeči. Takže za mě je to průměr. ()

AdamFogl 

všechny recenze uživatele

S ceremoniálem jsem tentokrát RELATIVNĚ spokojen - letos mělo předávání filmových cen úroveň (na rozdíl od minulého "Budař je na záchodě" a "Proklínám vás!" Pavla Landovského) a ačkoliv se našlo několik vyloženě špatných momentů (hudební vystoupení), přesto je to od minulých ročníků krok kupředu. Takže pokud bude kvalita ceremoniálů i nadále růst, odhodlám se příští rok přihodit i tu čtvrtou hvězdičku. S čím už tak moc spokojen nejsem jsou výsledky a myslím, že každý musí uznat, že pro příští ročník by to chtělo kvalitnější nominace. Tak držím palce! 50% ()

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Je co zlepšovat, ale za poslední roky to byl konečně první první lev bez křeče, nevtipného scénáře, dlouhých promluv a zbytečných výmyslů Petra Vachlera. A poprvé jsem měl taky hlavně díky Bolkovi Polívkovi pocit, že tam sedí publikum a ne povznešení paňáci, kteří se přišli "nebavit" za každou cenu. Dobrý to bylo. Příště míň skákání do řeči, žádný ministr na playback a jsem spoko, protože upřímně, lepší už to být může jen velmi těžko - v tom sále, za zády se zoufale přiblblým majitelem psa vegetariána a s rozpočtem jaký lze na takovou akci sehnat. ()

Zajímavosti (1)

  • Autorem ceny je výtvarník a sklář Rony Plesl. (sator)

Reklama

Reklama