Stopa Růžového pantera

Stopa Ružového pantera

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 1982, 93 min

• dopitak

Nejhorší na tom celé je, že v tomhle dílu nasadilo AB Barrandov do dabingu stejné lidi jako v předchozích dílech, ale do jiných rolí (a to ani nemluvě o klasické české nemoci, kdy Antonín Sajc či Vladimír Vrabec hovoří každý asi deset různých postav, to je potom ve filmu takovej bordel, že se nestačíte divit, za koho se ten a ten ve filmu převlékl, když mluví svým hlasem, a o no jde samozřejmě o naprosto jinou postavu, no fuj).(22.12.2011)

• Subjektiv

Film - pietní vzpomínka se příliš nevyvedl. Natočit pár vzpomínajících herců a jiných členů filmového štábu, doplnit jej nepoužitými scénami z přechozích růžových panterů a celé to pustit v televizi v rámci Sellersovy retrospektivy, celý počin by se mi jevil důstojněji. Takto si jeden není jistý, jestli se někdo nesnažil ještě rychle vydělat, dokud jsou Sellers a jeho smrt v paměti lidí.(12.10.2014)

• sinp

Tendenční splácanina okatě nevkusně využívající už díky osudu nevratnou proslulost geniálního Petera Sellerse. Použité scény s Clouseauem působí mírně křečovitě (aby ne, když nemají prakticky žádnou souvislost) a nová výplň je vatou bez výpovědní hodnoty. Chybí totiž Sellers, což je přece hlavní postava. Věnování filmu zesnulému herci považuji za velikou troufalost...(4.3.2006)

Film je zajímavý především tím, že byl natočen dva roky po smrti Petera Sellerse za použití vyřazených a nepoužitých záběrů a nových dotáček. Příběh jako takový nebyl nic moc, jako retrospektiva šéf komisařových činů byl však perfektní. V jednom filmu byly ty nejslavnější scény, zvlášť na konci, když běžely titulky. Co se týče příběhu, snad nejzajímavější a nejlepší bylo seznámení s komisařovým, pardon, šef komisařovým otcem. To jsme hned věděli po kom to ten Clouseau měl ... :-) Ta část byla opravdu skvělá, zajímalo by mě jen proč jeho otec uvedl datum narození Clouseaua 8. září 1920, když Peter Sellers se narodil 8. září 1925. Možná to byla ale jen chyba dabingu, který opravdu nestál za nic (v jednom filme herec dabuje několik postav, div se světe ...). V každém případě se mi líbila pocta Sellersovi na začátku filmu a taky na konci, kde byly v jednom bloku sestříhané ony zmíněné nejslavnější záběry. Hodnotil bych podstatně výš, film je ale oproti předešlým částem hodně slabší, takže 3 hvězdičky - 60% budou stačit. Jak by řekl šéf inspektor Clouseau - "Svině procenta" ... :-)(7.7.2012)

I když tady ještě hrál Sellers, tak to byla dost slušná bída. Všechno, co bylo dřív dobré, je už jenom trapné a vyčpělé. Většina vtipů se absolutně míjí účinkem a celý film je vlastně úplně zbytečný. Na další díly už koukat nechci, protože si nedovedu představit, jak moc špatné musí být. Bez Sellerse prostě Panter není. I když tenhle taky už skoro nebyl. 50%(18.12.2016)

• - Natáčelo se ve stejný čas jako film Kletba Růžového pantera (1983).

• - Jediný díl, ve kterém můžeme spatřit manžellku inspektora Charlese Dreyfuse (Herbert Lom). Paní Dreyfusová (Madlena Nedeva) je zmíněna již v prvním Růžovém panterovi (1963), kdy jí odmítne manžel přijmout na telefonu. (doktofaust)

• - Film byl věnován (a je vlastně celý jeho vzpomínkou) Peteru Sellersovi. Doslovně zní věnování v českém překladu takto: „Věnováno Peterovi, jedinému pravému inspektorovi Clouseauovi.“ (mar48)