Olive je úplně obyčejná holka, není nijak zvlášť oblíbená a někdy má pocit, že je dokonce neviditelná. Přátelí se pouze se spolužačkou Rhiannon, která se ji snaží vytáhnout o víkendu kempovat. Olive nemá náladu, a tak si vymyslí, že má rande s vysokoškolákem Georgem. Po víkendu kamarádka hoří nedočkavostí a chce z Olive dostat nejmenší podrobnosti o jejím rande. Ta popustí uzdu své fantazii a vytvoří romantickou ságu o tom, jak s ním přišla o panenství. Olivino líčení fiktivního milostného zážitku ovšem zaslechla náboženská fanatička Marianne. Během chvíle to ví celá škola. Dívce nejprve vadí, že ji všichni odsuzují a probírají její sexuální život, nakonec si ale začne na svou popularitu zvykat. To všechno se ale brzy změní... (TV Nova)

Slartibarkfast

Příběh slečny ze střední školy, které se vymknou její lži z ruky. Příběh poněkud neoriginální, ale.. Ano, dávám 4*, jelikož se mi dostala pod ruku opravdu zábavná komedie z emerické háj skůl, která není totálně pitomá. Nikdy jsem si nemyslel, že to řeknu, ale je to tak. Vtipy tu byly opravdu vtipné, navíc se scénáristé vyhnuli zbytečným trapnostem, fekálnímu humoru a problémům teenagerů, které ve skutečnosti nemají a nezajímají je. Všichni působili přirozeně, herecké obsazení bylo naprosto skvěle sladěné. Navíc v hlavní roli nebyla žádná barbie nebo Hanička Montánů, ale obyčejná sympatická holka, která měla vskutku vtipné repliky. Tak nějak bych si představoval filmy pro pubertální skupinu místních uživatelů. 75% ()

nash.

Čekal jsem něco jako prcičky naruby, místo toho jsem se po dlouhé době konečně dočkal svižně odsýpající, trhlé a originální středoškolské komedie, která si nečekaně zábavným způsobem pohrála s ujetým a nepravděpodobným námětem. Příjemná podívaná, která dokázala prokličkovat hrozbu trapnosti aniž by zakopla o nějakou nevkusnou vulgaritu, k tomu skvělá "postelová scéna", zábavné dialogy, občas vážnější moment, který nijak nerušil zábavu, okouzlující a zábavná Emma Stone, Patricia Clarkson a Stanley Tucci jako neskutečná dvojka jejích rodičů a k tomu suita spolužáků tvořicí dokonalý podklad eskapád jedné "možná až moc hodné holky". ()

silentname

Neviem, či som bol nesprávneho pohlavia, alebo čo sa dialo, ale ja som sa pri tomto filme najmä nudil. A dať jednu dobrú herečku do hlavnej role nemôže zachrániť všetko ostatné. Občas povie niečo vtipné čo ma nakopne, no väčšinou to nie je pre mňa moc zaujímavé sledovanie. Viac-menej som na väčšinu vecí úplne zabudol, pamätám si akurát Lisu Kudrow, z ktorej vznikla počas filmu pekná sviňa, pamätám si, že Olive nechcela ublížiť svoju obľúbenému učiteľovi, a ako nechala všetkých si myslieť o nej všetko možné i nemožné... ale neviem nájsť nič, čo by som povedal, že sa mi na tom filme výrazne páčilo. Ja som sa najmä nudil. Možno je to skôr film pre dievčatá a ženy, ktoré si v tom dokážu nájsť viac. Ja som to akosi nedokázal. Ale vďaka Emme Stone dávam 3 hviezdy. ()

Happens

Perfektní výkon hlavní hrdinky, skvělí, pošahaní rodiče, u kterých jsem slzel smíchy. Příběh má originalitu, jen to podání je to typické americké "teenage movie" styl. Rozhodně doporučuji na páteční večer k večeři a věřím, že se divák zasměje a že si ho hlavní hrdinka získá. ()

Lenny.M

V dnešní době je už vzácnost, narazit na pořádnou komedii..Easy A je vtipná, puberťácká komedie, plná klišé a neherců, ale strašně mě chytla..Emma roli zvládla na výbornou a já se směju pokaždé, když to vidím. :) Well done! ()

iamek

Slušná jednohubka s krásnou Emmou Stone. Námět není špatný, ale mám obavy, že kdyby Emma nebyla v hlavní roli tak dám asi jen 2*, protože mi k lepšímu hodnocení něco chybělo. Ale vzhledem k tomu co v poslední době vycházejí za mizerné teen komedie jsem aspoň za Easy A rád. ()

dopitak

Kdyby se to takhle komplet, jak to je natočené, odehrávalo v šedesátých letech (bez mobilů atd. ovšem), neřeknu ani slovo. Takhle to ale vypadá, jako že scénárista prospal druhou polovinu dvacátého století a právě včera se probral. Proč se někdo snaží diváka balamutit tvrzením, že existuje (navíc v Americe, jakkoliv je v některých ohledech prudérní a skrupolózní) střední škola, ve které nikdo nemá sexuální zkušenost a první sex je tu tak tématem číslo jedna. Nenene, my devětsetdvadesítkou odkojení tohle nesežerem. Ovšem Facebook podle pana učitele Griffitha, to stálo za to! :-) ()

SeBig

Emma Stone má krásné oči. Za to, že jsem se vnich v té blbosti ztratil dávám dvě. Jinak jako komedie to nestojí za nic. ()

Chrustyn

Překvapivě slušná teen komedie, která je inteligentnější a zábavnější než by se na první pohled mohlo zdát. Vtipné vyprávění o panenské středoškolačce, která si svou třídní úspěšnost, zajišťuje lhaním o svých sexuálních dobrodružstvích, tak dlouho, až se jí to vymkne z rukou a náprava bude těžší než se zdá. Emma Stone je výborná a řada scén i dialogů opravdu vtipná. Slušné překvapení, kterému chybí jen o něco větší odvaz. ()

Arsenal83 odpad!

Považujete Emmu za skutočne atraktívnu? Pehatá ryšavka je len priemerom, čo bežne môžete stretnúť na ulici. Amanda Bynes vo vedľajšej úlohe je len slabým odvarom toho,čo bývala, a to sa písal ešte len rok 2010. Keď k tomu pridáme minimalistický scenár úrovne nielen podpriemernej ale zbytočne „vyšperkovaný“ vulgarizmami a dementnými rodičmi, dostaneme sa k odpadovej teenegerskej záležitosti, ktorá určite nie je komédiou. Veľká úbohosť. ()

FTP

Krásná Emma Stone a nesmrtelný víkend Pocket full of sunshine, který si často pouštím na youtube. Jistě, je mnoho filmů o teenagerkách řešících své typické problémy, převážně kluky, ale tenhle je mi tak nějak sympatický a moc rád se na něj podívám. ()

Jirka_Šč

Olive nechce (celkem pochopitelně) na víkend s kamarádkou a jejími rodiči, tak si vymyslí rande. Když má po víkendu vyprávět podrobnosti, zalže, kdosi ve škole to zaslechne ... a už to jede! Na lež se nabalují další, Olive pomáhá přátelům i známým, získává za to drobné výhody, je pranýřována, činí dobré skutky a celkem si to užívá. Až do chvíle, kdy si řekne, že by snad už stačilo. Příjemné, koukatelné a hlavně nápadité a živé. Právě za poslední dvě vlastnosti dávám čtyři hvězdičky. P.S. Amanda Bynes zahrála ne příliš sympatický charakter a je příznačné, že to byla její poslední role (2010) a s jejím životem to od té doby jde docela dost z kopce. ()

mat.ilda odpad!

Ještě stále nemohu uvěřit, že jsem se dodívala do konce - stalo se, a teď mi nezbývá, než přemýšlet, na jakém pubertálním profilu jsem narazila na tak nažhavený komentář, co mně dokázal vnuknout scestnou myšlenku, že bych se mohla bavit stejně... Totálně nevtipný, vyumělkovaný, rádoby mravokárný výpotek, proti kterému je Beverly Hills 90210 líheň zkaženosti a Jim plus Cindy Walshovi párek pederastů, měl zřejmě za úkol výchovně působit na středoškoláky, kteří dávno postoupili do vyšších levelů dospívání po americku, ale tématicky posloužit mohl jen jako útěcha pro těch několik málo typů, o kterých si zpětně uvědomíte, že jste na ně po celá léta studií nepromluvili ani slovo, takže bych promítala pouze v artových kinech, jako ujetou dobovou odchylku... Jo, a v rámci rozborů literárních děl, vděčném to středoškolském tématu, by si měli nějakou tu hodinu literatury připlatit i tvůrci, třeba by pak věděli, jaký je rozdíl mezi cizoložstvím a smilstvem... ()

mcb

Ta pochvalná kritika za mořem je obdivuhodná. Je to snad kvůli tomu, že se hlavní hrdinka ohání rádobyintelignetními výrazy a intelektuálním humorem nebo se celý děj zoufale přibližuje situaci na amerických školách? Snad jen tomu afektovanému spolku fanatických křesťanů bych uvěřil. Podle Easy A totiž američtí středoškoláci nejspíše řeší věci jako děti na základní škole, jen tu banalitu obalují do "vyspělejších" dialogů plných kritického rozměru. Co na tom, že film oplývá sympatickými figurkami (rodiče jednoznačně rulez) a roztomilou Emmou Stone, když rozmělňuje takový naivní příběh v sebevíc důležitou story, který mentalitu všech postav sráží na úroveň 12ti let? Přesto je Easy A místy vtipná záležitost, které klacky pod nohy hází svůj původem vlastně hodně iritující námět. Skoro se ani nedivím, že to má v Evropě takové veskrze průměrné hodnocení. 6/10 ()

Stanislaus

Easy A bylo pro mě příjemnou podívanou a milým zpestřením odpoledne. Vlastně největší úspěch pro mě byla skvěle zahraná role Olive - Emma Stone střídala vizáž nevinné dívčiny a coury jak na běžícím pásu a já jsem jí to věřil. No a pak je tu skvělý soundtrack, dobře vybrané herecké obsazení a pěkný počet vtipných scén. A nakonec z toho vylezlo pokoukaní za (slabší, ale ještě pořád) 4*. Zkrátka jedna z oddychovek roku 2010, která mě pobavila jako např. Návrh za rok 2009. ()

jojinecko

A Easy má hlavne dve pozitíva: Chce (!) byť "inou" teen komédiou, inteligentnejšou, nepovrchnejšou. Nájde sa aj pár podarených odkazov a anti-teen vtípkov, ktoré triafajú do čierneho. Druhým pozitívom je Emma Stone, neokukaná tvár, v podstate sympaťáčka, ktorá má sexi "šušlajúci" hlas:) Okrem toho je to nevtipná a jemne priblblá zlátanina a nepodarený pokus o"alternatívu". ()

Jinny

Easy A má skvělé téma, leč ani to, že Emma Stone je sympatická a roztomilá mladá žena nezachrání závěr téhle komedie, která měla na víc než jen vyprávění historky o tom, jak snadné je získat si špatnou pověst... Přinejmenším jsem čekala trochu morálního poučení o tom, že mít pověst školní šlapky není zase tak cool. ()

Dámské posily...

Dámské posily...