Olive je úplně obyčejná holka, není nijak zvlášť oblíbená a někdy má pocit, že je dokonce neviditelná. Přátelí se pouze se spolužačkou Rhiannon, která se ji snaží vytáhnout o víkendu kempovat. Olive nemá náladu, a tak si vymyslí, že má rande s vysokoškolákem Georgem. Po víkendu kamarádka hoří nedočkavostí a chce z Olive dostat nejmenší podrobnosti o jejím rande. Ta popustí uzdu své fantazii a vytvoří romantickou ságu o tom, jak s ním přišla o panenství. Olivino líčení fiktivního milostného zážitku ovšem zaslechla náboženská fanatička Marianne. Během chvíle to ví celá škola. Dívce nejprve vadí, že ji všichni odsuzují a probírají její sexuální život, nakonec si ale začne na svou popularitu zvykat. To všechno se ale brzy změní... (TV Nova)

rikitiki

Příběh otloukánka a ošklivého káčátka, které se snaží přežít a vydobýt si pozici v pekle americké střední školy viděný tucetkrát na různý způsob. V tomhle konkrétním případě musíme akceptovat, že ošklivé káčátko hraje pohledná Emma Stone – ale dejme tomu, třeba chodí na specializovanou střední pro puberťáky s vadou zraku. Dále se musíme smířit s tím, že na střední škole začnou ostatní studenti opovrhovat někým, kdo ztratí panenství – já jsem asi chodila na nějakou hodně rozjívenou střední, kde to bylo naopak, ale dejme tomu, že v USA na střední pořád platí křesťanské hodnoty z 19. století. S velkou dávkou shovívavosti musí divák přijmout inteligenci dívky, která o sobě všude rozhlašuje, že chodí za peníze a pak se diví, že o ní všichni prohlašují, že je děvka. ____ Ale jsou tu i klady. Třeba rodiče hlavní hrdinky jsou moc fajn napsané postavy a vůbec vztahy v rodině jsou příjemně uvolněné a konverzace mezi jejími členy je vtipná. Humor se vyskytuje v celém filmu a občas se i povede. Příjemná je zmiňovaná inspirace teenagerskými filmy z 80tek a dokonce i Dobrodružstvím Huckleberryho Finna od Marka Twaina. Když to shrnu: je to blbinka pro nenáročný večer. /15. 8. 17./ ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 15.6.2013, réžia slovenského znenia (Markíza 2013) = - Žánrovo rozseknuté medzi paródiu a satiru. V slovenskom dabingu pozbavené samoúčelných vulgarizmov a tým pádom vynikajúce. (27.6.2013) ()

Thomick odpad!

Laciný až běda, jakási aktuálnost v narážkách je samoúčelná (že je Bible hned vedle stmívání, wtf, tomu se mám jako smát???), holky se stírají neuvěřitelně trapným způsobem, hlavně ta afektovaná koza Mary-Ann mě šíleně točila (i když se mi chce věřit, že to byl i scénáristův záměr - nicméně šlo to udělat lépe). Rozhovory typu „Zajímám tě?" – "Jasně, si moc hezká, chytrá…“, no takovou šablonu by během pěti minut spíchl i můj třináctiletej brácha. To i on může točit „filmy pro teenagery“? A ze všeho nejhorší je, že ani ta Emma nebyla tak pěkná, abych za ní dodal alespoň jednu hvězdičku. Až sem se tenhle perspektivní žánr fakt nikdy neměl dostat. :( ()

eraserhead666

Poměrně zajímavý nápad (sám, když o mě někdo vypráví nějaké kraviny, ještě to přifouknu), zajímavé obsazení (pro mě zatím asi nejlepší a nejpříjemnější výkon Lisy Kudrow, na druhou stranu, jsem rád, že Amanda Bynes přestala hrát). Emma Stone je hodně zvláštní a zajímavá, rodiče její postavy mě hodně bavili. Snad pro tu cílovku je t nakonec zabalené do lehce tuctového pozlátka 2,5* ()

claudel

Rozhodně nejsem cílová skupina, ale vůbec jsem nevěděl do čeho jdu. Ležím nemocný v posteli již tři dny, tak jsem se chtěl alespoň trochu rozveselit s Emmou Stone, o níž vím, že to rozhodně dokáže. Viděl jsem spoustu nekorektností, nicméně si myslím, že to zase takový propadák není a i obsazení je poměrně slušné. A skutečně jsem se jednou i nahlas zasmál s odkazem na Marka Twaina. Jen s tou teplotou dolů mi Emma nepomohla. ()

Handle

Když opravdu koukneme pod povrch, tak to není jen další teen slátanina, ale k realitě na středních školách to opravdu nemá daleko. Rozhodně zatím nejlepší film od Willa Glucka. Sice tomu zatím pořád něco chybí, ale i tak velmi milý a poměrně i originální teen film, který má v sobě myšlenku, ale zároveň dokáže i pobavit. Dost se mi taky líbil styl vyprávění a Emma Stone byla fakt dobrá. 70%. ()

ScarPoul

Film, ktorý nemá absolútne žiadnu šancu vybočiť zo zaužívaných stereotypov, ktoré sú v tomto žánri na poli amerického filmu zaužívané. Jediné pozitívum vychádza z toho že Will Gluck sa ani nesnaží o niečo výnimočné. Nesnaží sa celý film prinášať, niečo neočakávané, niečo čo by nás skutočne nadchlo, alebo pobavilo do takej miery, že by sme tento filmový počin pokladali za originálny. Herci, ktorý hrajú druhé husle, jednoducho hrajú druhé husle a aj napriek niektorým znamenitým scénam, nemajú veľmi veľa príležitostí skutočne vyniknúť. Lenže na čom tento film stojí a čo ho robí tak príjemne pozerateľným je herecký prejav Emmy Stone - rebelky z miernou rečovou vadou, ktorá je ale neskutočne roztomilá. Jej uvažovanie, jej eskapády a jej dôraz, ktorý kladie na svoju postavu ako niečoho úplne normálneho v nenormálnej škole aj napriek všetkým pochybnostiam a chybám z nej robí postavu, na ktorú sa dobre pozerá, na ktorej sa dá schuti zasmiať a hlavne využíva typicky looserovské prvky, ktoré ju ale v konečnom dôsledku robia atraktívnejšou. Film neurazí ani nenadchne, ale pobaviť zaručene dokáže. ()

Caelos

Fajn, přiznávám se, po Paper Manovi jsem jednoduše musel vidět další film s Emmou Stone. A... herečka je to skvělá, holka je to sympatická. A to je jediné co se o Easy A dá říci. Zápletka je tak, ale tak moc kurva hodně strašně debilní, až mi z toho narostla třetí bradavka (kdo uhádne kde, vyhraje láhev čerstvého mléka). Ale to, že bible se nachází v bestsellerech hned vedle Stmívání je naprosto... naprosto vystihuje dnešní dobu. ()

maseer2

kdo psal k tomuhle scénář? výborně a vtipně hrající Emma Stone se v roli sedmnáctky svojí vlastní blbostí uvrtá do situace, kdy si o ní celá škola myslí, že je coura.. její motivaci k tomu, proč se potom chová tak, jak se chová, tvůrci zakopali někam hluboko pod zem, a tak jediná uspokojující odpověď, na kterou jsem přišel, je ta, že hlavní hrdinka je zřejmě duševně chorá.. chování a myšlenkové pochody všech ostatních postav nejsou o nic méně stupidní a reálnost a uvěřitelnost děje? to radši nebudu komentovat.. vzhledem ke všem těmto nedostatkům mi nejde do hlavy, jak je sakra možné, že se mi tenhle film jako celek víceméně líbil a jeho konec mě dokonce dojal.. když k tomu navíc přičtu freakin' hot Emmu Stone, o jejímž roztomile sexy obličeji se mi dnes v noci bude zdát, nemůžu prostě dát míň než 3* ()

BoPo

Amerika si vždy vyprodukuje nejakú mladú hviezdičku. Boli ňou napríklad Alicia Silverstone, Mary-Kate a Ashley Olsen, Miley Cyrus a ďalšie. Ich herecký talent je diskutabilný. Tržby však majú. Teraz má svoju šancu Emma Stone. Touto komédiou si ju rozhodne nezničila. Dobrý nápad, síce nevyužitý podľa mojich predstáv, no určite jedna z tých podarenejších komédií made in USA. ()

6thSun

Je tam řada scénáristických kravin, který mě po celou dobu slušně denervovaly, jako např. že si ta holka hraje první půlku filmu na couru a druhou půlku se diví, že jí kvůli tomu nemá nikdo rád, nebo její typicky poamericku zdegenoravní rodiče nebo to, že tam všichni dělaj ze sexu neuvěřitelné haló, přestože se to odehrává na střední škole, kde za normálního stavu krájí každej každýho. Jenže to na druhou stranu obsahuje kvantum milých a opravdu chytrých fórků, a taky tam hraje Emma Stone, což je fakt mimořádně schopná herečka. 70% ()

Martinibaby

Jednou za čas se ráda nechám unést a ten čas právě nastal. Ano, sice je to pořád 'jen' romantická teen komedie, ale tahle byla neuvěřitelným způsobem originální a herecky naprosto skvěle obsazená (obzvlášť Emma a její filmoví rodičové). Taktéž po stránce scénáristické a soundtrackové to pro mě nemělo chybu, tudíž za pět :) ()

bouncer

Teen komedie po dvěstěpadesátéosmé? Ano i ne. EASY A není úplně hloupá zábava, i když řeší témata stejná jako ostatní podobná "veledíla". Kouzelná Emma Stone drží film nad průměrem a občas vkusná zábava ve stylu seriálu Daria potěší. ()

Dale

Veľmi jednoduchý námet, no výborné dialógy a hlavne skvelá Emma Stone z toho spravili neuveriteľne zábavný a chytrý film. V porovnaní s inými teen romantickými komédiami to je klenot. A čerešničky na torte - pohodoví rodičia Patricia Clarkson a Stanley Tucci. ()

Chermy

Nechci se rouhat! Ale chci takový rodiče! Chci takovou kámošku! Chci takovou holku a chci aby tyhle postavy natočily pokračování:-). Škoda, že to není úplně dopilované, ale většina charakterů je prostě super!! ()

Dámské posily...

Dámské posily...